Jezus jest Panem

Dwoistość natur, współistotność, imię JHWH, syn Marii...

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

Wnikliwy pisze:
Skąd ci się takie rewelacje wzięły!!!!
W 1914 r Jezus Chrystus objął tron w niebie. Zrzucony został w pobliże ziemi szatan diabeł . Wola Boga zaczęła się dziać w niebie, ale nie na ziemi.

Ot cała filozofia :-D
To dopiero w 1914 roku szatan został zrzucony w pobliże ziemi :?:
Przecież już w ewangelii Jana szatan spadał z nieba, jak błyskawica. Przy takiej prędkości to długo leciał do tej ziemi :-)
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
karol210
Posty: 904
Rejestracja: 05 lut 2016, 8:53

Post autor: karol210 »

Musialbys widziec swiat niewidzialny by wiedziec co sie dzieje z tym spadaniem z nieba.TO TYLKO SŁOWA a te widzenie swiata niewidzialnego jest realniejsze niż cale zycie.

Po 1936 chyba niebo bylo zasłonięte i byly objawienia Fatimskie jesli sie nie nawroca to mowili okultysci ze niebo bedzie zakryte po tym czasie

Awatar użytkownika
ShadowLady86
Posty: 4435
Rejestracja: 14 sty 2012, 10:11

Post autor: ShadowLady86 »

Henryk pisze:Szatan też powiedział Ewie, że gdy zje owoc to będzie bardzo mądra- tak mądra jak sam Bóg.
A w którym to wersecie tak powiedział? Bo ja czytam, że powiedział: Ale wie Bóg, że gdy spożyjecie owoc z tego drzewa, otworzą się wam oczy i tak jak Bóg będziecie znali dobro i zło. [Rodz 3: 5]

I stało się dokładnie, jak wąż (słowo Szatan tam nie pada) powiedział. Od momentu spożycia owocu, Adam i Ewa znali dobro i zło- czyli pod tym względem stali się tacy jak Bóg Co zresztą Bóg sam przyznaje.

(22) Po czym Pan Bóg rzekł: Oto człowiek stał się taki jak My: zna dobro i zło; niechaj teraz nie wyciągnie przypadkiem ręki, aby zerwać owoc także z drzewa życia, zjeść go i żyć na wieki. [Rodz 3: 22]

O żadnej mądrości nie ma w Genesis mowy. Mowa jest o moralności, której posiadanie upodobniło człowieka do Boga. Człowiek potrafi odróżnić dobro od zła.
1.Ludzie są głupi: niemal we wszystko uwierzą, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż może to być prawda.
2.Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody.
3.Uczucia rządzą rozumem.
4.W przebaczeniu tkwi magia, która uzdrawia. W przebaczeniu, które dajesz, a zwłaszcza w tym, które uzyskujesz.
5.Zważaj na to, co ludzie czynią, a nie tylko na ich słowa, bo czyny zdradzą kłamstwo.
6.Możesz się podporządkować wyłącznie władzy rozumu. [...]



[center]Administrator tego forum przy pracy![/center]

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

ShadowLady86 pisze:O żadnej mądrości nie ma w Genesis mowy. Mowa jest o moralności, której posiadanie upodobniło człowieka do Boga. Człowiek potrafi odróżnić dobro od zła.
Masz rację, - jeśli być bardzo dokładnym lub jak ktoś pisał „małostkowym”.
Gdy cytuję Biblię to zawsze wyróżniam tekst kolorem.
Jeśli jest inaczej- jest to jedynie parafraza.
Było by lepiej, gdybym słowa „mądrzy jak Bóg” umieścił w cudzysłowie.
Dobrze, że zwracasz mi uwagę!

