Jezus był Żydem ....

Dwoistość natur, współistotność, imię JHWH, syn Marii...

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Nieziem
Posty: 893
Rejestracja: 25 sty 2021, 23:47

Re: Jezus był Żydem ....

Post autor: Nieziem »

Bobo pisze:
18 gru 2021, 17:09
Jezus był Żydem...
Piłat dodatkowo twierdził, że Jezus był królem żydowskim. On nie sam to sobie wymyślił, ale żydowscy oskarżyciele Jezusa to zasugerowali:" "podawał się za króla ". Piłatowi tak się spodobało to 'królowanie' Jezusa, że nad umierającym Jezusem umieścił napis Król Żydowski. Wcześniej kilkukrotnie oferował Żydom uwolnienie króla żydowskiego. Żydzi ma to: Nie mamy króla, mamy cesarza. Czyli sami Żydzi odrzucili ideę, aby Jezus był ich królem. A co Jezus na to? Jezus przyznał, że jest królem, ale ujął to tak: Moje królestwo nie jest stąd, gdyby było stąd, moi żołnierze walczyliby, abym nie został wydany Żydom.
Pamiętając, co mówił Jezus o królestwie rozdwojenym w sobie, że się nie ostoi, uważam, że Jezus nie mógł być królem żydowskim, wysyłającym swoje wojska królewskie przeciwko Żydom.
Jezus był Żydem. Jezus był królem. Jezus nie był królem Żydów.
Trudno jest ustalić, kim byli Żydzi, którzy skazali Jezusa, skoro oni nie mieli króla, a tak ochoczo przypisywali sobie zwierzchnictwo cesarza rzymskiego.
I jeszcze z rozmowy Żydów z Piłatem:
- Osądźcie go według waszego zakonu.
- Według zakonu nam nie wolno zabijać.

Czyli, skazujemy go na śmierć, ale własnymi rękami nie możemy wykonać wyroku, dlatego przychodzimy do władzy cesarskiej, aby to zrobiła za nas. Tzw. moralność Kalego. Co prawda go zabijamy, ale nie własnymi rękami, więc nie jesteśmy zabójcami. A jednak w innym miejscu przyznali "Krew Jego na nas, i na dzieci nasze."
Jezus był Żydem. Mordercy Jezusa byli Żydami. Nie byli tego samego wyznania co Jezus.
Przedstawiam moje rozumienie tematu, nie oczekuję poklasku. Jak ktoś rozumie inaczej, po to jest forum aby to przedstawiać. Nie o przekonywanie tu chodzi. Ja mam swoje przekonania, i jak ktoś ma inne, ja to uznaję.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16737
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Jezus był Żydem ....

Post autor: Bobo »

Radek, a możesz pisać po ludzku?
Oszołomstwu mówię NIE!

BoaDusiciel
Posty: 6987
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Jezus był Żydem ....

Post autor: BoaDusiciel »

Bobo pisze:
19 gru 2021, 16:04
Radek, a możesz pisać po ludzku?
Oczywiście że nie :->
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16737
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Jezus był Żydem ....

Post autor: Bobo »

Nieziem pisze:Jezus był Żydem. Mordercy Jezusa byli Żydami. Nie byli tego samego wyznania co Jezus.
Wniosek, który nie wytrzymuje doświadczenia historycznego. W II wojnie światowej katolicy niemieccy zabijali katolików polskich inaczej mówiąc... współwyznawca zabijał współwyznawcę.
Jezus traktował żydów jak zagubione owce z domu Jego Ojca. Żydzi współcześni Jezusowi byli żydami tak jak Jezus był żydem, tylko, że oni byli zagubieni.
Oszołomstwu mówię NIE!

BoaDusiciel
Posty: 6987
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Jezus był Żydem ....

Post autor: BoaDusiciel »

Nieziem pisze:
19 gru 2021, 13:48

Jezus był Żydem. Mordercy Jezusa byli Żydami. Nie byli tego samego wyznania co Jezus.
Już mi się nie chce, ale zapytam ponownie - jakiego wyznania był Jezus, jeśli nie tego samego co Żydzi ?
Ponadto pragnę zauważyć, że wg proroctw Mesjasz miał być ukrzyżowany.
Ukrzyżowanie było karą stosowaną przez Rzymian, Żydzi nie stosowali tej kary, a śmierć była wymierzana poprzez ukamienowanie.
A zatem, jeśli Jezus chciał uchodzić za Mesjasza, to musiał dążyć do ukrzyżowania, tak jak dążył do wypełnienia innych znanych mu proroctw mesjańskich.
Bo kto miał interes w tym, żeby Jezus zawisł na krzyżu ? Moim zdaniem on i jego uczniowie. Gdyby nie zawisł na krzyżu, to nie mógłby zostać uznany za Mesjasza.
A zatem prawdopodobnie to uczniowie Jezusa domagali się właśnie ukrzyżowania, a nie innej kary.

