Pierworodny i Początek stworzenia.

Dwoistość natur, współistotność, imię JHWH, syn Marii...

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lukian
Posty: 1704
Rejestracja: 02 lut 2015, 18:34
Kontakt:

Post autor: Lukian »

ShadowLady86 pisze:Kto odmawia Jezusowi chwały?
jeśli byłby stworzeniem to...
Iz 48:11 pau "Ze względu na Mnie, ze względu na Mnie samego tak czynię, aby moje imię nie było znieważane. Chwały mojej nie oddam innemu!"
ShadowLady86 pisze:Znowu chcesz pokazać, że jak Bóg ma chwałę i Jezusowi należy się chwała to znaczy, że to ta sama osoba?
nie ta sama osoba bo to dwie Osoby, ale jedna natura
ShadowLady86 pisze:Wyszukujesz sobie słów i uznajesz, że skoro Kowalski został określony jako przystojny i Nowak został określony jako przystojny, to są oni tą samą osobą.
mataczysz...
gdyby Biblia przypisywała "kowalskiemu" boskie cechy, chwalę i cześć to bym twierdził że jest jednej natury z Jahwe
Gal 4:6 " A ponieważ jesteście synami, Bóg wysłał do naszych serc Ducha swego Syna, który woła: „Abba, Ojcze!"
http://zrodlaobjawienia.blogspot.com/

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Sprecyzuj co to natura .
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
Lukian
Posty: 1704
Rejestracja: 02 lut 2015, 18:34
Kontakt:

Post autor: Lukian »

Jachu pisze:Sprecyzuj co to natura .
z KKK
251 Dla sformułowania dogmatu Trójcy Świętej Kościół musiał rozwinąć własną terminologię za pomocą pojęć filozoficznych: "substancja", "osoba" lub "hipostaza", "relacja" itd. Czyniąc to, nie podporządkował wiary mądrości ludzkiej, ale nadał nowy, niezwykły sens tym pojęciom, przeznaczonym odtąd także do oznaczania niewypowiedzianej tajemnicy, która "nieskończenie przekracza to, co my po ludzku możemy pojąć" .

252 Kościół posługuje się pojęciem "substancja" (oddawanym niekiedy także przez "istota" lub "natura"), by określić Boski Byt w jego jedności, pojęciem "osoba" lub "hipostaza", by określić Ojca, Syna i Ducha Świętego w tym, czym rzeczywiście różnią się między sobą, a pojęciem "relacja", by określić fakt, że rozróżnienie Osób Boskich opiera się na Ich wzajemnym odniesieniu do siebie.
Gal 4:6 " A ponieważ jesteście synami, Bóg wysłał do naszych serc Ducha swego Syna, który woła: „Abba, Ojcze!"
http://zrodlaobjawienia.blogspot.com/

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Lukian pisze:
Jachu pisze:Sprecyzuj co to natura .
z KKK
251 Dla sformułowania dogmatu Trójcy Świętej Kościół musiał rozwinąć własną terminologię za pomocą pojęć filozoficznych: "substancja", "osoba" lub "hipostaza", "relacja" itd. Czyniąc to, nie podporządkował wiary mądrości ludzkiej, ale nadał nowy, niezwykły sens tym pojęciom, przeznaczonym odtąd także do oznaczania niewypowiedzianej tajemnicy, która "nieskończenie przekracza to, co my po ludzku możemy pojąć" .

252 Kościół posługuje się pojęciem "substancja" (oddawanym niekiedy także przez "istota" lub "natura"), by określić Boski Byt w jego jedności, pojęciem "osoba" lub "hipostaza", by określić Ojca, Syna i Ducha Świętego w tym, czym rzeczywiście różnią się między sobą, a pojęciem "relacja", by określić fakt, że rozróżnienie Osób Boskich opiera się na Ich wzajemnym odniesieniu do siebie.
Nieźle pogmatwane :xhehe:

