Wspominanie egzekucji

Dwoistość natur, współistotność, imię JHWH, syn Marii...

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marius Bienius
Posty: 1088
Rejestracja: 09 wrz 2012, 19:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Wspominanie egzekucji

Post autor: Marius Bienius »

Jaki jest sens w corocznym wspominaniu, odtwarzaniu, odgrywaniu i rozpamiętywaniu torturowania człowieka?
Ukrzyżowanie — całkowicie pojebana metoda na umęczenie, gdzie ofiara umiera kilka dni, wisi nago, defekuje pod siebie, psy liżą spływającą krew… majaki, krzyki, fekalia, agonia.
Chyba tylko odrealnienie tego procederu, brak świadomości czym było ukrzyżowanie i sprowadzenie go do sfery mitologicznej, pozwala ludziom na odtwarzanie tego bez żenady i obrzydzenia.

To całowanie figury… czy gdyby wizerunek skazanego był realny (nagi, obsrany, obszczany, zalany krwią, śmierdzący, z niewyobrażalnym bólem na twarzy), to ludzie też by całowali te figury?
Analogicznie… czy ktoś o zdrowych zmysłach wspominałby z uwielbieniem odcinanie głowy, sadzanie na krześle elektrycznym, palenie na stosie… itd.?

Swoją drogą, jeśli Jezus żyje — jak niektórzy twierdzą — to podoba mu się to, że ludzie wspominają jego torturowanie?
Ile razy można przeżywać własną agonię?
"Zobaczyć świat w ziarnku piasku, niebiosa w jednym kwiecie z lasu,
W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, w godzinie nieskończoność czasu"

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

ŚJ nie upamiętniają masakry ale fakt śmierci i to co zrobił Jezus dla ciebie również, nawet jak w to nie wierzysz.
A jaką masz propozycję, by być posłusznym Jezusowi, który jakby nie było, polecił:
"To czyńcie na moją pamiątkę"?
CO i jak ty czyniłbyś TO?
Oszołomstwu mówię NIE!

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Bobo pisze:"To czyńcie na moją pamiątkę"?
Czy w tym zwrocie nie chodzi raczej o pamiętaniu Ostatniej Wieczerzy? ;-) Ale co ja tam wiem.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

wuka pisze:Czy w tym zwrocie nie chodzi raczej o pamiętaniu Ostatniej Wieczerzy?
Biblia podaje:
Bo za każdym razem, gdy jecie ten chleb ipijecie ztego kielicha, ogłaszacie śmierć Pana, aż on przyjdzie. (1 Kor 11:26).

Śmierć upamiętniamy a nie mękę i okrucieństwo. Należy to robić tak, jak pokazał (chleb i wino).
Oszołomstwu mówię NIE!

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

No tak, ale w Łk.22,14-23 mamy opis sytuacji, który jednak nacisk kładzie na coś innego. To Paweł, apostoł śmierci nakazał czcić ukrzyżowanie, ciągle i ciągle. A przecież najważniejsze jest Zmartwychstanie.
Dlatego katolicyzm tak lubuje się w krzyżu, wręcz takie zdanie czytałam, czy w jakimś kazaniu słyszałam, katolicyzm zatrzymał się na krzyżu i dla wielu Jezus z tego krzyża nigdy nie zszedł.
Oczywiście, zdania są, jak zwykle podzielone.

Awatar użytkownika
Marius Bienius
Posty: 1088
Rejestracja: 09 wrz 2012, 19:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Marius Bienius »

Bobo pisze:ŚJ nie upamiętniają masakry ale fakt śmierci i to co zrobił Jezus dla ciebie również, nawet jak w to nie wierzysz.
Fakt śmierci, o tym właśnie mówię.
A ta śmierć to mu się nagle zdarzyła?
To jest właśnie odrealnianie całego procederu krzyżowania i tego, czym i jak podła ta forma była.
Skupianie się na wybranym aspekcie, całkowicie pomijając inne.
"Zobaczyć świat w ziarnku piasku, niebiosa w jednym kwiecie z lasu,
W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, w godzinie nieskończoność czasu"