Oczywiście wątpliwe jest, żeby godził się na śmierć, no ale wg mnie został zdjęty z krzyża w stanie nieprzytomnym, ale żywy.
Jest jeszcze jeden aspekt - otóż taki, że o wiele łatwiej jest sfingować śmierć na krzyżu niż śmierć przez ukamienowanie.
Pani wybrana niech się napije melisy, zanim coś napisze :mrgreen:
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4147
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Jezus był Żydem ....

Post autor: radek »

Bobo pisze:
19 gru 2021, 16:04
Radek, a możesz pisać po ludzku?
Bobo, słowo "umrze" użyte przez Ezechiela w podanym przez Ciebie wersie składa się z kilku znaków. Ludzie bardzo szybko przyjęli negatywne znaczenie jakie przyszło im do głów gdy po raz pierwszy je ujrzeli lub usłyszeli, zamiast tego po usłyszeniu tego słowa powinno się tak długo szukać interpretacji aby była ona satysfakcjonująca, bo czyż nie czytamy

Rz 1:17 BT5 "W niej bowiem objawia się sprawiedliwość Boża, która od wiary wychodzi i ku wierze prowadzi, jak jest napisane: A sprawiedliwy żyć będzie dzięki wierze."

Czy Prawo jest Dobre, czy Złe? Czy Proroctwa Boże są ku Złemu czy ku Dobremu?

Mat 5:18 BT5 "Zaprawdę bowiem, powiadam wam: Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni."

Jr 33:25-26 BT5 "Tak mówi Pan: Jeżeli nie istnieje moje przymierze z dniem i nocą, jeśli nie ustaliłem praw nieba i ziemi, (26) wtedy będę mógł odrzucić potomstwo Jakuba i Dawida, mojego sługi, nie biorąc z jego rodu panujących nad potomkami Abrahama, Izaaka i Jakuba. Przecież odmienię ich los i zlituję się nad nimi."

Jednak nawet myśląc tak jak Ty, to gdy Mojżesz umarł, Bóg o Nim nie zapomniał lecz nawet wtedy dał Jozuemu polecenie z Nim, a więc i z Jego przyszłym życiem, związane

Joz 1:1-8 BT5 "Po śmierci Mojżesza, sługi Pana, rzekł Pan do Jozuego, syna Nuna, pomocnika Mojżesza: (2) Mojżesz, sługa mój, umarł; teraz więc wstań, przepraw się przez ten oto Jordan, ty i cały ten lud, do ziemi, którą Ja daję Izraelitom. (3) Każde miejsce, na które zstąpi wasza noga, Ja wam daję, jak zapowiedziałem Mojżeszowi. (4) Od pustyni i od Libanu aż do Wielkiej Rzeki, rzeki Eufrat, cała ziemia Chittytów aż do Wielkiego Morza, w stronę zachodzącego słońca, będzie waszą krainą. (5) Nikt się nie ostoi przed tobą przez wszystkie dni twego życia. Jak byłem z Mojżeszem, tak będę z tobą, nie opuszczę cię ani nie porzucę. (6) Bądź mężny i mocny, ponieważ ty rozdasz temu ludowi w posiadanie ziemię, którą poprzysiągłem dać ich przodkom. (7) Tylko bądź mężny i mocny, przestrzegając wypełniania całego Prawa, które nakazał ci Mojżesz, sługa mój. Nie odstępuj od niego ani w prawo, ani w lewo, aby się okazała twoja roztropność we wszystkich przedsięwzięciach. (8) Niech ta Księga Prawa będzie zawsze na twych ustach; rozważaj ją w dzień i w nocy, abyś ściśle spełniał wszystko, co w niej jest napisane, bo tylko wtedy powiedzie ci się i okaże się twoja roztropność."

Pan uczy by Jego słudzy rozgłaszali Dobrą nowinę, nie Złą

Mk 13:10 NWT-PL "I wszystkim narodom musi być najpierw głoszona dobra nowina."
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Jezus był Żydem ....

Post autor: wybrana »

BoaDusiciel pisze:
19 gru 2021, 16:26
Nieziem pisze:
19 gru 2021, 13:48

Jezus był Żydem. Mordercy Jezusa byli Żydami. Nie byli tego samego wyznania co Jezus.
Już mi się nie chce, ale zapytam ponownie - jakiego wyznania był Jezus, jeśli nie tego samego co Żydzi ?
Ponadto pragnę zauważyć, że wg proroctw Mesjasz miał być ukrzyżowany.
Ukrzyżowanie było karą stosowaną przez Rzymian, Żydzi nie stosowali tej kary, a śmierć była wymierzana poprzez ukamienowanie.
A zatem, jeśli Jezus chciał uchodzić za Mesjasza, to musiał dążyć do ukrzyżowania, tak jak dążył do wypełnienia innych znanych mu proroctw mesjańskich.
Bo kto miał interes w tym, żeby Jezus zawisł na krzyżu ? Moim zdaniem on i jego uczniowie. Gdyby nie zawisł na krzyżu, to nie mógłby zostać uznany za Mesjasza.
A zatem prawdopodobnie to uczniowie Jezusa domagali się właśnie ukrzyżowania, a nie innej kary.