Boska Natura,to Natura duchowa,niematerialna,posiadająca życie samo w sobie,-nieśmiertelna.
Taką naturę ma sam Bóg,a i obiecał taką naturę Jezusowi,a także Jego Kościołowi,owym 144 tysiącom wybranych z ziemi.
Inną jeszcze naturą,jest natura anielska,-też duchowa,ale nie mająca życia sama w sobie,a więc mogąca podlegać śmierci/uśmierceniu.
Ludzka natura,to natura materialna zbudowana z pierwiastków ziemskich,a ożywiona Duchem Bożym,który go dał,ale może go odebrać,-jak Adamowi w raju,gdy zgrzeszył i odtąd umierają jego potomkowie.
Wszystko co żyje w postaci ożywionej- ziemskiej,jest ziemskiej,materialnej natury.
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
ShadowLady86
Posty: 4435
Rejestracja: 14 sty 2012, 10:11

Post autor: ShadowLady86 »

Lukian pisze:jeśli byłby stworzeniem to...
Iz 48:11 pau "Ze względu na Mnie, ze względu na Mnie samego tak czynię, aby moje imię nie było znieważane. Chwały mojej nie oddam innemu!"
Nie oddał, ale się podzielił.

16 Nie za wymyślonymi bowiem mitami postępowaliśmy wtedy, gdy daliśmy wam poznać moc i przyjście Pana naszego Jezusa Chrystusa, ale [nauczaliśmy] jako naoczni świadkowie Jego wielkości. 17 Otrzymał bowiem od Boga Ojca cześć i chwałę, gdy taki oto głos Go doszedł od wspaniałego Majestatu [2 P 1: 16]

Poza tym Lukian, czemu nie przytaczasz tekst, z którego kontekstu wynika wyraźnie, że Bóg nie odda czci i chwały bożkom z kamienia i drewna

(3) Oznajmiłem od dawna minione wydarzenia, z moich ust one wyszły i ogłosiłem je; w jednej chwili zacząłem działać i spełniły się. (4) Ponieważ wiedziałem, że jesteś uparty i kark twój jest drągiem z żelaza, a twoje czoło miedziane, (5) przeto zapowiedziałem ci naprzód, ogłosiłem ci przyszłość, zanim nadeszła, żebyś nie mówił: Mój bożek (εἴδωλά) to sprawił, moja rzeźba, mój posąg zarządził. (6) Tyś słyszał i widział to wszystko; czy więc ty tego nie przyznasz? Od tej chwili ogłaszam ci rzeczy nowe, tajemne i tobie nieznane. (7) Dopiero co zostały stworzone, a nie od dawna; i przed dniem dzisiejszym nie słyszałeś o nich, żebyś nie mówił: Właśnie je znałem. (8) Wcale nie słyszałeś ani nie widziałeś, ani twe ucho nie było przedtem otwarte, bo wiedziałem, jak bardzo jesteś wiarołomny i że od powicia zwą cię buntownikiem. (9) Przez wzgląd na moje imię powstrzymam oburzenie i pohamuję się przez wzgląd na moją chwałę, ażeby cię nie zatracić. (10) Oto jak srebro przetopiłem cię ogniem i wypróbowałem cię w piecu utrapienia. (11) Przez wzgląd na Mnie, na Mnie samego, tak postępuję, bo czyż mogę być znieważony? Chwały mojej nie oddam innemu. [Iz 48: 3-11]

Użyte słowo - εἴδωλά (eidola) czyli idol. Bożek, fałszywy bóg. Nie mamy tutaj nic o theos. Bóg nie odda więc swojej chwały żadnemu bożkowi wykonanemu ludzką ręką. I podobnie dalej. W Iz 42: 8 w LXX nie ma użytego słowa Θεός, ale γλυπτοῖς. Słowo to oznacza wizerunki/ obrazy wykonane ręką ludzką.

(8) Ja, któremu na imię jest Jahwe, chwały mojej nie odstąpię innemu ani czci mojej bożkom (γλυπτοῖς) [Iz 42: 8]


