Jezus a alkohol

Dwoistość natur, współistotność, imię JHWH, syn Marii...

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Post autor: tom68 »

Sabat i prawo pod obstrzalem

http://www.eliasz.dekalog.pl/goscie/palla/trud_sab.htm

Spokojnej Soboty z Bogiem !!!

Ps :

Ze strony sealingtime.com sciagnac mozna kopie ksiazki: The Seventh-Day
Sabbath - Sought Out and Celebrated, wydanej w Londynie w 1657r. Autor
Thomas Tillam napisal, ze przed powtornym przyjsciem Chrysttusa dojdzie
do wielkiego sporu w chrzescijanstwie i swiecie na temat znaczenia
dekalogu, w ktorym sobota bedzie testem wiernosci. W wielu miejscach
swojej pracy posluguje sie terminologia, ktora jest teraz uznana np. w
Kosciele ADS itp. kosciolach .... Na tej samej stronie jest tez inna
interesujaca ksiazka o Baptystach Dnia Siodmego w Ameryce i Europie.....
tom68

agent terenowy
Posty: 518
Rejestracja: 18 wrz 2006, 9:29
Lokalizacja: Trochę tu trochę tam :) Aktualnie Chorzów
Kontakt:

Post autor: agent terenowy »

Coś na temat Prawa, Dekalogu, i herezji sabatariańskich
https://apologetyka.com/sekty/sabatarianie/
Swoje zdanie wyraziłem, można się nie zgadzać albo zgodzić, żyjemy w wolnym kraju. :)
Jako że sługa Pana nie ma się wdawać w spory, nie będę na siłę nikogo przekonywał.
Dz 15,28 Postanowiliśmy bowiem, Duch Święty i my, nie nakładać na was żadnego ciężaru oprócz tego, co konieczne. 29 Powstrzymajcie się od ofiar składanych bożkom, od krwi, od tego, co uduszone, i od nierządu. Dobrze uczynicie, jeżeli powstrzymacie się od tego. Bywajcie zdrowi!

To są rzeczy niezbędne dla wiernych z narodów, nie ma tam mowy o alkoholu, czy sabacie, więc te rzeczy nie są dla świętych niezbędne. :) I tyle w dyskusji. Jak ktoś sobie daje narzucić coś ponadto, co niezbędne, to jego sprawa. Polecam lekturę Galacjan. :)
13 Wiele mógłbym ci napisać,
ale nie chcę użyć atramentu i pióra.
14 Mam bowiem nadzieję,
że zobaczę cię wkrótce,
i wtedy osobiście porozmawiamy.(3Jana)

tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Post autor: tom68 »

Czy sabat obowiazuje w Nowym Przymierzu - debata (NAPISY PL)
https://youtu.be/x59v-dvBbKU
tom68

arnon

Post autor: arnon »

Chrześcijanie, a sabat:

http://biblia.c0.pl/?p=42

tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Post autor: tom68 »

Znak Babilonu to Niedziela :-P
Jeśli protestanci twierdzą, że uznają tylko Biblię, to święcąc niedzielę, zaprzeczają temu, gdyż w Biblii nie ma wcale mowy o święceniu niedzieli, tylko o święceniu sabatu. „
Katechizm ks. Prof. Franciszka Spirago I Tom. str. 37
tom68

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Przyhamuj trochę,abyś "nie dał plamy"


Jan. 20:19-27
19. A gdy nastał wieczór owego pierwszego dnia po sabacie
i drzwi były zamknięte tam, gdzie uczniowie z bojaźni przed Żydami byli zebrani, przyszedł Jezus, stanął pośrodku i rzekł do nich: Pokój wam!
20. A to powiedziawszy, ukazał im ręce i bok. Uradowali się tedy uczniowie, ujrzawszy Pana.
21. I znowu rzekł do nich Jezus: Pokój wam! Jak Ojciec mnie posłał, tak i Ja was posyłam.
22. A to rzekłszy, tchnął na nich i powiedział im: Weźmijcie Ducha Świętego.
23. Którymkolwiek grzechy odpuścicie, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są zatrzymane.
24. A Tomasz, jeden z dwunastu, zwany Bliźniakiem, nie był z nimi, gdy przyszedł Jezus.
25. Powiedzieli mu tedy inni uczniowie: Widzieliśmy Pana. On zaś im rzekł: Jeśli nie ujrzę na rękach jego znaku gwoździ i nie włożę palca mego w miejsce gwoździ, i nie włożę ręki mojej w bok jego, nie uwierzę.

