Problem logiczny ze śmiercią i zmartwychwstaniem Jezusa

Dwoistość natur, współistotność, imię JHWH, syn Marii...

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
BoaDusiciel
Posty: 6986
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Problem logiczny ze śmiercią i zmartwychwstaniem Jezusa

Post autor: BoaDusiciel »

Tak rozumuję:
1. Gdyby Jezus nie umarł, to by nie zmartwychwstał, bo nawet Jezus nie potrafi zmartwychwstać zanim umrze.
2. Gdyby Jezus nie zmartwychwstał, to by chrześcijaństwo nie powstało, bo dogmat o zmartwychwstaniu jest podstawą chrześcijańskiej ideologii.
3. Jeśli pkt 1 i 2 są prawdziwe, to postępek Judasza jest chwalebny, no chyba że uznajemy chrześcijaństwo za zjawisko szkodliwe.

Ktoś coś chce dodać ? :->
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

Tak.

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

Zmartwychwstanie dotyczyło ducha, a nie ciała fizycznego. Nie wiadomo jakie imię miał duch, który pojawił się na Ziemi i zamieszkał w fizycznym ciele. Jeśli przyjmiemy, że ten duch miał na imię Sananda, to umarło ciało fizyczne i ono nie zmartwychwstało. Zmartwychwstał Sananda w duchu.

Zmartwychwstanie w duchu oznacza, że po śmierci fizycznego ciała, duch opuszcza martwe ciało fizyczne. Nasz duch nie umiera.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

ratao pisze:Zmartwychwstanie dotyczyło ducha, a nie ciała fizycznego.
Jest jakas roznica pomiedzy duchem,o ktorym piszesz,a dusza w pojeciu chrzescijanskim?

BoaDusiciel
Posty: 6986
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

ratao pisze:Zmartwychwstanie dotyczyło ducha, a nie ciała fizycznego. Nie wiadomo jakie imię miał duch, który pojawił się na Ziemi i zamieszkał w fizycznym ciele. Jeśli przyjmiemy, że ten duch miał na imię Sananda, to umarło ciało fizyczne i ono nie zmartwychwstało. Zmartwychwstał Sananda w duchu.

Zmartwychwstanie w duchu oznacza, że po śmierci fizycznego ciała, duch opuszcza martwe ciało fizyczne. Nasz duch nie umiera.
To jest raczej niemożliwe, skoro piszesz że duch nie umiera.
Niestety, jeśli coś nie umiera, to nie może zmartwychwstać.
Termin "zmartwychwstanie" oznacza, że coś żyło, potem umarło, a później znów żyło.
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

ratao pisze:Nasz duch nie umiera.
Tak szatan mówił Ewie, w ogrodzie Eden.
Na pewno nie umrzecie.
Jednakże pomarli.
Teraz, Ty wciskasz podobny kit jak szatan.
Zmartwychwstanie, dopiero będzie.
Nauka o jakiejś duszy nieśmiertelnej, jest pozbawiona wszelkiej logice z nauką Pana Jezusa.
Skoro duszyczkom jest, tak dobrze w niebie, - to na co zmartwychwstanie?
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

Krystian pisze:Tak szatan mówił Ewie, w ogrodzie Eden.
Na pewno nie umrzecie.
Jednakże pomarli.
Umarli,ale nie natychmiast,tak jak zapowiedzial im Bog.Zreszta i tak by umarli,bez wzgledu na to czy zjefliby owoc,czy nie.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4139
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Prawdziwa Miłość, w której mężczyzna wzrasta całym Duchem ku Kobiecie ma predyspozycje do dysponowania wszystkim nawet umarłymi

Iz 42:1-5 eib "(1) Oto mój sługa, którego popieram, mój wybrany, rozkosz mojej duszy. Złożyłem na Nim mego Ducha, On nada narodom prawo. (2) Nie będzie krzyczał, nie będzie się unosił, nie wydostanie się na ulice Jego głos. (3) Trzciny nadłamanej nie dołamie, knota gasnącego nie dogasi, w imię prawdy nada prawo. (4) Nie ustanie, nie ulegnie załamaniu, dopóki nie utrwali prawa na ziemi — Jego nauki wyczekują wyspy. (5) Tak mówi Bóg, PAN, który stworzył niebo i rozpostarł je, rozciągnął ziemię, sprawił, że rodzi plony, żyjącym na niej ludziom daje tchnienie i ducha tym, którzy po niej chodzą."

Ap 22:17 eib "(17) A Duch i Panna Młoda mówią: Przyjdź! Kto słyszy, niech powie: Przyjdź! Każdy, kto jest spragniony, niech przychodzi. Kto chce, niech się napije wody życia — za darmo."

Ap 14:4 eib "(4) To ci, którzy nie splamili się z kobietami, ich dziewiczość nie uległa naruszeniu. Idą za Barankiem, dokądkolwiek pójdzie. Zostali oni wykupieni spośród ludzi jako pierwszy owoc — dla Boga i dla Baranka."