Gdyby Jezus miał już od początku chwałę i cześć, nie byłoby mowy, że coś otrzymał od Boga. A otrzymał, jak widzisz.
Lukian pisze:nie ta sama osoba bo to dwie Osoby, ale jedna natura
Dostępna dla każdego człowieka za sprawą Jezusa. Nie oznacza to, że człowiek jest równy Bogu (ho Theos). Ani że Jezus to ho theos.
Lukian pisze:gdyby Biblia przypisywała "kowalskiemu" boskie cechy, chwalę i cześć to bym twierdził że jest jednej natury z Jahwe
Ty mataczysz. Biblia stwierdza, że wszyscy jesteśmy bogami (theos). Mówi też, że chwałę posiadają ludzie, a nawet miasta, co zacytowałam w poprzednim poście. Jesteś Bogiem (ho theos) Lukianie?
1.Ludzie są głupi: niemal we wszystko uwierzą, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż może to być prawda.
2.Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody.
3.Uczucia rządzą rozumem.
4.W przebaczeniu tkwi magia, która uzdrawia. W przebaczeniu, które dajesz, a zwłaszcza w tym, które uzyskujesz.
5.Zważaj na to, co ludzie czynią, a nie tylko na ich słowa, bo czyny zdradzą kłamstwo.
6.Możesz się podporządkować wyłącznie władzy rozumu. [...]



[center]Administrator tego forum przy pracy![/center]

Awatar użytkownika
Lukian
Posty: 1704
Rejestracja: 02 lut 2015, 18:34
Kontakt:

Post autor: Lukian »

ShadowLady86 pisze:Nie oddał, ale się podzielił.
ShadowLady86 pisze:Poza tym Lukian, czemu nie przytaczasz tekst, z którego kontekstu wynika wyraźnie, że Bóg nie odda czci i chwały bożkom z kamienia i drewna
a więc bogom nie przedstawionym w wizerunkach można oddawać cześć??
Iz 46:5 pau "Do kogo Mnie porównacie, do kogo możecie Mnie przyrównać? Z kim możecie Mnie zestawić, abyśmy mogli być porównywani?"
żadne stworzenie nie może odbierać boskiej czci .
ShadowLady86 pisze:Gdyby Jezus miał już od początku chwałę i cześć, nie byłoby mowy, że coś otrzymał od Boga. A otrzymał, jak widzisz.
Syn jako zrodzony ma wszystko od Ojca w tym chwalę i ma to odwiecznie.
J 17:5 bp "A teraz Ty, Ojcze, otocz Mnie u siebie swą wielką chwałą, którą miałem u Ciebie, zanim świat powstał."
ShadowLady86 pisze:Dostępna dla każdego człowieka za sprawą Jezusa. Nie oznacza to, że człowiek jest równy Bogu (ho Theos)
ludzie jako przybrani synowie będą uczestnikami boskiej natury, natomiast Syn ją posiada.
ShadowLady86 pisze: Ani że Jezus to ho theos.
Hbr 1:8-9 bp "(8) O synu jednak: "Tron Twój, o Boże, na wieki wieków, a berłem sprawiedliwym jest berło Twego panowania. (9) Umiłowałeś sprawiedliwość a znienawidziłeś bezprawie, dlatego namaścił Ciebie, Boże, Twój Bóg olejem wesela, a nie żadnego z Twych towarzyszy"."
Heb 1:8-9 gnt-wh "(8) προς δε τον υιον ο θρονος σου ο θεος εις τον αιωνα {: [του αιωνος] } {: του αιωνος } και η ραβδος της ευθυτητος ραβδος της βασιλειας {: αυτου } {: σου } (9) ηγαπησας δικαιοσυνην και εμισησας ανομιαν δια τουτο εχρισεν σε ο θεος ο θεος σου ελαιον αγαλλιασεως παρα τους μετοχους σου"
Gal 4:6 " A ponieważ jesteście synami, Bóg wysłał do naszych serc Ducha swego Syna, który woła: „Abba, Ojcze!"
http://zrodlaobjawienia.blogspot.com/

Awatar użytkownika
ShadowLady86
Posty: 4435
Rejestracja: 14 sty 2012, 10:11

Post autor: ShadowLady86 »

