Odczłowieczenie Jezusa i wiary ....

Dwoistość natur, współistotność, imię JHWH, syn Marii...

Moderatorzy: Bobo, kansyheniek, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Odczłowieczenie Jezusa i wiary ....

Post autor: tom68 »

Odczłowieczenie Jezusa i wiary ....

Tradycyjna teologia...która tak czy inaczej bywa obecna w każdym kościele czy wyznaniu pod wpływem nauki pogańskich filozofów ....która weszła do chrześcijaństwa razem z kulturą grecko- rzymską w czasach sojuszu cesarstwa i kościoła... tak bardzo kładzie nacisk na boskość i świętość że prawie całkiem zapomina o człowieczeństwie biblijnych bohaterów a nawet samego Jezusa.... zapominając że On sam na ziemi występuje jako Syn Człowieczy ...czyli taki człowiek jak każdy z nas za wyjątkiem grzechu.... bo Jezus na czas pobytu na ziemi przyjął nature ludzka... swoja boskość ( cokolwiek to oznacza ) w pełni otrzymał z powrotem od Ojca dopiero po zmartwychwstaniu ... np. Jezus na ziemi czyni cuda bo wierzy doskonale w Ojca .
W Nowym Testamencie określenie Syn Człowieczy używane jest niemal wyłącznie w ewangeliach –
ponad 70 razy w ewangeliach synoptycznych,
12 razy w Ewangelii Jana.
Pozatym określenie to pada w odniesieniu do Chrystusa jeszcze w Dz 7,55 oraz Ap 1,13; 14,14

https://pl.wikipedia.org/wiki/Syn_Cz%C5%82owieczy

Odczłowieczanie Jezusa i innych bohaterów wiary najczęściej powoduje wiele błędnych poglądów np :
wierzący musi się na siłę odczłowieczyć czyli nie wolno mu wątpić... płakać itp ...bo inaczej nie jest taki jak Jezus i inni święci z biblii a przez to nie uzyska świętości i nie dostapi życia wiecznego... albo nie warto się starać i żyć tak jak Jezus bo On był na ziemi jak Bóg i miał boskie moce podobnie jak reszta bohaterów biblijnych..... ale oba takie poglądy nie sa biblijne i być może jest to jedno z największych odstępstw (zapowiadane przez proroków i apostołów) od nauk biblijnych samego chrześcijaństwa jak można zobaczyć poniżej.... a wiec warto zawsze samemu studiować biblie i wrócić do jej prawdziwych nauk i poglądów ....

Biblijne porażki. Mojżesz, Józef, nawet sam Jezus ....

Kiedy przyglądamy się takim biblijnym postaciom, jak Abraham, Mojżesz, Dawid, Hiob, Jonasz, Jeremiasz, Eliasz czy też Apostołom, widzimy, że właściwie każdy z nich przechodził jakiś kryzys.

https://www.onet.pl/informacje/stacja7/ ... l,30bc1058


Kazanie biblijne: Zrodzony a nie stworzony. Pastor Andrzej Siciński

https://www.youtube.com/watch?v=-6mDJJolc8U
tom68

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jezus Chrystus”