Czy Jezus z Nazaretu był żonaty?

Dwoistość natur, współistotność, imię JHWH, syn Marii...

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

machabeusz
Posty: 3319
Rejestracja: 06 lip 2007, 14:40

Post autor: machabeusz »

Yarpen Zirgin pisze:
machabeusz pisze:Yarpen nigdy nie przestaje mnie zadziwiać pod względem sprytnej dyskusji i udowadniania tego , że z KK wszystko jest o.k. a to co się kiedyś działo np. w średniowieczu to tylko takie drobne nieporozumienia.
Natomiast mnie nigdy nie przestają zadziwiać ludzie, którzy porzucili Kościół ponieważ ktoś w przeszłości okazał się większym grzesznikiem niż inni.
Właśnie taką sprytna dyskusję miełem na myśli , Yarpen :lol:

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

To nie jest żaden spryt. To proste podsumowanie swiadectw wielu osób, które właśnie takie rzeczy wskazują jako przyczyny odejścia z KK.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 3631
Rejestracja: 16 sie 2009, 22:50
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Post autor: Dezerter »

Yarpen Zirgin pisze:
rysi pisze:Obejrzyj lub przeczytaj Kod DaVinci to może nabierzesz dystansu do biblii i do religii.
Czytałem i oglądałem. Fajny stek bzdur.
ja się zdrowo naśmiałem, ale film jako film FABULARNY - dobry

A gdyby Jezus był żonaty i miał dzieci, to jak wskazuje bardzo wysokie pozycje jakie w chrześcijaństwie zajęła jego rodzina (matka , ojciec, kuzyni), to dzieci by były prawdziwymi półbogami - gdyby były
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/

Awatar użytkownika
Eutychus
Posty: 1924
Rejestracja: 21 maja 2009, 17:54
Lokalizacja: Górny Śląsk

Post autor: Eutychus »

Yarpen Zirgin pisze:To nie jest żaden spryt. To proste podsumowanie swiadectw wielu osób, które właśnie takie rzeczy wskazują jako przyczyny odejścia z KK.
2 Koryntian 6:14 Nie chodźcie w obcym jarzmie z niewiernymi; bo co ma wspólnego sprawiedliwość z nieprawością albo jakaż społeczność między światłością a ciemnością? 15 Albo jaka zgoda między Chrystusem a Belialem, albo co za dział ma wierzący z niewierzącym? 16 Jakiż układ między świątynią Bożą a bałwanami? Myśmy bowiem świątynią Boga żywego, jak powiedział Bóg: Zamieszkam w nich i będę się przechadzał pośród nich, I będę Bogiem ich, a oni będą ludem moim. 17Dlatego wyjdźcie spośród nich i odłączcie się, mówi Pan,I nieczystego się nie dotykajcie; A ja przyjmę was 18 I będę wam Ojcem, a wy będziecie mi synami i córkami, mówi Pan Wszechmogący; 2 Koryntian 7:1 mając tedy te obietnice, umiłowani, oczyśćmy się od wszelkiej zmazy ciała i ducha, dopełniając świątobliwości swojej w bojaźni Bożej.
Objawienie 18:1 Potem widziałem innego anioła zstępującego z nieba, który miał wielkie pełnomocnictwo, i rozjaśniła się ziemia od jego blasku. 2 I zawołał donośnym głosem: Upadł, upadł Wielki Babilon i stał się siedliskiem demonów i schronieniem wszelkiego ducha ieczystego i schronieniem wszelkiego ptactwa nieczystego i wstrętnego. 3 Gdyż wszystkie narody piły wino szaleńczej rozpusty jego i królowie ziemi uprawiali z nim wszeteczeństwo, a kupcy ziemi wzbogacili się na wielkim jego przepychu. 4 I usłyszałem inny głos z nieba mówiący: Wyjdźcie z niego, ludu mój, abyście nie byli uczestnikami jego grzechów i aby was nie dotknęły plagi na niego spadające, 5 gdyż aż do nieba dosięgły grzechy jego i wspomniał Bóg na jego nieprawości. 6 Odpłaćcie mu, jak i on odpłacił, i w dwójnasób oddajcie według uczynków jego; do kielicha, w którym napój mieszał, nalejcie mu podwójną miarę. 7 Ile sam siebie uwielbiał i rozkoszy zażywał, tyle udręki i boleści mu zadajcie; gdyż mówi w sercu swoim: Siedzę jak królowa, wdową nie jestem, a żałoby nie zaznam. 8 Dlatego w jednym dniu przyjdą jego plagi, śmierć i boleść, i głód, i spłonie w ogniu; bo mocny jest Pan, Bóg, który go osądził. 9  I zapłaczą nad nim, i smucić się będą królowie ziemi, którzy z nim wszeteczeństwo uprawiali i rozkoszy zażywali, gdy ujrzą dym jego pożaru. 10  Z dala stać będą ze strachu przed jego męką, mówiąc: Biada, biada tobie, miasto wielkie, Babilonie, miasto potężne, gdyż w jednej godzinie nastał twój sąd.