Oczywiście wątpliwe jest, żeby godził się na śmierć, no ale wg mnie został zdjęty z krzyża w stanie nieprzytomnym, ale żywy.
Jest jeszcze jeden aspekt - otóż taki, że o wiele łatwiej jest sfingować śmierć na krzyżu niż śmierć przez ukamienowanie.
Pani wybrana niech się napije melisy, zanim coś napisze :mrgreen:
Z czego się cieszysz?
Twoja hipokryzja daje ci radość?

Proszę moderatora tego forum o zajęcie stanowiska wobec tego użytkownika, który w sposób prześmiewczy neguje wiarę chrześcijańską nie mając żadnych dowodów ani podstaw, by to czynić.
Ten użytkownik ma prawo wyznawać swoją wiarę ale nie ma prawa, by negować wiarę chrześcijańską stosując takie kłamliwe dewagacje.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4147
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Jezus był Żydem ....

Post autor: radek »

BoaDusiciel pisze:
19 gru 2021, 16:26
Pani wybrana niech się napije melisy, zanim coś napisze :mrgreen:
BoaDusicielu, :idea: Ty pij dopiero po napisaniu
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

BoaDusiciel
Posty: 6987
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Jezus był Żydem ....

Post autor: BoaDusiciel »

Pani wybrana - proszę pani - pani zdaje się nie rozumieć terminu "hipokryzja".
Hipokryzja - to po naszemu obłuda, dwulicowość, udawanie czegoś.
Prezentowanie rzeczywistych własnych poglądów lub przypuszczeń nie jest hipokryzją.
Natomiast prawdopodobnie jest hipokryzją wybiórcze traktowanie zapisów biblijnych, przy jednoczesnych deklaracjach wiary biblijnej.
A są tu tacy, którzy to robią, z panią na czele.
A przypisywanie mi negacji czyjejś wiary jest zupełnym absurdem, no bo jak osoba trzecia może negować czyjąś wiarę ?
Jeśli ktoś deklaruje że wierzy, to jest to jego deklaracja i nic mi do tego.
Mogę ewentualnie kwestionować relacje między czyjąś wiarą a postępowaniem, ale wiary nie jestem w stanie zakwestionować.
Tak samo jak nie jestem w stanie kwestionować, że kogoś boli ząb. To jego ból, a nie mój.
Zalecam podwójną porcję melisy :->
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16737
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Jezus był Żydem ....

Post autor: Bobo »

wybrana pisze:Ten użytkownik ma prawo wyznawać swoją wiarę ale nie ma prawa, by negować wiarę chrześcijańską stosując takie kłamliwe dewagacje.
Szanowna Pani wybrana, otóż ten użytkownik (BoaDusiciel), jak wyjaśnił nie neguje żadnej wiary. Natomiast Ty to robisz wprost. Np tu:
wybrana pisze:Czy Swiadkowie Jehowy to chrześcijanie?
Nie są chrześcijanami z prawdy wiary, bo nie głoszą Ewangeli Zbawienia a nawet wprost jej przeczą.
viewtopic.php?f=16&t=13337&p=486076&hil ... mi#p486076

Więc jeśli spodziewasz się reakcji od moderatora to chcąc być konsekwentnym musiałbym zareagować tak samo i na twoje wpisy.
Jakiej reakcji się spodziewasz?
Bobo-modo
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16737
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Jezus był Żydem ....

Post autor: Bobo »

radek pisze:Bobo, słowo "umrze" użyte przez Ezechiela w podanym przez Ciebie wersie składa się z kilku znaków. Ludzie bardzo szybko przyjęli negatywne znaczenie jakie przyszło im do głów gdy po raz pierwszy je ujrzeli lub usłyszeli, zamiast tego po usłyszeniu tego słowa powinno się tak długo szukać interpretacji aby była ona satysfakcjonująca
Chcesz powiedzieć, że słowo: 'umrze' ma jakieś inne znaczenie niż... umrze?
No i słowo umrze w podstawowym znaczeniu jest satysfakcjonujące.
No chyba, że stosujesz metody, które Bóg potępił w stylu:

Biada tym, którzy mówią, że dobre jest złe, a złe jest dobre,
którzy ciemność przedstawiają jako światło, a światło jako ciemność,
którzy gorycz zamieniają w słodycz, a słodycz w gorycz!
(Iz 5:20)

Nawet nie próbuj odwracać kota ogonem, albo mówiąc prościej/biblijnie, wykrzywiać prostych dróg Pańskich.
Jeśli dusza może umrzeć to znaczy właśnie to, że umrze.
Oszołomstwu mówię NIE!

