Okup. Czy Jezus miał wybór?

Dwoistość natur, współistotność, imię JHWH, syn Marii...

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

Bobo pisze:
RN pisze:Skoro Bóg wiedział, że Adam zgrzeszy to
Skąd wiesz że chciał wiedzieć...?
Ja nie piszę, że chciał, tylko, że wiedział, skoro przygotował odkupiciela.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

RN pisze:wiedział, skoro przygotował odkupiciela.
Kolejny temat dla cynika. Kiedy go przygotował?
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4094
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Osoby godne życia, nie zakładają swą mową Jezusowi krzyża na plecy, lecz swój krzyż dźwigają same. Po tym okazuje się, że Jezus żyje, gdy wyznamy to z wiarą

Mat 16:24 eib "Następnie Jezus zwrócił się do swoich uczniów: Jeśli ktoś chce pójść za Mną, niech się wyrzeknie samego siebie, weźmie swój krzyż i naśladuje Mnie."

Mat 12:37 eib "(37) Gdyż na podstawie własnych słów zostaniesz usprawiedliwiony i na podstawie własnych słów zostaniesz potępiony."
Obrazek

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

RN pisze:
wybrana pisze:
RN pisze:Proponuję zastanowić się nad sensem tego wszystkiego.

Jakiś mityczny Adam, który miał być rzekomo doskonały, przy niewielkim wysiłku gadającego węża doprowadza się do stanu, który nazywamy grzechem.
Następnie pojawia się wśród ludzi Jezus, którego główną rolą jest zadośćuczynienie Bogu, którym dla ogromnej większości chrześcijan jest własnie On.
Bóg jest nieskończenie miłosierny, jest samą miłością, ale nie potrafi w inny sposób darować ''strasznej ''winy, jaką było skonsumowanie bliżej nieokreślonego owocu, jak tylko przez śmierć swojego Syna, czyli jakiejś drugiej swojej odnogi
Jezus jako człowiek i Bóg wie, że przyszedł złożyć okup Bogu, czyli samemu sobie.
Jednak w Ogrójcu modli się do Boga ( czyli do samego siebie ) o podjęcie ostatecznej decyzji wypowiadając następujące słowa'' nie moja lecz Twoja wola niech się stanie.''
Po tej modlitwie można odnieść wrażenie, że Jezus wie już wszystko, wie, że musi oddać życie, aby jako Bóg, mógł sam sobie zadośćuczynić.
Jednak na krzyżu wydaje się być rozczarowany faktem, że sam siebie opuścił, że chyba nie tak to sam zaplanował.

No ludzie ....przecież to jest jakiś teatr absurdu Mrożka połączony z dreszczowcem Hitchcocka :shock:

