Ojciec Jezusa ...

Dwoistość natur, współistotność, imię JHWH, syn Marii...

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Ojciec Jezusa ...

Post autor: tom68 »

Dla wierzacych chrzescijan czy muzulmanow ojciec Jezusa to Duch Bozy inaczej Duch Sw ... w oparciu o Biblie lub Koran .... a dla innych troche znajacych historie tematu z innej strony moze to byc sam Jozef maz Mari albo oficer rzymski Pantera czy Antypater Herod syn Heroda Wielkiego lub Juda Galilejczyk przywodca buntu itd ....

Chrzescijanstwo
Ew Mat 18- 25.
18 Z narodzeniem Jezusa Chrystusa bylo tak. Po zaslubinach Matki Jego, Maryi, z Jozefem, wpierw nim zamieszkali razem, znalazla sie brzemienna za sprawa Ducha Swietego.
19 Maz Jej, Jozef, ktory byl czlowiekiem sprawiedliwym i nie chcial narazic Jej na znieslawienie, zamierzal oddalic Ja potajemnie.
20 Gdy powzial te mysl, oto aniol Panski ukazal mu sie we snie i rzekl: "Jozefie, synu Dawida, nie boj sie wziac do siebie Maryi, twej Malzonki; albowiem z Ducha Swietego jest to, co sie w Niej poczelo.
21 Porodzi Syna, ktoremu nadasz imie Jezus, On bowiem zbawi swoj lud od jego grzechow".
22 A stalo sie to wszystko, aby sie wypelnilo slowo Panskie powiedziane przez Proroka:
23 Oto Dziewica pocznie i porodzi Syna, ktoremu nadadza imie Emmanuel, to znaczy: "Bog z nami".
24 Zbudziwszy sie ze snu, Jozef uczynil tak, jak mu polecil aniol Panski: wzial swoja Malzonke do siebie,
25 lecz nie zblizal sie do Niej, az porodzila Syna, ktoremu nadal imie Jezus.
(BW) I w n e

Islam
"I oto powiedzieli aniolowie:
'O Mario! Zaprawde, Bog wybral ciebie i uczynil cie czysta, i wybral ciebie ponad kobietami swiatow.
O Mario! Bog zwiastuje ci radosna wiesc o Slowie pochodzacym od Niego, ktorego imie Mesjasz, Jezus, syn Marii.
On bedzie wspanialy na tym swiecie i w zyciu ostatecznym i bedzie jednym z przyblizonych. I bedzie przemawial do ludzi juz w kolysce, a takze jako maz dojrzaly;
i bedzie wsrod sprawiedliwych.'Ona powiedziala:'O Panie moj! Jakze bede miala syna, skoro nie dotknal mnie zaden mezczyzna?'
Powiedzial: 'Tak bedzie! Bog stwarza to, co chce ! Kiedy On decyduje o istnieniu jakiejs rzeczy, to tylko mowi:'Badz!' - i to staje sie."
(Koran 3: 42, 45-47) VII w n e ....



Ojciec Jezusa wedlug historii rozne teorie .....

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/219241/p ... e-polemiki

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/123316/krol-jezus

http://kritikos.pl/Zaratustra-Kto-byl-ojcem-Jezusa
tom68

eksplorator

Re: Ojciec Jezusa ...

Post autor: eksplorator »

tom68 pisze: Dla wierzacych chrzescijan czy muzulmanow ojciec Jezusa to Duch Bozy inaczej Duch Sw ... w oparciu o Biblie
A gdzie w Biblii jest napisane, że Ojcem Jezusa jest „Duch Święty”?

Jeżeli by tak było, to czyżby Jezus modliłby się do „Ducha Świętego” … „Ojcze nasz, który jesteś w niebie ...”?