Nie zdobyli mądrości równej Bogu, lecz ich postrzeganie znacznie rozszerzyło się.
Uzyskali coś, co dotychczas było domeną jedynie u Boga i Jego Słowa- Logosa. Czyli znajomość także zła.
Pozostaje pytanie, czy stali się jak Bóg, który umie rozróżniać dobro i zło?
Wcale nie są „mądrzy” nawet w tym względzie, nie rozpoznają jak Bóg dobrego i złego.
Nasz osąd moralny jest mętny, zakłamany, fałszywy, zależny od bardzo wielu subiektywnych spostrzeżeń, naszych własnych doświadczeń…
Jedynie Bóg wie co jest dobre, a co złe, bo tylko On jest dobry…
Łk 18:19 bt5 "Jezus mu odpowiedział: Czemu nazywasz Mnie dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko sam Bóg."

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

Henryk pisze: Łk 18:19 bt5 "Jezus mu odpowiedział: Czemu nazywasz Mnie dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko sam Bóg."
Jezus jest dobry.

EWANGELIA JANA 10. 14. BIZTB

"Ja jestem dobry pasterz i znam swoje owce, i moje mnie znają."
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
Wnikliwy
Posty: 3204
Rejestracja: 23 cze 2013, 19:51

Post autor: Wnikliwy »

. Podobny sens do słowa agathòs, tłumaczonego na „dobry”, ma inny grecki wyraz — kalòs. Oznacza coś, co jest na wskroś dobre, piękne, świetnie dostosowane do określonych warunków bądź celów (np.wyborna gleba; Mt 13:8, 23), coś znakomitej jakości, coś dobrego pod względem etycznym, awięc słusznego, wspaniałego, szlachetnego (np.imię Boże; Jak 2:7). Oba greckie wyrazy są zbliżone znaczeniowo, lecz dla odróżnienia kalòs tłumaczy się zreguły na „szlachetny”, „wspaniały”, „wyborny”, „dobrze”, „bardzo dobrze”, ‛uczciwy’ lub ‛słuszny

Ja jestem wspaniałym pasterzem iznam moje owce, amoje owce znają mnie


PNŚ

Awatar użytkownika
Andżelika_FS
Posty: 549
Rejestracja: 02 lip 2016, 23:20
Lokalizacja: Dornach/Kruszewnia

Post autor: Andżelika_FS »

Wnikliwy pisze:
. Podobny sens do słowa agathòs, tłumaczonego na „dobry”, ma inny grecki wyraz — kalòs. Oznacza coś, co jest na wskroś dobre, piękne, świetnie dostosowane do określonych warunków bądź celów (np.wyborna gleba; Mt 13:8, 23), coś znakomitej jakości, coś dobrego pod względem etycznym, awięc słusznego, wspaniałego, szlachetnego (np.imię Boże; Jak 2:7). Oba greckie wyrazy są zbliżone znaczeniowo, lecz dla odróżnienia kalòs tłumaczy się zreguły na „szlachetny”, „wspaniały”, „wyborny”, „dobrze”, „bardzo dobrze”, ‛uczciwy’ lub ‛słuszny
Ja jestem wspaniałym pasterzem iznam moje owce, amoje owce znają mnie
PNŚ
Miejmy nadzieję, że owce kota w okularach nie znają na ortografii, bo wtedy pewnie lubiłyby go mniej. Taś taś.

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

Andżelika_FS pisze:
Wnikliwy pisze:
. Podobny sens do słowa agathòs, tłumaczonego na „dobry”, ma inny grecki wyraz — kalòs. Oznacza coś, co jest na wskroś dobre, piękne, świetnie dostosowane do określonych warunków bądź celów (np.wyborna gleba; Mt 13:8, 23), coś znakomitej jakości, coś dobrego pod względem etycznym, awięc słusznego, wspaniałego, szlachetnego (np.imię Boże; Jak 2:7). Oba greckie wyrazy są zbliżone znaczeniowo, lecz dla odróżnienia kalòs tłumaczy się zreguły na „szlachetny”, „wspaniały”, „wyborny”, „dobrze”, „bardzo dobrze”, ‛uczciwy’ lub ‛słuszny
Ja jestem wspaniałym pasterzem iznam moje owce, amoje owce znają mnie
PNŚ
Miejmy nadzieję, że owce kota w okularach nie znają na ortografii, bo wtedy pewnie lubiłyby go mniej. Taś taś.
To nie są Jego błędy.
Błędy są w gotowcach, które wkleja.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
Andżelika_FS
Posty: 549
Rejestracja: 02 lip 2016, 23:20
Lokalizacja: Dornach/Kruszewnia

