Jezus Chrystus przyszedł w ciele.Jak to rozumieć?

Dwoistość natur, współistotność, imię JHWH, syn Marii...

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tola
Posty: 664
Rejestracja: 31 maja 2017, 12:57

Post autor: tola »

LwiPazur pisze:Mam takie jedno do was pytanie. Jeżeli była preegzystencja Jezusa tzn jeżeli istniał przed zrodzeniem w łonie Maryjii to dlaczego się uczył na Ziemi czegokolwiek skoro musiał przed zrodzeniem posiadać wszechwiedzę jako element Trójcy Świętej albo conajmniej posiadać jakąkolwiek wiedzę żeby komunikować się w Niebie z Ojcem i innymi istotami ?
Jaki element trójcy czyjej trojcy babilonskiej ?

Co do zrodzenia i uczenia sie na Ziemi to własnie Jeszuah Mesjasz miał byc urodzony jak kazdy z ludzi ,a jako osesek niemowle szedł ta sama drogą co i my To było Jego Unizenie Siebie Samego.

Chociaz był postacia Boga list do filip
++++++++++++++++++++++++++++++++
Bobo
Podczas chrztu niebo się otworzyło. Najprawdopodobniej dopiero wtedy wróciła mu świadomość dotycząca poprzedniego życia w niebie.
No to dłuuugo był zamroczeniu widac chodził ciemnosci ?
gratulowac wam pomysłowosci.
Jeszua=YHVH

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

tola pisze:No to dłuuugo był zamroczeniu widac chodził ciemnosci ?
A jakie to ma znaczenie? Do momentu chrztu był cieślą i tym się zajmował.
Od chrztu zaczął głosić. Dlaczego taka przemiana?
Pojął sens tego, dlaczego przyszedł na ziemię.
Oszołomstwu mówię NIE!

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

tola pisze:o to dłuuugo był zamroczeniu widac chodził ciemnosci ?
gratulowac wam pomysłowosci.
A według Ciebie Tolu, kiedy to "zamroczenie" minęło?
W okresie płodowym, czy może przy narodzinach jako człowiek?

Jakie masz pomysły?

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Jan. 17:5-8
5. A teraz Ty mnie uwielbij, Ojcze, u siebie samego tą chwałą, którą miałem u ciebie, zanim świat powstał.
6. Objawiłem imię twoje ludziom, których mi dałeś ze świata; twoimi byli i mnie ich dałeś, i strzegli słowa twojego.
7. Teraz poznali, że wszystko, co mi dałeś, od ciebie pochodzi;
8. Albowiem dałem im słowa, które mi dałeś, i oni je przyjęli i prawdziwie poznali, że od ciebie wyszedłem, i uwierzyli, że mnie posłałeś.

(BW)

A więc nie wszystkim dana była wiedza-/znajomość. Tak jest nadal i dziś. "wężykiem Jasiu,wężykiem "
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
tola
Posty: 664
Rejestracja: 31 maja 2017, 12:57

Post autor: tola »

Bobo pisze:
tola pisze:No to dłuuugo był zamroczeniu widac chodził ciemnosci ?
A jakie to ma znaczenie? Do momentu chrztu był cieślą i tym się zajmował.
Od chrztu zaczął głosić. Dlaczego taka przemiana?
Pojął sens tego, dlaczego przyszedł na ziemię.
A gdzie to mozna wyczytac ,ze był ciesla ?
wazasz,ze był nieswiadomy kim jest ale On majac 12 lat juz mówil kim jest
ale cóz skoro odbieracie Jemu Boskosć to macie chłopka roztropka niekumatego .
A to WIELKI POTĘZNY YHVH Jeszuah.
Jeszua=YHVH

EMET
Posty: 11235
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Post autor: EMET »

tola pisze:
Bobo pisze:
tola pisze:No to dłuuugo był zamroczeniu widac chodził ciemnosci ?
A jakie to ma znaczenie? Do momentu chrztu był cieślą i tym się zajmował.
Od chrztu zaczął głosić. Dlaczego taka przemiana?
Pojął sens tego, dlaczego przyszedł na ziemię.
A gdzie to mozna wyczytac ,ze był ciesla ?
EMET:
W wg Marka czytamy: " "Czyż nie jest to cieśla, syn Marii, a brat Jakuba i Józefa, i Judasa, i Szymona? A jego siostry – czyż nie są tu wśród nas?" I zaczęli się nim gorszyć. "-- wg Marka 6:3.
por. też Mat 13:55.

Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Tola:
Jeszua=YHVH
Udowodnij biblijnie,że to prawda,a jeżeli nie zdołasz,znaczyć będzie,że wypisujesz androny.
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
tola
Posty: 664
Rejestracja: 31 maja 2017, 12:57

Post autor: tola »

Jachu pisze: Tola:
Jeszua=YHVH
Udowodnij biblijnie,że to prawda,a jeżeli nie zdołasz,znaczyć będzie,że wypisujesz androny.
Nie bede udowadniac ,ze wierze ,sam wiesz,ze nie wierzysz zgodnie z założeniami twojej
zorganizowanej organizacji jaka by nie była jej nazwa :-)

Mnie nikt nie ogranicza wiec moge wierzyc tak jak mówi SŁOWO.
YHVH jest Jeszuah , i przyszedł jako Sługa ale tez jako Kapłan Najwyzszy który Ofiarował siebie
jak Baranka i złozył w Świątyni CIAŁA Swego .

Jachu ile lat zmarnowałes nie widzac ze Jeszuah to Sam YaHVeH ?
Jeszua=YHVH

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

tola pisze:Jachu ile lat zmarnowałes nie widzac ze Jeszuah to Sam YaHVeH ?
Spokojnie Tolu.

Jest więcej takich "marnotrawców". :lol:

J 5:23 eib "aby wszyscy czcili Syna tak, jak czczą Ojca. Kto nie czci Syna, ten nie czci Ojca, który Go posłał."
Ga 4:4 eib "Kiedy jednak wypełnił się czas, Bóg posłał swojego Syna, który narodził się z kobiety i podlegał Prawu,"
1J 4:9 eib "W tym uwidoczniła się miłość Boga do nas, że Bóg posłał na świat swojego Jedynego Syna, abyśmy przez Niego mogli zyskać życie."

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

tola pisze:Nie bede udowadniac
Byłem tego na 100% pewien.
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

Jachu pisze: Tola:
Jeszua=YHVH
Udowodnij biblijnie,że to prawda,a jeżeli nie zdołasz,znaczyć będzie,że wypisujesz androny.
To równanie to nie do końca jest andronem (głupotą , bzdurą)
Tak jak [w poselstwie] ANIOŁ JHVH = JHVH tak i w poselstwie i we władzy którą obecnie sprawuje SYN JHVH ; JEHOSZUA= JHVH
dlatego bez bałwochwalstwa mówię o Jezusie PAN MÓJ I BÓG MÓJ .
A imię JEHOSZUA [ w skrócie JESZUA] , które dano Jezusowi z góry, znaczy JHVH[jest]ZBAWIENIEM , JHVH ZBAWIA .
Ponadto Jezus mówi ; Ja i Ojciec jedno jesteśmy (..) Kto mnie widzi, widzi także i Ojca .
Dlatego nie widzę w tym równaniu andronu .
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

efroni pisze:Ja i Ojciec jedno jesteśmy (..) Kto mnie widzi, widzi także i Ojca .
Dlatego nie widzę w tym równaniu andronu .
Czyli jaką jednością,- tożsamością,czy jednak odrębnością?

