Tajemnica Ewangelii

Dwoistość natur, współistotność, imię JHWH, syn Marii...

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Tajemnica Ewangelii

Post autor: Listek »

Hbr 8:8
" 'Oto nadchodzą dni – mówi Jehowa – gdy z domem Izraela i z domem Judy zawrę nowe przymierze;"
[video]https://www.youtube.com/watch?v=LMjCQVSjw68[/video]


Czy to,że pociąga Cię Biblia oznacza ,że należysz do domu Izraela,czyli owiec, które odnajduje Mesjasz?
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4094
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

To jest Dobry temat. Pierwszą obietnicą daną ludziom przez Boga było potomstwo, a ludzie umieją uwierzyć w wiele rzeczy poza tym, że Duch Boży wzbudzi im potomstwo. Obietnica ta spełnia się w Synu Człowieczym

Pwt 30:15-16 eib "(15) Spójrz! Kładę dziś przed tobą życie i dobro oraz śmierć i zło. (16) Jeśli będziesz posłuszny przykazaniom PANA, twojego Boga, które ci dziś nadaję, jeśli będziesz darzył miłością PANA, twojego Boga, kroczył Jego drogami i przestrzegał Jego przykazań, ustaw oraz praw — i dzięki temu żył i rozmnażał się — to PAN, twój Bóg, będzie ci błogosławił w ziemi, do której idziesz, aby ją wziąć w posiadanie."

J 6:35 eib "Jezus im powiedział: Ja jestem chlebem życia. Ten, kto przychodzi do Mnie, nigdy już nie zazna głodu, a ten, kto wierzy we Mnie, nigdy już nie zazna pragnienia."

J 6:47 eib "Ręczę i zapewniam, kto wierzy we Mnie, ma życie wieczne."

Quran 13:2
Bóg jest Tym, który wzniósł niebiosa bez dających się ujrzeć filarów; następnie umocnił się na tronie. On podporządkował słońce i księżyc, tak iż wszystko płynie do oznaczonego kresu. On zarządza każdą sprawą, On przedstawia jasno znaki. Być może, wy będziecie pewni, że spotkacie się z waszym Panem!
Obrazek

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4094
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Jezus przybył na Ziemię, ponieważ tu miał być zapoczątkowany czas wiecznego Królestwa

Ef 1:7-10 eib "(7) W Nim mamy odkupienie przez Jego krew, przebaczenie upadków według ogromu Jego łaski. (8) Tej łaski hojnie nam udzielił we wszelkiej mądrości i zrozumieniu, (9) gdy nam oznajmił tajemnicę swojej woli zgodnie ze swym życzeniem, które w Nim wyraził. (10) Uczynił to ze względu na plan obejmujący pełnię czasów, a zmierzający do połączenia w Chrystusie wszystkiego — tego, co w niebie, i tego, co na ziemi."

Dan 7:25-27 eib "(25) Będzie on przemawiał przeciwko Najwyższemu, będzie uciskał Jego świętych, będzie zamierzał odmienić oznaczone pory i prawo — a będą wydani w jego moc aż do czasu i czasów, i połowy czasu. (26) Lecz gdy dojdzie do sądu, pozbawią go władzy, aby ją ostatecznie zniszczyć i zniweczyć. (27) A królestwo i władza, i potęga królestw pod całym niebem będą dane ludowi świętych Najwyższego. Jego królestwo jest królestwem wiecznym, a wszelka władza Jemu oddawać będzie cześć i Jemu okazywać posłuszeństwo."

O dopełnieniu się co najmniej dwóch czasów mówi też Koran

Koran 53:9
w odległości dwóch łuków lub jeszcze bliżej

Tu nasuwa się słuszne skojarzenie z dwoma rogami barana z proroctwa , o którym wspomina Daniel

Dn 8:3 eib "(3) Gdy podniosłem oczy, zobaczyłem jakiegoś barana. Stał on przy rzece. Miał dwa rogi. Oba były długie, ale jeden róg był dłuższy od drugiego. Ten dłuższy wyrósł później."
Obrazek

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.p ... 22&start=0

Z JAKIEGO POWODU OBECNIE ŻADEN KOŚCIÓŁ NIE GŁOSI EWANGELII CHRYSTUSOWEJ O OBECNYM W NAS WSZYSTKICH CHRYSTUSIE..
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

amiko pisze:http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.p ... 22&start=0

Z JAKIEGO POWODU OBECNIE ŻADEN KOŚCIÓŁ NIE GŁOSI EWANGELII CHRYSTUSOWEJ O OBECNYM W NAS WSZYSTKICH CHRYSTUSIE..
Kościoły skupiły się na liturgii, na formie, na przecedzaniu słów PS, na naukach katechizmu, na pacierzach itd. Na formalnościach - mówiąc krótko.
Duchowość się pomija, odmawia się prawa do głębszych uczuć każdego człowieka, do własnych poszukiwań Boga w swoim sercu i wokół siebie, w innych ludziach.
Trzeba iść na mszę/nabożeństwo; trzeba poczytac Biblię lub odmowic litanię czy różaniec, trzeba raz w roku do spowiedzi i komunii, trzeba na koniec życia zadbać o olejek od księdza dla umierającego i w ten sposób ludzie się nie dowiadują, że w życiu, które jest od zawsze na zawsze, chodzi o coś więcej niż posłuszeństwo wymysłom kościelnych władz (wszelkich).

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

wuka pisze:
amiko pisze:http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.p ... 22&start=0

Z JAKIEGO POWODU OBECNIE ŻADEN KOŚCIÓŁ NIE GŁOSI EWANGELII CHRYSTUSOWEJ O OBECNYM W NAS WSZYSTKICH CHRYSTUSIE..
Kościoły skupiły się na liturgii, na formie, na przecedzaniu słów PS, na naukach katechizmu, na pacierzach itd. Na formalnościach - mówiąc krótko.
Duchowość się pomija, odmawia się prawa do głębszych uczuć każdego człowieka, do własnych poszukiwań Boga w swoim sercu i wokół siebie, w innych ludziach.
Trzeba iść na mszę/nabożeństwo; trzeba poczytac Biblię lub odmowic litanię czy różaniec, trzeba raz w roku do spowiedzi i komunii, trzeba na koniec życia zadbać o olejek od księdza dla umierającego i w ten sposób ludzie się nie dowiadują, że w życiu, które jest od zawsze na zawsze, chodzi o coś więcej niż posłuszeństwo wymysłom kościelnych władz (wszelkich).
Pozbawienie człowieka ducha, to typowe dla guru, którym mają służyć niewolnicy. Głosi się, że tylko Kościół zbawia i pozbawia się człowieka duchowości oraz tworzy się rytualnych niewolników ludzi, którzy czerpią z tego profity.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jezus Chrystus”