Jeżeli Ojcem Jezusa miałby być, jak uważasz, „Duch Święty”, to do kogo wstępował Jezus, po swojej ziemskiej misji, nazywając Go swoim Ojcem i Bogiem? … do „Ducha Świętego” ???;
Jan 20;17b PNŚ-Z "Pójdź raczej do moich braci i powiedz im: ‚Idę do Ojca swojego i Ojca waszego, do Boga swojego i Boga waszego’”
Dlaczegóż zatem, jak mówi Biblia, „głową Chrystusa jest Bóg” ... Bóg, Jego Ojciec a nie „Duch Święty”?
1 Kor 11;3 PNŚ-Z "Chciałbym jednak, żebyście wiedzieli, że głową każdego mężczyzny jest Chrystus, głową kobiety jest mężczyzna, a głową Chrystusa jest Bóg"
O tego 'ducha', pochodzącego od Boga, miał poprosić, dla swoich uczniów, Ojca, kiedy już wstąpi do nieba.
Jan 14;15-17 PNS-Z "Jeśli mnie kochacie, będziecie przestrzegać moich przykazań. A ja poproszę Ojca i da wam innego wspomożyciela, żeby był z wami na zawsze - ducha prawdy, którego świat nie może otrzymać, bo ani go nie widzi, ani nie zna. Wy go znacie, ponieważ jest w was i z wami pozostaje"
… czy dotrzymał obietnicy? Ależ tak!
Dzie 2;2-4 PNŚ-Z "Nagle z nieba rozległ się odgłos przypominający szum gwałtownego, porywistego wiatru i wypełnił cały dom, w którym siedzieli. I zobaczyli jakby języki ognia, które się porozdzielały i usiadły osobno na każdym z nich. Wtedy wszyscy zostali napełnieni duchem świętym i zaczęli mówić różnymi językami - tak jak duch pozwalał im mówić"
Czy otrzymali oni „Ojca” Jezusa, jak twierdzisz, czy 'ducha Bożego' pochodzącego od Ojca? … zresztą, sami nam o tym powiedzieli;
1 Kor 2;12 PNŚ-Z "A my nie otrzymaliśmy ducha świata, ale ducha, który pochodzi od Boga. Dzięki temu możemy rozumieć wszystko, czym On nas życzliwie obdarzył"
Zachęcam, żeby zrewidować swój pogląd na temat, kto jest Ojcem Jezusa;
Ef 1;17 PNŚ-Z "żeby Bóg naszego Pana, Jezusa Chrystusa — pełen chwały Ojciec — dał wam ducha mądrości i zrozumienia tego, co wam wyjawia, tak byście zdobyli dokładną wiedzę o Nim"
Jezus został zrodzony tą samą mocą pochodzącą od 'Najwyższego', którą został też wskrzeszony z martwych, a którego otrzymali również Jego uczniowie;
Łuk 1;34,35 PNŚ-Z "Wtedy Maria spytała anioła: „Jak to się stanie, skoro nie współżyję z mężczyzną?”. Anioł odpowiedział: „Zstąpi na ciebie duch święty i osłoni cię moc Najwyższego. Dlatego ten, który się urodzi, będzie nazywany świętym oraz Synem"

Rzym 1;4 PNŚ-Z "lecz mocą ducha świętego powstał z martwych i został uznany za Syna Bożego. Jest to Jezus Chrystus, nasz Pan"
…. nie został uznany za Boga, lecz za „Syna Bożego”, i na pewno nie za syna "Ducha Świętego"!

tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Post autor: tom68 »

Łuk. 1:34-37
34. A Maria rzekła do anioła: Jak się to stanie, skoro nie znam męża?
35. I odpowiadając anioł, rzekł jej: Duch Święty zstąpi na ciebie i moc Najwyższego zacieni cię. Dlatego też to, co się narodzi, będzie święte i będzie nazwane Synem Bożym.
36. I oto Elżbieta, krewna twoja, którą nazywają niepłodną, także poczęła syna w starości swojej, a jest już w szóstym miesiącu.
37. Bo u Boga żadna rzecz nie jest niemożliwa.
(BW)
tom68

eksplorator

Post autor: eksplorator »

[center]"Duch Święty zstąpi na ciebie i moc Najwyższego zacieni cię"[/center]

