Jezus a alkohol

Dwoistość natur, współistotność, imię JHWH, syn Marii...

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Post autor: tom68 »

Nie wie czego Wy bronicie bo dla mnie Biblia uczy jasno - Ciału, jako świątyni Ducha Św należy się troska, co wiąże się z powstrzymywaniem od używania narkotyków w tym alkoholu, tytoniu oraz takich używek, jak kawa czy herbata albo wieprzowiny itp. pokarmów które Biblia uznaje za nieczyste ( według księgą Mojżesza ) nauka teraz potwierdza że są to rzeczy niezdrowe i dlatego adwentyści są czasem jaroszami itp. choć nie jest to zasada .
ŚWIĄTYNIA BOŻA
http://www.portalcel.pl/to-ty-jestes-swiatynia-boza/
tom68

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

tom68 pisze:nauka teraz potwierdza że są to rzeczy niezdrowe i dlatego adwentyści są czasem jaroszami
Jaka nauka?
A co na to Biblia?
'Nauka' uczy też o ewolucji co sprzyja niewierze w Boga. Czy nauka to wykładnik?
Oszołomstwu mówię NIE!

tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Post autor: tom68 »

Nauka to nie tylko teoria ewolucji :-P
ADS żyją dłużej ....
http://www.siegnijpozdrowie.org/czytelnia/?p=107
tom68

agent terenowy
Posty: 518
Rejestracja: 18 wrz 2006, 9:29
Lokalizacja: Trochę tu trochę tam :) Aktualnie Chorzów
Kontakt:

Post autor: agent terenowy »

Ściema. :) Najdłużej żyją sobie ludzie w pewnych wioskach w Azji, odżywiają się niekoszernie, a wcale nie są ADS.
Więc nie ściemniaj. :)
13 Wiele mógłbym ci napisać,
ale nie chcę użyć atramentu i pióra.
14 Mam bowiem nadzieję,
że zobaczę cię wkrótce,
i wtedy osobiście porozmawiamy.(3Jana)

agent terenowy
Posty: 518
Rejestracja: 18 wrz 2006, 9:29
Lokalizacja: Trochę tu trochę tam :) Aktualnie Chorzów
Kontakt:

Post autor: agent terenowy »

13 Wiele mógłbym ci napisać,
ale nie chcę użyć atramentu i pióra.
14 Mam bowiem nadzieję,
że zobaczę cię wkrótce,
i wtedy osobiście porozmawiamy.(3Jana)

arnon

Post autor: arnon »

agent terenowy pisze:Ściema. :) Najdłużej żyją sobie ludzie w pewnych wioskach w Azji, odżywiają się niekoszernie, a wcale nie są ADS.
Więc nie ściemniaj. :)
No, to jak znam Toma, to zaraz Cię zasypie masą materiału nie mającego związku z tematem. Zazwyczaj tak robi, jak coś jest nie po jego myśli :xhehe:

tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Post autor: tom68 »

Ps : Ciekawe że na biblijnych forum niby chrześcijanie atakują biblijny sposób życia :-P
ADS żyją dłużej niż inni ...
http://www.eioba.pl/a/2k1m/zyc-jak-adwentysci
tom68

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Ale i tak umierają jak wszyscy ludzie.

Ps. 90:10
10. Życie nasze trwa lat siedemdziesiąt, A gdy sił stanie, lat osiemdziesiąt; A to, co się ich chlubą wydaje, to tylko trud i znój, Gdyż chyżo mijają, a my odlatujemy.
(BW)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

arnon

Post autor: arnon »

tom68 pisze:Ps : Ciekawe że na biblijnych forum niby chrześcijanie atakują biblijny sposób życia :-P
ADS żyją dłużej niż inni ...
http://www.eioba.pl/a/2k1m/zyc-jak-adwentysci
No przecież agent terenowy napisał Ci, że są ludzie dłużej żyjący niż ADŚ :lol:

tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Post autor: tom68 »

Ktoś sobie coś napisał a ja podałem linki z tekstami na ten temat i taka to różnica ..
Ps : Ciekawe że na biblijnych forum niby chrześcijanie atakują biblijny sposób życia :-P
tom68

agent terenowy
Posty: 518
Rejestracja: 18 wrz 2006, 9:29
Lokalizacja: Trochę tu trochę tam :) Aktualnie Chorzów
Kontakt:

Post autor: agent terenowy »

