Jezus nie złożył Swej duszy w ofierze za grzechy na krzyżu

Dwoistość natur, współistotność, imię JHWH, syn Marii...

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Wnikliwy
Posty: 3204
Rejestracja: 23 cze 2013, 19:51

Post autor: Wnikliwy »

Listek nie ośmieszaj się - gdzież ty masz o tym nowym stworzeniu?

daglezja77
Posty: 2079
Rejestracja: 13 cze 2008, 23:48

Post autor: daglezja77 »

DryBones pisze:
daglezja77 pisze:
DryBones pisze:Kolejny dowód

Mojżesz (reprezentujący prawo Boże) uderzył w skałę/opoke (Chrystusa) dwukrotnie - wskazując na fakt, że Chrystus umarł za grzechy dwukrotnie. Raz przed założeniem świata, gdzie dokonanał odkupienia za nasze grzechy. A drugi raz, w czasie, w 33 rne, w celu zademonstrowania Jego skończonego dzieła, dokonanego od fundamentu świata.
Jezusa tam nie bylo, byl tylko w planie. 1 Piotra 1:20
Nic o "planie" tam nie pisze.
daglezja77 pisze: Podobnie jak za czasów Mojżesza nie było Jezusa Synem Boga stal się dużo później - Luk 1:35.
Nie czytasz Biblii pilnie. "Syn" istniał przed stworzeniem świata, de facto, Był stworzycielem, wszystko zostało stworzone przez Niego dla Niego. Jest napisane:

List do Kolosan 1:1-29, Biblia Gdańska(13)...Syna swego miłego,

(14) W którym mamy odkupienie przez krew jego, to jest odpuszczenie grzechów;

(15) Który jest obrazem Boga niewidzialnego i pierworodny wszystkich rzeczy stworzonych.

(16) Albowiem przezeń stworzone są wszystkie rzeczy, które są na niebie i na ziemi, widzialne i niewidzialne, bądź trony, bądź państwa, bądź księstwa, bądź zwierzchności, wszystko przezeń i dla niego stworzone jest.

(17) A on jest przed wszystkimi i wszystko w nim stoi.
1 Piotra 1:20 BW

Wprawdzie był On na to przeznaczony już przed założeniem świata, ale objawiony został dopiero w czasach ostatnich ze względu na was

Byl przeznaczony czyli byl w planie skoro go objawiono później. Werset wydaje sie nie byc trudny w zrozumieniu a jednak sprawia problemy..

Jezus jest pierworodny Nowego Stworzenia w Jezusie, piszemy o tym w innym miejscu. Pierwszym czlowiekim byl Adam.

Kol 1:16 BW

(16) ponieważ w nim zostało stworzone wszystko, co jest na niebie i na ziemi, rzeczy widzialne i niewidzialne, czy to trony, czy panowania, czy nadziemskie władze, czy zwierzchności; wszystko przez niego i dla niego zostało stworzone.

PNS

16) bo za jego pośrednictwem zostało stworzone wszystko inne w niebiosach i na ziemi, co widzialne i co niewidzialne Czy to trony, czy zwierzchnictwa, czy rządy, czy władze. Wszystko inne zostało stworzone poprzez niego i dla niego.

Czy stworzono to wszystko w środku Chrystusa? Gdzie Jezus ma królować? Wersety mówią o Królestwie Niebieskim..Nie myl go ze Stwarzaniem z Rodzaju, wtedy Jezus jeszcze nie istniał, o tym stwarzaniu wielokrotnie pisze ze Stwórca stwarzał SAM. Poczytaj relacje z Rodzaju, Izaj 44:24, Heb 11:3 itd..

18

(18) i on jest głową ciała, zboru. On jest początkiem, pierworodnym z umarłych, a aby mógł się stać pierwszym we wszystkim
Ostatnio zmieniony 24 gru 2016, 21:44 przez daglezja77, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie toleruje idiotów a na tym forum tacy bywają.