Gdyby ukuto dogmat, że Jezus umarł dla jakiejś idei, no to jeszcze miało by to jakieś ręce i nogi, ale tak, jak podaje Pismo, no to .......nie jest czymś dziwnym, że jest tyle podziałów i kłótni.
To się po prostu nie mieści w głowie.
To są Zydowskie bzdury. Człowiek stworzony na obraz Boży, obdarzony został Duchem Bożym. Człowiek pod namową diabła - władcy mocy ciemności, zaczął iść w stronę przeciwna Bogu i duch człowieka oddalał się od Ducha Bożego. To oddalenie sprawiło, że zwiedziony duchowo człowiek stał się duchowym niewolnikiem ciemnej mocy. Zaczął słuchać diabła, który to on pragnął przejąć moc Boską nad czlowiekiem. Jezus Chrystus - człowiek obdarzony Duchem Bożym narodził się po to, by dać nam świadectwo prawdy, by szatańskie kłamstwo nie trzymało w swych duchowych pętach człowieka. Jezus wydał świadectwo jaki jest prawdziwy Bóg - nasz Ojciec w Niebie. Nauczał, że Bóg jest wszelkim dobrem i miłością, i człowiek również powinien kierować się miłością, by ponownie łączyć się z Duchem Bożym - by Duch Boży królował w nas. Jezus nic Bogu nie wynagradzał, bo Jezus był z Bogiem Ojcem duchową jednością. Z ciała był człowiekiem, z Ducha był Bogiem. Jezus powiedział "gdy poznacie prawdę, to wolni będziecie" dlatego nauczał, że człowiek musi się na nowo narodzic - narodzić w Duchu Bożym poprzez przyjęcie prawdy, którą Jezus nauczał.
Do tego jeszcze należy dodać, że według Pisma Jezus był na to przeznaczony przed założeniem świata.
Można więc przyjąć, że wszystko zostało na samym początku zaplanowane.
Skoro Bóg wiedział, że Adam zgrzeszy to dlaczego go takim stworzył, dlaczego powiedział, że wszystko co stworzył było dobre, czy nawet doskonałe.
A skąd kto wie, że przed założeniem świata. Owszem przyjcie Zbawiciela dla grzesznego świata było głoszone przez Proroków, ale po to, by świat przygotować na to przyjście. Bez tego głoszenia i przygotowania mentalności ludzkiej na narodzenie prawdy, człowiek nie byłby wstanie tej prawdy przyjąć. Wszystko co stworzył Bóg było doskonałe i dobre, ale zostało skażone przez szatana. Człowiek został obdarzony wolną wolą. Nikt szatanowi władzy nad człowiekiem nie nadał, to on poprzez kłamstwo i zwiedzenie tą władzę nad Duchem człowieka przejął. W każdym człowieka rozgrywa się duchowa walka między dobrem i złem - między mocą Bożą i mocą szatana. Zbawiciel jest nam dany, by nas uwolnić z mocy szatańskiej.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6155
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

radek pisze:Osoby godne życia, nie zakładają swą mową Jezusowi krzyża na plecy, lecz swój krzyż dźwigają same. Po tym okazuje się, że Jezus żyje, gdy wyznamy to z wiarą

Mat 16:24 eib "Następnie Jezus zwrócił się do swoich uczniów: Jeśli ktoś chce pójść za Mną, niech się wyrzeknie samego siebie, weźmie swój krzyż i naśladuje Mnie."

Mat 12:37 eib "(37) Gdyż na podstawie własnych słów zostaniesz usprawiedliwiony i na podstawie własnych słów zostaniesz potępiony."
Najgorsze, najcięższe doświadczenia w życiu są tym krzyżem.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

Bobo pisze:A w liście Piotra mam nakaz: Wszystkich szanujcie, braci miłujcie, Boga się bójcie, króla czcijcie (1 Piotra 2:17).
Bobek,o czym ty
Bobo pisze:Pierdl...sz.
:-D :-D :-D
Bobo pisze:Masz rację. Nie jestem człowiekiem. Tylko, że w moich żyłach płynie olej silnikowy. Jestem robotem.
Pytalem robotow.Powiedzialy ,ze sie podszywasz by je oczernic.I jeszcze powiedzialy,ze takiego kogos nie zycza sobie w swojej spolecznosci.Jedynym robotem ktory nie zabral glosu w tej sprawie byl mlynek do kawy.Dalej mielil swoje.Calkiem jak ty.
Ostatnio zmieniony 08 kwie 2020, 22:21 przez booris, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

PIERWSZY LIST PIOTRA 1.18 - 20. BIBLIA WARSZAWSKA

wiedząc, że nie rzeczami znikomymi, srebrem albo złotem, zostaliście wykupieni z marnego postępowania waszego, przez ojców wam przekazanego, lecz drogą krwią Chrystusa, jako baranka niewinnego i nieskalanego. Wprawdzie był On na to przeznaczony już przed założeniem świata, ale objawiony został dopiero w czasach ostatnich ze względu na was,
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