Dziwne, że na forach biblijnych ADS atakują naukę apostolską na temat tego, co czyste, a co nie.
14Jako naśladowca Pana Jezusa wiem, jestem przekonany, że nic samo wsobie nie jest nieczyste. Jedynie wtedy, gdy człowiek uzna coś za nieczyste, jest to dla niego nieczyste. (Rzym 14)
3Tacy zabraniają zawierania związków małżeńskich inakazują powstrzymywać się od pokarmów, które przecież Bóg stworzył po to, żeby ludzie mający wiarę idokładnie znający prawdę jedli je, składając podziękowania. 4Wszystko, co Bóg stworzył, jest wspaniałe inie należy odrzucać niczego, co zwdzięcznością się przyjmuje, 5bo dzięki słowu Bożemu imodlitwie zostaje to uświęcone.(1 Tym 4)
I to takich się zalicza pseudoprorokini, EGW.
13 Wiele mógłbym ci napisać,
ale nie chcę użyć atramentu i pióra.
14 Mam bowiem nadzieję,
że zobaczę cię wkrótce,
i wtedy osobiście porozmawiamy.(3Jana)

tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Post autor: tom68 »

NT a dieta - czemu Jezus pozwolil by demony weszly w swinie ....

7 FAKTOW O NIECZYSTYM MIESIE, ktorych prawdopodobnie nie znaliscie

(Napisy PL) - YouTube KLIKNIJ TUTAJ, aby obejrzec http://tinyurl.com/nieczyste-mieso
tom68

agent terenowy
Posty: 518
Rejestracja: 18 wrz 2006, 9:29
Lokalizacja: Trochę tu trochę tam :) Aktualnie Chorzów
Kontakt:

Post autor: agent terenowy »

tom68 pisze:NT a dieta - czemu Jezus pozwolil by demony weszly w swinie ....

7 FAKTOW O NIECZYSTYM MIESIE, ktorych prawdopodobnie nie znaliscie

(Napisy PL) - YouTube KLIKNIJ TUTAJ, aby obejrzec http://tinyurl.com/nieczyste-mieso
Pan Jezus posłał demony w świnie jeszcze przed tym, zanim zawarł Nowe Przymierze, a sam był wtedy po Prawem.

Gal 4,4 Gdy jednak nadeszła pełnia czasu, zesłał Bóg Syna swego, zrodzonego z niewiasty, zrodzonego pod Prawem, 5 aby wykupił tych, którzy podlegali Prawu, abyśmy mogli otrzymać przybrane synostwo.

Gal 3,23 Do czasu przyjścia wiary byliśmy poddani pod straż Prawa i trzymani w zamknięciu aż do objawienia się wiary. 24 Tym sposobem Prawo stało się dla nas wychowawcą14, [który miał prowadzić] ku Chrystusowi, abyśmy z wiary uzyskali usprawiedliwienie. 25 Gdy jednak wiara nadeszła, JUŻ NIE JESTEŚMY PODDANI wychowawcy[czyli Prawu] 26 Wszyscy bowiem dzięki tej wierze jesteście synami Bożymi - w Chrystusie Jezusie.

Hebr 8,Bo gdyby tamto pierwsze przymierze było bez wady, nie szukano by miejsca na drugie;+ 8 on bowiem znajduje u ludzi wadę, gdy powiada: „‚Oto nadchodzą dni — mówi Jehowa — gdy z domem Izraela i z domem Judy zawrę nowe przymierze;+ 9 NIE WEDŁUG PRZYMIERZA,+ w które wszedłem z ich praojcami w dniu, gdy ująłem ich za rękę, żeby ich wyprowadzić z ziemi egipskiej,+ nie trwali bowiem w moim przymierzu,+ tak iż przestałem się o nich troszczyć’ — mówi Jehowa”.+

Nie według jakiego przymierza jest to nowe?
Powt 34,27 I Jehowa przemówił do Mojżesza: „Zapisz sobie te słowa,+ gdyż zgodnie z tymi słowami zawieram przymierze z tobą i z Izraelem”.+ 28 I przebywał tam z Jehową czterdzieści dni i czterdzieści nocy. Nie jadł chleba i nie pił wody.+ A on spisał na tablicach słowa przymierza — Dziesięć Słów.

Czyli pod Synajem Bóg zawarł przymierze według dekalogu, ale Nowe przymierze NIE JEST według tamtego. Czyli nie jest według dekalogu.

Dekalog był kodeksem niosącym śmierć,
2 Kor 3,Co więcej, jeśli kodeks niosący śmierć+ i wyryty literami na kamieniach+ powstał w chwale,+ tak iż synowie Izraela nie mogli się uważnie wpatrywać w oblicze Mojżesza z powodu chwały jego oblicza+ — chwały, która miała zostać usunięta — 8 to czemuż tym bardziej nie miałoby być w chwale+ udzielanie ducha?+ 9 Bo jeśli kodeks niosący potępienie+ był chwalebny,+ tym bardziej obfituje w chwałę+ udzielanie prawości.+ 10 Przecież nawet to, co niegdyś obdarzono chwałą, zostało pod tym względem pozbawione chwały+ z uwagi na wyższą chwałę.+ 11 Bo jeśli to, co miało zostać usunięte, wprowadzono w chwale,+ tym bardziej ma być w chwale to, co pozostaje.

