Jezus Chrystus przyszedł w ciele.Jak to rozumieć?

Dwoistość natur, współistotność, imię JHWH, syn Marii...

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Jezus Chrystus przyszedł w ciele.Jak to rozumieć?

Post autor: Bobo »

Wybrana, wiadomo, że napisać coś do ciebie to lepiej pójść z psem na spacer. Czy zauważasz w ogóle kto i co pisze? O nabożeństwie napisał Krystian a nie Bobo. Pytaj jego a nie przypisuje mi jakieś tworzenie kwestii.
Z drugiej strony, w cytowanym przeze mnie wersecie i kontekście, nie widzę, żeby ten zakaz dotyczył tylko podczas tzw nabożeństwa.
A to, że AD7 sobie coś tam zmienili to co mi do tego? Biblia się nie zmieniła.
Czy już wiesz dlaczego odpisałem Nike a nie tobie?
Czuję że wciąż nie ogarniasz...
Oszołomstwu mówię NIE!

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Jezus Chrystus przyszedł w ciele.Jak to rozumieć?

Post autor: wybrana »

To, co odpisałeś Nike, tyczyło się opinii linku, którego ja podałam. Masz rację, lepiej idź z psem na spacer.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Jezus Chrystus przyszedł w ciele.Jak to rozumieć?

Post autor: nike »

Bobo napisał/
Nike już w pierwszej minucie powinna ci się włączyć czerwona lampka.
Dlaczego?
Bobo napisał/
Kto, jak kto, ale Badacze (kobiety) nawet na zwykłych spotkaniach mają na głowach nakrycie, czasem są to jakieś dziargane serwetki
A co ciebie tak śmieszą dziergane serwetki?
Czy ja cośkolwiek wspomniałam o nakryciu głowy?
Czy ja cośkolwiek wspomniałam o modlitwie tej siostry?
Bobo napisał/
A to co? Kobieta się modli i to bez nakrycia głowy, publicznie i w obecności mężczyzny/brata.
No to mamy już PIERWSZĄ nieprawdę.
A co ty jesteś takim obrońcą modlitwy z nakryta głową, czy kobiety u was nakrywają głowy?
Czy tylko zależało ci ośmieszyć mnie "dziargane serwetki " Nie ośmieszyłeś mnie bo mnie to nie razi owszem SIOSTRY U BADACZY NAKRYWAJĄ GŁOWY, NA ZEBRANIACH, A SZCZEGÓLNIE W CZASIE MODLITWY.
Bobo napisał/
Inna rzecz... to pod koniec, podobna historia, modli się kolejna babka
Tylko, że temat nie był o modlitwie i druga rzecz nie było to nabożeństwo, trzecia rzecz ADWENTYŚCI DNIA 7 o ile ja dobrze wiem nie maja zwyczaju nakrywać głowy w ZBORACH i nie do mnie te uwagi.
Bobo napisał/
Inna sprawa, to... mędrcy, którzy są wzorem dla jednej z kobiet. Nie mędrcy tylko MAGOWIE (już nie mówię o królach!).
Oczywiście, że MAGOWIE są dla AD7 mędrcami Bo kto im tą mądrość daje?
Dziwne, że pominęli milczeniem, że owi 'mędrcy' najpierw trafili do Heroda. Gwiazda ich poprowadziła najpierw do mordercy?
Ależ z nich mędrcy... a może narzędzia do zamordowania małego Jezusa?
No i Herod skorzystał z ich mądrości.
Projekt nudny i nieprawdziwy. Po drodze kilka innych wpadek, ale... z kim tu gadać?
Ty jesteś zazdrosny? Ja wysłuchałam ten wykład i teksty które były cytowane o blasku chwały np. bardzo ładnie zostały wyjaśnione i ogólnie to studium mi się podobało i tylko tyle napisałam, a ty zacząłeś przygadywać i poniżać np. choćby to NAKRYWANIE GŁOWY.
Dlaczego o tym wspomniałeś i od razu BADACZE POD NÓŻ po co tak się zachowujesz?
Jesteś może chory to do lekarza idź. Wiem dobrze o co tobie chodzi, że pochwaliłam Adwentystów a nie np. ŚJ.
A to co mi na PW przysłałeś z e Strażnicy odpiszę ci na PW i wszystko przeczytałam też.
Bobo w Tysiącleciu kiedy wstaniemy to nie będzie żadnej Denominacji bo PAN PATRZY NA SERCA A NIE DO JAKIEJ DENOMINACJI NALEŻYMY.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Jezus Chrystus przyszedł w ciele.Jak to rozumieć?