Np. adminka zablokowała mi właśnie PW bo skrytykowałem to co pisze w postach. Nie ma po co tu zaglądać.

DryBones
Posty: 68
Rejestracja: 26 sie 2016, 15:00

Post autor: DryBones »

daglezja77 pisze:A co powiesz o mieszkańcach Amazonii budujących domy na wysokich palach?
Odpowiedziałem już. Cokolwiek innego niż kamień węgielny (Opoka) jest domem na piasku.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Wnikliwy pisze: gdzież ty masz o tym nowym stworzeniu?
Jezus nie ma nic wspólnego z upadłym światem leżącym u stóp złego.

Jego Królestwo nie jest z tego upadłego świata.

J 18:36 bg
Odpowiedział Jezus:
Królestwo moje nie jest z tego świata
J 14:30
"Już wiele z wami mówić nie będę. Abowiem idzie książę świata tego, a we mnie nic nie ma."
Aby wejść do KB trzeba się na nowo narodzić z Boga.

J 3:7 bw
"Nie dziw się, że ci powiedziałem: Musicie się na nowo narodzić."
Ostatnio zmieniony 24 gru 2016, 21:44 przez Listek, łącznie zmieniany 1 raz.
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

daglezja77
Posty: 2079
Rejestracja: 13 cze 2008, 23:48

Post autor: daglezja77 »

Wnikliwy pisze:Listek nie ośmieszaj się - gdzież ty masz o tym nowym stworzeniu?
Czytasz i nie kumasz..PROBLEM.. :mrgreen:
Nie toleruje idiotów a na tym forum tacy bywają.

Np. adminka zablokowała mi właśnie PW bo skrytykowałem to co pisze w postach. Nie ma po co tu zaglądać.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Wnikliwy, czy Ty oczekujesz Królestwa Mesjańskiego?

Hbr 9:28
"tak Chrystus raz jeden był ofiarowany dla zgładzenia grzechów wielu, drugi raz ukaże się nie w związku z grzechem, lecz dla zbawienia tych, którzy Go oczekują."
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

daglezja77
Posty: 2079
Rejestracja: 13 cze 2008, 23:48

Post autor: daglezja77 »

Jak on jest wnikliwy to ja jestem papieżem.
Nie toleruje idiotów a na tym forum tacy bywają.

Np. adminka zablokowała mi właśnie PW bo skrytykowałem to co pisze w postach. Nie ma po co tu zaglądać.

DryBones
Posty: 68
Rejestracja: 26 sie 2016, 15:00

Post autor: DryBones »

daglezja77 pisze:Byl przeznaczony czyli byl w planie skoro go objawiono później.
Czy właściwie zrozumiesz greckie słowo "objawiony"? Już wyjaśniłem w tym wątku wczesniej, ponownie:

Według Biblii, Jezus zapłacił raz za grzechy, co miało miejsce przed założeniem świata. Więc następne fair pytanie powinno brzmieć; co było powodem, aby umrzeć na krzyżu?

Tak wiec, były dwa główne powody:
1. spełnić pisma
2. Aby pokazać lub odkryć ludzkości co Bóg musiał przejść dla naszego zbawienia. Więc Zrobił to na poziomie ludzkim, abyśmy byli w stanie go zrozumieć.

Poniżej znajdują się "trzech świadków" Jehowy aby wzmocnić powyższe stwierdzenie.

1 List Piotra 1:(19) Ale drogą krwią, jako baranka niewinnego i niepokalanego, Chrystusa; (20) Przejrzanego przed założeniem świata, a objawionego*** czasów ostatecznych dla was,

List do Hebrajczyków 9:(25) A nie iżby często ofiarował samego siebie, jako najwyższy kapłan wchodzi do świątnicy co rok ze krwią cudzą; (26) (Bo inaczej musiałby był częstokroć cierpieć od początku świata), lecz teraz przy skończeniu wieków raz objawiony***jest ku zgładzeniu grzechu przez ofiarowanie samego siebie.

