INNY JEZUS

Dwoistość natur, współistotność, imię JHWH, syn Marii...

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ

krecik
Posty: 1187
Rejestracja: 28 lis 2009, 10:22
Lokalizacja: Pszczółki

Post autor: krecik »

Nie do końca mogę zgodzić się z mówcą, gdyż twierdzi że ludzi zwiedzionych czeka piekło. Uważam to za zbyt daleko posunięty wniosek. Gdyż Bóg nie chce żeby KTOKOLWIEK-BEZ WYJĄTKU zginął. (9) Pan nie zwleka z dotrzymaniem obietnicy, chociaż niektórzy uważają, że zwleka, lecz okazuje cierpliwość względem was, bo nie chce, aby ktokolwiek zginął, lecz chce, aby wszyscy przyszli do upamiętania. 
[2 P 3;9]
(1) Przede wszystkim więc napominam, aby zanosić błagania, modlitwy, prośby, dziękczynienia za wszystkich ludzi, (2) za królów i za wszystkich przełożonych, abyśmy ciche i spokojne życie wiedli we wszelkiej pobożności i uczciwości. (3) Jest to rzecz dobra i miła przed Bogiem, Zbawicielem naszym, (4) który chce, aby wszyscy ludzie byli zbawieni i doszli do poznania prawdy. (5) Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus, (6) który siebie samego złożył jako okup za wszystkich, aby o tym świadczono we właściwym czasie. 
[1 Tym 2]
(14) Jeśli czyjeś dzieło, zbudowane na tym fundamencie, się ostoi, ten zapłatę odbierze; (15) jeśli czyjeś dzieło spłonie, ten szkodę poniesie, lecz on sam zbawiony będzie, tak jednak, jak przez ogień.
[1 Kor 3]
(19) I uczynię cuda w górze na niebie, I znaki na dole na ziemi, Krew i ogień, i kłęby dymu. (20) Słońce przemieni się w ciemność, A księżyc w krew, Zanim przyjdzie dzień Pański wielki i wspaniały. (21)Wszakże każdy, kto będzie wzywał imienia Pańskiego, zbawiony będzie.
 
[Dz 2]
(14) I zwodzi mieszkańców ziemi przez cuda, jakie dano mu czynić na oczach zwierzęcia, namawiając mieszkańców ziemi, by postawili posąg zwierzęciu, które ma ranę od miecza, a jednak zostało przy życiu. (15) I dano mu tchnąć ducha w posąg zwierzęcia, aby posąg zwierzęcia przemówił i sprawił, że wszyscy, którzy nie oddali pokłonu posągowi zwierzęcia, zostaną zabici.
[Ap 13]
(4) I widziałem trony, i usiedli na nich ci, którym dano prawo sądu; widziałem też dusze tych, którzy zostali ścięci za to, że składali świadectwo o Jezusie i głosili Słowo Boże, oraz tych, którzy nie oddali pokłonu zwierzęciu ani posągowi jego i nie przyjęli znamienia na czoło i na rękę swoją. Ci ożyli i panowali z Chrystusem przez tysiąc lat.
[Ap 20]
Prawdą jest że Bóg jest sprawiedliwy, lecz Jego Łaska trwa na wieki. On jest MIŁOŚCIĄ. Uważam że WSZYSCY, KAŻDY kto uzna Jezusa i nie pokłoni się posągowi bestii, jego ciało będzie zniszczone, jednakże dusza BĘDZIE ZBAWIONA.
Błogosławieni, którzy są zaproszeni na weselną ucztę Baranka. OBJ.19:9

meritus
Posty: 4308
Rejestracja: 17 lip 2006, 11:29
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: meritus »

Łk 22:19
Następnie wziął chleb, odmówiwszy dziękczynienie połamał go i podał mówiąc: To jest Ciało moje, które za was będzie wydane: to czyńcie na moją pamiątkę!


Kościół katolicki mówi, w imieniu Chrystusa: "to jest Ciało moje". Roger Oakland: "To nie jest Ciało moje". Przez godzinę zresztą. Kogo słuchać? Kościół Chrystusowy, czy Rogera Oaklanda?

