Czy Jezus istnial - zapomnieli, ze Jezus byl Zydem ...

Dwoistość natur, współistotność, imię JHWH, syn Marii...

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

Jezus jako fizyczne ciało nie był żydem, a zamieszkiwał w nim jako duch, Syn Boży Chrystus.

Jak można widzieć śmiertelnego Jezusa, a nie widzieć nieśmiertelnego Chrystusa?
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

ratao pisze:Jezus jako fizyczne ciało nie był żydem, a zamieszkiwał w nim jako duch, Syn Boży Chrystus.
Jak można widzieć śmiertelnego Jezusa, a nie widzieć nieśmiertelnego Chrystusa?
Rozpłakałem się, gdym to przeczytał :-(
Płaczę i płaczę... czemu ratao nam tego nie objawił choćby z rok temu?
Przecież to tak cudowne, że... żyć nie mogę z myślą, jak nie można tego było wiedzieć wcześniej...
Objawiłeś nam coś! Teraz już będziemy szczęśliwi!

Rozumiesz co napisałem? ;-)
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
tola
Posty: 664
Rejestracja: 31 maja 2017, 12:57

Post autor: tola »

tom68 pisze:Niedługo ktoś tu napisze że Jezus był z invitro :-D
a na czym to invitro polega ,wiesz ?
Jeszua=YHVH

tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Post autor: tom68 »

tom68

Awatar użytkownika
tola
Posty: 664
Rejestracja: 31 maja 2017, 12:57

Post autor: tola »

nie bede tego czytac bo i po co ale takie genetyczne próby zapewne były przeprowadzane
za dni Noego a i potem były znane .
Miriam to Boza sprawa a nie ludzka.
Jeszua=YHVH

Noobishh
Posty: 1
Rejestracja: 25 sie 2019, 20:36

Post autor: Noobishh »

Jezus prawdopodobnie istniał, choć trudno mówić o dowodach. Po prostu historyczność najlepiej wyjaśnia wszystkie teksty. Bo trudno zaliczać pozachrześcijańskie wzmianki jako dowody. Taki Pliniusz Młodszy piszę jakieś 80 lat po śmierci Jezusa. Skąd więc Pliniusz miał swoje informacje? Do 112 roku nie słyszał nawet o chrześcijanach, z korespondencji wiemy, że przesłuchiwał chrześcijan, aby wyciągnąć od nich informacje. Tak samo Tacyt, który pisał później niż Pliniusz - Nie możemy ustalić czy jego informacje są niezależne od ewangelii, które były już dawno w obiegu, albo od chrześcijan, którzy powoływali się na ewangelie. Wzmianki Flawiusza są w kategorii dowodów kwestionowanych od wielu lat.
https://testimonia.pl/testimonium-flavi ... o-jezusie/

Argumenty za historycznością są bardziej wnikliwe, np. Żydzi oczekiwali mesjasza takiego, jakiego zapowiada Stary testament - ktoś kto pokona przeciwnika. Tymczasem Jezus jest mesjaszem, który sam został pokonany. Żydzi w ogóle kogoś takiego nie oczekiwali i raczej by go nie wymyślono (zdaniem wielu historyków).

tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Post autor: tom68 »

Czy Jezus wogole istnial ? - Oscista Ryba #4

https://www.youtube.com/watch?feature=p ... wi3Q2E8HQ0
tom68

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jezus Chrystus”