W którym miesiącu urodził się Jezus?

Dwoistość natur, współistotność, imię JHWH, syn Marii...

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Anowi
Posty: 10038
Rejestracja: 02 wrz 2007, 14:28
Lokalizacja: Bóg wie

Post autor: Anowi »

Lucyfer pisze:Nie da się uzasadnić fałszywego poglądu o trzy i pół letniej działalności Jezusa bo Ewangelie opisują jedynie 62 tygodnie jego działalności i został zabity. Łukasz nie pisze że to działo się za Tyberiusza w 15 roku i 16 roku i 17 roku i 18 roku, a tak by napisał gdyby Jezus działał dłużej. Łukasz pisze tylko o jednym roku i Jezus to potwierdził że to był rok dobrej woli Boga.
Łuk. 4:18-19
18. Duch Pański nade mną, przeto namaścił mnie, abym zwiastował ubogim dobrą nowinę, posłał mnie, abym ogłosił jeńcom wyzwolenie, a ślepym przejrzenie, abym uciśnionych wypuścił na wolność,
19. Abym zwiastował miłościwy rok Pana.
(BW)
to - działo się w 15 roku Tyberiusza (śmierć Jezusa)

sam twierdzisz, że Jezus głosił przez rok, a Rok Dobrej Woli Boga trwa 42 miesiące

(Kpł 25:10) Będziecie święcić pięćdziesiąty rok, oznajmijcie wyzwolenie w kraju dla wszystkich jego mieszkańców. Będzie to dla was jubileusz - każdy z was powróci do swej własności i każdy powróci do swego rodu. (11) Cały ten rok pięćdziesiąty będzie dla was rokiem jubileuszowym - nie będziecie siać, nie będziecie żąć tego, co urośnie, nie będziecie zbierać nieobciętych winogron, (12) bo to będzie dla was jubileusz, to będzie dla was rzecz święta. Wolno wam jednak będzie jeść to, co urośnie na polu. (13) W tym roku jubileuszowym każdy powróci do swej własności.

oznajmijcie wyzwolenie - "oto Baranek Boży"
powróci do swej własności - wniebowstąpienie

(Kpł 25:20) Jeżeli zaś powiecie: co będziemy jedli w siódmym roku, jeżeli nie będziemy siali ani zbierali plonów? (21) Ześlę wam błogosławieństwo w szóstym roku, tak że plony wystarczą na trzy lata. (22) W ósmym roku będziecie siać i będziecie jeść z dawnych plonów. Aż do dziewiątego roku, aż do nowych plonów będziecie jedli dawne plony.
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.

Lucyfer

Post autor: Lucyfer »

Anowi pisze:
Lucyfer pisze:Nie da się uzasadnić fałszywego poglądu o trzy i pół letniej działalności Jezusa bo Ewangelie opisują jedynie 62 tygodnie jego działalności i został zabity. Łukasz nie pisze że to działo się za Tyberiusza w 15 roku i 16 roku i 17 roku i 18 roku, a tak by napisał gdyby Jezus działał dłużej. Łukasz pisze tylko o jednym roku i Jezus to potwierdził że to był rok dobrej woli Boga.
Łuk. 4:18-19
18. Duch Pański nade mną, przeto namaścił mnie, abym zwiastował ubogim dobrą nowinę, posłał mnie, abym ogłosił jeńcom wyzwolenie, a ślepym przejrzenie, abym uciśnionych wypuścił na wolność,
19. Abym zwiastował miłościwy rok Pana.
(BW)
to - działo się w 15 roku Tyberiusza (śmierć Jezusa)

sam twierdzisz, że Jezus głosił przez rok, a Rok Dobrej Woli Boga trwa 42 miesiące
Nigdy rok nie trwał 42 miesiące, przeważnie 12 miesięcy lub 13 według kalendarza księżycowego. Jezus działał normalne 62 tygodnie, dokładnie tyle ile zapowiedział Daniel.
Dan. 9:26
26. A po sześćdziesięciu dwóch tygodniach Pomazaniec będzie zabity i nie będzie go; lud księcia, który wkroczy, zniszczy miasto i świątynię, potem nadejdzie jego koniec w powodzi i aż do końca będzie wojna i postanowione spustoszenie.
(BW)