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Dezerter pisze:ja się zdrowo naśmiałem, ale film jako film FABULARNY - dobry
Patrząc pod tym kątem, to Anioły i demony są dużo lepsze.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

rysi
Posty: 27
Rejestracja: 14 lut 2010, 20:05

Post autor: rysi »

Yarpen Zirgin pisze:Lepiej będzie, jeżeli podasz dokładniejsze namiary na tę wypowiedź papieża także w innej literaturze.
Przecież jest tytuł książki z której to wzięte: "Ostatnia dyktatura. W obronie Kościoła przed papieżem i biskupami" — Rik Devillé, Da Capo
Na pewno umieścili źródło.
Religio, ile nieszczęść możesz spowodować!

Lukrecjusz (95-55 pne), poeta i filozof rzymski
Nic nie daje takiej władzy nad ludem jak zabobon

Paul T. Holbach
Marzenie o świętości katolickiej:
Violetta Villas

Mam tylko jedno marzenie. Chciałabym zostać świętą. Staram się być dobrym człowiekiem, ofiarować innym swoje serce. Dlatego, jeśli moje uczynki spodobają się Bogu, to może uda mi się. Tego właśnie naprawdę chcę.

Angora 32/98

Zaczęła od tego, że odrzuciła własne dziecko a swą nową rodziną, jak na świętego przystało, uczyniła 180 kotów, 60 psów i 15 kóz, które mieszkają z nią w domu. Jak doniosła wcześniejsza Angora (26/98), zawód świętej nie zawsze jednak stukniętej babci wychodzi: „Obchodzącą 60 urodziny artystkę chciał odwiedzić "Super Express" ale mu się nie udało, więc porozmawiał z sąsiadami gwiazdy, która niedawno ogłosiła, że chce się upodobnić do św. Franciszka. «Opowiada, że taka dobra dla zwierząt, a trzyma je w słońcu na łańcuchu. Kiedyś widzieliśmy jak zatłukła psa szpadlem, bo zagryzł jej kota. Jak zwróciliśmy uwagę, bluznęła tak, że musieliśmy dzieciom uszy zakrywać!»"
Słyszałeś kiedyś o Adolfie Hitlerze? On też sobie ubzdurał 'naród wybrany'... "Sapere aude"
Kto rozprawia, powołując się na autorytet,
nie posługuje się rozumem, lecz raczej pamięcią"

Leonardo da Vinci
Reformowani (lutry, kalwiny i in.) widzą w papieżu apokaliptycznego Antychrysta i traktują to dość poważnie i dosłownie (patrz: The Antichrist oraz Pope's Palace). My widzimy w nim tylko króla władającego sprawnie swym królestwem, który jednakże nijak się ma do Piotra z Ewangelii. Swoją drogą, nie mogę zrozumieć, dlaczego papieże mienią się następcami św. Piotra, skoro wiadomo, że to właśnie jego stronnictwo przegrało we wczesnym chrześcijaństwie z partią Pawła, choć z drugiej strony Piotr był lawirantem, być może z tym przymiotem apostolskim utożsamiają się papieże ?
Ten kontrast barwnie opisuje Rick Deville, były ksiądz: "Wznieście wzrok: nowy Mesjasz przybywa z nieba, niesiony przez białego gołębia ze śmigłami. Człowiek ubrany na biało, Ojciec Święty, podróżuje po całym świecie, co nie jest dane wszystkim szefom państwa. A przecież gdy Jezus się zgodził, by jedyny raz oddano mu cześć, usiadł na osiołku, zwierzęciu, które zwano wówczas wierzchowcem ubogich. Cóż za kontrast ze swym obecnym wikariuszem, który śpi w pozłacanych łożach i pozdrawia swój lud zza pancernych szyb !"
Yarpen Zirgin pisze:Zacytuj naukowe źródła
Naukowe to dla ciebie z katechizmu KK?
machabeusz pisze:Bardziej powinieneś zastanowić się nad tym co oznacza śmierć Pańska dla Ciebie i jak możesz z tego skorzystać.
Śmierć pańska dotyczyła synów Dawida.
machabeusz pisze:Słyszałeś o sądzie wiecznym?
Sąd wieczny to fikcja.
machabeusz pisze:Yarpen nigdy nie przestaje mnie zadziwiać pod względem sprytnej dyskusji i udowadniania tego , że z KK wszystko jest o.k. a to co się kiedyś działo np. w średniowieczu to tylko takie drobne nieporozumienia. :mrgreen:
Bo Yarpen to posłaniec z Królestwa Wybranych RM.
Dezerter pisze:A gdyby Jezus był żonaty i miał dzieci, to jak wskazuje bardzo wysokie pozycje jakie w chrześcijaństwie zajęła jego rodzina (matka , ojciec, kuzyni), to dzieci by były prawdziwymi półbogami - gdyby były
Cztery ewangelie nazywane kanonicznymi (Mateusza, Łukasza, Marka i Jana) nie były jedynymi, które krążyły w rodzącym się chrześcijaństwie. Istniały co najmniej trzy inne ewangelie: Tomasza, Filipa i Marii Magdaleny. Ta ostatnia wchodzi w skład Kodeksu Berlińskiego, czyli serii manuskryptów odkrytych na początku XIX wieku.