[center]Czyja moc, czyj duch? Najwyższego ...[/center]
Ps 143;10 BT "Naucz mnie czynić Twą wolę, bo Ty jesteś moim Bogiem. Twój dobry duch niech mnie prowadzi po równej ziemi"

Liczb 11;17 PNŚ-Z "A ja zstąpię i będę tam z tobą rozmawiał. Wezmę część ducha, który oddziałuje na ciebie, i dam im. I będą ci pomagać nieść ten ciężar - cały ten lud - żebyś nie niósł go sam"

2 Pio 1;20,21 PNŚ-Z "Bo przede wszystkim wiecie, że żadne proroctwo zawarte w Pismach nie wypływa z jakiejś osobistej interpretacji. Proroctwo nigdy nie zostało wypowiedziane z woli człowieka, ale ludzie mówili to, co pochodziło od Boga, pobudzani duchem świętym
To Bóg, za pomocą swego świętego ducha wszystko czyni. Taka jest Biblijna prawda. Dzięki temu duchowi ludzie mogą być przez Boga pobudzani do działania, poprzez tego ducha może na nich oddziaływać, prowadzić ich Jego ścieżkami.

tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Post autor: tom68 »

Tu są różne interpretacje ;-)
tom68

eksplorator

Post autor: eksplorator »

tom68 pisze:Tu są różne interpretacje
A jaśniej można? Nie bardzo wiem co masz na myśli.

tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Post autor: tom68 »

Mam na myśli to że bywają różne interpretacje różnych fragmentów Biblii :-P
tom68

tessa

Post autor: tessa »

tom68 pisze:Mam na myśli to że bywają różne interpretacje różnych fragmentów Biblii :-P
Duch święty jest nazwany rękami albo palcami Boga .


Psalm 8:3
Gdy patrzę na niebo — dzieło Twoich palców,
na księżyc i gwiazdy, które przygotowałeś...

Psalm 19:1
Niebiosa oznajmiają chwałę Boga,
przestworze opowiada o dziele Jego rąk

Tak samo Jezus jest Synem Bożym ,dziełem Jego rąk.

Łukasza 1:35

Anioł odpowiedział: „Zstąpi na ciebie duch święty i osłoni cię moc Najwyższego. Dlatego ten, który się urodzi, będzie nazywany świętym oraz Synem Bożym.

W liście do Hebrajczyków Jezus modli się do Boga:

Hebrajczyków 10:5, 5:8

Przychodząc na ten świat, Chrystus mówi: „‚Nie chciałeś żadnej ofiary, ale przygotowałeś mi ciało.

Chociaż był synem, nauczył się posłuszeństwa z tego, co wycierpiał.

Jezus na ziemi był człowiekiem i już nigdy nie będzie nim.Filipian 2:8 ,Dzieje 13:34

tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Post autor: tom68 »

:->
tom68

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6162
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

tessa pisze:Jezus na ziemi był człowiekiem i już nigdy nie będzie nim.Filipian 2:8 ,Dzieje 13:34
Jest Duchem, Światłem.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

1 Ptr 1:3
3. Niech będzie błogosławiony Bóg i Ojciec Pana naszego Jezusa Chrystusa. On w swoim wielkim miłosierdziu przez powstanie z martwych Jezusa Chrystusa na nowo zrodził nas do żywej nadziei:
(BT)

2 Kor. 1:3
3. błogosławiony niech będzie Bóg i Ojciec Pana naszego Jezusa Chrystusa, Ojciec miłosierdzia i Bóg wszelkiej pociechy,
(BW)
2 Kor. 11:31
31. Bóg i Ojciec Pana Jezusa, który jest błogosławiony na wieki, wie, że nie kłamię.
(BW)

Efez. 1:3
3. Błogosławiony niech będzie Bóg i Ojciec Pana naszego Jezusa Chrystusa, który nas ubłogosławił w Chrystusie wszelkim duchowym błogosławieństwem niebios;
(BW)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jezus Chrystus”