Jezus i Graal

Dwoistość natur, współistotność, imię JHWH, syn Marii...

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Xion8000

Jezus i Graal

Post autor: Xion8000 »

Ostatnio natknąłem się, na odkrycie pewnego naukowca, które przyznam, zrobiło na mnie wrażenie i nigdy o tym nie słyszałem wcześniej, że zostało dokonane takie odkrycie.

I właściwie chciałem zaprezentować to sympozjum do obejrzenia, warto obejrzeć całe, bo materiał jest naprawdę ciekawy. I co wy sądzicie o tym odkryciu ? czy to faktycznie jest Święty Graal, Który miał Jezus Chrystus ? I czy taki Graal jest już w człowieku od urodzenia, czy trzeba na niego zasłużyć, żeby go dostać ?

Jest 12 części tego sympozjum ---> http://www.youtube.com/watch?v=3x5I3_2v ... r_embedded#

Prawda
Posty: 44
Rejestracja: 29 lis 2009, 18:42

Post autor: Prawda »

Nie wiem, czy slyszales, ale BOG jest WSZYSTKIM !

Jak myslisz, gdzie znajdziesz wiecej Boga i prawdy o nim w jakims gralu, czy np. w jakiejs lyzsce, czy widelcu, ktorych uzywasz codziennie. ;-)

Jezeli "gral" to nasza boska natura, to jest oczywiscie w kazdym z nas !
Nie wierzcie w jakies przedmioty, czy rytualy - to okkultyzm, wysmienita dziedzina szatana !

Xion8000

Post autor: Xion8000 »

Tak zacząłem się zastanawiać, nad tym kamieniem 12 bocznym i przypomniało mi się, że Biblia mówi o 12 kamieniach, 12 rodach, 12 bramach. Ale czy Biblia coś mówi o sercu i o jakimś Graalu ? że jest w sercu, czy ma być ?

EMET
Posty: 11282
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Post autor: EMET »

Xion8000 pisze:Tak zacząłem się zastanawiać, nad tym kamieniem 12 bocznym i przypomniało mi się, że Biblia mówi o 12 kamieniach, 12 rodach, 12 bramach. Ale czy Biblia coś mówi o sercu i o jakimś Graalu ? że jest w sercu, czy ma być ?

EMET:
Jak by się uprzeć, to jeden jedyny raz mamy termin < gral > w Biblii hebrajskiej.
Mianowicie początkowe wyrażenie Sentencje [Przysłów] 19:19.

[center]&#1490;&#1468;&#1456;&#1512;&#1464;&#1500;[/center]

znaczy: "być wielkim".


Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

Xion8000

Post autor: Xion8000 »

W 5 odcinku widać faktycznie ten kielich na tej grafice i przyznam, że jest to na prawdę zdumiewające odkrycie. Ja myślę, że Ci naukowcy opracowali tylko teorie i rozumieją ja w jakimś stopniu, ale co do praktyki, czy to uda im się opanować, żeby to zadziałało.

Czyli coś jednak było o Graalu w Biblii. Tylko teraz tak, ciekawe jak można by się do tego odnieść. Jezus miał Graala bo na niego zasłużył i był i jest wielki - Odnaleźć można Graala naśladując Jezusa i będzie się wielkim - Wierząc w Boga i Jezusa odnajdzie się Graala i będzie się wielkim. Może i Ci naukowcy to odnaleźli, ale wydaje mi się, że tylko naśladując Jezusa i wierząc w Boga, będzie można odnaleźć Graala. W Biblii jest napisane, że przecież to Bóg napełnia kielich, tylko to on może uczynić. Z tym odkryciem do jest tak jakby odnaleźli super maszynę cud :) ale niestety nie maja do niej klucza, żeby ją uruchomić, może uda im się za 1000 lat, ale to już za późno, bo lada moment powróci Jezus Chrystus wraz z aniołami w Chwale Boga Świętego, na prawdę niebawem.

EMET
Posty: 11282
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Post autor: EMET »

Xion8000 pisze:W 5 odcinku widać faktycznie ten kielich na tej grafice i przyznam, że jest to na prawdę zdumiewające odkrycie. Ja myślę, że Ci naukowcy opracowali tylko teorie i rozumieją ja w jakimś stopniu, ale co do praktyki, czy to uda im się opanować, żeby to zadziałało.

Czyli coś jednak było o Graalu w Biblii. Tylko teraz tak, ciekawe jak można by się do tego odnieść. Jezus miał Graala bo na niego zasłużył i był i jest wielki - Odnaleźć można Graala naśladując Jezusa i będzie się wielkim - Wierząc w Boga i Jezusa odnajdzie się Graala i będzie się wielkim. Może i Ci naukowcy to odnaleźli, ale wydaje mi się, że tylko naśladując Jezusa i wierząc w Boga, będzie można odnaleźć Graala. W Biblii jest napisane, że przecież to Bóg napełnia kielich, tylko to on może uczynić. Z tym odkryciem do jest tak jakby odnaleźli super maszynę cud :) ale niestety nie maja do niej klucza, żeby ją uruchomić, może uda im się za 1000 lat, ale to już za późno, bo lada moment powróci Jezus Chrystus wraz z aniołami w Chwale Boga Świętego, na prawdę niebawem.