Kodeks ukazuje między innymi scenę rywalizacji, która skłóciła Piotra i Marię Magdalenę. Chodzi o fakt, że to ona pierwsza zobaczyła Jezusa po zmartwychwstaniu. "Czy jest możliwe, żeby się spotkał z kobietą po kryjomu, kiedy to właśnie my powinniśmy go otaczać i słuchać?" — zapytywał Piotr. Na co odpowiedział mu Lewi: "Jeśli Zbawiciel uznał ją za godną, kim jesteś ty, który ją odrzucasz?" Ewangelie Tomasza i Filipa, podobnie zresztą jak Jana, również uznają doniosłe znaczenie Marii Magdaleny.

W czasach Marii Magdaleny kobiety odgrywały dużo większą rolę. Akty apokryficzne (istnieją także Akty apostolskie, które są w składzie tekstów kanonicznych) mówią o kobietach, które nauczały i chrzciły. Te informacje mocno niepokoiły ojców Kościoła w pierwszych wiekach naszej ery. Wtedy właśnie Tertullien, który był najbardziej antyfemistyczny ze wszytkich przywódców Kościoła, gwałtownie przeciwstawił się dopuszczaniu kobiet do święceń kapłańskich; i ta frakcja zwyciężyła.

W dawnych czasach ojcowie Kościoła zmienili go w instytucję zdecydowanie patriarchalną. Dla nich kobieta była "drzwiami do piekła" (Tertulian) i — jak mówili — "wszystkie powinny umrzeć ze wstydu na samą myśl, że są kobietami" (Klemens z Aleksandrii). To teolodzy właśnie, głównie Ireneusz z Lyonu w roku 195 n.e., usunęli wiele tekstów uznanych przez pierwotny świat chrześcijański, ponieważ nie pasowały do doktryny.
Jak widzisz Maria Magdalena i inne kobiety zostały wyklęte w chrześcijaństwie.

Ewangelia Filipa
32 Trzy chodziły z Panem zawsze: Maryja, Jego matka, Jej siostra i ;Magdalena, ta, którą nazywa się Jego towarzyszką. „Maria" bowiem to Jego siostra, i Jego matka, i Jego towarzyszka.
Na terenie Marsylii, po części za sprawą Jana Kasjana, który założył na tych terenach szkoły żeńskie i męskie oraz zakon kasjanicki w 410 roku, narodził się kult Matki Boskiej Gromnicznej oraz kult Czarnej Madonny z Ferrieres, związany bezpośrednio z Marią Magdaleną.

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

rysi pisze:Przecież jest tytuł książki z której to wzięte: "Ostatnia dyktatura. W obronie Kościoła przed papieżem i biskupami" — Rik Devillé, Da Capo
Na pewno umieścili źródło.
Na pewno to Kopernik umarł. Wybacz, ale dla mnie ta książka to nie jest źródło. Źródłem będzie konkretna infomracja na temat tego, kiedy ta wypowiedź padła.
rysi pisze:Naukowe to dla ciebie z katechizmu KK?
To opracowanie stworzone przez kogoś, komu nie zalezy na "dokopaniu" KK.

