czy jestesmy Chrystusowi?

Dwoistość natur, współistotność, imię JHWH, syn Marii...

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

daglezja77
Posty: 2079
Rejestracja: 13 cze 2008, 23:48

Post autor: daglezja77 »

nesto pisze:To tak jakby coś weryfikować tym samym - włączając oczywiście logikę :-D

No ale ale.. - czy jesteś Chrystusowy?
Chciałbym być..ale nie jestem samozwańcem.

daglezja77
Posty: 2079
Rejestracja: 13 cze 2008, 23:48

Post autor: daglezja77 »

Darius pisze:nesto, Te pytanie czy jestem tyczy sie kazdego osobiscie naturalnie:) Ja nie pytam was czy jestem Chrystusowy to kazdy z nas z osobna musi wiedziec.Mam oczywiscie swiadomosc ze wielu odpowie ze tak ale ten post mial na celu pobudzic do myslenia bo gdy sie przypatrzec wiekszosci wpisow,postow czy jak to tam zwal to co sie dostrzega?Ja widze obrzucanie sie blotem i wersetami biblijnymi zaslanianie sie Chrystusem i jak by co to nie obrazaj mnie nie pouczaj itd...A od kiedy ktos kto idzie za Chrystusem ktos kto otrzymal ducha czy mowiac inaczej odmienil swoj umysl przes slowo...jak taki ktos moze sie obrazac i obrazac innych?Mymy byc sola tej ziemi i swiatloscia dla swiata ale nie sadze ze dajemy jakies swiatlo jesli nie jestesmy Chrystusowi czyli naprawde wierzacy a nie spekulujacy.domyslajacy myslacy i co tam jeszcze.Dlatego na poczatku mojego postu prosilem zeby odniesc sie do tego pytania w kontekscie listu Jakuba ale kolega daglezja77 jak zdazylem zauwarzyc niezbyt dokladnie czyta za to wszedzie go pelno rozsiewa kakol ale i tacy musza byc zeby sie okazalo kto prawdziwie Chrystusowym jest
Ależ czytam dokładnie i np. wychwytuje błędy ortograficzne..

ZAUWAŻYĆ piszemy przez Ż.

Darius
Posty: 14
Rejestracja: 07 paź 2016, 21:20
Lokalizacja: Düren NRW

Post autor: Darius »

daglezja77, Aaaa to pieknie ortografia o jej znajomosc beda mialy znaczace zdanie w ocenie podczas sadu haha ale tak powaznie:jakie to ma znaczenie?
Na początku Bóg stworzył niebo i ziemię.

"Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. [Mt 11, 25]

daglezja77
Posty: 2079
Rejestracja: 13 cze 2008, 23:48

Post autor: daglezja77 »

Darius pisze:daglezja77, Aaaa to pieknie ortografia o jej znajomosc beda mialy znaczace zdanie w ocenie podczas sadu haha ale tak powaznie:jakie to ma znaczenie?
Pokazałem ze jednak uważnie czytam posty. Co do ortografii to umiejętność elementarna z podstawówki, wiec jej brak nie jest żadnym wytłumaczeniem. Co innego awaria komputera i problemy z pisaniem niektórych liter (ja tak mam).

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Darius pisze:A od kiedy ktos kto idzie za Chrystusem ktos kto otrzymal ducha czy mowiac inaczej odmienil swoj umysl przes slowo.
W tym rzecz,że niektórzy wyrzucili 80% słowa Boga do kosza,uważając ,że Jezus dużo zmienił w nauce Ojca Niebieskiego.A Jezus mówi :

Mt 5:19 "
"Ktokolwiek więc zniósłby jedno z tych przykazań, choćby najmniejszych, i uczyłby tak ludzi, ten będzie najmniejszy w królestwie niebieskim. A kto je wypełnia i uczy wypełniać, ten będzie wielki w królestwie niebieskim.
Gdyby Jezus cokolwiek zmienił w nauce Ojca Niebieskiego nie byłby prawdziwym Synem Bożym.