Jan. 14:28
28. Słyszeliście, że powiedziałem wam: Odchodzę i przychodzę do was. Gdybyście mnie miłowali, tobyście się radowali, że idę do Ojca, bo Ojciec większy jest niż Ja.
(BW)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
Paszko
Posty: 453
Rejestracja: 31 maja 2016, 11:39

Post autor: Paszko »

Jachu pisze: Czyli jaką jednością,- tożsamością,czy jednak odrębnością?
Pytanie niezbyt trudne, skoro "jedność, co jest odrębnością" w ogóle nie istnieje:

Obrazek
Obrazek
&#923;&#917;&#915;&#917;&#921; &#921;&#919;&#931;&#927;&#933;&#931; &#927;&#933;&#922; &#917;&#931;&#932;&#921;&#925; &#932;&#917;&#920;&#913;&#924;&#924;&#917;
&#925;&#927;&#925; &#927; &#927;&#933;&#922; &#917;&#915;&#917;&#929;&#920;&#919;&#931;&#917;&#932;&#913;&#921; &#9769;

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

efroni pisze:Dlatego nie widzę w tym równaniu andronu .
Ja i moja żona wspólnie zabiegamy o dobro rodziny, mamy wspólne cele pragnienia, plany na przyszłość. Dotyczy to także naszych dzieci.
Jestem swoją żoną, a Ona jest mną! :crazy:
Wołam na nią: Henryku!
Logiczne - prawda? :mrgreen:

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

Henryk pisze:
efroni pisze:Dlatego nie widzę w tym równaniu andronu .
Ja i moja żona wspólnie zabiegamy o dobro rodziny, mamy wspólne cele pragnienia, plany na przyszłość. Dotyczy to także naszych dzieci.
Jestem swoją żoną, a Ona jest mną! :crazy:
Wołam na nią: Henryku!
Logiczne - prawda? :mrgreen:
Jachu i Henryk
W tym miejscu posłużę się słowami bonharta i wuki .

Nie , nie logiczne --- efroni tak nie napisał kłamczuchy .

I to się nazywa SUPER-MANIPULACJA. Takich spraw dopuszczają się ludzie z różnych denominacji.
Jest to niedopuszczalne, szczególnie, kiedy zniekształca wypowiedź piszącego właściwy post i pokazuje człowieka w wątpliwym świetle (czy jego wiarę, jego zrozumienie itd.).
Nie raz doświadczyłem manipulacji moich tekstów i wręcz "afera" się z tego zrobiła. Najgorzej, jak ktoś wie lepiej co też piszącemu w duszy gra.
Dla mnie taki manipulator czyimiś słowami traci wiarygodność na zawsze.

Bardzo jasno i bardzo wyraźnie napisałem w jakich okolicznościach i w jakiej sytuacji równanie
JESZUA=YHVH nie jest andonem .

Przytoczę tekst jeszcze raz , w całości , nieokrojony , niezmanipulowany .

Tak jak [w poselstwie] ANIOŁ JHVH = JHVH tak i w poselstwie i we władzy którą obecnie sprawuje SYN JHVH ; JEHOSZUA= JHVH
dlatego bez bałwochwalstwa mówię o Jezusie PAN MÓJ I BÓG MÓJ .
A imię JEHOSZUA [ w skrócie JESZUA] , które dano Jezusowi z góry [z polecenia JHVH], znaczy JHVH[jest]ZBAWIENIEM , JHVH ZBAWIA .
Ponadto Jezus mówi ; Ja i Ojciec jedno jesteśmy (..) Kto mnie widzi, widzi także i Ojca .
Dlatego nie widzę w tym równaniu andronu .

Co tutaj jest nielogiczne? Co tutaj jest andronem (głupotą , bzdurą) ?
To że w poselstwie SYN JHVH; JECHOSZUA=JHVH ?
To że we władzy , w niepodzielnej władzy nad wszystkim co jest stworzone , którą obecnie sprawuje SYN JHVH; JECHOSZUA=IHVH ?
A może to co mówi o sobie Ja i Ojciec jedno jesteśmy (..) Kto mnie widzi, widzi także i Ojca .?

I to pod rozwagę ;Dlatego więc usiłowali Żydzi tym bardziej Go zabić, bo nie tylko nie zachowywał szabatu [zgodnie z ich tradycją, zwyczajem], ale nadto Boga nazywał swoim Ojcem, czyniąc się równym Bogu.

Dla robotników najemnych, syn gospodarza=gospodarz .
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jezus Chrystus”