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

Bobo pisze:Biblia podaje:
Bo za każdym razem, gdy jecie ten chleb ipijecie ztego kielicha, ogłaszacie śmierć Pana, aż on przyjdzie. (1 Kor 11:26).
Ale CK nie każe wszystkim spożywać.
To jak, to jest Bobo z tym wersetem?
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

wuka pisze:Czy w tym zwrocie nie chodzi raczej o pamiętaniu Ostatniej Wieczerzy?
Bobo pisze:Bo za każdym razem, gdy jecie ten chleb ipijecie ztego kielicha, ogłaszacie śmierć Pana, aż on przyjdzie.
Wychodzi na to,ze slowa Pawla sa wazniejsze od slow Jezusa.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

booris pisze:
wuka pisze:Czy w tym zwrocie nie chodzi raczej o pamiętaniu Ostatniej Wieczerzy?
Bobo pisze:Bo za każdym razem, gdy jecie ten chleb ipijecie ztego kielicha, ogłaszacie śmierć Pana, aż on przyjdzie.
Wychodzi na to,ze slowa Pawla sa wazniejsze od slow Jezusa.
Ja już przestałam rozumieć w co/kogo właściwie wierzą świadkowie. Z wpisu Bobo wynika, że jeden raz w roku mają jakąś Pamiątkę. Czy to oznacza, że tylko śmierć Pana Jezusa jest ważna, czy może upamiętniają fakt Ostatniej Wieczerzy? I dlaczego raz w roku, skoro Apostołowie gromadzili się na Wieczerzy/Pamiątce chyba za każdym razem, gdy się spotykali? O tym pisze i w Dziejach i Paweł pisze...
Nie wiem, co to za "wiara", bo że fałszywa to na kilometr widać.
Towarzystwo wzajemnej adoracji z własnymi zasadami z sufitu, ale wyśmiewać i dokuczać wszystkim innym to jako pierwsi w szeregu.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4099
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Hbr 10:17 eib "dodaje: a ich grzechów i nieprawości już więcej nie wspomnę."

Być może to będzie wystarczające wyjaśnienie. O Michale i Jego wojsku, z którym wojnę rozpoczął Smok ze swoim wojskiem, dowiadujemy się z Objawienia Jana i dowiadujemy się, że Smok nie przemógł, więc Jezusowi na pewno nic się nie stało

Ap 12:7-8 eib "(7) Tymczasem w niebie doszło do bitwy: Michał i jego aniołowie stoczyli bój ze smokiem. Walczył sam smok, wspierali go jego aniołowie, (8) ale przegrał i nie było już dla nich miejsca w niebie."

Anioł rozmawiający z Danielem mówi o Michale, że powstanie w czasie ostatecznym, ale też mówi, iż Mu pomógł, i że tylko On może Mu pomóc przy księciu Persji i Jawanu

Dan 12:1 eib "(1) W tym czasie powstanie wielki książę, Michał, który jest opiekunem synów twojego ludu, a będzie to czas takiego ucisku, jakiego nie było, odkąd istnieje naród, aż do tego właśnie czasu. Wtedy wybawiony będzie twój lud — każdy, którego odnajdą wpisanego do zwoju."

Dan 10:20-21 eib "(20) Wtedy powiedział: Czy wiesz, dlaczego przyszedłem do ciebie? Lecz zaraz muszę wrócić, aby walczyć z księciem Persji. A gdy tylko wyruszę, pojawi się książę Grecji. (21) Jednak oznajmię ci to, co jest napisane w księdze prawdy. A tymczasem nie ma nikogo, oprócz waszego księcia Michała, kto by mógł dołączyć do mnie w walce przeciwko nim."

W tej linii czasu Jezus, którego zapowiedział Gabriel był pod wyższą ochroną i dlatego nie mogło Mu się nic stać

Ps 91:11-12 eib "(11) Bo On swym aniołom wyda polecenie, Aby cię strzegli na wszystkich twoich drogach. (12) Będą cię nosić na rękach, Abyś nie uraził o kamień swojej nogi."

Dan 7:24-25 eib "(24) A dziesięć rogów oznacza, że z tego królestwa powstanie dziesięciu królów, a po nich powstanie inny — inny niż wcześniejsi — i obali trzech królów. (25) Będzie on przemawiał przeciwko Najwyższemu, będzie uciskał Jego świętych, będzie zamierzał odmienić oznaczone pory i prawo — a będą wydani w jego moc aż do czasu i czasów, i połowy czasu."

Ap 17:13-14 eib "(13) Królowie ci są jednej myśli, a swoją moc i władzę uzależniają od bestii. (14) Będą oni walczyć z Barankiem, lecz Baranek ich zwycięży. Jest On bowiem Panem panów i Królem królów. Wraz z Nim zwyciężą ci, którzy są powołani, wybrani oraz wierni."

Koran 4:157
i za to, że powiedzieli: "zabiliśmy Mesjasza, Jezusa, syna Marii, posłańca Boga" - podczas gdy oni ani Go nie zabili, ani Go nie ukrzyżowali, tylko im się tak zdawało; i, zaprawdę, ci, którzy się różnią w tej sprawie, są z pewnością w zwątpieniu; oni nie maja o tym żadnej wiedzy, idą tylko za przypuszczeniem; oni Go nie zabili z pewnością.

Koran 3:131-132
I bójcie się ognia, który został przygotowany dla niewiernych! Słuchajcie Boga i Posłańca! Być może, doznacie miłosierdzia!
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jezus Chrystus”