Problem logiczny ze śmiercią i zmartwychwstaniem Jezusa

Dwoistość natur, współistotność, imię JHWH, syn Marii...

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
eksplorator

Post autor: eksplorator »

Chrzest Janowy polegał przede wszystkim na okazaniu przez Izraelitów skruchy za grzechy przeciwko Zakonowi Prawa (Mat 3:1-6), i chociaż Jezus również nawoływał do okazania skruchy (Mat 4:17), to chrzest którym Jezus chrzcił poprzez swoich uczniów (sam Jezus nie udzielał chrztu Jan 4:2), miał o wiele większy wymiar.

Po pierwsze, nikt nie mógł liczyć na uznanie Boga (Jan 6:44 / Jan 6:65), jeżeli nie uznał wpierw Jego Syna Jezusa za Mesjasza (Jan 4:25,26 / Jan 1:40-42). Jeżeli ktoś został uznany przez Boga za godnego, to właśnie nie kto inny jak Jehowa otwierał przed nim możliwość wybawienia i życia wiecznego, a poprzez Jezusa mógł udzielać swego świętego ducha;
Tyt 3:4-7 „Jednak Bóg, nasz Wybawca, dał wyraz swojej życzliwości i miłości do ludzi(nie ze względu na nasze prawe uczynki, ale ze względu na swoje miłosierdzie) i wybawił nas przez kąpiel, dzięki której ożyliśmy, oraz przez odnowienie duchem świętym.Tego ducha wylał na nas obficie przez Jezusa Chrystusa, naszego Wybawcę, żebyśmy— uznani za prawych dzięki Jego niezasłużonej życzliwości— odziedziczyli życie wieczne, na które mamy nadzieję.
To Jezus nakreślił jak powinien wyglądać chrzest;
Mat 28:19,20 „Idźcie więc i pozyskujcie uczniów wśród ludzi ze wszystkich narodów. Chrzcijcie ich w imię Ojca, Syna i ducha świętego. Uczcie ich przestrzegać wszystkiego, co wam nakazałem. A ja będę zwami przez wszystkie dni aż do zakończenia systemu rzeczy”
To właśnie chrzest uwzględniający Ojca i Syna otwierał możliwość otrzymania daru ducha świętego, a świętym po trzykroć jest tylko sam Jehowa (Iz 6:3 / Obj 4:8) … i to jest Jego duch (2 Kor 3:17)!
Dzie 2:38 „Piotr im powiedział: „Okażcie skruchę i niech każdy z was da się ochrzcić w imię Jezusa Chrystusa. A wtedy uzyskacie przebaczenie grzechów i otrzymacie dar ducha świętego”

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

eksplorator pisze:To Jezus nakreślił jak powinien wyglądać chrzest;

Cytat:
Mat 28:19,20 „Idźcie więc i pozyskujcie uczniów wśród ludzi ze wszystkich narodów. Chrzcijcie ich w imię Ojca, Syna i ducha świętego. Uczcie ich przestrzegać wszystkiego, co wam nakazałem. A ja będę zwami przez wszystkie dni aż do zakończenia systemu rzeczy”
Tego Pan Jezus nigdy nie nakreślił. Ten werset popiera wiarę w trójcę.
To jest jakiś błąd kopistów, ponieważ uczniowie, nigdy takiej formuły chrztu nie używali.
Zapodaj mi chociaż, jeden werset, że tak chrzcili.
Ja w zamian podam Ci kilka, że zawsze chrzcili, tylko w Imię Pana Jezusa.
Chyba nie sądzisz, że apostołowie, olali słowa Pana Jezusa :-D
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1273
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re:

Post autor: DonCicio »

eksplorator pisze:
06 maja 2020, 9:34
Henryk pisze:
eksplorator pisze: Musisz pojąć, że Jezus i wszyscy Jego naśladowcy do dnia Jego śmierci przestrzegali Prawa Zakonu, przestrzegali Sabatów, obchodzili żydowskie święta i byli Żydami co do wiary, nawet jak byli już ochrzczeni. Dopiero w dniu 14 Nisan, kiedy Pan Jezus poniósł śmierć (Kol 2:14 / Heb 7:18) przestało obowiązywać Prawo Mojżeszowe a zaczęło obowiązywać Prawo Chrystusowe.
Czyż ten tekst także nie sugeruje, że żydzi chrzcili się?
Przecież nie piszesz o jedynie rytualnych obmywaniach.

Oczywiście, że się chrzcili, ale tylko ze względu na uznanie Jezusa za Mesjasza, a nie z racji Litery Prawa, bo takiego nakazu, dotyczącego chrztu wodnego przez całkowite zanurzenie, w Prawie Mojżeszowym nie było (Tytus 3:4,5 / Dzie 2:38).

Tak czy owak, chrzest był dla Żydów dowodem i potwierdzeniem zarazem, że uznają Jezusa za Chrystusa, Pomazańca Bożego.

Czy jest jakaś sprzeczność w tym, że apostołowie Jezusa, będąc Żydami i podlegając Zakonowi, dawali się ochrzcić?

1 Pio 3:21 "Odpowiednikiem tego wydarzenia jest chrzest, który teraz również was wybawia przez zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Chrzest nie jest usunięciem brudu z ciała, ale prośbą do Boga o czyste sumienie"
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jezus Chrystus”