1 Kor 11:23-24
Ja bowiem otrzymałem od Pana to, co wam przekazałem, że Pan Jezus tej nocy, kiedy został wydany, wziął chleb i dzięki uczyniwszy połamał i rzekł: To jest Ciało moje za was [wydane]. Czyńcie to na moją pamiątkę!


Kościół katolicki głosi i czyni to samo, co św. Paweł. Co zaś głosi i czyni Roger Oakland?

krecik
Posty: 1187
Rejestracja: 28 lis 2009, 10:22
Lokalizacja: Pszczółki

Post autor: krecik »

meritus pisze:Kościół katolicki głosi i czyni to samo, co św. Paweł. Co zaś głosi i czyni Roger Oakland?
W obydwóch wersetach powiedziane jest żeby czynić to jako znak.
Wsłuchiwać się należy w głos Ducha Bożego i sprawdzać to z Biblią.
Błogosławieni, którzy są zaproszeni na weselną ucztę Baranka. OBJ.19:9

meritus
Posty: 4308
Rejestracja: 17 lip 2006, 11:29
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: meritus »

krecik pisze:W obydwóch wersetach powiedziane jest żeby czynić to jako znak.
Ani w jednym wersecie ani w drugim nie ma słowa "znak".

Wsłuchiwać się należy w Słowo Boże, nie zrywając kontaktu z jego autorami: Duchem Świętym i Kościołem.

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

krecik
Wsłuchiwać się należy w głos Ducha Bożego i sprawdzać to z Biblią.
Jest to bardzo ważna prawda,że należy słuchać głosu Ducha Bożego,ale nie bardzo rozumiem do jakiego sprawdzania jest potrzebna Biblia? Biblia nie może weryfikować głosu Ducha Bożego,zwłaszcza,że jej treść była świadomie i nieświadomie zmieniana.

meritus
Wsłuchiwać się należy w Słowo Boże, nie zrywając kontaktu z jego autorami: Duchem Świętym i Kościołem.
Słowem Bożym zgodnie z NT jest Chrystus,obecny w nas wszystkich przez swojego Ducha Świętego.Obecne błądzący Kościół dziwnym trafem nie zauważa obecności w nas Chrystusa i Jego roli w zbawieniu.Kościół nie ma nic wspólnego z autorstwem Chrystusa jako Słowa Bożego.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

krecik
Posty: 1187
Rejestracja: 28 lis 2009, 10:22
Lokalizacja: Pszczółki

Post autor: krecik »

meritus pisze:Ani w jednym wersecie ani w drugim nie ma słowa "znak"
Użyłem określenia które jest synonimem słowa „pamiątka”. Bo w tych tekstach zapisane jest „to czyńcie na moją pamiątkę! „ i „Czyńcie to na moją pamiątkę! „
Zaś przekład BWP tłumaczy nawet tak „Czyńcie to samo na moją pamiątkę „. Natomiast Biblia Poznańska fragment z Koryntów przekłada tak :” "Ten kielich jest Nowym Przymierzem we Krwi mojej. Ile razy będziecie z niego pić, czyńcie to na moją pamiątkę", 
Błogosławieni, którzy są zaproszeni na weselną ucztę Baranka. OBJ.19:9

krecik
Posty: 1187
Rejestracja: 28 lis 2009, 10:22
Lokalizacja: Pszczółki

Post autor: krecik »

angelo pisze:Jest to bardzo ważna prawda,że należy słuchać głosu Ducha Bożego,ale nie bardzo rozumiem do jakiego sprawdzania jest potrzebna Biblia? Biblia nie może weryfikować głosu Ducha Bożego,zwłaszcza,że jej treść była świadomie i nieświadomie zmieniana.