1 List Jana 3:(5) A wiecie, iż się on objawił***, aby grzechy nasze zgładził, a grzechu w nim nie masz.

Kiedy szybko przeczytamy te wersety, mozemy zrozumiec, że Jezus pokutował za grzechy na krzyżu. Ale gdy przyjrzymy się słowu "obawiony" w szczegółach i gdy zastosujemy właściwe znaczenie tego słowa (definicja poniżej) , wersety te ukazują kompletnie inne znaczenie.

*** Kluczem do zrozumienia powyższych fragmentów jest słowo "objawiony" [G5319] w języku greckim. Analizując to słowo, dowiemy się następującą definicję tego słowa: uczynić manifest lub widoczne lub wiadome, co było ukryte lub nieznane, aby zamanifestować, czy przez słowa lub czyny, lub w jakikolwiek inny sposób.

Tak wiec, Jezus nie przyszedł na ten świat w ciele, aby na krzyżu zapłacić za nasze grzechy, lecz aby "pokazać", "odkryć" nam, to co osiągnął przed założeniem świata, przez rekonstrukcje minionych wydarzeń w ciele. Jezus zakończył tę prezentację mówiąc: Wykonało się Ew. Jana 19:30, a to rzekłszy, oddał ducha.

Awatar użytkownika
Wnikliwy
Posty: 3204
Rejestracja: 23 cze 2013, 19:51

Post autor: Wnikliwy »

daglezja77 pisze:Jak on jest wnikliwy to ja jestem papieżem.
Już masz na głowie mitrę :-)

daglezja77
Posty: 2079
Rejestracja: 13 cze 2008, 23:48

Post autor: daglezja77 »

Co zatem osiągnął przed założeniem świata i gdzie o tym pisze?
Nie toleruje idiotów a na tym forum tacy bywają.

Np. adminka zablokowała mi właśnie PW bo skrytykowałem to co pisze w postach. Nie ma po co tu zaglądać.

Awatar użytkownika
Wnikliwy
Posty: 3204
Rejestracja: 23 cze 2013, 19:51

Post autor: Wnikliwy »

daglezja77 pisze:
Wnikliwy pisze:Listek nie ośmieszaj się - gdzież ty masz o tym nowym stworzeniu?
Czytasz i nie kumasz..PROBLEM.. :mrgreen:
Jak ty jesteś śJ to ja jestem papieżem.
Lepiej nie powołuj się na to wyznanie w przyszłości.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

daglezja77 pisze:Co zatem osiągnął przed założeniem świata i gdzie o tym pisze?
Przed założeniem świata został zabity prawdziwy baranek bez skazy jako zapowiedź potomstwa niewiasty, które zmiażdży głowę wężowi.
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

daglezja77
Posty: 2079
Rejestracja: 13 cze 2008, 23:48

Post autor: daglezja77 »

Teraz napisz coś na temat i na podstawie biblii. Postaraj się. Bez względu na to kim się akurat czujesz.
Nie toleruje idiotów a na tym forum tacy bywają.

Np. adminka zablokowała mi właśnie PW bo skrytykowałem to co pisze w postach. Nie ma po co tu zaglądać.

DryBones
Posty: 68
Rejestracja: 26 sie 2016, 15:00

Post autor: DryBones »

daglezja77 pisze:Co zatem osiągnął przed założeniem świata i gdzie o tym pisze?

Oczywiście, nie przeanalizowales biblijnych dowodów, ktore dostarczylem w tym wątku.

Co osiągnął?

Załóżmy, że twój dziadek [spadkodawca] jest miliarderem i przygotowuje testament. On bardzo cię kocha i wierzy ze jesteś godny jego pieniędzy i sprawia Cie jedynym spadkobiercą.