RN pisze:PIERWSZY LIST PIOTRA 1.18 - 20. BIBLIA WARSZAWSKA

wiedząc, że nie rzeczami znikomymi, srebrem albo złotem, zostaliście wykupieni z marnego postępowania waszego, przez ojców wam przekazanego, lecz drogą krwią Chrystusa, jako baranka niewinnego i nieskalanego. Wprawdzie był On na to przeznaczony już przed założeniem świata, ale objawiony został dopiero w czasach ostatnich ze względu na was,
No skoro przez wieki składano na okup krwawe ofiary ze zwierząt, to co się dziwić, że na ówczesne czasy głoszono takie wnioski. Jak chciano znieść krwawe ofiary, to by wielu przekonać, głoszono takie tłumaczenia, bo przekonać Izraelita do zmiany przekonań i obyczajów - nie było łatwe. Przecież najpierw Apostołowie byli w takim szoku, że Piotr się 3 razy wyparł, a pod krzyżem stał tylko Jan. Apostoł Paweł był dodatkowo powołany do głoszenia i nauczania, bo miał światły umysł i to on najbardziej zrozumiał prawdę.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4094
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Queza pisze:
radek pisze:Osoby godne życia, nie zakładają swą mową Jezusowi krzyża na plecy, lecz swój krzyż dźwigają same. Po tym okazuje się, że Jezus żyje, gdy wyznamy to z wiarą

Mat 16:24 eib "Następnie Jezus zwrócił się do swoich uczniów: Jeśli ktoś chce pójść za Mną, niech się wyrzeknie samego siebie, weźmie swój krzyż i naśladuje Mnie."

Mat 12:37 eib "(37) Gdyż na podstawie własnych słów zostaniesz usprawiedliwiony i na podstawie własnych słów zostaniesz potępiony."
Najgorsze, najcięższe doświadczenia w życiu są tym krzyżem.
Zgadza się i zamiast Światu utrudniać swą mową, to powinniśmy oświetlać Go swym Światłem, wsłuchując się uprzednio w Jego potrzeby

J 15:19 eib "(19) Gdybyście byli ze świata, świat kochałby was jako swoją własność; ponieważ jednak nie jesteście ze świata, ale Ja was wybrałem ze świata, dlatego was świat nienawidzi."

Mat 5:14 eib "(14) Wy jesteście światłem świata. Nie da się ukryć miasta, które leży na górze."

Więc powtarzanie nie wystarczy, lecz musimy wydać owoc Prawa Bożego

Mat 13:18-23 eib "(18) Wy zatem posłuchajcie, co znaczy przypowieść o siewcy. (19) Do każdego, kto słucha słów o Królestwie, lecz ich nie rozumie, przychodzi zły i porywa to, co zostało zasiane w jego sercu. Ten człowiek jest jak ziarno leżące przy drodze. (20) Człowiek jak ziarno na skałach to ten, który słucha Słowa i radośnie je przyjmuje, (21) lecz brak mu korzenia, przez chwilę wytrzymuje, lecz gdy z powodu Słowa dojdzie do ucisku lub prześladowania, zaraz się odwraca. (22) Z kolei człowiek przypominający ziarno posiane pośród cierni, to ten, który słucha Słowa, lecz troski tego wieku i zwodnicze uroki bogactwa tłamszą Słowo tak, że nie przynosi plonu. (23) Ziarno na dobrej ziemi to ten człowiek, który słucha Słowa i rozumie je. Taki wydaje owoc, jeden stokrotny, drugi sześćdziesięciokrotny, a inny trzydziestokrotny."
RN pisze:PIERWSZY LIST PIOTRA 1.18 - 20. BIBLIA WARSZAWSKA

wiedząc, że nie rzeczami znikomymi, srebrem albo złotem, zostaliście wykupieni z marnego postępowania waszego, przez ojców wam przekazanego, lecz drogą krwią Chrystusa, jako baranka niewinnego i nieskalanego. Wprawdzie był On na to przeznaczony już przed założeniem świata, ale objawiony został dopiero w czasach ostatnich ze względu na was,
Nasz owoc musi być lepszy niż owoc Apostołów

Ap 2:2 eib "(2) Wiem o twoich czynach, o trudzie i wytrwałości. Wiem też o tym, że nie możesz znieść złych oraz że poddałeś próbie ludzi, którzy się podają za apostołów, a nimi nie są, i odkryłeś, że to kłamcy."
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jezus Chrystus”