Lukian pisze:a więc bogom nie przedstawionym w wizerunkach można oddawać cześć??
Podkreśliłam, że manipulowałeś cytatami z Iz 42 oraz Iz 48. Tam wyraźnie chodziło o bożki, co wykazuje tekst.
Lukian pisze:Syn jako zrodzony ma wszystko od Ojca w tym chwalę i ma to odwiecznie.
Tak, JEzus został zrodzony przed powstaniem świata. Zrodzony to słowo klucz - miał początek, jako pierworodne stworzenie Boga.
Lukian pisze:ludzie jako przybrani synowie będą uczestnikami boskiej natury, natomiast Syn ją posiada.
Syn jest uczestnikiem boskiej natury na takiej samej zasadzie, na jakiej ludzie mogą być jej uczestnikami. Odsyłam dalej do Komentarza do Ewangelii Jana Orygenesa. Jezus pozwoli innym bogom stać się bogami, kiedy zjednoczą się z Bogiem na takiej samej zasadzie, na jakiej zjednoczony jest Jezus.
Lukian pisze:Hbr 1:8-9 bp "(8) O synu jednak: "Tron Twój, o Boże, na wieki wieków, a berłem sprawiedliwym jest berło Twego panowania. (9) Umiłowałeś sprawiedliwość a znienawidziłeś bezprawie, dlatego namaścił Ciebie, Boże, Twój Bóg olejem wesela, a nie żadnego z Twych towarzyszy"."
Heb 1:8-9 gnt-wh "(8) προς δε τον υιον ο θρονος σου ο θεος εις τον αιωνα {: [του αιωνος] } {: του αιωνος } και η ραβδος της ευθυτητος ραβδος της βασιλειας {: αυτου } {: σου } (9) ηγαπησας δικαιοσυνην και εμισησας ανομιαν δια τουτο εχρισεν σε ο θεος ο θεος σου ελαιον αγαλλιασεως παρα τους μετοχους σου"
Już tyle razy to przerabialiśmy, a Ty dalej swoje.

Dopuszczalną i akceptowaną wersją jest: Twoim tronem Bóg.

Zarówno w wersecie 8 jaki i w wersecie 9 tego fragmentu Listu do Hebrajczyków słowo "Bóg" jest w mianowniku liczny pojedynczej. Biblia Tysiąclecia tłumaczy: "namaścił Cię, Boże, Bóg Twój olejkiem", ale dopuszczalne tłumaczenie jest więc takie, jak daje np. Przekład Nowego Świata: "Dlatego Bóg, twój Bóg, namaścił cię olejkiem".

Dodatkowo tak jak wcześniej wspomniano, autor Listu do Hebrajczyków wziął owe słowa z Hbr 1:8-9 z Psalmu 45

(7) Tron Twój, o Boże, trwa wiecznie, berło Twego królestwa - berło sprawiedliwe. (8) Miłujesz sprawiedliwość, wstrętna ci nieprawość, dlatego Bóg, twój Bóg, namaścił ciebie olejkiem radości hojniej niż równych ci losem [Ps 45: 7-8]

Co ciekawe, tutaj jakoś Biblia Tysiąclecia oddaje werset Ps 45: 8 inaczej, niż oddaje Hbr 1: 9. Mimo że NT i LXX ten fragment mają identyczny.

LXX: διὰ τοῦτο ἔχρισέ σε ὁ Θεὸς ὁ Θεός σου ἔλαιον ἀγαλλιάσεως παρὰ τοὺς μετόχους σου Septuaginta

NT: διὰ τοῦτο ἔχρισέν σε, ὁ Θεός, ὁ Θεός σου ἔλαιον ἀγαλλιάσεως παρὰ τοὺς μετόχους σου. Interlinia

Czyli Biblia Tysiąclecia oddaje Ps 45: 9 tak jak Przekład Nowego Świata oddaje Hbr 1: 9

Dlatego równie poprawny tłumaczeniem dla Hbr 1: 9 (gdzie kluczowy fragment to dokładny cytat z Ps 45: 9 LXX) brzmi: "dlatego Bóg, twój Bóg"

Takie tłumaczenie Hbr 1: 8-9 są o tyle bardziej sensowne, że czerpią bezpośrednio z Ps 45, gdzie psalmista zwraca się do króla Izraela. Dziwne byłoby, gdyby nazywał go TYM Bogiem.

A na deser przejrzyj sobie, co pisał Tertulian, który jako pierwszy użył pojęcia Trójca (oczywiście Trójcę rozumiał jak Orygenes).