Jezus rozpoczął działalność w dniu 27 stycznia 29 roku ne. Po 40 dniach przebywania na pustyni udał się z uczniami na wesele.
Jan. 2:1-2
1. A trzeciego dnia było wesele w Kanie Galilejskiej i była tam matka Jezusa.
2. Zaproszono też Jezusa wraz z jego uczniami na to wesele.
(BW)

Było to na początku marca 29 r.ne, przed Paschą 29 r w dniu 14 Nisan.
Jan. 2:11-23
11. Takiego pierwszego cudu dokonał Jezus w Kanie Galilejskiej; i objawił chwałę swoją, i uwierzyli weń uczniowie jego.
12. Potem udał się do Kafarnaum wraz z matką swoją i braćmi, i uczniami swoimi, i tam pozostali kilka dni.
13. A gdy się zbliżała Pascha żydowska, udał się Jezus do Jerozolimy.
14. I zastał w świątyni sprzedających woły i owce, i gołębie, i siedzących wekslarzy.
15. I skręciwszy bicz z powrózków, wypędził ich wszystkich ze świątyni wraz z owcami i wołami; wekslarzom rozsypał pieniądze i stoły powywracał,
16. A do sprzedawców gołębi rzekł: Zabierzcie to stąd, z domu Ojca mego nie czyńcie targowiska.
17. Wtedy uczniowie jego przypomnieli sobie, że napisano: Żarliwość o dom twój pożera mnie.
18. Wtedy odezwali się Żydzi, mówiąc do niego: Jaki znak pokażesz nam na dowód, że ci to wolno czynić?
19. Jezus, odpowiadając, rzekł im: Zburzcie tę świątynię, a Ja w trzy dni ją odbuduję.
20. Na to rzekli Żydzi: Czterdzieści sześć lat budowano tę świątynię, a Ty w trzy dni chcesz ją odbudować?
21. Ale On mówił o świątyni ciała swego.
22. Gdy więc został wzbudzony z martwych, przypomnieli sobie uczniowie jego, że to mówił, i uwierzyli Pismu i słowu, które wyrzekł Jezus.
23. A gdy był w Jerozolimie na święcie Paschy, wielu uwierzyło w imię jego, widząc cuda, których dokonywał.
(BW)

Jezus był na święcie Paschy w Jerozolimie w 29 r.ne. w dniu 14 Nisan.

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6316
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

Lucyfer pisze:26. A po sześćdziesięciu dwóch tygodniach Pomazaniec będzie zabity
Już któryś raz z kolei to powtarzasz, masz w tym jakiś cel ?
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
Anowi
Posty: 10038
Rejestracja: 02 wrz 2007, 14:28
Lokalizacja: Bóg wie

Post autor: Anowi »

Mury Jerozolimy odbudowywano 52 dni, spytaj Nike, czy jest to realnie możliwe. Ale 52 miesiące już bardziej. I spójrz:

(Neh 6:15) I mur został wykończony dwudziestego piątego dnia miesiąca Elul, po pięćdziesięciu dwóch dniach.

a byli tacy, którzy pytali:

(1) Gdy zaś Sanballat usłyszał, że my odbudowujemy mur, zapłonął gniewem i bardzo się oburzył, i zaczął drwić z Żydów, (2) mówiąc w obecności swoich braci i wojska samarytańskiego tak: Co ci nędzni Żydzi wyczyniają? Czy można im na to pozwolić? Czy zaczną składać ofiary? Czy chcą to dokończyć w jednym dniu? Czy z kupy gruzu na nowo ożywią te kamienie, które są przecież spalone?

1.....2.....3.....4.....5.....6.....7.....8.....9.....10.....11.....12.....13 m-c księżycowy
................................25 rozpoczęli........................................
............10 m-c................................................................20 m-c
............................................................30 m-c....................
.......................................40 m-c.........................................
...................50 m-c...25 ukończyli

ukończyli w jednym dniu po 4 latach

dlatego widzisz, dzień nie zawsze dzień oznacza a tydzień - tydzień
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.