Pytanie jest takie, zgodnie z prawem, kiedy zostajesz legalnym właścicielm majątku dziadka? Oczywiście, po jego śmierci. Prawda? Podczas gdy twój dziadek żyje, nic nie jest gwarantowane. Może zmienić zdanie i wymazać cię z testamentu. Ale gdy umrze, to sprawa jest zamknięta, zmiany nie mogą być dokonane. Jego majątek jest w Twoich rękach. Nikt nie może tego zmienić.

Więc co to ma wspólnego z Jezusem umierającym przed założeniem świata? Najwyraźniej nasze prawo jest identyczne do Prawa Bożego. W sensie, że nie będziemy spadkobiercami Jego błogosławieństwa, to jest życiem wiecznym z Bogiem Ojcem w Niebie aż umrze. Jest napisane:

List do Hebrajczyków 9
(15) I dlatego jest nowego testamentu pośrednikiem, aby gdyby śmierć nastąpiła na odkupienie onych występków, które były pod pierwszym testamentem, ci którzy są powołani, wzięli obietnicę wiecznego dziedzictwa.

(16) Albowiem gdzie jest testament, potrzeba, aby śmierć nastąpiła tego, który czyni testament.

(17) Bo testament tych, którzy zmarli, mocny jest, gdyż jeszcze nie jest ważny, póki żyje ten, co testament uczynił.


Dlaczego śmierć Jezusa przed założeniem świata ma kluczowe znaczenie? Ponieważ zapewnia zbawienie, dostęp do nieba, dla bohaterów Starego Testamentu, jak Mojżesz, Eliasz, Noe, Henocha, Dawida i wiele innych.

Wspomne jeden przykład gdzie postacie z starego Testamentu są w niebie z Ojcem, zanim Jeus umarł na krzyżu w 33 naszej ery:

Ew. Mateusza 17
(1) A po sześciu dniach wziął Jezus Piotra i Jakóba i Jana, brata jego, i wprowadził je na górę wysoką osobno.
(2) I przemieniony jest przed nimi, a rozjaśniło się oblicze jego jako słońce, a szaty jego stały się białe jako światłość.
(3) A oto ukazali się im Mojżesz i Elijasz, z nim rozmawiający.
(4) I odpowiadając Piotr, rzekł do Jezusa: Panie! dobrze nam tu być; jeźli chcesz, uczynimy tu trzy namioty, tobie jeden, i Mojżeszowi jeden, i Elijaszowi jeden.
(5) A gdy on jeszcze mówił, oto obłok jasny zacienił je; a oto głos z obłoku mówiący: Ten jest Syn mój miły, w którym mi się upodobało, tego słuchajcie.
(6) To usłyszawszy uczniowie, upadli na twarz swoję i bali się bardzo.
(7) Tedy przystąpiwszy Jezus dotknął się ich i rzekł: Wstańcie, a nie bójcie się.
(8) A oni podniósłszy oczy swoje, nikogo nie widzieli, tylko Jezusa samego


Fragment z Hebrajczyków 9:16 jest jednoznaczny; Bo gdzie jest testament, tam musi z konieczności być śmierć spadkodawcy.

DryBones
Posty: 68
Rejestracja: 26 sie 2016, 15:00

Post autor: DryBones »

wit pisze:przy czym owe zmartwychwstanie umiejscawiam po wydarzeniu śmierci na Golgocie. Na krzyżu (lub jak kto woli na palu) Chrystus poniósł śmierć. Natomiast złożenie ofiary z życia (lub jak wolisz krwi czy duszy) nastąpiło w niebie po zmartwychwstaniu zgodnie z tym jak napisano w Liście do Hebrajczyków 9:24-28. Można oczywiście dyskutować w jakim momencie nastąpiło wybranie lub przeznaczenie Chrystusa na ofiarę i ludzi do życia w społeczności z Bogiem. Jednak twierdzenie, że Chrystus poniósł ofiarę z własnej duszy zanim narodził się w Betlejem stoi w sprzeczności z wieloma tekstami biblijnymi.
Czy bierzesz pod uwagę Hebrajczyków 9:16? Proszę przeczytać mój post powyżej.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jezus Chrystus”