czy jestesmy Chrystusowi?

Dwoistość natur, współistotność, imię JHWH, syn Marii...

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Darius
Posty: 14
Rejestracja: 07 paź 2016, 21:20
Lokalizacja: Düren NRW

czy jestesmy Chrystusowi?

Post autor: Darius »

1 Na początku było Słowo
a Słowo było u Boga,
i Bogiem było Słowo.

2 Ono było na początku u Boga.

3 Wszystko przez Nie się stało,
a bez Niego nic się nie stało,
co się stało.
Witam wszystkich ktorzy chlubia sie ewangelia Chrystusowa,witam braci i siostry w Chrystusie Panu naszym,witam tych ktorzy szukaja.Nie na darmo zaczalem ten post prologiem z Ew.Jana gdyz dla mnie osobiscie jest to nwjpiekniejsze wyznanie wiary jesli w pelni ducha rozumiesz slowo.Jestem mlodym Chrzescijaninem bo nie ma jeszcze roku jak zostalemdotkniety slowem,jak otwarly mi sie oczy i poznalem prawde.Bez wzgledu na to z jakiej denominacji jestescie lub jakie macie poglady nie zapominajcie ze ewangelia jest jedna to ewangelia Chrystusa,Syna Boga zywego Boga Abrachama Izaaka i Jakuba.Pozwolilem sobie skopiowac i wrzucic link z pewnym fragmentem wykladu slowa Bozego ktore wyglosil nasz brat w Panu Poul Washer z denominacji Babtystow.
Zapoznajcie sie prosze z tym krotkim fragmentem i prosze o odniesienie sie w kontekscie listu Jakuba-calego listu bracia i siostry nie fragmentu czy wersu wyjetego na potrzeby udowodnienia swojej tezy lecz caly list ktory chyba mowi wzystko.

https://youtu.be/X8OMdMsKdkA

1 Niech zbyt wielu z was nie uchodzi za nauczycieli1, moi bracia, bo wiecie, iż tym bardziej surowy czeka nas sąd. 2 Wszyscy bowiem często upadamy. Jeśli kto nie grzeszy mową, jest mężem doskonałym, zdolnym utrzymać w ryzach także całe ciało. 3 Jeżeli przeto zakładamy koniom wędzidła do pysków, by nam były posłuszne, to kierujemy całym ich ciałem. 4 Oto nawet okrętom, choć tak są potężne i tak silnymi wichrami miotane, niepozorny ster nadaje taki kierunek, jak odpowiada woli sternika. 5 Tak samo język, mimo że jest małym członkiem, ma powód do wielkich przechwałek. Oto mały ogień, a jak wielki las podpala. 6 Tak i język jest ogniem, sferą2 nieprawości. Język jest wśród wszystkich naszych członków tym, co bezcześci całe ciało i sam trawiony ogniem piekielnym rozpala krąg życia2. 7 Wszystkie bowiem gatunki zwierząt i ptaków, gadów i stworzeń morskich można ujarzmić i rzeczywiście ujarzmiła je natura ludzka. 8 Języka natomiast nikt z ludzi nie potrafi okiełznać, to zło niestateczne, pełne zabójczego jadu. 9 Przy jego pomocy wielbimy Boga i Ojca i nim przeklinamy ludzi, stworzonych na podobieństwo Boże3. 10 Z tych samych ust wychodzi błogosławieństwo i przekleństwo. Tak być nie może, bracia moi! 11 Czyż z tej samej szczeliny źródła wytryska woda słodka i gorzka? 12 Czy może, bracia moi, drzewo figowe rodzić oliwki albo winna latorośl figi?4 Także słone źródło nie może wydać słodkiej wody.
Na początku Bóg stworzył niebo i ziemię.

"Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. [Mt 11, 25]

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Jan 1,(14)
A Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas. I oglądaliśmy Jego chwałę, chwałę, jaką Jednorodzony otrzymuje od Ojca, pełen łaski i prawdy.
Dzięki Jezusowi,który jest Pośrednikiem odnowionego przymierza możliwe się stało narodzenie z Boga jego wszystkich uczniów.

J 1:13
"Oni nie narodzili się z ludzi: ani z pożądliwości ciała, ani z woli mężczyzny, ale z Boga."
[/b]
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

daglezja77
Posty: 2079
Rejestracja: 13 cze 2008, 23:48

Re: czy jestesmy Chrystusowi?

