Jezus Chrystus Syn Marii

Dwoistość natur, współistotność, imię JHWH, syn Marii...

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Re: Jezus Chrystus Syn Marii

Post autor: amiko »

wybrana
Dlaczego skupiacie się na ciele, a nie na Duchu Bożym w którym Bóg nas stworzył. Ciało służy tylko do okresowego życia w świecie materialnym, by człowiek odnalazł w nim swoje przeznaczenie, odnalazł Ducha Bożego - światło Boże, cząstkę Boga w sobie.
Istnieją siły diabelskie (zwane istotami gadzimi, itd), którym zależy na tym, aby ludzie nie znaleźli tego, o czym nauczał Jezus o obecnym w nas Duchu Bożym, Świetle Bożym i mówiąc :"Szukajcie najpierw....". "Bo ci, których prowadzi Duch Boży, są dziećmi Bożymi".
Boa, Jezus nie odkupił grzechów. Bajka o odkupieniu jest potwierdzeniem wiekowego kłamstwa.
Masz rację. Za to wiekowe kłamstwo są odpowiedzialne istoty diabelskie i ludzie, którymi oni kierują.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Re: Jezus Chrystus Syn Marii

Post autor: tom68 »

Pismo Święte mówi o dwóch rodzajach śmierci: zasnął i umarł.

http://www.wiaraiwolnosc.pl/czytelnia/d ... est-umarli
tom68

BoaDusiciel
Posty: 6935
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Jezus Chrystus Syn Marii

Post autor: BoaDusiciel »

Bobo pisze:
18 sie 2020, 11:43
Do niczego. Chodzi o to, że nie wszystko dzieje się od razu, bo BoaDusiciel jest niecierpliwy.
Najpierw należało zebrać osoby stanowiące rząd Królestwa.
To bardzo miłe, że Bóg - w swej nieskończonej dobroci - obdarza ludzi śmiercią, mimo że do niczego tej śmierci nie potrzebuje :lol:
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

BoaDusiciel
Posty: 6935
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Jezus Chrystus Syn Marii

Post autor: BoaDusiciel »

Henryk pisze:
18 sie 2020, 12:36
wybrana pisze:
18 sie 2020, 9:51
Boa, Jezus nie odkupił grzechów. Bajka o odkupieniu jest potwierdzeniem wiekowego kłamstwa.
Hej bajkopisarko!
Nudna jesteś ze swymi "pomysłami" wyssanymi z palca.
Kiedy napiszesz, że Jezus to postać z bajki? :crazy:
Wręcz odwrotnie.
Jezus nie jest postacią z bajki. Istnieją silne podstawy do twierdzenia, że istniał jakiś Jezus, syn żołnierza i nieletniej Miriam.
Bajką są tylko przypisywane mu cechy.
Podobnie jak istniał Lech Kaczyński, ale bajką jest jakoby był wybitnym politykiem.
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Jezus Chrystus Syn Marii

Post autor: Bobo »

Stoisz na stanowisku, że można grzeszyć i żyć. To tak jakby złamać prawo drogowe (przekroczyć prędkość) i uznać że wszystko jest OK.
Bóg nie OBDARZA LUDZI ŚMIERCIĄ, jakby miał z tego jakąś korzyść, skoro obiecuje:
4 I Bóg otrze z ich oczu wszystkie łzy. Nie będzie już śmierci
(Obj 21:4)
Raczej robi wszystko, żeby od śmierci uratować ludzi.
„‚Czy śmierć grzesznika sprawia mi przyjemność?’ — pyta Wszechwładny Pan, Jehowa. ‚Czy nie wolałbym, żeby porzucił swoje postępowanie i żył?’.
(Ezechiela 18:23)

To pytanie do CIEBIE BoaDusicielu... :-)
Oszołomstwu mówię NIE!