Nowe Przymierze nie jest aneksem do starej Umowy spod Synaju, tylko zupełnie nową Umową. A skoro tak, stara już nie obowiązuje.

A co do jedzenia, to (27) Jeżeli zaprosi was ktoś z niewierzących a wy zgodzicie się przyjść, jedzcie wszystko, co wam podadzą, nie pytając o nic - dla spokoju sumienia. ( 1 Kor 10).
Zresztą nawet Piotr żył jak poganie, więc jak myślisz, co jadł z poganami? :) Gal 2,14
13 Wiele mógłbym ci napisać,
ale nie chcę użyć atramentu i pióra.
14 Mam bowiem nadzieję,
że zobaczę cię wkrótce,
i wtedy osobiście porozmawiamy.(3Jana)

tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Post autor: tom68 »

Jezus jak i ap Pawel w NT wykladaja nam oraz powtarzaja i przypominaja tylko nauki podane juz przez Boga prorokom i Mojzeszowi a poza tym ciekawe ze wieluchrzescijan woli nasladowac w zyciu nauki i tradycje ludzi niz nauki i zyczaje Jezusa .... a mimo to uwaza sie za wierzacych w Jezusa ....
Dlatego staramy sie nasladowac Jezusa a nie ludzi i trzymamy sie bardziej Slowa Bozego na ile mozemy a nie tradycji ...

Ewangelia Jana 17 a Przykazania Boga

https://youtu.be/KacZtDg_xkM

Od lat na roznych forach od protestantow z roznych kosciolow slysze przewaznie ze Sabat i prawo bylo dla Zydow oraz ze alkohol i swinia jest dla ludzi i ze niedziela i wieczne pieklo jest biblijne a K ADS to sekta Ellen G White i jesli to jest ewangeliczna wiara w Jezusa to naprawde wole juz Islam ktory chyba bardziej trzyma sie nauki prorokow z biblii niz niby protestanci ...
tom68

agent terenowy
Posty: 518
Rejestracja: 18 wrz 2006, 9:29
Lokalizacja: Trochę tu trochę tam :) Aktualnie Chorzów
Kontakt:

Post autor: agent terenowy »

Co ofiarowano, i w jatkach sprzedawano w tamtej kulturze.

Pić Attyckich praw dawało nawet 200 okazji do składania ofiar. Są toŚ 1.Ateński kalendarz ofiarny
- K
alendarz ten jest wynikiem rewizji prawa w Atenach która odbyła si w dwóch partiach midzy 410/9 a 405/4 oraz midzy 403/2 a 400/399 rokiem p.n.e.. Rewizja ta została dokonana przez komisj pod przewodnictwem Lysiasa.
2. Kalendarz ofiarny miasta Thorikos z 440/420 p.n.e. 3.
Demarcha he mezon
miasta źrchia z pierwszej połowy IV w
p.n.e..
4. Kalendarz ofiarny z Maratońskiego Tetrapolis (IV w
p.n.e.) 5. Kalendarz ofiarny Salaminioi (363/2 p.n.e.)
Na podstawie tych kalendarzy wywnioskowano udział poszczególnych zwierząt w składanych ofiarach
-
zwierzta rogate stanowiły 3,5% składanych ofiar pojedynczych, a 7,4%
ofiar wielokrotnych. Owce stanow
iły 57% (lub 58,4%), a winie 20,8% składanych ofiar. Co ciekawe w malarstwie wazowym ta tendencja jest odwrotna. Bydło przedstawiane jest w nawet 61,7% przypadkach, 13% owce a winie w 12,2% przypadków. Stosunek przedstawiania poszczególnych zwierząt na r
eliefach jest podobny do stanu wywnioskowanego z kalendarzy (Van Straten 1995, str. 171-173)

Źródło: http://www.academia.edu/23699217/OFIARY ... agisterska_

str. 11-12.
Tak więc chrześcijanie w Koryncie(i nie tylko) mogli jeść WSZYSTKO, co w jatkach sprzedawali, i czym ich poganie częstowali. Jedyny zakaz żywieniowy w NT dotyczy nie grup zwierząt, ale ich krwi.(Dz 15)
Jak w Rodz 9 (3) Wszystko, co się porusza i żyje, jest przeznaczone dla was na pokarm, tak jak rośliny zielone, daję wam wszystko. (4) Nie wolno wam tylko jeść mięsa z krwią życia.

Jeśli ktoś twierdzi inaczej, to choćby się zwał prorokiem, specjalnie namaszczonym, itd, zwodzi innych, i nie jest godny, żeby go w czymkolwiek innym słuchać.
13 Wiele mógłbym ci napisać,
ale nie chcę użyć atramentu i pióra.
14 Mam bowiem nadzieję,
że zobaczę cię wkrótce,
i wtedy osobiście porozmawiamy.(3Jana)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jezus Chrystus”