BoaDusiciel
Posty: 6987
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Jezus był Żydem ....

Post autor: BoaDusiciel »

A zatem - Jezus wypełniał wszystkie proroctwa, które był w stanie wypełnić.
Nie wypełnił natomiast proroctwa mówiącego, że zostanie pochowany razem ze złoczyńcami.
To proroctwo było trudne do realizacji, bo żeby być pochowanym razem z martwymi złoczyńcami, to Jezus też musiałby być martwy, a nie był.
Został pośpiesznie zdjęty z krzyża i pośpiesznie schowany w pojedynczym grobie. Schowany, a nie pochowany. Następnie wyleczono go i to by było na tyle.
Pani wybranej zalecam potrójną melisę i zaniechanie reakcji na cudze poglądy polegającej na histerycznym wołaniu "ukrzyżuj go, ukrzyżuj go !!!!!!!!!!!!!!".
Nie stoję nad panią z pistoletem i nie zmuszam do akceptacji moich poglądów, a nawet zachęcałem do nieczytania moich postów.
No ! :mrgreen:
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4147
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Jezus był Żydem ....

Post autor: radek »

Bobo pisze:
19 gru 2021, 21:32
Biada tym, którzy mówią, że dobre jest złe, a złe jest dobre,
którzy ciemność przedstawiają jako światło, a światło jako ciemność,
którzy gorycz zamieniają w słodycz, a słodycz w gorycz!
(Iz 5:20)
To, co nazwał człowiek przejawia w oczach ludzi cechy nietrwałości

Iz 40:8 BT5 "Trawa usycha, więdnie kwiat, lecz słowo Boga naszego trwa na wieki."

Ma to się zmienić, gdy ludzie powrócą do Boga

Ap 12:14 BT5 "I dano Niewieście dwa skrzydła orła wielkiego, by na pustynię leciała na swoje miejsce, gdzie jest żywiona przez czas i czasy, i połowę czasu, z dala od Węża."

A to, że drogi Boże są ponad drogami ludzkimi ku powodzeniu ludzi wyjaśnia wers

Iz 1:18 BT5 "Chodźcie i spór ze Mną wiedźcie! - mówi Pan. Choćby wasze grzechy były jak szkarłat, jak śnieg wybieleją; choćby były czerwone jak purpura, staną się [białe] jak wełna."

Wers, który podałeś uczy, żeby nie być obłudnikiem i trzymać się mocno wiary, bo przecież sam Jezus na widok cytowanej przez Ciebie "goryczy" mówi

J 9:1-3 BT5 "Jezus, przechodząc obok, ujrzał pewnego człowieka, niewidomego od urodzenia. (2) Uczniowie Jego zadali Mu pytanie: Rabbi, kto zgrzeszył, że się urodził niewidomy - on czy jego rodzice? (3) Jezus odpowiedział: Ani on nie zgrzeszył, ani rodzice jego, ale [stało się tak], aby się na nim objawiły sprawy Boże."

Dlatego ziarno słowa przynosi owoc, gdy wpadnie na Dobry grunt

Mat 13:23 BT5 "Posiane wreszcie na ziemię żyzną oznacza tego, kto słucha słowa i rozumie [je]. On też wydaje plon: jeden stokrotny, drugi sześćdziesięciokrotny, inny trzydziestokrotny."
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16737
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Jezus był Żydem ....

Post autor: Bobo »

A teraz napisz to jeszcze raz po ludzku :-D
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4147
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Jezus był Żydem ....

Post autor: radek »

Bobo pisze:
19 gru 2021, 22:34
A teraz napisz to jeszcze raz po ludzku :-D
Jeśli sumienie mówi Ci, że coś jest Dobre to nie mów, że jest to Złe, bo to byłaby obłuda. Jeśli sumienie mówi Ci, że coś jest Złe to bez wiary nie mów, że jest to Dobre, bo nie umiałbyś tego obronić

Ml 3:8 BT5 "Czy godzi się człowiekowi oszukiwać Boga, jak wy Mnie oszukujecie? Pytacie: W czym oszukaliśmy Cię? W dziesięcinach i ofiarach."

Tylko, że w przypadku sygnału Zła nie zabieraj się do potępiania, lecz tak módl się do Boga, żebyś Zło Dobrem zwyciężył

Rz 12:21 BT5 "Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj."
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jezus Chrystus”