26. A po ośmiu dniach znowu byli w domu uczniowie jego i Tomasz z nimi. I przyszedł Jezus, gdy drzwi były zamknięte, i stanął pośród nich, i rzekł: Pokój wam!
27. Potem rzekł do Tomasza: Daj tu palec swój i oglądaj ręce moje, i daj tu rękę swoją, i włóż w bok mój, a nie bądź bez wiary, lecz wierz.

(BW)[/size]

Nomen omen Tomaszu,-uwierz,że po tym WYDARZENIU,nie Sabat, A pierwszy Dzień-po Sabacie Stał się ważniejszym i nic tego nie zmieni,-żadne wysiłki Adwentystów.
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

eksplorator

Post autor: eksplorator »

Jachu pisze: Nomen omen Tomaszu,-uwierz,że po tym WYDARZENIU,nie Sabat, A pierwszy Dzień-po Sabacie Stał się ważniejszym i nic tego nie zmieni,-żadne wysiłki Adwentystów.
A gdzie w Biblii jest wzmianka o tym, że niedziela stała się "ważniejszym dniem od sabatu"?

Ani sobota, ani niedziela nie znaczą nic, przy piątku, ponieważ wtedy poniósł śmierć bezgrzeszny Syn Boży, wykupując ludzkość z grzechu Adamowego. To właśnie w piątek, 14 Nisan, spełniła się pierwsza część, pierwszego w dziejach ludzkości proroctwa, wypowiedzianego jeszcze w rajskim Edenie;
Rodz 3;15 PNŚ-Z "I wprowadzę nieprzyjaźń między ciebie a kobietę i między twoje potomstwo a jej potomstwo. Ono zmiażdży ci głowę, a ty zranisz je w piętę"


Samo zmartwychwstanie, bez spełnienia się tego proroctwa, było by dla nas bez znaczenia! Jezus przyszedł nie po to by zmartwychwstać (w niedzielę), ale żeby złożyć za nas okup!
Mat 20;28 PNŚ-Z "Podobnie Syn Człowieczy nie przyszedł, żeby mu usługiwano, ale żeby usługiwać i dać swoje życie jako okup w zamian za wielu"
Który dzień nakazał upamiętniać Syn Boży!
Łuk 22;19 "Wziął też chleb, złożył podziękowania, połamał go idał im, mówiąc: „Ten chleb oznacza moje ciało, które ma być dane za was. Czyńcie to na moją pamiątkę"
W piątek, 14 Nisan, Jezus wypowiedział te słowa, ale nie po to by upamiętniać piętek, lecz "nową ofiarę Paschalną" złożoną w dniu 14 Nisan.

Żaden inny dzień w roku nie miał być uświęcany przez chrześcijan!

Awatar użytkownika
Quinque
Posty: 612
Rejestracja: 29 gru 2017, 21:58

Post autor: Quinque »

tom68 pisze: Jeśli protestanci twierdzą, że uznają tylko Biblię, to święcąc niedzielę, zaprzeczają temu, gdyż w Biblii nie ma wcale mowy o święceniu niedzieli, tylko o święceniu sabatu
Na tym antybiblijnym forum ciężko spodziewać się faktów opartych o Biblię. Ale zadam dwa pytania
- od kiedy chrześcijanie mają wypełniać prawa ST?
- oraz od kiedy chrześcijanie czczą Sobotę zamiast Niedzieli?
"Bękart diabła czy dziecko Boże. Stara gwardia czy cyber młodzież
Kto kręci globem? Iluminacja, masońskie loże
Czarna magia, zdefiniuj chorobę. Jaka jest prawda za c$#j się nie dowiesz"

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

eksplorator pisze:A gdzie w Biblii jest wzmianka o tym, że niedziela stała się "ważniejszym dniem od sabatu"?

Ani sobota, ani niedziela nie znaczą nic, przy piątku, ponieważ wtedy poniósł śmierć bezgrzeszny Syn Boży, wykupując ludzkość z grzechu Adamowego. To właśnie w piątek, 14 Nisan, spełniła się pierwsza część, pierwszego w dziejach ludzkości proroctwa, wypowiedzianego jeszcze w rajskim Edenie;
Poczytajmy zatem:

1 Kor. 15:1-5
1. A przypominam wam, bracia, ewangelię, którą wam zwiastowałem, którą też przyjęliście i w której trwacie,
2. I przez którą zbawieni jesteście, jeśli ją tylko zachowujecie tak, jak wam ją zwiastowałem, chyba że nadaremnie uwierzyliście.
3. Najpierw bowiem podałem wam to, co i ja przejąłem, że Chrystus umarł za grzechy nasze według Pism
4. I że został pogrzebany, i że dnia trzeciego został z martwych wzbudzony według Pism,

5. I że ukazał się Kefasowi, potem dwunastu;

(BW)