Wzrastający Duch rozwiązuje problemy w sobie znany sposób ostatnią jego pracą jest ogarnięcie śmierci

1Kor 15:26 eib "A jako ostatni wróg usunięta zostanie śmierć."

Polecenia przez nas omawiane zostały sformułowane

Iz 55:11 eib "(11) tak jest z moim słowem, które wychodzi z moich ust. Nie wraca do Mnie próżno, lecz wykonuje to, czego pragnę, i spełnia pomyślnie to, z czym je wysłałem."

Jedynym zadaniem ludzi jest czekać, a zasługą poprawna modlitwa

Koran 2:45-48
Proście o pomoc w cierpliwości i w modlitwie! Zaprawdę, to jest trudna rzecz, ale nie dla ludzi pokornych, którzy myślą, że spotkają swego Pana, i że do Niego powrócą. O synowie Izraela! Wspominajcie Moje dobrodziejstwa, którymi was obdarzyłem! Zaprawdę, Ja was wyniosłem ponad światy! I bójcie się Dnia, kiedy dusza nie będzie mogła zapłacić niczym za drugą dusze, i nie będzie przyjęte jej wstawiennictwo; ani nie będzie przyjęta żadna równowartość i nikt nie otrzyma wspomożenia!
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

booris pisze:Umarli,ale nie natychmiast,tak jak zapowiedzial im Bog.Zreszta i tak by umarli,bez wzgledu na to czy zjefliby owoc,czy nie.
Dlaczego mieli od razu umrzeć?
Mieli, żyć wiecznie.
Jednakże wyrok, był ogłoszony.
Teraz, też są więźniowie, co czekają nawet 3 lata na wykonanie kary śmierci.
Chyba o celach śmierci słyszałeś. :-D
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

Krystian pisze:Dlaczego mieli od razu umrzeć?
Bo tak im powiedzial Bog.
16) Tedy rozkazał Pan Bóg człowiekowi, mówiąc: Z każdego drzewa sadu jeść będziesz. (17) Ale z drzewa wiadomości dobrego i złego, jeść z niego nie będziesz; albowiem dnia, którego jeść będziesz z niego, śmiercią umrzesz.
Krystian pisze:Mieli, żyć wiecznie.
Nie znalazlem w Ksiedze Rodzaju takiego zapewnienia-wuecz przeciwnie,Bog stwierdzil iz dobrze,ze nie siegneli po owoc zycia,bo zyliby wiecznie jak on sam.
Krystian pisze:eraz, też są więźniowie, co czekają nawet 3 lata na wykonanie kary śmierci.
Chyba o celach śmierci słyszałeś.
To akurat nie jest istotna informacja w tym temacie.Poza tym dla mnie kara smierci to nie jest kara.Efektem kary ma byc zmiana zachowania,a kara smierci takiego efektu nie wywoluje.

BoaDusiciel
Posty: 6986
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

radek pisze:Prawdziwa Miłość, w której mężczyzna wzrasta całym Duchem ku Kobiecie ma predyspozycje do dysponowania wszystkim nawet umarłymi
To dobrze, Radku, że ci wzrasta ku kobiecie 8-)
Jeśli Mi nie wierzysz, to zapytaj Quezy co o tym sądzi :->
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6287
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

A dlaczego Boa mnie ma się pytać?
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

BoaDusiciel
Posty: 6986
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

Bo jesteś pękną kobietą, a Radkowi wzrasta.
Chodzi o twoją opinię w tej sprawie :->
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

booris pisze:Bo tak im powiedzial Bog.
16) Tedy rozkazał Pan Bóg człowiekowi, mówiąc: Z każdego drzewa sadu jeść będziesz. (17) Ale z drzewa wiadomości dobrego i złego, jeść z niego nie będziesz; albowiem dnia, którego jeść będziesz z niego, śmiercią umrzesz.
No i umarli, przecież nie żyją.
Dla nas jest jeden dzień znaczy jedną dobę.
Skąd wiesz, co znaczy u Boga?
booris pisze:Nie znalazlem w Ksiedze Rodzaju takiego zapewnienia-wuecz przeciwnie,Bog stwierdzil iz dobrze,ze nie siegneli po owoc zycia,bo zyliby wiecznie jak on sam.
Ja do końca, nie wierzę we wszystkie wersety w Księdze Rodzaju.
Biblia była tłumaczona przez tysiące lat.
Kopiści przepisywali od kopistów.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

Krystian pisze:Dla nas jest jeden dzień znaczy jedną dobę.
Skąd wiesz, co znaczy u Boga?
Krystian pisze:Ja do końca, nie wierzę we wszystkie wersety w Księdze Rodzaju.
No! W Końcu Krystian się powoli odkrywa :-S
Coraz bliżej ci do deistów, ateistów RN-owców, booristów, BoaDusicielowców itp. itp.
:-D
Po co było tak długo udawać? ;-)
Oszołomstwu mówię NIE!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jezus Chrystus”