Jezus był Żydem ....

Dwoistość natur, współistotność, imię JHWH, syn Marii...

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16737
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Jezus był Żydem ....

Post autor: Bobo »

Te, które ci się nie podobają.
Oszołomstwu mówię NIE!

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Jezus był Żydem ....

Post autor: wybrana »

Bobo pisze:
18 gru 2021, 14:48
Te, które ci się nie podobają.
To nie jest odpowiedź.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16737
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Jezus był Żydem ....

Post autor: Bobo »

Ależ jest. Masz słabą pamięć?
Tu ci się nie podobała wypowiedź Jezusa o tym, że jesteśmy sługami nieużytecznymi:
viewtopic.php?f=55&t=15170&p=490462&hil ... 2A#p490462

Obrażasz Jezusa bo wybiórczo traktujesz Jego słowa.
Oszołomstwu mówię NIE!

BoaDusiciel
Posty: 6987
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Jezus był Żydem ....

Post autor: BoaDusiciel »

wybrana pisze:
18 gru 2021, 12:19
BoaDusiciel pisze:
18 gru 2021, 6:57
Jak widać, dowodem nieśmiertelności duszy jest to, że może zostać zniszczona.
Niewątpliwie ma to jakiś sens :mrgreen:
Podoba Ci się zniszczenie w piekle?
Nie rozpatruję tego w kategoriach estetycznych.
Interesuje mnie aspekt techniczny, czyli jak się niszczy nieśmiertelne dusze ? :roll:
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Jezus był Żydem ....

Post autor: wybrana »

Bobo pisze:
18 gru 2021, 15:25
Ależ jest. Masz słabą pamięć?
Tu ci się nie podobała wypowiedź Jezusa o tym, że jesteśmy sługami nieużytecznymi:
viewtopic.php?f=55&t=15170&p=490462&hil ... 2A#p490462

Obrażasz Jezusa bo wybiórczo traktujesz Jego słowa.
A skąd uważasz, że tak faktycznie Jezus powiedział, gdy napisał to człowiek, który nie był apostołem i nie słyszał prawdziwych nauk.
Wiesz, że słyszenia, to można różności pisać ale niekoniecznie zgodnie z prawdą. Po drugie inna jest treść ujęta w wersji hebrajskiej a inna przetworzona przez innych apogetow
Nie odczytuje się Biblii literalnie, czyli nie połyka się każdego napisanego słowa, lecz ujmuje się całokształt przesłania z mądrością daną i nadobytą przez czytającego.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16737
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Jezus był Żydem ....

Post autor: Bobo »

No widzisz, jednak miałem rację. Odrzucasz nauki Jezusa bo ci się nie podobają. Udajesz jaką wyznawczynię Jezusa, powołujesz się na niego, ale tak naprawdę to siejesz kłamstwa i oszukujesz czytelników forum.
Na domiar złego, gdy udowadniam tobie, że wypisujesz bzdury to wciąż kręcisz i kręcisz.
Zły duch przez Ciebie przemawia.
Oszołomstwu mówię NIE!

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Jezus był Żydem ....

Post autor: wybrana »

Bobo pisze:
18 gru 2021, 16:54
No widzisz, jednak miałem rację. Odrzucasz nauki Jezusa bo ci się nie podobają. Udajesz jaką wyznawczynię Jezusa, powołujesz się na niego, ale tak naprawdę to siejesz kłamstwa i oszukujesz czytelników forum.
Na domiar złego, gdy udowadniam tobie, że wypisujesz bzdury to wciąż kręcisz i kręcisz.
Zły duch przez Ciebie przemawia.
Ooo, znawca się znalazł, który odrzuca życie wieczne w niebie.
Odrzuca całą Ewangelię, którą głosił Jezus.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16737
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Jezus był Żydem ....

Post autor: Bobo »

Śmiech mnie już ogarnia, sama odrzucasz ewangelie, sama ustalasz co Jezus powiedział a czego nie powiedział z tych ewangelii... sorry, ale to gadka z wariatami. I jeszcze potrafisz napisać, że ja odrzucam ewangelię????
Odrzucam twoje udawanie wyznawczyni Jezusa.
Przestań nas oszukiwać tak bezczelnie i prosto w oczy.
Oszołomstwu mówię NIE!

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Jezus był Żydem ....

Post autor: wybrana »

Bobo pisze:
18 gru 2021, 17:05
Śmiech mnie już ogarnia, sama odrzucasz ewangelie, sama ustalasz co Jezus powiedział a czego nie powiedział z tych ewangelii... sorry, ale to gadka z wariatami. I jeszcze potrafisz napisać, że ja odrzucam ewangelię????
Odrzucam twoje udawanie wyznawczyni Jezusa.
Przestań nas oszukiwać tak bezczelnie i prosto w oczy.
Tak odrzucasz skoro piszesz, że człowiek nie przechodzi do życia wiecznego w niebie.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16737
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Jezus był Żydem ....