EMET:
< gral >, nie < graal >; a to, uważam, różnica.

Ponadto: jak można poczytać, to w nazwie - jako takiej - chodzi o "kielich" [ew. 'misę'], z którego pili w czasie "Ostatniej Wieczerzy" Jezus z bliskimi apostołami, o czym mamy w sprawozdaniach Ewangelicznych.

Mamy w greckim tekście: "I wziąwszy kielich [po grecku: < poterion >], dzięki_uczyniwszy, dał im, i wypili z niego wszyscy." - wg Marka 14:23.
W hebr. wersjach "NT" mamy termin < kos > [przez literę "k' i "s" /s[amech]/], ew. z partykułą: < hakkos >. W aramejskim tekście - Peshitty - podobnie.

W Biblii Hebrajskiej mamy na oznaczenie 'kielicha' - właśnie - < kos >, np. w Genesis 40:11.
Mamy też subtelność w sensie "puchar", jak to i w Genesis 44:2; termin hebr.: < gawia' >.
Wprawdzie zaczyna się na literkę "g", ale...
W LXX też nie ma terminu przypominającego 'graala', a jedynie taki, jak w cytacie z wg Marka - < poterion >. Także na puchar [czarę] byłoby greckie: < kondy >.
W grece biblijnej - LXX i gr. "NT" - nie znalazłem terminu 'graal'.

Trzeba by dojść, skąd sam termin "graal" - jako taki się wywodzi...
Chyba nie przypadkiem przez dwa "a".

Oto, co można przeczytać na jednej ze stron www --
"Graal (starofrancuski), nazwa tajemniczego naczynia (kielicha), poszukiwanego przez rycerzy Okrągłego Stołu króla Artura (Lancelot, Perceval, Gallahad).

Najstarsza wersja legendy o Graalu Perceval ou le conte du Graal Chr&#232;tiena de Troyes (ok. 1182) oraz Le roman de l'estoire dou Graal Roberta de Borron (koniec XII lub początek XIII w.). Kielich miał być naczyniem, z którego pił Chrystus (Jezus) w czasie Ostatniej Wieczerzy, przewieziony do Brytanii przez Józefa z Arymatei. Wielu badaczy uważało Graala za symbol komunii, inni widzą w nim symbol obfitości z mitów celtyckich.

Wg innych legend Graalem może też być całun, w który owinięto ciało martwego Chrystusa, talerz, z którego Jezus spożywał Ostatnią Wieczerzę lub nawet samo pochodzenie Chrystusa (wg teorii Sang Real - Krew Królów) - geny Jezusa i jego rodu, legitymujące do uznania się za Nadczłowieka.".
http://portalwiedzy.onet.pl/60138,,,,graal,haslo.html

Co zaś w starofrancuskim znaczy sam termin - nie wiem.


Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 5885
Rejestracja: 21 paź 2009, 14:52
Lokalizacja: Norwegia
Kontakt:

Re: Jezus i Graal

Post autor: Hardi »

Xion8000 pisze:Ostatnio natknąłem się, na odkrycie pewnego naukowca, które przyznam, zrobiło na mnie wrażenie i nigdy o tym nie słyszałem wcześniej, że zostało dokonane takie odkrycie.

I właściwie chciałem zaprezentować to sympozjum do obejrzenia, warto obejrzeć całe, bo materiał jest naprawdę ciekawy. I co wy sądzicie o tym odkryciu ? czy to faktycznie jest Święty Graal, Który miał Jezus Chrystus ? I czy taki Graal jest już w człowieku od urodzenia, czy trzeba na niego zasłużyć, żeby go dostać ?

Jest 12 części tego sympozjum ---> http://www.youtube.com/watch?v=3x5I3_2v ... r_embedded#
Z ledwoscia przebrnalem przez czesc 1, a gdzie pozostale 11 hehe strasznie nudne, gosc cos mowi o jakiejs udanej smierci, a ja nie kumam o co kaman ;-) smierc moze byc udana, albo nie udana :?: ;-)
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Xion8000

Post autor: Xion8000 »

Naukowcy twierdzą, że to właśnie tego Graala miał Jezus i właśnie o to tu chodziło. Polecam dlatego 5 część obejrzeć, jest najważniejsza z tego sympozjum.

Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 5885
Rejestracja: 21 paź 2009, 14:52
Lokalizacja: Norwegia
Kontakt:

Post autor: Hardi »

Ale o co dokładnie chodzi, możesz tak w skrócie opisać to :?: Zobaczyłem ta część 5, ale nie wiem o co facetowi biega. Co to jest ta udana śmierć itd. :?:

ps. lepiej podawać tego linka http://www.vismaya-maitreya.pl/zmiany_w ... video.html bo wszystkie części są w jednym miejscu
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Xion8000

Post autor: Xion8000 »

Chodzi o to, że naukowcy uważają właśnie, przedstawiany materiał w filmie, za Graala, który ponoć miał Jezus i że właśnie odkryli tą tajemnice. W historii bardzo dużo ludzi szukało tego Graala. Najlepiej zapoznać się z historią Graala . Wydaje mi się, że naukowcu są w błędzie, a Graal nie służy tylko do przesyłania się w kosmos i do dobrej śmierci, ale do czego innego.

http://www.arena-albionu.pl/mmorpg/swiety_graal.html
Ostatnio zmieniony 03 gru 2009, 7:16 przez Xion8000, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 5885
Rejestracja: 21 paź 2009, 14:52
Lokalizacja: Norwegia
Kontakt:

Post autor: Hardi »

Ale co to jest dobra czy udana śmierć ?

klikam na linka i pisze: Strony nie odnaleziono - eioba.pl
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 5885
Rejestracja: 21 paź 2009, 14:52
Lokalizacja: Norwegia
Kontakt:

Post autor: Hardi »

Przebranlem przez calosc, zrozumialem z tego jakies 30 % ale zaciekawilo mnie to, wiec pogrzebalem troche w google na temat tego pana i w bibliotece (tutaj znalezlem sporo). Powiem Wam, ze jestem pod wilkim wrazeniem, bo ten facet mimo, ze raczje nie jest wierzacy to w sposob naukowy udowadnia, istnienie Boga, boskosc Jezusa, a rowniez pewne prawdy biblijne. Tak w skrocie co wazne, facet np. udowadnia to o czym Jezus mowil nie raz, sile wiary. Pamietacie to jak Jezus powiedzial wiara twoja Cie uzdrowila, albo niech stanie sie wedle wiary twoje, czy tez, o przenoszeniu gor wiara? Pamietacie to ile razy Jezusa wspominal na temat wiary? Gosc udowadnia, ze jestesmy tak skonstruowani, ze przez wiare mozemy wiele. Facet tez udowadnia, ze czlowiek zostal stworzony, aby zyc wiecznie, odnalazl w kodzie DNA zapis wiecznego zycia, ktory jest blokowany przez jakos sile (tak, nazwal to nieznana sila, jakies specyficzne pole elektromagnetyczne nieznane czlowiekowi), gdyby nie ta blokada nie byloby chorob i smierci, ale cos to blokuje i nie idze tego odblokowac. Czy nie przychodzi Wam na mysl, ogrod eden, Adam i Ewa i pierwszy grzech czlowieka? Facet udowadnia ze calym wrzechswiatem rzadzi jakies nieznane pole elektromagnetyczne, nazywa to nieznana sila, ktora ma moc dawac zycie itd. Udowadnia, ze ta sila jest z innego wymiaru. Facet twierdzi, ze Jezus posiadal ta sile i byl inni od pozostalych ludzi. Napisal, tak: jesli ktos nazwie ta moc i sile Bogiem, to bez watpienia Jezus musial nim byc.
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

EMET
Posty: 11282
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Post autor: EMET »

EMET pisze:
Trzeba by dojść, skąd sam termin "graal" - jako taki się wywodzi...
Chyba nie przypadkiem przez dwa "a".

Oto, co można przeczytać na jednej ze stron www --
"Graal (starofrancuski), nazwa tajemniczego naczynia (kielicha), poszukiwanego przez rycerzy Okrągłego Stołu króla Artura (Lancelot, Perceval, Gallahad).

Najstarsza wersja legendy o Graalu Perceval ou le conte du Graal Chr&#232;tiena de Troyes (ok. 1182) oraz Le roman de l'estoire dou Graal Roberta de Borron (koniec XII lub początek XIII w.). Kielich miał być naczyniem, z którego pił Chrystus (Jezus) w czasie Ostatniej Wieczerzy, przewieziony do Brytanii przez Józefa z Arymatei. Wielu badaczy uważało Graala za symbol komunii, inni widzą w nim symbol obfitości z mitów celtyckich.

Wg innych legend Graalem może też być całun, w który owinięto ciało martwego Chrystusa, talerz, z którego Jezus spożywał Ostatnią Wieczerzę lub nawet samo pochodzenie Chrystusa (wg teorii Sang Real - Krew Królów) - geny Jezusa i jego rodu, legitymujące do uznania się za Nadczłowieka.".
http://portalwiedzy.onet.pl/60138,,,,graal,haslo.html

Co zaś w starofrancuskim znaczy sam termin - nie wiem.
EMET:
Na znanej stronie
https://archive.org/details/texts
znalazłem niedawno właśnie Słownik starofrancuski i tamże mamy objaśnione, iż graal to [w tłum. na polski]: "kielich, czara, waza.".
Koniecznie trzeba mieć wgląd w starofrancuski, jednak.

Sam termin "graal" -- stał się takim umownym terminem na "rzecz", na którą się czeka jako wręcz nieosiągalną, lecz mocno pożądaną.
Mawia się np. "święty graal fizyki" - choćby "metaliczny wodór".

Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jezus Chrystus”