Lucyfer

Post autor: Lucyfer »

Queza30 pisze:
Lucyfer pisze:26. A po sześćdziesięciu dwóch tygodniach Pomazaniec będzie zabity
Już któryś raz z kolei to powtarzasz, masz w tym jakiś cel ?
Oczywiście że mam cel, zwrócić uwagę na tekst biblijny który zapowiadał pojawienie się Mesjasza Jezusa Chrystusa w odpowiednim czasie i co z nim się stanie po 62 tygodniach jego działalności.
Czytając 4 Ewangelie widzimy że to się wypełniło i Jezus po 62 tygodniach działalności został zabity.
Mat. 17:22-23
22. A gdy przebywali w Galilei, rzekł im Jezus: Syn Człowieczy będzie wydany w ręce ludzi.
23. I zabiją
go, ale On trzeciego dnia będzie wskrzeszony z martwych. I zasmucili się bardzo.
(BW)

Awatar użytkownika
Anowi
Posty: 10038
Rejestracja: 02 wrz 2007, 14:28
Lokalizacja: Bóg wie

Post autor: Anowi »

62 tygodnie + 40 dni = (62x7) + 40 = 474 dni od chrztu do wniebowstąpienia. Tak?
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Był kiedyś ktoś,kto miał "nieść światło",a co wyszło z jego intencji,to nazwać mozna krótko:

grzech i śmierć rodzaju ludzkiego,pokolenie za pokoleniem. trzeba sie wystrzegać tak "niosącego".
Już to było na forum,ale zgodnie z zapisem biblijnym : 'ciagle się uczą i do poznania prawdy
dojść nie mogą" Lepiej nie "ściemniać",bo nagrody za to nie będzie,wręcz przeciwnie, kara.

http://www.nastrazy.pl/archiwum/1984_6_07.htm

Pod tym linkiem jest wyłozona "kawa na ławę",-nie trzeba Lucka do pomocy.
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Lucyfer

Post autor: Lucyfer »

Jachu pisze:Był kiedyś ktoś,kto miał "nieść światło",a co wyszło z jego intencji,to nazwać mozna krótko:

grzech i śmierć rodzaju ludzkiego,pokolenie za pokoleniem. trzeba sie wystrzegać tak "niosącego".
Już to było na forum,ale zgodnie z zapisem biblijnym : 'ciagle się uczą i do poznania prawdy
dojść nie mogą" Lepiej nie "ściemniać",bo nagrody za to nie będzie,wręcz przeciwnie, kara.

http://www.nastrazy.pl/archiwum/1984_6_07.htm

Pod tym linkiem jest wyłozona "kawa na ławę",-nie trzeba Lucka do pomocy.
Uwaga!. Pod tym podanym linkiem znajdują się nieprawdziwe informacje na temat czasu narodzenia i działalności Jezusa. Kto to czyta ten ryzykuje tym że może być zwiedziony zmyślonymi wywodami innych nauczycieli niż Jezus Chrystus.
Zawsze trzeba trzymać się Biblii a nie zmyślonymi opowieściami innych nauczycieli którzy wyprodukowali tomy nieprawdziwych informacji. Taki ktoś kto w nie uwierzy ten może sobie przekreślić życie bo będzie miał trudności z dojściem do prawdy.
2 Tym. 4:2-4
2. Głoś Słowo, bądź w pogotowiu w każdy czas, dogodny czy niedogodny, karć, grom, napominaj z wszelką cierpliwością i pouczaniem.
3. Albowiem przyjdzie czas, że zdrowej nauki nie ścierpią, ale według swoich upodobań nazbierają sobie nauczycieli, żądni tego, co ucho łechce,
4. I odwrócą ucho od prawdy, a zwrócą się ku baśniom;

(BW)Jan. 5:39-40
39. Badacie Pisma, bo sądzicie, że macie w nich żywot wieczny; a one składają świadectwo o mnie;
40. Ale mimo to do mnie przyjść nie chcecie, aby mieć żywot.
(BW)


Awatar użytkownika
Anowi
Posty: 10038
Rejestracja: 02 wrz 2007, 14:28
Lokalizacja: Bóg wie

Post autor: Anowi »

Z zapisu Ewangelii wg św. Łukasza 1:26 wynika, że Jan Chrzciciel był o sześć miesięcy starszy od naszego Pana. Elżbieta była bowiem w szóstym miesiącu ciąży, gdy Maria została w cudowny sposób poinformowana o tym, że porodzi Jezusa. Aby zatem uzyskać ścisłą informację o dacie Pańskich narodzin, należy ustalić, w którym miesiącu prorok Zachariasz został powiadomiony o narodzeniu Jana.
samo powiadomienie nie znaczy, że zaszła w ciążę

Maria musiała sama sprawdzić, na własne oczy, czy jej krewna rzeczywiście jest w ciąży czy tylko jej się to wszystko przyśniło.