Well then, you reply, if He was God who spoke, and He was also God who created, at this rate, one God spoke and another created; (and thus) two Gods are declared. If you are so venturesome and harsh, reflect a while; and that you may think the better and more deliberately, listen to the psalm in which Two are described as God: "Your throne, O God, is for ever and ever; the sceptre of Your kingdom is a sceptre of righteousness. You have loved righteousness, and hated iniquity: therefore God, even Your God, has anointed You or made You His Christ." Now, since He here speaks to God, and affirms that God is anointed by God, He must have affirmed that Two are God, by reason of the sceptre's royal power. Accordingly, Isaiah also says to the Person of Christ: "The Sabæans, men of stature, shall pass over to You; and they shall follow after You, bound in fetters; and they shall worship You, because God is in You: for You are our God, yet we knew it not; You are the God of Israel." For here too, by saying, "God is in You," and "You are God," he sets forth Two who were God: (in the former expression in You, he means) in Christ, and (in the other he means) the Holy Ghost. That is a still grander statement which you will find expressly made in the Gospel: "In the beginning was the Word, and the Word was with God, and the Word was God." John 1:1 There was One "who was," and there was another "with whom" He was. [Przeciw Prakseaszowi 13]

Tekst angielski

Po łacinie

Et ut adhuc amplius hoc putes, accipe et in psalmo duos deos dictos: Thronus tuus, deus, in aevum, <virga directionis> virga regni tui; dilexisti iustitiam et odisti iniquitatem, propterea unxit te deus, deus tuus. Si ad deum loquitur, et unctum deum a deo, affirmat et hic duos deos... Plus est quod in evangelio totidem invenies: In principio erat sermo et sermo erat apud deum et deus erat sermo: unus qui erat, et alius penes quem erat.

Tekst łaciński


Co ciekawe, Tertulian pisał o dwóch B(b)ogach na podstawie tekstu J 1: 1 (co oczywiste) ale też na podstawie Hebr 1: 8-9. Werset 9 tłumaczy oczywiście jako "dlatego Bóg, twój Bóg, namaścił ciebie olejkiem radości". Natomiast werset 8 odnosi do drugiego "boga" (jego tronem jest Bóg).

Tak więc na przełomie II i III wieku doskonale zdawano sobie sprawę z roli rodzajników w Grece Koine.
1.Ludzie są głupi: niemal we wszystko uwierzą, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż może to być prawda.
2.Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody.
3.Uczucia rządzą rozumem.
4.W przebaczeniu tkwi magia, która uzdrawia. W przebaczeniu, które dajesz, a zwłaszcza w tym, które uzyskujesz.
5.Zważaj na to, co ludzie czynią, a nie tylko na ich słowa, bo czyny zdradzą kłamstwo.
6.Możesz się podporządkować wyłącznie władzy rozumu. [...]



[center]Administrator tego forum przy pracy![/center]

Efezjan
Posty: 164
Rejestracja: 20 lis 2016, 12:27

Post autor: Efezjan »

ShadowLady86 pisze: Tak, JEzus został zrodzony przed powstaniem świata. Zrodzony to słowo klucz - miał początek, jako pierworodne stworzenie Boga.
Jezus jest Bogiem, a zatem nie może być stworzeniem Boga.

"Wierzę w jednego Boga, Ojca wszechmogącego, Stworzyciela nieba i ziemi, wszystkich rzeczy widzialnych i niewidzialnych. I w jednego Pana Jezusa Chrystusa, Syna Bożego jednorodzonego, który z Ojca jest zrodzony przed wszystkimi wiekami. Bóg z Boga, Światłość ze Światłości, Bóg prawdziwy z Boga prawdziwego. Zrodzony a nie stworzony, współistotny Ojcu, a przez Niego wszystko się stało. On to dla nas ludzi i dla naszego zbawienia zstąpił z nieba i za sprawą Ducha Świętego przyjął ciało z Maryi Dziewicy i stał się człowiekiem."
"Patrzcie, jak wielką miłością obdarzył nas Ojciec, że zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi i jesteśmy [nimi]. A świat dlatego nas nie zna, ponieważ i jego nie poznał. Umiłowani już teraz jesteśmy dziećmi Bożymi, a jeszcze się nie okazało, czym będziemy. 1J 3, 1-2

Awatar użytkownika
Lukian
Posty: 1704
Rejestracja: 02 lut 2015, 18:34
Kontakt:

Post autor: Lukian »

ShadowLady86 pisze:akceptowaną wersją jest: Twoim tronem Bóg.
Zamiast spierać się. O słowa może wyjaśnisz dlaczego
1 w niebie baranek odbiera boską cześć
2 JJezusowi oddaje się pokłon
3 Szczepan i Paweł modlą się do Jezusa
Gal 4:6 " A ponieważ jesteście synami, Bóg wysłał do naszych serc Ducha swego Syna, który woła: &#8222;Abba, Ojcze!"
http://zrodlaobjawienia.blogspot.com/