Jezus przed złożeniem ofiary doskonałej mówi,że nie były wolą Boga ofiary ze zwierząt.
Nie była Twoją wolą ofiara zwierzęca i ofiara z pokarmów:
lecz przygotowałeś dla mnie ciało.
Hbr 10,5
Nie chciałeś ofiary krwawej ani obiaty,
lecz otwarłeś mi uszy;
całopalenia i żertwy za grzech nie żądałeś.
8 Wtedy powiedziałem: "Oto przychodzę;
w zwoju księgi o mnie napisano:
9 Jest moją radością, mój Boże, czynić Twoją wolę,
a Prawo Twoje mieszka w moim wnętrzu".
Psalm 40,7-9

Pozdrawiam
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

RM
Posty: 3679
Rejestracja: 20 mar 2012, 20:37

Post autor: RM »

W tym rzecz,że niektórzy wyrzucili 80% słowa Boga do kosza,uważając ,że Jezus dużo zmienił w nauce Ojca Niebieskiego
Jezus nie zmienił prawdy pochodzącej od Najwyższego, tylko ją objawił. Natomiast zmienił Prawo Mojżeszowe i to tak dalece, że wszystko stało się nowe (2 Kor 5,17): Tak więc, jeśli ktoś jest w Chrystusie, nowym jest stworzeniem; stare przeminęło, oto wszystko stało się nowe.
Tylko u Listka wszystko trwa po staremu.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

RM pisze: (2 Kor 5,17): Tak więc, jeśli ktoś jest w Chrystusie, nowym jest stworzeniem
Nowe stworzenie to człowiek narodzony z Boga,Boga, który prorokowi Mojżeszowi podyktował swoje prawo.
Bóg dał nam swego Syna by odkupił nasze winy w nadziei,ze będziemy z miłości do Niego przestrzegać Jego Prawa.

Wj 12:49
"Takie samo prawo będzie dla urodzonych w kraju i dla przybyszów pośród was."
J 1:17
"Podczas gdy Prawo zostało dane za pośrednictwem Mojżesza, łaska i prawda przyszły przez Jezusa Chrystusa."


Dla człowieka ,który żył życiem światowym, życie na warunkach Boga jest czymś zupełnie nowym - stąd nowe stworzenie narodzone z Boga.
I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała. (27) Ducha mojego chcę tchnąć w was i sprawić, byście żyli według mych nakazów i przestrzegali przykazań, i według nich postępowali.
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

RM
Posty: 3679
Rejestracja: 20 mar 2012, 20:37

Post autor: RM »

Listek pisze:Dla człowieka ,który żył życiem światowym, życie na warunkach Boga jest czymś zupełnie nowym - stąd nowe stworzenie narodzone z Boga.
Listku, nowe stworzenie to pojęcie pochodne od nowego narodzenia, terminu, który zaistniał w rozmowie Jezusa z Nikodemem. Weź poczytaj NT, bo mnie dołujesz.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Wydaje się RM,że nie rozumiesz co znaczy narodzić się do życia na warunkach Boga.

J 3:7 bw
"Nie dziw się, że ci powiedziałem: Musicie się na nowo narodzić."
1J 5:18
"Wiemy, że każdy, kto się narodził z Boga, nie grzeszy, bo strzeże go Narodzony z Boga i Zły nie ma do niego dostępu."
1J 5:18 nwt-pl
"Wiemy, że nikt, kto się narodził z Boga, nie trwa w grzechu, ale Ten narodzony z Boga strzeże go, a niegodziwiec go nie pochwytuje."
Pozdrawiam
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

RM
Posty: 3679
Rejestracja: 20 mar 2012, 20:37

Post autor: RM »

Listek pisze:Wydaje się RM,że nie rozumiesz co znaczy narodzić się do życia na warunkach Boga.
Którego Boga?

Darius
Posty: 14
Rejestracja: 07 paź 2016, 21:20
Lokalizacja: Düren NRW

Post autor: Darius »