Post autor: Andżelika_FS »

RN pisze:To nie są Jego błędy.
Błędy są w gotowcach, które wkleja.
Jeśli kseruje teksty z błędami, których nie poprawia, to są to jego błędy. Jeśli Ty zaczniesz sadzić ortografy, to nie przyjmę do wiadomości tłumaczenia, że skopiowałeś je od Baumana, Merkel, Jezusa, Środy, generała Franco, Hartmana czy tam innego Benedykta XVI. Błąd językowy to jest błąd. Zły zapis może pozostać w złej formie tylko wtedy, gdy wyraźnie zaznaczono, że to cytat, cytat dosłowny, a cytujący sygnalizuje, że widzi błąd. W przeciwnym razie bierze go na swoje konto.

Awatar użytkownika
karol210
Posty: 904
Rejestracja: 05 lut 2016, 8:53

Post autor: karol210 »

RN pisze:
Henryk pisze: Łk 18:19 bt5 "Jezus mu odpowiedział: Czemu nazywasz Mnie dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko sam Bóg."
Jezus jest dobry.

EWANGELIA JANA 10. 14. BIZTB

"Ja jestem dobry pasterz i znam swoje owce, i moje mnie znają."
Dobry Pasterz Jezus ktory jak czytaj dalej...

Bóg jest do Dobry..(dokoncze ponizej) a Jezus Miłosierny ktory z czarnego potrafii zrobic czysciejsza szatę..( tj ze zla zagubienia do dobra prawdy czlowieka a On zło zwalczał dobrem zauważcie) tj uświecał a On Jezus przyszedł tylko na przyklad jak mamy życ co Adam pierwszy czlowiek w grzechu zatracil ..)a Jezus zła nie zna...(pozniej odkupil pozniej napisze)

Miedzy diablem a Bogiem .skazonego Adama MÓGŁ odkupić NIESKAZONY czlowiek.. inaczej swiat by znikl jak zamknieta ksiazka ale Bóg sie ulitował i wyslal Syna by wygral z szatanem i tym samym odkupil smierc czlowieka.Szatan przegral bo Czysty odkupil brudnego jak Bogaty KUPUJE niewolnika tj.<<Ktory>> chce Adama od szatana.tj Żałuje sie go i kupuje niewolnika czlowieka od wladcy zła tego swiata tj diabła

Świat by znikl jak ksiazka zamknieta swiata materii tj. Czlowiek materia i szatan wladca świadca podlega tej materii duchowo<< co zwiazane na ziemii jest i w niebie>> ..Bóg móglby sie odciąc od tego ...ale chce wyciagnac czlowieka z sidel TEGO swiata szatana czlowieka i jesli nie staniemy sie jak Jezus umrzemy lub chocby gwaltem wyrwali sie z tego swiata przy nawroceniu jak Łotr na krzyzu bedziemy zyli bo bedziemy jak Pierwszy Adam...poprzedni adam czlowiek stworzony sam czekal na Jezusa na MILOSIERDZIE i juz nie jest w szeolu ma juz Swiatlo Jezusa


Stworca nie moze on skonstruowal caly wszechswiat i jedno zahwianie rownowagii i materia znika..szatan tez zniknalby ale razem z nim czlowiek i dlatego Bóg lituje sie... On oddziela dobro od zla i zna zło i dobro .. a jest Dobry bo okazuje miłosierdzie ale Jezus jest Pełnią Miłosierdzia dlatego przez niego wrócą owieczki które chcą wrócić.
PS: Bóg zaplanował dla sprawiedliwych niebo zlozone nie tylko widzialne i niewidzialne o tym nikt sie nie dowie ale bedzie szczesliwosc nad szczesliwosciami tj. Wszechmogący Obraz tj prawdziwy czas i życie.. a z nim Nasz Bóg i wszystkie NASZE marzenia ktore uczyni
Ale to zarezerwowane tylko dla milosiernych i sprawiedliwych