(Łk 1:39) A Maria wybrała się w onych dniach w drogę i udała się śpiesznie do górskiej krainy, do miasta judzkiego, (40) i weszła do domu Zachariasza, i pozdrowiła Elżbietę. (41) A gdy Elżbieta usłyszała pozdrowienie Marii, poruszyło się dzieciątko w jej łonie, i Elżbieta napełniona została Duchem Świętym, (42) i zawołała donośnym głosem i rzekła: Błogosławionaś ty między niewiastami i błogosławiony owoc żywota twego. (43) A skądże mi to, że matka mojego Pana przyszła do mnie? (44) Bo oto, gdy dotarł do uszu moich głos pozdrowienia twego, poruszyło się z radości dzieciątko w moim łonie. (45) I błogosławiona, która uwierzyła, że nastąpi wypełnienie słów, które Pan do niej wypowiedział.

ile czasu minęło od zwiastowania do uwierzenia?
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.

Awatar użytkownika
Anowi
Posty: 10038
Rejestracja: 02 wrz 2007, 14:28
Lokalizacja: Bóg wie

Post autor: Anowi »

Z zapisów biblijnych jest nam wiadomo, iż Zachariasz pełnił służbę w świątyni Bożej. Pochodził on z rodziny Abijaszowej (Łuk. 1:5), jednej z dwudziestu czterech rodzin, które zostały naznaczone przez Dawida do służby świątynnej (1 Kron. 24:7-18). Jak wynika z podanych wersetów, rodzina Abijasza była ósmą z kolei w ustanowionym przez los porządku. Każdy kapłan wykonywał swe religijne usługi przez okres 15 dni w ciągu roku. Zmiana Zachariaszowa przypadała więc w drugiej połowie miesiąca czwartego, który po hebrajsku nazywał się Thammuz, a po polsku lipiec. Podczas tych właśnie piętnastu dni Anioł powiadomił Zachariasza, że będzie miał syna
zawsze to był ten sam miesiąc? to trochę niesprawiedliwe, że jedni mają "urlop" zawsze latem a inni zawsze zimą

a jeśli rok liczył 13 miesięcy to zapewniał pewien cykl
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Anowi wznawiając temat,przywołała link do postu,który kiedyś podałem

http://img356.imageshack.us/my.php?imag ... 536iy4.jpg

Wystarczy kliknąc nań dwukrotnie,aby uzyskać powiększenie i wiekszą czytelność.
A następnie przeanalizować opisy,a nawet sprawdzić odwolania do tekstu Biblii.

BTW

Lucek niech sie boi. Ja się boję za niego.
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Lucyfer

Post autor: Lucyfer »

Jachu pisze:
Lucek niech sie boi. Ja się boję za niego.
Jan. 5:39-40
39. Badacie Pisma, bo sądzicie, że macie w nich żywot wieczny; a one składają świadectwo o mnie;
40. Ale mimo to do mnie przyjść nie chcecie, aby mieć żywot.

Jachu, dlaczego badając Pisma nie chcecie przyjść do Chrystusa a trzymacie się Tomów innego nauczyciela?

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Lucyfer pisze:Jachu, dlaczego badając Pisma nie chcecie przyjść do Chrystusa a trzymacie się Tomów innego nauczyciela?
Mówię i piszę za siebie,ale chętnie uczę się od tych,którzy byli przede mną i byli zapowiedziani przez Pana. Jestem bardzo ostrożny wobec tych,ktorzy są uzurpatorami 'nauk wszelakich"
To wielki dar,mieć dobrą i zgodną z "całym Pismem" wykladnię,która daje przyzwoite,aczkolwiek niezupełne poznanie. Lepiej to,niż tworzyć 'na kolanie'androny. Ja naprawdę rozpoznaje duchy w jakich
piszą i mówią ludzie,ale nie gardzę nimi,lecz współczuję im,-no chyba,że kieruje nimi złośliwość. Tacy też się zdarzają.