RM, Listek, tak czytam wasze posty i mysle ze obydwoje macie racje wjasciwie ciezko zrozumiec czemu ma sluzyc ta konwersacja :)Narodzenie z Boga to dokladnie to samo czy moze rownoznaczne z otrzymaniem ducha czyli...nowonarodzenie w terminologi chrzescijanskiej ale majace calkowite pokrycie z prawda ewangeli Jezusa Chrystusa i starotestamentowymi zapisami,to tak na moj chlopski rozum ale majacy poznanie jest.Jest wielka roznica miedzy znajomoscia pism czyt bibli a jej zrozumieniem gdyz zrozumienie mozna otrzymac tylko przez ducha czyli przez nowonarodzenie....i nie chlubmy sie ze to z nas albo przez nasze uczynki bo laska jest od Boga i chwala za to objawienie prawdy przez Jezusa Chrystusa Pana naszego Amen.
A skoro mowimy o ewngeli Chrystusa to mowimy o krzyzu ktory musimy dzwigac czyli upamietac sie odwrocic od starego zycia ale nie od ludzi od grzechu sie oderwac to chyba uczyc sie milowac bo milosc jest wypelniem zakonu ktorego zaden czlowiek nie moze wykonac dlatego potrzebny nam krzyz Jezusa i jego swieta ofiara za to czego my nie mozemy uniesc.
Nie mniemajcie, że przyszedłem rozwiązać zakon albo proroków; nie przyszedłem rozwiązać, lecz wypełnić.My przez narodzenie sie z ducha sluchamy glosu naszego sumienia bo to ono nas oskarza i usprawiedliwia.Polecalem w pierwszym moim poscie zapoznac sie z listem Jakuba i odniesc sie do swojego wyznania wiary bo np : i tu prosze sie zapoznac z tekstem :)

14 Jaki z tego pożytek, bracia moi, skoro ktoś będzie utrzymywał, że wierzy, a nie będzie spełniał uczynków? Czy [sama] wiara zdoła go zbawić?8 15 Jeśli na przykład brat lub siostra nie mają odzienia lub brak im codziennego chleba, 16 a ktoś z was powie im: «Idźcie w pokoju, ogrzejcie się i najedzcie do syta!» - a nie dacie im tego, czego koniecznie potrzebują dla ciała - to na co się to przyda? 17 Tak też i wiara, jeśli nie byłaby połączona z uczynkami, martwa jest sama w sobie. 18 Ale może ktoś powiedzieć: Ty masz wiarę, a ja spełniam uczynki. Pokaż mi wiarę swoją bez uczynków, to ja ci pokażę wiarę ze swoich uczynków. 19 Wierzysz, że jest jeden Bóg? Słusznie czynisz - lecz także i złe duchy wierzą i drżą9.
20 Chcesz zaś zrozumieć, nierozumny człowieku, że wiara bez uczynków jest bezowocna? 21 Czy Abraham, ojciec nasz, nie z powodu uczynków został usprawiedliwiony, kiedy złożył syna Izaaka na ołtarzu ofiarnym?10 22 Widzisz, że wiara współdziałała z jego uczynkami i przez uczynki stała się doskonała. 23 I tak wypełniło się Pismo, które mówi: Uwierzył przeto Abraham Bogu i poczytano mu to za sprawiedliwość11, i został nazwany przyjacielem Boga. 24 Widzicie, że człowiek dostępuje usprawiedliwienia na podstawie uczynków, a nie samej tylko wiary12. 25 Podobnie też nierządnica Rachab, która przyjęła wysłanników i inną drogą odprawiła ich13, czy nie dostąpiła usprawiedliwienia za swoje uczynki? 26 Tak jak ciało bez ducha jest martwe, tak też jest martwa wiara bez uczynków.


O jednym z owocow zycia chrzescijanskiego ....czy nie sadzicie ze gdyby szanowne grono forumowiczow sie zastosowalo tylko do tej malej lekcji a nie wspomneo: i tu kolejny przyklad..wybaczcie :)