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Efezjan pisze:"Wierzę w jednego Boga, Ojca wszechmogącego, Stworzyciela nieba i ziemi, wszystkich rzeczy widzialnych i niewidzialnych. I w jednego Pana Jezusa Chrystusa, Syna Bożego jednorodzonego, który z Ojca jest zrodzony przed wszystkimi wiekami. Bóg z Boga, Światłość ze Światłości, Bóg prawdziwy z Boga prawdziwego. Zrodzony a nie stworzony, współistotny Ojcu, a przez Niego wszystko się stało. On to dla nas ludzi i dla naszego zbawienia zstąpił z nieba i za sprawą Ducha Świętego przyjął ciało z Maryi Dziewicy i stał się człowiekiem."
Gdzie w Biblii jest taki tekst ??? :aaa:
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
Lukian
Posty: 1704
Rejestracja: 02 lut 2015, 18:34
Kontakt:

Post autor: Lukian »

Mt 4:10 bw "Wtedy rzekł mu Jezus: Idź precz, szatanie! Albowiem napisano: Panu Bogu swemu pokłon oddawać i tylko jemu służyć będziesz."

Ap 5:8 pau "Gdy wziął zwój, cztery istoty żywe i dwudziestu czterech starszych upadło przed Barankiem. Każdy z nich miał cytrę i złotą czaszę napełnioną kadzidłem, to jest modlitwami świętych."

czyżby starcy popadli w bałwochwalstwo?

a może zrobiło im sie słabo i...upadli :-P
Gal 4:6 " A ponieważ jesteście synami, Bóg wysłał do naszych serc Ducha swego Syna, który woła: &#8222;Abba, Ojcze!"
http://zrodlaobjawienia.blogspot.com/

Awatar użytkownika
ShadowLady86
Posty: 4435
Rejestracja: 14 sty 2012, 10:11

Post autor: ShadowLady86 »

Efezjan pisze:Jezus jest Bogiem, a zatem nie może być stworzeniem Boga.
Tyle że miał początek, o czym pisze sama Biblia, oraz o czym mówili wcześni ojcowie Kościoła. Jezus wielokrotnie nazywany jest w Biblii stworzeniem. Konkretnie, pierwszym stworzeniem Boga, przez którego Bóg stwarzał świat.

14) Aniołowi Kościoła w Laodycei napisz: To mówi Amen, Świadek wierny i prawdomówny, Początek stworzenia Bożego: [Ap 3: 14]

(15) On jest obrazem Boga niewidzialnego - Pierworodnym wobec każdego stworzenia, [1 Kol 3: 15]
Lukian pisze:Mt 4:10 bw "Wtedy rzekł mu Jezus: Idź precz, szatanie! Albowiem napisano: Panu Bogu swemu pokłon oddawać i tylko jemu służyć będziesz."

Ap 5:8 pau "Gdy wziął zwój, cztery istoty żywe i dwudziestu czterech starszych upadło przed Barankiem. Każdy z nich miał cytrę i złotą czaszę napełnioną kadzidłem, to jest modlitwami świętych."

czyżby starcy popadli w bałwochwalstwo?

a może zrobiło im sie słabo i...upadli :-P
Przed wysłannikami Boga również upadano twarzą do ziemi, gdyż tak naprawdę oddawano część Bogu. Poczytaj na przykład.

(2) Abraham spojrzawszy dostrzegł trzech ludzi naprzeciw siebie. Ujrzawszy ich podążył od wejścia do namiotu na ich spotkanie. A oddawszy im pokłon do ziemi, (3) rzekł: O Panie, jeśli darzysz mnie życzliwością, racz nie omijać Twego sługi! [Rodz 18: 2-3]

(1) Owi dwaj aniołowie przybyli do Sodomy wieczorem, kiedy to Lot siedział w bramie Sodomy. Gdy Lot ich ujrzał, wyszedł naprzeciw nich i oddawszy im pokłon do ziemi (2) rzekł: Raczcie, panowie moi, zajść do domu sługi waszego na nocleg; obmyjcie sobie nogi. a rano pójdziecie w dalszą drogę. [Rodz 19: 1-2]