Przecież to niedziela była owym TRZECIM DNIEM od ustanowienia Wieczerzy Paschalnej.Przed Sabatem śpieszono się z pochówkiem Ciała,a niewiasty udały się do grobu dopiero PIERWSZEGO DNIA nowego tygodnia,a więc w Naszą Niedzielę,to wtedy stwierdzono Fakt Zmartwychwstania Jezusa, co dla Chrześcijan prawdziwych,jest Największym Świętem
pieczętującym FAKT przyjęcia Przez Boga OKUPU za Adama i Jego rodzaj,- odkupienie od grzechu. Dla Chrześcijanina świadomego-mającego wiedzę i wiarę,to TEN dzień jest Największym ze Świąt

Kol. 2:13-17
13. I was, którzy umarliście w grzechach i w nieobrzezanym ciele waszym, wespół z nim ożywił, odpuściwszy nam wszystkie grzechy;
14. Wymazał obciążający nas list dłużny, który się zwracał przeciwko nam ze swoimi wymaganiami, i usunął go, przybiwszy go do krzyża;
15. Rozbroił nadziemskie władze i zwierzchności, i wystawił je na pokaz, odniósłszy w nim triumf nad nimi.
16. Niechże was tedy nikt nie sądzi z powodu pokarmu i napoju albo z powodu święta lub nowiu księżyca bądź sabatu.
17. Wszystko to są tylko cienie rzeczy przyszłych; rzeczywistością natomiast jest Chrystus.

(BW)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Post autor: tom68 »

Ewangelia Jana 17 a Przykazania Boga. Kilka pytan do niedzielnych chrzescijan.

https://youtu.be/KacZtDg_xkM
tom68

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

tom68 pisze: Kilka pytan do niedzielnych chrzescijan.
:aaa: Przecież Sabatowych Chrześcijan nie ma. Biblia tego nie naucza,-wręcz przeciwnie-neguje.

Jeżeli Sabat,to dla Żydów
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

EMET
Posty: 11282
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Post autor: EMET »

Jachu pisze:
tom68 pisze: Kilka pytan do niedzielnych chrzescijan.
:aaa: Przecież Sabatowych Chrześcijan nie ma. Biblia tego nie naucza,-wręcz przeciwnie-neguje.

Jeżeli Sabat,to dla Żydów
EMET:
Gwoli: są przecież chrześcijanie o opcji proszabatowej, aczkolwiek... odrzucający doktrynę Trójcy; inaczej, niż np. 'KADS'. :->
Od zanegowania tejże doktryny należy zaczynać: owa bowiem jest stanowczo niebibiljna!

Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

BoaDusiciel
Posty: 6979
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

Quinque pisze:
tom68 pisze: Jeśli protestanci twierdzą, że uznają tylko Biblię, to święcąc niedzielę, zaprzeczają temu, gdyż w Biblii nie ma wcale mowy o święceniu niedzieli, tylko o święceniu sabatu
Na tym antybiblijnym forum ciężko spodziewać się faktów opartych o Biblię. Ale zadam dwa pytania
- od kiedy chrześcijanie mają wypełniać prawa ST?
- oraz od kiedy chrześcijanie czczą Sobotę zamiast Niedzieli?
Pytania są alogiczne, ponieważ chrześcijanie nie istnieją.
Wynika to głównie z faktu braku jednoznacznej definicji pojęcia "chrześcijanin".
Gdyby taka definicja istniała, to byś nie musiała zadawać pytań o to, co mają robić.
Nie da się odpowiedzieć na pytania dotyczące zagadnień nieistniejących.
Równie sensownie byłoby rozważać czy wszystkie różowe jednorożce jedzą trawę, czy może niektóre są mięsożerne :lol:

Awatar użytkownika
Quinque
Posty: 612
Rejestracja: 29 gru 2017, 21:58

Post autor: Quinque »

Pozostawie to bez komentarza
"Bękart diabła czy dziecko Boże. Stara gwardia czy cyber młodzież
Kto kręci globem? Iluminacja, masońskie loże
Czarna magia, zdefiniuj chorobę. Jaka jest prawda za c$#j się nie dowiesz"

BoaDusiciel
Posty: 6979
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

No i słusznie, bo cóż tu komentować. Sprawa jest oczywista.
Brak jednoznacznej definicji pojęcia "chrześcijanin" dowodzi tego, że chrześcijanie nie istnieją.
Wszystko co istnieje ma jednoznaczną definicję.

Jeśli potrafisz zdefiniować pojęcie "chrześcijanin" w taki sposób, aby nikt nie miał zastrzeżeń, to spróbuj 8-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jezus Chrystus”