Post autor: Bobo »

Jezus był Żydem...
Oszołomstwu mówię NIE!

BoaDusiciel
Posty: 6987
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Jezus był Żydem ....

Post autor: BoaDusiciel »

A propos Żydów, to szukam informacji na temat dziewczyny widocznej od 9.27 do 9.35.
https://www.youtube.com/watch?v=ttxlZaM5VUg
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Nieziem
Posty: 893
Rejestracja: 25 sty 2021, 23:47

Re: Jezus był Żydem ....

Post autor: Nieziem »

DonCicio pisze:
17 gru 2021, 7:28
Nieziem pisze:
16 gru 2021, 17:55
To moje zdanie nie jest negacją, a jest stwierdzeniem, i poniekąd pytaniem.

Niestety, w niejednym przypadku Twoje "stwierdzenia" mają podtekst "negacji". Zadając pytania, robisz mądrze, bo tak docieka się prawdy, ale są też pytania, które mają za cel podważyć prawdę. Takim pytaniem posłużył się na początku "Ojciec kłamstwa" Szatan
(Jan 8:44). To pytanie brzmi: "Czy rzeczywiście ...?" (Rodz 3:1).

"Czy rzeczywiście Jezus był wyznawcą religii żydowskiej?" ... "to tak jednoznacznie już nie jest" ... "że w ogóle obchodził święta (...) z czym do świątyni szedł". To są cytaty Twoich wypowiedzi!

A jaka jest prawda? "Nadstaw ucha" ...

"Słuchaj mnie uważnie, mój ludu, nadstaw ucha, mój narodzie.
Bo ode mnie wyjdzie prawo, a swoją sprawiedliwość ustanowię światłem dla ludów"
(Iz 51:4)

Bóg, przez proroka Izajasza, mówi do swojego narodu żydowskiego, że "wyjdzie prawo" i "sprawiedliwość" ustanowi "światłem" dla narodów.

I tak się stało! 700 lat później Jego Syn ustanawia "Prawo Chrystusowe" (Gal 6:2) i daje dwa "nowe przykazania", którego podwaliną jest litera 'Prawa', psalmy i pisma proroków (Mat 22:37-40):

Jan 13:34 "Daję wam nowe przykazanie, żebyście się nawzajem kochali. Jak ja kocham was, tak wy kochajcie jedni drugich"

1 Jan 4:21 "A On dał nam to przykazanie, że kto kocha Boga, musi też kochać swojego brata"

Zgodnie z proroctwem, Jezus staje się "światłem" dla narodów (Jan 8:12) a Jego wszelkie działania oparte są na "sprawiedliwości", którą Bóg w pełni zaakceptował (Iz 9:7 / Mat 12:18).

Czy ktoś z ludzi, kto nie przestrzegałby 'Prawa', mógł zostać nazwany "sprawiedliwym"?

Absolutnym potwierdzeniem tego, że wszelkie poczynania Jezusa były "sprawiedliwe" i cieszyły się uznaniem Boga, jest dwukrotne zapewnienie, które wyszło od samego Jehowy Boga:

Mat 3:17 "Ponadto z nieba rozległ się głos: 'To jest mój ukochany Syn, którego darzę uznaniem'" (29 rok n.e.)

Mat 17:5 "Gdy jeszcze mówił, osłonił ich jasny obłok, z którego rozległ się głos: „To jest mój ukochany Syn, którego darzę uznaniem. Słuchajcie go"
(32 rok n.e.)

A co było głównym powodem zadowolenia ze strony Boga? Ano to, że Jego Syn "spełniał" wszystkie wymogi 'Prawa', o czym sam Jezus nam powiedział:

Mat 5:17 "Nie myślcie, że przyszedłem unieważnić Prawo lub pisma proroków. Nie przyszedłem unieważnić, ale spełnić"

Negowanie tego niezaprzeczalnego faktu, że Jezus w pełni przestrzegał 'Prawa', nim zostało ono unieważnione w chwili Jego śmierci
(Kol 2:14) i poddawanie tego w wątpliwość, jest podważaniem Słowa Bożego, jako 'Słowa Prawdy':

"Uświęć ich przez prawdę. Twoje słowo jest prawdą" (Jan 17:17)
Jeśli uważasz, że moje pytania mają za cel podważanie prawdy, to mógłbyś te podważane prawdy bronić, zamiast sugerować, że pytam jak ojciec kłamstwa. Jeśli niepodważalne prawdy by to były, nie powinno być problemu je obronić, zamiast czepiać się słówek, i konstrukcji pytania (ale przyznaję, ta uwaga mnie rozbawiła, stąd pytanie: Czy rzeczywiście, jak ktoś tak zaczyna pytanie od "Czy rzeczywiście....", to oznacza, że jest synem szatana?A jak ktoś używa tego zwrotu dwa razy to podwójnie?).

