Zbawienie od grzechu

Dwoistość natur, współistotność, imię JHWH, syn Marii...

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Wiedźmin123
Posty: 454
Rejestracja: 12 cze 2015, 17:03

Re: Zbawienie od grzechu

Post autor: Wiedźmin123 »

"Zbawienie jest stanem, w którym Bóg za sprawą Jezusa przywraca człowieka ze stanu grzechu i śmierci do stanu jedności ze sobą i życia wiecznego.
Zbawienie jest łaską. Oznacza to, że Bóg udziela zbawienia jako daru niezwiązanego z żadną zasługą. Jednak przyjęcie zbawienia zależne jest od wolnej woli człowieka i od łaski"
O to co znalazłem w internecie, wynika z tego ,ze przed zbawieniem przez Jezusa nie było życia wiecznego ? A przecież to nie prawda, bo Niebo istniało przed Jezusem i ludzie do niego szli.

Wiedźmin123
Posty: 454
Rejestracja: 12 cze 2015, 17:03

Re: Zbawienie od grzechu

Post autor: Wiedźmin123 »

To jak było Niebo przed Chrystusem czy nie ? Według mnie było i Piekło też i Czyściec tez.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16737
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Zbawienie od grzechu

Post autor: Bobo »

Biblia podaje jasno. Na początku Bóg stworzył niebo i ziemię. Nic o piekle nie ma mowy. Tym bardziej o czyśćcu.
Oszołomstwu mówię NIE!

Wiedźmin123
Posty: 454
Rejestracja: 12 cze 2015, 17:03

Re: Zbawienie od grzechu

Post autor: Wiedźmin123 »

Piekło istnieje na 100% ,jest wielopoziomowe ,im niższy poziom tym cierpienie tam jest większe, czyściec również jest miejsce gdzie cierpi się w czasie w określonej jego ilości w zależności jak przeznaczy Bóg za grzechy nieodpokutowane na Ziemi a potem droga do Nieba

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16737
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Zbawienie od grzechu

Post autor: Bobo »

W którym dniu Bóg stworzył piekło i czyściec?
Oszołomstwu mówię NIE!

Wiedźmin123
Posty: 454
Rejestracja: 12 cze 2015, 17:03

Re: Zbawienie od grzechu

Post autor: Wiedźmin123 »

Są trzy rzeczy ostateczne, to jest Piekło, Niebo , Czyściec

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16737
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Zbawienie od grzechu

Post autor: Bobo »

Ale ja pytam o to, w KTÓRYM DNIU Bóg stworzył piekło. No i skąd to wiesz?
Oszołomstwu mówię NIE!

Wiedźmin123
Posty: 454
Rejestracja: 12 cze 2015, 17:03

Re: Zbawienie od grzechu

Post autor: Wiedźmin123 »

Nie wiem kiedy Bóg stworzył piekło ale jest ono na pewno i bardzo dobrze , jakaś sprawiedliwość musi być a najlepsza jest Sprawiedliwość Boska, to jest słuszne i chwalebne.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16737
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Zbawienie od grzechu

Post autor: Bobo »

Jaka to sprawiedliwość, skoro w piekle są wieczne męki, choć grzesznik grzeszył kilkadziesiąt lat? Wieczność za kilka lat? To nazywasz sprawiedliwością? A co na to Biblia?

Bo zapłatą za grzech jest śmierć (Rzymian 6:23)

Bo ten, kto umarł, został uwolniony od grzechu. (Rzymian 6:7)

Śmierć a nie męki, jeśli potrafisz rozróżnić. Tak uczy Biblia.
Oszołomstwu mówię NIE!

Wiedźmin123
Posty: 454
Rejestracja: 12 cze 2015, 17:03

Re: Zbawienie od grzechu

Post autor: Wiedźmin123 »

"I zobaczyłem wielki biały tron i zasiadającego na nim, sprzed którego oblicza uciekła ziemia i niebo, i nie znaleziono dla nich miejsca. (12) I zobaczyłem umarłych, wielkich i małych, stojących przed Bogiem, i otwarto księgi. Otwarto też inną księgę, księgę życia. I osądzeni zostali umarli według tego, co było napisane w księgach, to znaczy według ich uczynków. (13) I wydało morze umarłych, którzy w nim byli, również śmierć i piekło wydały umarłych, którzy w nich byli. I zostali osądzeni, każdy według swoich uczynków. (14) A śmierć i piekło zostały wrzucone do jeziora ognia. To jest druga śmierć. (15) I jeśli się ktoś nie znalazł zapisany w księdze życia, został wrzucony do jeziora ognia"
Tu masz cytat z Apokalipsy , jak go przeczytasz to już wszystko będziesz wiedział.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16737
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Zbawienie od grzechu

Post autor: Bobo »

Wg nauki kościoła katolickiego z piekła nie ma już wyjścia. Tu czytam, że pieklo wydało umarłych i samo zostało wrzucone do jeziora ognia. Czym jest piekło a czym jezioro ognia?
Poza tym, wersety te nie mówią o mękach.
Oszołomstwu mówię NIE!