1 Niech zbyt wielu z was nie uchodzi za nauczycieli1, moi bracia, bo wiecie, iż tym bardziej surowy czeka nas sąd. 2 Wszyscy bowiem często upadamy. Jeśli kto nie grzeszy mową, jest mężem doskonałym, zdolnym utrzymać w ryzach także całe ciało. 3 Jeżeli przeto zakładamy koniom wędzidła do pysków, by nam były posłuszne, to kierujemy całym ich ciałem. 4 Oto nawet okrętom, choć tak są potężne i tak silnymi wichrami miotane, niepozorny ster nadaje taki kierunek, jak odpowiada woli sternika. 5 Tak samo język, mimo że jest małym członkiem, ma powód do wielkich przechwałek. Oto mały ogień, a jak wielki las podpala. 6 Tak i język jest ogniem, sferą2 nieprawości. Język jest wśród wszystkich naszych członków tym, co bezcześci całe ciało i sam trawiony ogniem piekielnym rozpala krąg życia2. 7 Wszystkie bowiem gatunki zwierząt i ptaków, gadów i stworzeń morskich można ujarzmić i rzeczywiście ujarzmiła je natura ludzka. 8 Języka natomiast nikt z ludzi nie potrafi okiełznać, to zło niestateczne, pełne zabójczego jadu. 9 Przy jego pomocy wielbimy Boga i Ojca i nim przeklinamy ludzi, stworzonych na podobieństwo Boże3. 10 Z tych samych ust wychodzi błogosławieństwo i przekleństwo. Tak być nie może, bracia moi! 11 Czyż z tej samej szczeliny źródła wytryska woda słodka i gorzka? 12 Czy może, bracia moi, drzewo figowe rodzić oliwki albo winna latorośl figi?4 Także słone źródło nie może wydać słodkiej wody.

To bylo by wiecej tresci zwiazanej z prawdziwa ewangelia a nie rzechwalki i przechwalki :)
Tak na marginesie ktos moze ewangelizowal kogos tzn niosl ktos z was ostatnio dobra nowine komus na ulicy albo w parku gdzies na spacerze moze w domu sasiadowi bo tak krzyczymy czasami a jakas nie widze zeby ktos stal na placu w centrum miasta i krzyczal o milosci jaka go spotkala gdy narodzil sie i nalazl zycie,ktos moze chwalil sie jakiemus znajomemu lub koledze ...ze poznal prawde .Ile w nas tak naprawde pychy jest a jak malo w nas milosci prawdziwej Chrystusowej.Ile czasu poswiecamy w modlitwie czasu na prosbe o dar wiary powagi ,rozsadku,rozumu....prosimy o zdrowie skore fure i komure ile w nas naprawde zaszlo zmian jakie musza towarzyszyc narodzinom z ducha....
Pozdrawiam
Na początku Bóg stworzył niebo i ziemię.

"Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. [Mt 11, 25]

Darius
Posty: 14
Rejestracja: 07 paź 2016, 21:20
Lokalizacja: Düren NRW

Post autor: Darius »

Moze ta opinia; czlowieka, brata w Chrystusie, Panu naszym, rozswietli nieco obraz chrzescijanstwa czyli bycia Chrystusowym.

https://youtu.be/vBre_zLdYzM

Ja osobiscie w calosci sie z tym zgadzam
To jest ewangelia ktora odmienila moje zycie
To te slowo ewangeli zmienilo moje serce i odmienilo moj umysl
To ta ewangelia Chrystusa sprawila ze mysle z obrzydzeniem o tym wszystkim co kiedys mi sprawialo radosc i ucieche
To jezus Chrystus sprawil ze glosze slowo gdzie tylko mam okazje i ze sam czuje sie wyjatkowym bo z Boga jestem i nie wstydze sie tego.
Zycze wszystkim wam bracia i siostry aby otworzyly sie wam serca i uszy na ewangelie Jezusa Chrystusa Pana panow i Krola krolow.Chwala Jezusowi Chrystusowi i Bogu Ojcu stworcy wszystkiego co widzialne i niewidzialne co ogarniete umyslem i to czego nieogarniemy.Amen
Na początku Bóg stworzył niebo i ziemię.

"Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. [Mt 11, 25]

Piotr Pawlak
Posty: 201
Rejestracja: 10 lip 2016, 14:52

Post autor: Piotr Pawlak »

Jezus Chrystus mówi o Bogu wszechmocnym i o jeszcze
jednej bardzo ważnej sprawie ;

Jak żyć w charmoni ze wszystkimi i wszystkim.

Pozdrawiam Was.

Awatar użytkownika
Andżelika_FS
Posty: 549
Rejestracja: 02 lip 2016, 23:20
Lokalizacja: Dornach/Kruszewnia

Post autor: Andżelika_FS »

Piotr Pawlak pisze:Jak żyć w charmoni ze wszystkimi i wszystkim
Ja tylko tak pomiędzy wódkę a zakąskę. W harmonii. Chciałabym żyć w harmonii z językiem polskim, więc cytowane literki bardzo moje pragnienie harmonii gwałcą. Harmonijnie upominam, kolego PP.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jezus Chrystus”