Wracając do tematu, dobrze napisałeś o Jezusie, że był sprawiedliwy, i przestrzegał w pełni Prawa Bożego. Tego samego nie da się napisać o żadnym innym Żydzie. Jeśli był wcześniej naród wybrany, to teraz wybrany był Jezus. To syn mój wybrany, Jego słuchajcie.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4146
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Jezus był Żydem ....

Post autor: radek »

Sensu zbyt wielkiego nie ma szukanie oparcia w czymś wiecznym, między innymi w imieniu Bożym, tylko po to, żeby móc w oparciu o to wracać do błędnego zachowania. Bóg dał człowiekowi wolną wolę, więc człowiek nie powinien zrzucać odpowiedzialności za szczegóły swojego zachowania na Boga

Koran 63:1-3
1. Kiedy przychodzą do ciebie obłudnicy, mówią: "Zaświadczamy, że ty
jesteś Posłańcem Boga!" Bóg wie, że ty jesteś Posłańcem Jego i Bóg
świadczy, że obłudnicy są kłamcami.
2. Oni wzięli sobie swoje przysięgi jako puklerz i odsunęli się od
drogi Boga
. Zaprawdę, złe jest to, co oni uczynili!
3. Albowiem oni uwierzyli, a potem stali się niewiernymi. Pieczęć
została nałożona na ich serca i oni nie pojmują.


Nie ma też sensu deklarowanie, że jest się Świadkiem Bożym, twierdzenie, że Bóg jest wieczny, i obok tego wykluczanie, że istota każdego człowieka, czyli perspektywa z jakiej na człowieka patrzy Bóg jest śmiertelna. ŚJ mądrzej by zrobili, gdyby zgodzili się, że dusze należą do Boga i niech On zdecyduje czy są śmiertelne czy nie. Jeśli ktoś w intencjach Bożych widzi coś negatywnego, z całą pewnością jest to osoba interpretująca niecierpliwie. Bóg tak ukształtował świat, że bez czystego własnego serca nie można widzieć duchowej jasności Świata

Łk 11:41 BT5 "Raczej dajcie to, co jest wewnątrz, na jałmużnę, a zaraz wszystko będzie dla was czyste."
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16737
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Jezus był Żydem ....

Post autor: Bobo »

radek pisze:ŚJ mądrzej by zrobili, gdyby zgodzili się, że dusze należą do Boga i niech On zdecyduje czy są śmiertelne czy nie.
Oczywiście, że ŚJ zgadzają się z tym, że dusze należą do Boga. Natomiast Bóg już dawno zdecydował o tym, że dusza jest śmiertelna. Poinformował ludzi o tym:

Wszystkie dusze należą do mnie. Zarówno dusza ojca, jak i dusza syna należy do mnie. Dusza, która grzeszy, ta umrze. (Ez 18:4).
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4146
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Jezus był Żydem ....

Post autor: radek »

Bobo pisze:
19 gru 2021, 12:44
(...) Dusza, która grzeszy, ta umrze. (Ez 18:4).
Powiadają, że "gdy się człowiek spieszy, to się Diabeł cieszy", lecz nie wiele jest korzyści z tempa tej wypowiedzi

Mat 11:13 BT5 "Wszyscy bowiem Prorocy i Prawo prorokowali aż do Jana."

Mat 11:11 BT5 "Zaprawdę, powiadam wam: Między narodzonymi z niewiast nie powstał większy od Jana Chrzciciela. Lecz najmniejszy w królestwie niebieskim większy jest niż on."

Hbr 10:1 BT5 "Prawo bowiem, posiadając tylko cień przyszłych dóbr, a nie sam obraz rzeczy, przez te same ofiary, corocznie ciągle składane, nie może nigdy udoskonalić tych, którzy przystępują [do Boga]."

Dlaczego ludzie często powielają niesatysfakcjonujące ich interpretacje, zamiast korzystając z umysłu kierować się korzyścią dla sprawy Bożej?

Ga 4:21 BT5 "Powiedzcie mi [wy], którzy chcecie żyć pod Prawem, czy Prawa tego nie rozumiecie?"

Mat 13:52 BT5 "A On rzekł do nich: Dlatego każdy uczony w Piśmie, który stał się uczniem królestwa niebieskiego, podobny jest do ojca rodziny, który ze swego skarbca wydobywa rzeczy nowe i stare."
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jezus Chrystus”