Ps. Sprawdziłeś już kto stanowi trzon społeczeństwa w państwach Ameryki Łacińskiej?
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

machabeusz
Posty: 3319
Rejestracja: 06 lip 2007, 14:40

Post autor: machabeusz »

rysi pisze:
machabeusz pisze:Bardziej powinieneś zastanowić się nad tym co oznacza śmierć Pańska dla Ciebie i jak możesz z tego skorzystać.
Śmierć pańska dotyczyła synów Dawida.
To nieprawda. Pan Jezus umarł za wszystkich , którzy w Niego uwierzą:

Łuk. 24:46-47
46. I rzekł im: Jest napisane, że Chrystus miał cierpieć i trzeciego dnia zmartwychwstać
47. I że, począwszy od Jerozolimy, w imię jego ma być głoszone wszystkim narodom upamiętanie dla odpuszczenia grzechów.
(BW)


1 Jan. 2:1-2
1. Dzieci moje, to wam piszę, abyście nie grzeszyli. A jeśliby kto zgrzeszył, mamy orędownika u Ojca, Jezusa Chrystusa, który jest sprawiedliwy.
2. On ci jest ubłaganiem za grzechy nasze, a nie tylko za nasze, lecz i za grzechy całego świata.
(BW)

rysi pisze:
machabeusz pisze:Słyszałeś o sądzie wiecznym?
Sąd wieczny to fikcja.
To co Ty nazywasz fikcją może okazać się dla Ciebie zgubą. Na sądzie staną wszyscy niezbawieni ludzie. Ujawnione zostaną wszystki ich grzechy i uczynki. Karą za grzechy i upór będzie jezioro płnoące ogniem i siarką.
Ci co uwierzą w Jezusa i nawrócą się do Boga żywego nie staną na sądzie , leczy żyć będą wiecznie. Przed soba więc jak widzisz masz dwie możliwości. Nie wahaj się wybrać tej właściwej.
rysi pisze:Bo Yarpen to posłaniec z Królestwa Wybranych RM.
Na szczęście Yarpen ma poczucie humoru. :lol: Radziłbym jednak nie nadwyrężać tej cechy. :crazy:

Awatar użytkownika
Anowi
Posty: 10038
Rejestracja: 02 wrz 2007, 14:28
Lokalizacja: Bóg wie

Post autor: Anowi »

posiadanie żony i dzieci - to wielka odpowiedzialność, która spoczywała na głowie rodziny - to nie to samo co dziś. Jezus wiedział po co się narodził i po co przyszedł na ten świat..........
Dezerter masz rację........z tymi półbogami............To nie był plan Boga.....
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.

Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 5885
Rejestracja: 21 paź 2009, 14:52
Lokalizacja: Norwegia
Kontakt:

Post autor: Hardi »

Yarpen Zirgin pisze:
Dezerter pisze:ja się zdrowo naśmiałem, ale film jako film FABULARNY - dobry
Patrząc pod tym kątem, to Anioły i demony są dużo lepsze.
nareszcie cos z czym sie moge z toba zgodzic :mrgreen: film "Anioly i demony" znacznie ciekawszy i lepszy

rysi, nie ustosunkowales sie do tego co napisal, moze przeoczyles to napisze jeszcze raz:
mi nie przekadzaloby gdyby Jezusa byl zonaty i dzieciaty, to nie umiejszyloby Jego ofiary itd., widzialem film o ktorym mowa i powiem Ci szczerze, ze nie zrobil na mnie wrazenia, brak jakich kolwiek dowodow, po prostu fikcja, a pamietaj, ze ja nie jestem przeciwnikiem tego aby Jezus byl zonaty i dzieciaty ;-)
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Hardi pisze:nareszcie cos z czym sie moge z toba zgodzic film "Anioly i demony" znacznie ciekawszy i lepszy
Przynajmniej, chociaż pełno w nim baboli popełnionych przez Browna, jest jakaś akcja, a nie ciągła paplanina.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 5885
Rejestracja: 21 paź 2009, 14:52
Lokalizacja: Norwegia
Kontakt:

Post autor: Hardi »

Ja tam nie wiem czy babole, ale film z dobra akcja i fabula :-)
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

rysi
Posty: 27
Rejestracja: 14 lut 2010, 20:05

Post autor: rysi »