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

O żadnej mądrości nie ma w Genesis mowy. Mowa jest o moralności, której posiadanie upodobniło człowieka do Boga. Człowiek potrafi odróżnić dobro od zła.
_________________

Lady, warto sprawdzać zawsze,bo nasza pamięć jest zawodna. Oto przykład z Genesis:

1 Moj. 3:6
6. A gdy kobieta zobaczyła, że drzewo to ma owoce dobre do jedzenia i że były miłe dla oczu, i godne pożądania dla zdobycia mądrości, zerwała z niego owoc i jadła. Dała też mężowi swemu, który był z nią, i on też jadł.
(BW)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

Wnikliwy pisze:Ja jestem wspaniałym pasterzem iznam moje owce, amoje owce znają mnie
To wypowiedział Pan Jezus.
Dlaczego nie zaznaczyłeś kursywą lub kolorem, tylko sobie pogrubiłeś?
Dodam tylko, że On nie kierował tych słów do " leśnych dziadków " z USA. ;-)
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

Manna z nieba pisze:Czego to już nie nauczaliście o różnych datach, a w szczególności o roku 1914!
Kłamcy.
Najgorsze jest, że z Boga Jehowy zrobili kłamcę.

Krystian, ostrzegałam Cię. Nie obchodzi mnie, czy CK zrobił z Boga kłamcę, czy nie zrobił. Łamiesz Regulamin prowadząc prywatne wojenki. Chcesz sobie pojeździć po Świadkach, to wejdź na wiadome forum.

Ostrzeżenie.
Ostatnio zmieniony 25 mar 2017, 16:57 przez Krystian, łącznie zmieniany 1 raz.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
Wnikliwy
Posty: 3204
Rejestracja: 23 cze 2013, 19:51

Post autor: Wnikliwy »

Krystian pisze:
Wnikliwy pisze:Ja jestem wspaniałym pasterzem iznam moje owce, amoje owce znają mnie
To wypowiedział Pan Jezus.
Dlaczego nie zaznaczyłeś kursywą lub kolorem, tylko sobie pogrubiłeś?
Dodam tylko, że On nie kierował tych słów do " leśnych dziadków " z USA. ;-)
Ty już nawet nie czytasz a piszesz aby pisać. Przeczytaj kilka stron a potem pisz.

Awatar użytkownika
ShadowLady86
Posty: 4435
Rejestracja: 14 sty 2012, 10:11

Post autor: ShadowLady86 »

Henryk pisze:Nie zdobyli mądrości równej Bogu, lecz ich postrzeganie znacznie rozszerzyło się.
Uzyskali coś, co dotychczas było domeną jedynie u Boga i Jego Słowa- Logosa. Czyli znajomość także zła.
Nie "także" zła, ale zarówno zła jak i dobra. Nie znali wcześniej ani jednego, ani drugiego. Wszak odławione drzewo nazywała się Drzewem Poznania Dobra i Zła, a nie "Drzewem Poznania (także) Zła".
Henryk pisze:Pozostaje pytanie, czy stali się jak Bóg, który umie rozróżniać dobro i zło?
Pod tym względem tak. Powiedział o tym wąż, a potem sam Bóg to potwierdził.

Nie stali się dobrzy, ani nie stali się źli. Po prostu uzyskali zdolność osądu i rozróżnienia, czego nie posiadali przed zjedzeniem owocu.
1.Ludzie są głupi: niemal we wszystko uwierzą, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż może to być prawda.
2.Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody.
3.Uczucia rządzą rozumem.
4.W przebaczeniu tkwi magia, która uzdrawia. W przebaczeniu, które dajesz, a zwłaszcza w tym, które uzyskujesz.
5.Zważaj na to, co ludzie czynią, a nie tylko na ich słowa, bo czyny zdradzą kłamstwo.
6.Możesz się podporządkować wyłącznie władzy rozumu. [...]



[center]Administrator tego forum przy pracy![/center]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jezus Chrystus”