Post autor: daglezja77 »

Darius pisze:1 Na początku było Słowo
a Słowo było u Boga,
i Bogiem było Słowo.

2 Ono było na początku u Boga.

3 Wszystko przez Nie się stało,
a bez Niego nic się nie stało,
co się stało.
Witam wszystkich ktorzy chlubia sie ewangelia Chrystusowa,witam braci i siostry w Chrystusie Panu naszym,witam tych ktorzy szukaja.Nie na darmo zaczalem ten post prologiem z Ew.Jana gdyz dla mnie osobiscie jest to nwjpiekniejsze wyznanie wiary jesli w pelni ducha rozumiesz slowo.Jestem mlodym Chrzescijaninem bo nie ma jeszcze roku jak zostalemdotkniety slowem,jak otwarly mi sie oczy i poznalem prawde.Bez wzgledu na to z jakiej denominacji jestescie lub jakie macie poglady nie zapominajcie ze ewangelia jest jedna to ewangelia Chrystusa,Syna Boga zywego Boga Abrachama Izaaka i Jakuba.Pozwolilem sobie skopiowac i wrzucic link z pewnym fragmentem wykladu slowa Bozego ktore wyglosil nasz brat w Panu Poul Washer z denominacji Babtystow.
Zapoznajcie sie prosze z tym krotkim fragmentem i prosze o odniesienie sie w kontekscie listu Jakuba-calego listu bracia i siostry nie fragmentu czy wersu wyjetego na potrzeby udowodnienia swojej tezy lecz caly list ktory chyba mowi wzystko.

https://youtu.be/X8OMdMsKdkA

1 Niech zbyt wielu z was nie uchodzi za nauczycieli1, moi bracia, bo wiecie, iż tym bardziej surowy czeka nas sąd. 2 Wszyscy bowiem często upadamy. Jeśli kto nie grzeszy mową, jest mężem doskonałym, zdolnym utrzymać w ryzach także całe ciało. 3 Jeżeli przeto zakładamy koniom wędzidła do pysków, by nam były posłuszne, to kierujemy całym ich ciałem. 4 Oto nawet okrętom, choć tak są potężne i tak silnymi wichrami miotane, niepozorny ster nadaje taki kierunek, jak odpowiada woli sternika. 5 Tak samo język, mimo że jest małym członkiem, ma powód do wielkich przechwałek. Oto mały ogień, a jak wielki las podpala. 6 Tak i język jest ogniem, sferą2 nieprawości. Język jest wśród wszystkich naszych członków tym, co bezcześci całe ciało i sam trawiony ogniem piekielnym rozpala krąg życia2. 7 Wszystkie bowiem gatunki zwierząt i ptaków, gadów i stworzeń morskich można ujarzmić i rzeczywiście ujarzmiła je natura ludzka. 8 Języka natomiast nikt z ludzi nie potrafi okiełznać, to zło niestateczne, pełne zabójczego jadu. 9 Przy jego pomocy wielbimy Boga i Ojca i nim przeklinamy ludzi, stworzonych na podobieństwo Boże3. 10 Z tych samych ust wychodzi błogosławieństwo i przekleństwo. Tak być nie może, bracia moi! 11 Czyż z tej samej szczeliny źródła wytryska woda słodka i gorzka? 12 Czy może, bracia moi, drzewo figowe rodzić oliwki albo winna latorośl figi?4 Także słone źródło nie może wydać słodkiej wody.
Cytowany prolog Jana to trynitarna manipulacja nie pasująca do wielu biblijnych wersetow np. relacji ze stwarzania z Rodzaju, czy Izaj 44:24, Hebr 11:3, Luk 1:35
Biblia nie jest wewnętrznie sprzeczna, chyba ze zmanipulowana.

Darius
Posty: 14
Rejestracja: 07 paź 2016, 21:20
Lokalizacja: Düren NRW

Post autor: Darius »

daglezja77, Moment cos ty powiedzial??? ze cyt:
Cytowany prolog Jana to trynitarna manipulacja nie pasująca do wielu biblijnych wersetow
Przyjacielu slowo Boze czyli 66 ksiag skladajacych sie na biblie to nie zaden przypadkowy montaz z marginesem na blad.Czy sadzisz ze Bog Stworca wszystkiego, zapomnial sie, i przez roztargnienie dopuscil do wprowadzenia w swoje slowo kakolu???
Nie pojmuje z kad w czlowieku tyle pychy sie zbiera zeby chlubic sie Ewangelia Chrystusowa i tym samym zarzucac Bogu jakas niedoskonalosc
Na początku Bóg stworzył niebo i ziemię.

"Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. [Mt 11, 25]

daglezja77
Posty: 2079
Rejestracja: 13 cze 2008, 23:48

Post autor: daglezja77 »

Darius pisze:daglezja77, Moment cos ty powiedzial??? ze cyt:
Cytowany prolog Jana to trynitarna manipulacja nie pasująca do wielu biblijnych wersetow
Przyjacielu slowo Boze czyli 66 ksiag skladajacych sie na biblie to nie zaden przypadkowy montaz z marginesem na blad.Czy sadzisz ze Bog Stworca wszystkiego, zapomnial sie, i przez roztargnienie dopuscil do wprowadzenia w swoje slowo kakolu???
Nie pojmuje z kad w czlowieku tyle pychy sie zbiera zeby chlubic sie Ewangelia Chrystusowa i tym samym zarzucac Bogu jakas niedoskonalosc
Problem w tym, ze biblia to nie oryginał tylko kolejne, zwykle trynitarne przeróbki.

Awatar użytkownika
Lukian
Posty: 1704
Rejestracja: 02 lut 2015, 18:34
Kontakt:

Post autor: Lukian »

daglezja77 pisze:Problem w tym, ze biblia to nie oryginał tylko kolejne, zwykle trynitarne przeróbki.
no to Biblia jest jedyną podstawa wiary czy nie ? bo już sie w tym gubię
Gal 4:6 " A ponieważ jesteście synami, Bóg wysłał do naszych serc Ducha swego Syna, który woła: „Abba, Ojcze!"
http://zrodlaobjawienia.blogspot.com/

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

Wg mojej ateistycznej opinii podstawą wiary chrześcijańskiej są nauki Jezusa, a nie słowa Biblii.
Sęk w tym, że te nauki nie zostały spisane przez Jezusa, a te które spisano wiele dziesięcioleci później Jezus nigdy nie autoryzował :-D
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

nesto pisze:podstawą wiary chrześcijańskiej są nauki Jezusa, a nie słowa Biblii.
Jezus powiedział,że jego nauka to nauka jego Ojca.

Jan 14,(24)
Kto Mnie nie miłuje, ten nie zachowuje słów moich. A nauka, którą słyszycie, nie jest moja, ale Tego, który Mnie posłał, Ojca.
Wobec tego całe Pismo jest ważne.

2Tm 3:16 bw
"Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości,"
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

Które pismo.. Moja książka o łowieniu bellony, czy jakieś inne pismo np. rozwodowe..
O jakim piśmie pisze ów NIEZNANY autor?
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

Darius
Posty: 14
Rejestracja: 07 paź 2016, 21:20
Lokalizacja: Düren NRW

Post autor: Darius »

Jakakolwiek dyskusja na temat wiarygodnosci bibli nie ma sensu.Rozumiem ateistow a takze tych ktozy nie wierza w Boga lub wierza w innego boga a wiec nie uznaja bibli jako zrodlo wiedzy o tymze bogu.
Jednak co mnie nie tyle zastanawia a zdumiewa to podejscie ludzi ktorzy mienia sie chrzescijanami a mimo to zachowuja sie jak faryzeusze w stosunku do slowa jak i samego Boga.o prorokach nie wspomne.
daglezja77.....nie bedziemy po tej samej stronie ja jestem Chrystusowy i nie wstydze sie tej ewangeli ty jestes z jakiejs dla mnie niezrozumialej denominacji....nie jestes SJ?
Na początku Bóg stworzył niebo i ziemię.

"Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. [Mt 11, 25]

daglezja77
Posty: 2079
Rejestracja: 13 cze 2008, 23:48

Post autor: daglezja77 »

Darius pisze:Jakakolwiek dyskusja na temat wiarygodnosci bibli nie ma sensu.Rozumiem ateistow a takze tych ktozy nie wierza w Boga lub wierza w innego boga a wiec nie uznaja bibli jako zrodlo wiedzy o tymze bogu.
Jednak co mnie nie tyle zastanawia a zdumiewa to podejscie ludzi ktorzy mienia sie chrzescijanami a mimo to zachowuja sie jak faryzeusze w stosunku do slowa jak i samego Boga.o prorokach nie wspomne.
daglezja77.....nie bedziemy po tej samej stronie ja jestem Chrystusowy i nie wstydze sie tej ewangeli ty jestes z jakiejs dla mnie niezrozumialej denominacji....nie jestes SJ?
Faktów mówiących o powszechnym fałszowaniu pisma świętego kiedyś i obecnie jest mnóstwo, wystarczy odrobina chęci by je znaleźć..Nad tym tez się zastanów, to nie boli.

Darius
Posty: 14
Rejestracja: 07 paź 2016, 21:20
Lokalizacja: Düren NRW

Post autor: Darius »

Faktów mówiących o powszechnym fałszowaniu pisma świętego kiedyś i obecnie jest mnóstwo, wystarczy odrobina chęci by je znaleźć..Nad tym tez się zastanów, to nie boli.[/quote]

A tak jak na poczatku mojego postu: odniesienie sie do tematu czy jestem Chrystusowy w kontekscie listu Jakuba.....chociaz teraz to mysle ze dla ciebie biblia nie jest wiarygodnym zrodlem wiedzy o Bogu wiec nie wiem jak i do tego listu sie odniesiesz?

a wlasnie skoro biblia wedlog ciebie nie jest wiarygodna bo rozumiem ze jest to konsekwencja rzekomego falszerstwa to z kad czerpiesz wiedze,inspiracje,jakie slowo czy kogo slowo do ciebie przemawia, pod wplywem jakiego ducha jestes?Chrystusowgo?

No ale na potrzeby dyskusji chociaz zapoznaj sie z tym listem i odpowiedz sobie na pytanie Czy jestem Chrystusowy? Wiesz to dobre pytanie ktore sobie czesto zadaje w kontekscie mojego niedoskonalego zycia wyrzutow sumienia z tym zwiazanych i pokuty.
Na początku Bóg stworzył niebo i ziemię.

"Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. [Mt 11, 25]

daglezja77
Posty: 2079
Rejestracja: 13 cze 2008, 23:48

Post autor: daglezja77 »

Treść biblii weryfikuje innymi wersetami biblijnymi opisującymi to samo zdarzenie. Przy okazji włączam logikę.
Nie toleruje idiotów a na tym forum tacy bywają.

Np. adminka zablokowała mi właśnie PW bo skrytykowałem to co pisze w postach. Nie ma po co tu zaglądać.

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

To tak jakby coś weryfikować tym samym - włączając oczywiście logikę :-D

No ale ale.. - czy jesteś Chrystusowy?
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

Darius
Posty: 14
Rejestracja: 07 paź 2016, 21:20
Lokalizacja: Düren NRW

Post autor: Darius »

nesto, Te pytanie czy jestem tyczy sie kazdego osobiscie naturalnie:) Ja nie pytam was czy jestem Chrystusowy to kazdy z nas z osobna musi wiedziec.Mam oczywiscie swiadomosc ze wielu odpowie ze tak ale ten post mial na celu pobudzic do myslenia bo gdy sie przypatrzec wiekszosci wpisow,postow czy jak to tam zwal to co sie dostrzega?Ja widze obrzucanie sie blotem i wersetami biblijnymi zaslanianie sie Chrystusem i jak by co to nie obrazaj mnie nie pouczaj itd...A od kiedy ktos kto idzie za Chrystusem ktos kto otrzymal ducha czy mowiac inaczej odmienil swoj umysl przes slowo...jak taki ktos moze sie obrazac i obrazac innych?Mymy byc sola tej ziemi i swiatloscia dla swiata ale nie sadze ze dajemy jakies swiatlo jesli nie jestesmy Chrystusowi czyli naprawde wierzacy a nie spekulujacy.domyslajacy myslacy i co tam jeszcze.Dlatego na poczatku mojego postu prosilem zeby odniesc sie do tego pytania w kontekscie listu Jakuba ale kolega daglezja77 jak zdazylem zauwarzyc niezbyt dokladnie czyta za to wszedzie go pelno rozsiewa kakol ale i tacy musza byc zeby sie okazalo kto prawdziwie Chrystusowym jest
Na początku Bóg stworzył niebo i ziemię.

"Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. [Mt 11, 25]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jezus Chrystus”