BoaDusiciel
Posty: 6935
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Jezus Chrystus Syn Marii

Post autor: BoaDusiciel »

Stoję na stanowisku, że problem wziął się z niekompatybilności Starego i Nowego Testamentu.
W ST napisali, że śmierć jest karą za grzechy.
A w NT napisali, że Jezus grzechy odkupił.
Mój wniosek jest taki, że występuje tu sprzeczność, bo skoro grzechy zostały odkupione, to kara nie powinna być stosowana, tym bardziej że Bóg nie potrzebuje ludzkiej śmierci - jak niedawno stwierdził pewien Uczony w Piśmie :-P
Załóżmy, że miałem odebrać klucze od dewelopera, pod warunkiem że wpłacę 100 000 zł, jako ostatnią ratę.
Ale nie miałem tyle kasy, więc deweloper powiedział, ze nie da mi kluczy.
Na szczęście znalazł się wujek z Ameryki, który te pieniądze wpłacił.
Co byś powiedział o deweloperze, który nadal nie chce mi dać kluczy ?
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Jezus Chrystus Syn Marii

Post autor: Bobo »

Stoję na stanowisku, że problem wziął się z niekompatybilności Starego i Nowego Testamentu.
W ST napisali, że śmierć jest karą za grzechy.
To samo napisali w NT :-)
Cytat:
12 Grzech pojawił się na świecie przez jednego człowieka, a przez grzech — śmierć. I w taki sposób śmierć rozprzestrzeniła się na wszystkich ludzi, bo wszyscy stali się grzeszni
(Rzym 5:12)
Może BoaDusiciel nie uznawać tej prawdy, co mi do tego. Proponuję, abyś zapytał swoją żonę, czy jesteś w sensie bibijnym dokonały :mrgreen:
Zacytujesz nam jej odpowiedź? ;-)
A w NT napisali, że Jezus grzechy odkupił.
Jak napisałem wcześniej, to proces stopniowy. A chcesz być doskonały JUŻ?
Oszołomstwu mówię NIE!

BoaDusiciel
Posty: 6935
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Jezus Chrystus Syn Marii

Post autor: BoaDusiciel »

A jakie są objawy doskonałości, w sensie biblijnym ?
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Jezus Chrystus Syn Marii

Post autor: wybrana »

Henryk pisze:
18 sie 2020, 12:36
wybrana pisze:
18 sie 2020, 9:51
Boa, Jezus nie odkupił grzechów. Bajka o odkupieniu jest potwierdzeniem wiekowego kłamstwa.
Hej bajkopisarko!
Nudna jesteś ze swymi "pomysłami" wyssanymi z palca.
Kiedy napiszesz, że Jezus to postać z bajki? :crazy:
Dla ciebie już jest postacią z bajki. Ktoś kto nie wierzy w życie wieczne duszy, która jest ubogacona Duchem Bożym, nie wierzy w Boga, który jest wieczny, a my Jego dzieci też jesteśmy powołani do wieczności, bo jesteśmy duchową jednością z Bogiem. Dla ciebie to abstrakcja i nie jesteś wstanie zrozumieć o czym piszę, więc moja rada - nie wysilaj się.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4094
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Jezus Chrystus Syn Marii

Post autor: radek »

Według Biblii Syn Człowieczy jest życiem, czyli krwią swoich przodków, a więc Syn jest w pewnym sensie nadzieją dla Ojca i Matki i wcześniejszej rodziny

Kpł 17:14 EIB "Gdyż duszą każdego ciała jest jego krew, ona jest w jego duszy; dlatego powiedziałem do synów Izraela: Nie wolno wam spożywać krwi żadnej istoty, gdyż dusza wszelkiego ciała to jego krew — każdy, kto by ją spożywał, zostanie usunięty."

Mat 12:27 EIB "Poza tym, jeśli Ja wyganiam demony za sprawą Beelzebula, to za czyją sprawą czynią to wasi synowie? Dlatego oni będą waszymi sędziami."

Niewiasta nie ma takich zobowiązań, dlatego Bóg w Edenie utwierdził Ją co do przeznaczonej Jej owocnej Miłości i dlatego przymierze Bóg zawarł z męską częścią rodu Abrahama. Analogicznie Jezus potwierdzając To przymierze pouczył by chrzcić w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego, a nie Rodziców i Dzieci. Wyraźnie Pismo zobowiązuje mężczyzn

Rdz 17:10 EIB "A to jest moje przymierze, którego macie przestrzegać, zawarte między Mną a wami oraz waszym potomstwem po was: Będzie u was obrzezany każdy mężczyzna."

Mat 28:19 EIB "Idźcie więc i pozyskujcie uczniów pośród wszystkich narodów. Chrzcijcie ich w imię Ojca, Syna i Ducha Świętego"
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jezus Chrystus”