Hardi pisze:rysi, nie ustosunkowales sie do tego co napisal, moze przeoczyles to napisze jeszcze raz:
mi nie przekadzaloby gdyby Jezusa byl zonaty i dzieciaty, to nie umiejszyloby Jego ofiary itd., widzialem film o ktorym mowa i powiem Ci szczerze, ze nie zrobil na mnie wrazenia, brak jakich kolwiek dowodow, po prostu fikcja, a pamietaj, ze ja nie jestem przeciwnikiem tego aby Jezus byl zonaty i dzieciaty ;-)
Hardi czy ty to nie rozumiesz, że jak były jakieś dokumenty potwierdzające tą tezę to zostały już dawno usunięte.
W jakim celu była powołana Święta Inkwizycja?
Ile Katedr we Francji jest pod wezwaniem Marii Magdaleny?
Dlaczego Maria Magdalena została ogłoszona nierządnicą przez kościół?
Co wiedzieli Templariusze, że dostali nieograniczone przywileje, a później jednego dnia zostali wyłapani i spaleni na stosie?

Ciekawą sytuację przedstawia 8 stacja Drogi Krzyżowej w Kościele Marii Magdaleny w Rennes-le-Château na południu Francji. Przedstawia ona Marię Magdalenę z dzieckiem. Nie jest to sytuacja rzeczywista ale sugestywna. Ma za zadanie zasugerować że jednak jest coś na rzeczy. Ową drogę krzyżową Sonier znalazł w sarkofagu znalezionym podczas remontu ołtarza w kościele. Znalazł on także zaszyfrowane zwoje po czym zaczął dysponować ogromną fortuną.
Yarpen Zirgin pisze:Na pewno to Kopernik umarł. Wybacz, ale dla mnie ta książka to nie jest źródło. Źródłem będzie konkretna infomracja na temat tego, kiedy ta wypowiedź padła.
A może Kopernik był kobietą?
machabeusz pisze:To co Ty nazywasz fikcją może okazać się dla Ciebie zgubą. Na sądzie staną wszyscy niezbawieni ludzie. Ujawnione zostaną wszystki ich grzechy i uczynki. Karą za grzechy i upór będzie jezioro płnoące ogniem i siarką.
Ci co uwierzą w Jezusa i nawrócą się do Boga żywego nie staną na sądzie , leczy żyć będą wiecznie. Przed soba więc jak widzisz masz dwie możliwości. Nie wahaj się wybrać tej właściwej.
Śmiejesz się ze swojej babki że myślała że matka boska była polką.
Myślisz że jesteś od niej lepszy?
Ona została wprowadzona w błąd, ale ty wiesz że ta bajka nie jest dla ciebie i dalej w to wierzysz.
Grzech pierworodny i wogóle grzech jest wpisany w tradycję judaistyczną, a ukrzyżowanie Jezusa miało ich wyzwolić od tego właśnie poczucia winy.
Czy ty nie potrafisz tego zrozumieć, że Polacy nie są żydami i to ich nie dotyczy.


Pewien człowiek znalazł jajko orła.
Zabrał je i włożył do gniazda kurzego w zagrodzie.
Orzełek wylągł się ze stadem kurcząt
i wyrósł wraz z nimi.

Orzeł przez całe życie
zachowywał się jak kury z podwórka
myśląc, że jest podwórkowym kogutem.
Drapał w ziemi szukając glist i robaków.
Piał i gdakał. Potrafił nawet
trzepotać skrzydłami
i fruwać kilka metrów w powietrzu.
No bo przecież, czyż nie tak właśnie fruwają koguty?

Minęły lata i orzeł zestarzał się.
pewnego dnia zauważył wysoko nad sobą,
na czystym niebie wspaniałego ptaka.
Płynął elegancko i majestatycznie
wśród prądów powietrza,
ledwo poruszając potężnymi, złocistymi skrzydłami.

Stary orzeł patrzył w górę oszołomiony.
-- Co to jest? --
zapytał kurę stojącą obok.
-- To jest orzeł, król ptaków --
odrzekła kura. --
Ale nie myśl o tym
Ty i ja jesteśmy inni niż on.

Tak więc orzeł więcej o tym nie myślał.
I umarł, wierząc,
że jest kogutem w zagrodzie.

Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 5885
Rejestracja: 21 paź 2009, 14:52
Lokalizacja: Norwegia
Kontakt:

Post autor: Hardi »

rysi, jesli "przerobisz" orla na koguta to pewnie dostaniesz nobla ;-)
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

rysi
Posty: 27
Rejestracja: 14 lut 2010, 20:05

Post autor: rysi »

Hardi pisze:rysi, jesli "przerobisz" orla na koguta to pewnie dostaniesz nobla
To już zostało dokonane, podczas chrystianizacji ludzie zostali przerobieni na trzodę i nawet im z tym dobrze.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jezus Chrystus”