Post autor: wybrana »

Nike, wielki szacun za twoją odpowiedź. Mylne pojmowanie, że ktoś przez uczestnictwo w dominacji może osiągnąć zbawienie, jest zabiciem Ducha. Zbawienie uzyskujemy przez miłość, w której wypełniamy swoje życie codzienne. Swoim osobistym życiem i jego owocami, poświadczamy wartość swojej wiary.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Jezus Chrystus przyszedł w ciele.Jak to rozumieć?

Post autor: nike »

wybrana napisała/
Nike, wielki szacun za twoją odpowiedź.
Dziękuję wybrana za "szacun" :-D
wybrana napisała/
Mylne pojmowanie, że ktoś przez uczestnictwo w dominacji może osiągnąć zbawienie, jest zabiciem Ducha.
Jakiego DUCHA nie bardzo to rozumiem?
wybrana napisała/
Zbawienie uzyskujemy przez miłość, w której wypełniamy swoje życie codzienne. Swoim osobistym życiem i jego owocami, poświadczamy wartość swojej wiary.
Nie bardzo ja sie z tym akapitem zgadzam ja wierzę w BIBLIĘ Biblia nic nie mówi, że MIŁOŚĆ jaką posiadamy i wypełniamy swoje życie prowadzi nas do ZBAWIENIA, bo wtedy nie byłaby potrzebna śmierć Jezusa. Miłość jest jedną z pięknych cech która prowadzi do zbawienia. BÓG OJCIEC I JEGO SYN JEZUS POSIADAJĄ MIŁOŚĆ BEZWARUNKOWĄ DO NAS GRZESZNIKÓW.
Ja nie wiem czy oddała bym swoje dziecko na śmierć za innego człowieka, Ojciec Jezusa tak zrobił a Jezus nie sprzeciwiał się.
Imię Jezusa jest JESZUA [hebrajskie imiona mają różne znaczenia] Jeszua znaczy zbawienie Jahwe ---ZBAWICIEL.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Jezus Chrystus przyszedł w ciele.Jak to rozumieć?

Post autor: wybrana »

Bóg nie oddał swojego dziecka na śmierć. Jezus był Bogiem, który objawił nam siebie w człowieku. Słowo stało się ciałem i zamieszkało między nami. Przecież Jezus mówił, że nie jest z tego świata. Owszem miał ciało człowieka, ale to nie ciało ma tu największe znaczenie. Jeżeli chodzi o miłość, która zbawia, to oprócz błogosławieństw, ciekawe są te słowa : E. Mateusza: 5:43

Słyszeliście, iż powiedziano: Będziesz miłował bliźniego swego, a będziesz miał w nienawiści nieprzyjaciela swego.
5:44

A Ja wam powiadam: Miłujcie nieprzyjaciół waszych i módlcie się za tych, którzy was prześladują,
5:45

Abyście byli synami Ojca waszego, który jest w niebie, bo słońce jego wschodzi nad złymi i dobrymi i deszcz pada na sprawiedliwych i niesprawiedliwych.
5:46

Bo jeślibyście miłowali tylko tych, którzy was miłują, jakąż macie zapłatę? Czyż i celnicy tego nie czynią?
5:47

A jeślibyście pozdrawiali tylko braci waszych, cóż osobliwego czynicie? Czyż i poganie tego nie czynią?
5:48

Bądźcie wy tedy doskonali, jak Ojciec wasz niebieski doskonały jest.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Jezus Chrystus przyszedł w ciele.Jak to rozumieć?

Post autor: nike »

wybrana napisała/
Bóg nie oddał swojego dziecka na śmierć. Jezus był Bogiem, który objawił nam siebie w człowieku. Słowo stało się ciałem i zamieszkało między nami.
A na co oddał swojego SYNA? Oddał na OKUP ZA ADAMA, Jezus w swoim przedludzkim stanie był LOGOSEM-----SŁOWEM.
Był pierwszym stworzeniem BOGA JHWH-----Kol 1:15 "On jest obrazem Boga niewidzialnego, jest pierworodnym przed wszelkim stworzeniem."
1:3 BT2 "Wszystko przez Nie się stało, a bez Niego nic się nie stało, co się stało."
Logos był SŁOWEM BOGA NAJWYŻSZEGO wszystko pomagał BOGU JHWH stwarzać, wszechświat, ziemię i wszystko co było stwarzane.
wybrana napisała/
Przecież Jezus mówił, że nie jest z tego świata.
Bo nie był, był LOGOSEM w niebie miał duchowa naturę.
Bóg zmienił mu naturę duchowa na ludzka i kiedy Miriam go urodziła dostał imię JEZUS i od tej pory jest Jezusem, ale to jest ta sama istota co LOGOS.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jezus Chrystus”