Ojej, aniołowie są Bogiem! Albo Jezus nie znał Tory. Znowu działasz swoją starą strategią - Kowalski jest przystojny i Nowak jest przystojny. Niezbity dowód, że Kowalski i Nowak to ta sama osoba.
1.Ludzie są głupi: niemal we wszystko uwierzą, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż może to być prawda.
2.Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody.
3.Uczucia rządzą rozumem.
4.W przebaczeniu tkwi magia, która uzdrawia. W przebaczeniu, które dajesz, a zwłaszcza w tym, które uzyskujesz.
5.Zważaj na to, co ludzie czynią, a nie tylko na ich słowa, bo czyny zdradzą kłamstwo.
6.Możesz się podporządkować wyłącznie władzy rozumu. [...]



[center]Administrator tego forum przy pracy![/center]

Awatar użytkownika
Lukian
Posty: 1704
Rejestracja: 02 lut 2015, 18:34
Kontakt:

Post autor: Lukian »

ShadowLady86 pisze:Tyle że miał początek, o czym pisze sama Biblia, oraz o czym mówili wcześni ojcowie Kościoła.
o początku "ontologicznym" ale nie czasowym
ShadowLady86 pisze: Jezus wielokrotnie nazywany jest w Biblii stworzeniem. Konkretnie, pierwszym stworzeniem Boga, przez którego Bóg stwarzał świat.
greckie arche oznacza "początek" w znaczeniu zasady, źródła
&#7936;&#961;&#967;&#942; etymologicznie oznacza zasadę, przyczynę, władzę termin oznaczający praprzyczynę wszystkich bytów, zasadę oraz najbardziej zasadnicze tworzywo.
czyli':
J 1:3 bg "Wszystkie rzeczy przez nie się stały, a bez niego nic się nie stało, co się stało."
ShadowLady86 pisze:Przed wysłannikami Boga również upadano twarzą do ziemi, gdyż tak naprawdę oddawano część Bogu.
czyli można kłaniać się aniołom i... zmarłym świętym?
1Sm 28:14 bt4 "Zapytał się: Jak wygląda? Odpowiedziała: Wychodzi starzec, a jest on okryty płaszczem. Saul poznał, że to Samuel, i upadł przed nim twarzą na ziemię, i oddał mu pokłon."
;-)
no no no robisz postępy ;-)
Gal 4:6 " A ponieważ jesteście synami, Bóg wysłał do naszych serc Ducha swego Syna, który woła: &#8222;Abba, Ojcze!"
http://zrodlaobjawienia.blogspot.com/

Efezjan
Posty: 164
Rejestracja: 20 lis 2016, 12:27

Post autor: Efezjan »

Dla mnie Jezus jest Bogiem Wszechmogącym, przed którym serafini śpiewają: Święty, Święty, Święty.
"Patrzcie, jak wielką miłością obdarzył nas Ojciec, że zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi i jesteśmy [nimi]. A świat dlatego nas nie zna, ponieważ i jego nie poznał. Umiłowani już teraz jesteśmy dziećmi Bożymi, a jeszcze się nie okazało, czym będziemy. 1J 3, 1-2

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Efezjan pisze:Dla mnie Jezus jest Bogiem Wszechmogącym, przed którym serafini śpiewają: Święty, Święty, Święty.
Kiepsko Cię nauczyli,-wykształcili. Studiuj z modlitwą Biblię,może otrzymasz w darze zrozumienie na kanwie poznania.

Przeanalizuj sobie na spokojnie,o kim mowa:

1 Tm 6:13-16
13. Nakazuję w obliczu Boga, który ożywia wszystko, i Chrystusa Jezusa - Tego, który złożył dobre wyznanie za Poncjusza Piłata -
14. ażebyś zachował przykazanie nieskalane, bez zarzutu aż do objawienia się naszego Pana, Jezusa Chrystusa.
15. Ukaże je, we właściwym czasie, błogosławiony i jedyny Władca, Król królujących i Pan panujących,
16. jedyny, mający nieśmiertelność, który zamieszkuje światłość niedostępną, którego żaden z ludzi nie widział ani nie może zobaczyć: Jemu cześć i moc wiekuista! Amen.
(BT) Myślisz,że o Jezusie mowa??? :aaa:
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jezus Chrystus”