Ten głos który pojawia się w naszym sercu, MUSI zgadzać się z przekazem biblijnym. Z tego powodu że w ludzkim sercu może pojawić się jakaś zwodnicza myśl. Zgodnie z tym co Jezus powiedział, „ Albowiem z wnętrza, z serca ludzkiego pochodzą złe myśli, wszeteczeństwa, kradzieże, morderstwa,”
[Mk 7;21]
Jeżeli twierdzisz że treść biblijna nie musi być jednolita z głosem Ducha Bożego. To czy przykładowo współczesne (teraźniejsze) proroctwo, na jakiej podstawie badać ? O co chodzi w tym zaleceniu apostolskim ? „Umiłowani, nie każdemu duchowi wierzcie, lecz badajcie duchy, czy są z Boga, gdyż wielu fałszywych proroków wyszło na ten świat.” [ 1 J 4;1]
Błogosławieni, którzy są zaproszeni na weselną ucztę Baranka. OBJ.19:9

Awatar użytkownika
leszed
Posty: 3616
Rejestracja: 08 sie 2009, 15:11
Lokalizacja: dostępny tylko na pw/www
Kontakt:

Post autor: leszed »

Tak do tematu 'inny Jezus'. Pozabiblijne naleciałości na Jego temat mogą być zwodnicze. Trzeba mieć konkretne podstawy historyczne, nie życzeniowe, obojętnie ktoby je nie głosił- czy to nasz kumpel, jakiś kościół twardy czy miękki, wizjoner czy naukowcy. Ostatnio wojujący ateiści robią z Jezusa taką piłeczkę bejzbolową używając palantów średniowiecznych, inkwizycji itp. Baseball wysokich lotów, jak głośniej krzyczą, lepszy osiągają sukces medialny. Odbijają piłeczkę dyskutanctwa czy manipulacji. Z drugiej strony 'inny Jezus' to misiu przytulanka do kołysanek, szopek, tradycji apriori dobrych, bo naszych, oswojonych, oswojony i... bezużyteczny.
Jezus z ewangelii to ktoś inny. Dzisiaj budzi zdziwienie, zażenowanie, czasem współczucie a jeszcze rzadziej głębokie refleksje i zmiany w człowieku.
Szymon Piotr: Chrystus, Syn Boga Żywego
Jezus: Szymonie ty jesteś Kamień i na tej skale zbuduję Kościół Mój
Piotr (Kamień): Pan- przystąpcie do Niego, do Kamienia Żywego
i wy sami jako Kamienie Żywe
Kamieniem węgielnym… wzgardzili… niewierzący… budowniczowie
i skałą zgorszenia

Awatar użytkownika
Parmenides
Posty: 2011
Rejestracja: 10 sie 2011, 14:53
Kontakt:

Post autor: Parmenides »

leszed pisze:Ostatnio wojujący ateiści robią z Jezusa taką piłeczkę bejzbolową używając palantów średniowiecznych, inkwizycji itp. Baseball wysokich lotów, jak głośniej krzyczą, lepszy osiągają sukces medialny. Odbijają piłeczkę dyskutanctwa czy manipulacji. Z drugiej strony 'inny Jezus' to misiu przytulanka do kołysanek, szopek, tradycji apriori dobrych, bo naszych, oswojonych, oswojony i... bezużyteczny.
Wspaniale powiedziane! Wyjątkowo trafne porównanie dwóch całkowicie przeciwstawnych punktów widzenia; obu równie bezużytecznych i nie pozwalających dostrzec że:
Jezus z ewangelii to ktoś inny.

Awatar użytkownika
leszed
Posty: 3616
Rejestracja: 08 sie 2009, 15:11
Lokalizacja: dostępny tylko na pw/www
Kontakt:

Post autor: leszed »

Parmenides pisze:i nie pozwalających dostrzec że:Cytat:
Jezus z ewangelii to ktoś inny.
A dziękuję, właśnie.
Szymon Piotr: Chrystus, Syn Boga Żywego
Jezus: Szymonie ty jesteś Kamień i na tej skale zbuduję Kościół Mój
Piotr (Kamień): Pan- przystąpcie do Niego, do Kamienia Żywego
i wy sami jako Kamienie Żywe
Kamieniem węgielnym… wzgardzili… niewierzący… budowniczowie
i skałą zgorszenia

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jezus Chrystus”