Nieziem
Posty: 893
Rejestracja: 25 sty 2021, 23:47

Re: Zbawienie od grzechu

Post autor: Nieziem »

Wiedźmin123 pisze:
27 lip 2023, 14:07
również śmierć i piekło wydały umarłych, którzy w nich byli....
A śmierć i piekło zostały wrzucone do jeziora ognia. To jest druga śmierć.
Wyobraziłem sobie wskazaną w pierwszym wersie śmierć jako osobę, a piekło jako miejsce. Czyli ta osoba zabiera w to miejsce ludzi po ustaniu ich funkcji życiowych (czyli gdy umarli). Skąd, skoro śmierć i piekło były niejako w posiadaniu umarłych, to mogli/musieli następnie ich wydać.
Drugi werset natomiast wskazuje na coś jeszcze, coś co następuje później, a to znaczy, że ani ta śmierć ani to piekło nie są wieczne, skoro mają swój koniec w jeziorze ognia (śmierć druga, czyli inna niż ta pierwsza).
Czyli najpierw śmierć pochłaniała umarłych do piekła, następnie wydała tych umarłych, a następnie sama ta śmierć razem z piekłem została pochłonięta przez jezioro ognia.
Tak ja rozumiem powyższe słowa z Apokalipsy.

Wiedźmin123
Posty: 454
Rejestracja: 12 cze 2015, 17:03

Re: Zbawienie od grzechu

Post autor: Wiedźmin123 »

Dalej nie rozumiem czym jest zbawienie od grzechu, jeżeli zbawienie to uwolnienie to po co w Kościele Katolickim wyznajemy w konfesjonale grzechy Bogu celem ich odpuszczenia ?

teska
Posty: 129
Rejestracja: 14 maja 2021, 21:49

Re: Zbawienie od grzechu

Post autor: teska »

Biblia uczy,że chrzest jest prośbą do Boga o czyste sumienie.
„Cierpliwość Boża wyczekiwała za dni Noego, w czasie budowania arki, w której niewiele osób, to jest osiem dusz, zostało przeprowadzonych bezpiecznie przez wody. Odpowiednik tego zbawia teraz także was, mianowicie chrzest (nie usunięcie brudu cielesnego, ale prośba do Boga o czyste sumienie), dzięki zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa” (1 Piotra 3:20, 21)

Takie czyste sumienie miał Paweł.Nie ma żadnej wzmianki w biblii,żeby chrześcijanie się spowiadali.Spowiedż i różaniec pochodzi od religii wschodu.

Walczyłem w szlachetnej walce, wyścig ukończyłem, wiarę zachowałem. Odtąd czeka na mnie korona prawości, którą Pan, prawy sędzia, nagrodzi mnie tego dnia zresztą nie tylko mnie, ale też wszystkich, którzy pragną* jego ujawnienia.2 Tymoteusza 4 ;7,8

Gdyby jednak ktoś popełnił grzech,to...wyznajemy grzechy Bogu w modlitwie.Psalm 61:1-4, 32:1-5
1 Jana 1:6-10
6 Jeżeli twierdzimy, że jesteśmy z Nim zjednoczeni, a jednak dalej chodzimy w ciemności, to kłamiemy i nie żyjemy zgodnie z prawdą+. 7 Ale jeśli chodzimy w świetle, tak jak On sam jest w świetle, to rzeczywiście jesteśmy ze sobą zjednoczeni, a krew Jezusa, Jego Syna, oczyszcza nas z wszelkich grzechów+.
8 Jeżeli twierdzimy, że nie mamy grzechu, to oszukujemy samych siebie+ i nie ma w nas prawdy. 9 Jeśli wyznajemy swoje grzechy, to Bóg nam je przebaczy i oczyści nas z wszelkiej nieprawości+, bo jest wierny i prawy. 10 Jeżeli twierdzimy, że nie zgrzeszyliśmy, to czynimy Go kłamcą i nie ma w nas Jego słowa.
Całkowite uwolnienie od grzechu odbędzie się pod koniec Tysiąclecia -królestwa Bożego ,gdy wszyscy ludzie będą doskonali tak jak Adam z Ewą przed popełnieniem grzechu .Wtedy ziemia będzie uwolniona od złych wpływów Szatana i jego popleczników.Psalm 37:9-11

Wiedźmin123
Posty: 454
Rejestracja: 12 cze 2015, 17:03

Re: Zbawienie od grzechu

Post autor: Wiedźmin123 »

I dalej nie pojmuję tego zagadnienia, skoro Jezus zbawił czyli uwolnił świat od grzechu to dlaczego Katolicy się spowiadają z grzechów i Bóg te grzechy odpuszcza lub też nie . Zbawienie czyli uwolnienie oznacza ze grzech już w ogóle nie powinien istnieć powinno nie być nawet takiej kategorii jak grzech ?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jezus Chrystus”