Przyp. 1:1-7
1. Przypowieści Salomona, syna Dawida, króla izraelskiego:
2. Dla poznania mądrości i karności, dla zrozumienia mów roztropnych,
3. Dla przyjęcia pouczenia o rozważnym postępowaniu, o sprawiedliwości i prawie, i prawości,
4. Dla udzielenia prostaczkom roztropności, młodym poznania i rozwagi.
5. Kto mądry, niech słucha i pomnaża naukę, a rozumny niech zdobywa wskazówki,
6. Aby rozumieć przypowieść i przenośnię, słowa mędrców i ich zagadki.
7. Bojaźń Pana jest początkiem poznania; głupcy gardzą mądrością i karnością.
(BW)

Mat. 11:25-27
25. W tym czasie odezwał się Jezus i rzekł: Wysławiam cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom.
26. Zaprawdę, Ojcze, bo tak się tobie upodobało.
27. Wszystko zostało mi przekazane przez Ojca mego i nikt nie zna Syna tylko Ojciec, i nikt nie zna Ojca, tylko Syn i ten, komu Syn zechce objawić.
(BW)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
Anowi
Posty: 10038
Rejestracja: 02 wrz 2007, 14:28
Lokalizacja: Bóg wie

Post autor: Anowi »

Na Twoim wykresie Jachu stoi, że Tyberiusz zaczął panowanie 19 sierpnia 14 roku. Rzuciłam okiem do swoich wykresów i ujrzałam datę śmierci Jezusa 23.08.29 roku (obliczyłam śledząc różne kalendarze).

Kilka dni przed śmiercią Jezus wjechał na osiołku do Jerozolimy jako król - wychodzi na to, że w jednym czasie zbiegły się okrzyki Hosanna w kierunku Jezusa i "niech żyje król" - z okazji 15 rocznicy panowania Tyberiusza.

Faryzeusze przypominali Piłatowi "mamy jednego króla", on również pytał Jezusa gdzie jest Jego królestwo, a po upewnieniu się, że "nie jest z tego świata" zrozumiał, że z wariatem ma do czynienia i chciał Go uwolnić.

ciepło mi się zrobiło gdy sobie to wszystko uzmysłowiłam
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

No to Anowi, jeszcze raz przypomnę,co już podawałem na FB
DATY HISTORYCZNIE NIEMOŻLIWE

Na podstawie danych historycznych uczeni eliminują rok 27 i rok 34, pierwszy jako zbyt wczesny dla śmierci Jezusa, drugi jako zbyt późny. I tak według Ewangelii św. Łukasza Jan Chrzciciel rozpoczął swoją działalność najwcześniej jesienią 28 roku, nie mógł więc ochrzcić Chrystusa przed rokiem 28. Poza tym Piłat był prokuratorem Judei przez pewien okres przed ukrzyżowaniem Chrystusa, a zatem śmierć Jezusa nastąpiła po roku 27. Rok 34 odrzuca się jako zbyt późny, gdyż nie zgadza się z przypuszczalną datą nawrócenia św. Pawła.

Komputerowa analiza astronomiczno-kalendarzowa wyeliminowała 15 Nisan jako możliwą datę ukrzyżowania, wskazując jednocześnie, że interpretacja ostatniej wieczerzy paschalnej jest błędna. Wynika z tego jednocześnie, że Jezus zmarł w czasie rytualnego zabijania jagnięcia na Paschę, co zgodne jest z teologiczną interpretacją ostatniej wieczerzy opierającej się na stwierdzeniu św. Pawła: Chrystus bowiem został złożony w ofierze jako nasza Pascha.

Wyklucza się również rok 30 jako rok ukrzyżowania, gdyż według Ewangelii św. Jana Chrystus działał przez trzy kolejne Paschy po roku 28.

Analiza astronomiczna i kalendarzowa wykazuje więc, że piątek 3 kwietnia 33 roku jest jedyną możliwą do przyjęcia datą ukrzyżowania Chrystusa. Okazało się jednak, że istnieje dodatkowy niezwykle interesujący, astronomiczny dowód przemawiający za tym, że jest to data prawdziwa.
Źródło:

http://www.nastrazy.pl/archiwum/1993_2_03.htm

za; Na podstawie „Nature”
Oprac. Elżbieta Karczmarewicz
Przegląd 14/1985, str.40
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jezus Chrystus”