Co to znaczy..

Dwoistość natur, współistotność, imię JHWH, syn Marii...

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Tubtuś
Posty: 141
Rejestracja: 22 mar 2013, 16:58
Lokalizacja: Gejtown

Co to znaczy..

Post autor: Tubtuś »

Co to oznacza że Jezus przyszedł w ciele? :xhehe:

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Co to znaczy..

Post autor: Henryk »

Tubtuś pisze:Co to oznacza że Jezus przyszedł w ciele? :xhehe:
Chyba tyle, że nie był... duchem.
Był taki jak Ty i ja. Jadł, pił, spał...
Była jedna różnica:- nie miał grzechu. Ani swojego, ani tego Adama.

Pati
Posty: 1836
Rejestracja: 29 wrz 2009, 15:11

Post autor: Pati »

Plecam ten watek:

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=24

oraz ten:

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=571

Wlasnie toczy sie dyskusja na ten temat,
Henryku, bez urazy, ale przyrownujesz swoje cialo do Mesjasza?

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Pati pisze:Henryku, bez urazy, ale przyrownujesz swoje cialo do Mesjasza?
Ależ nikogo nie uraziłaś. :-D

Tak. On miał ciało takie jak ja.
Z tych samych pierwiastków ziemi.
Jego cielesny zarodek także rozwijał się w łonie kobiety.
Jego pępowinę ktoś przeciął.
Podobnie jak ja ssał pierś matki.
Uczył się, doświadczał...

Czego jeszcze chcesz Pati?

Pati
Posty: 1836
Rejestracja: 29 wrz 2009, 15:11

Post autor: Pati »

PRAWDY, ale tutaj jej nie znajde:(
Zatem dlaczego tak dlugo oczekiwano na Mesjasza, skoro niczym nie rozni sie od nas? Nie proch ziemi, a Duch ozywiajacy- tak o nim pisal Pawel. Zrodzony zostal z Ducha, a nie CZLOWIEKA. Dlatego pokonal smierc. Nadal porownujesz go do siebie?
Ostatnio zmieniony 22 mar 2013, 19:31 przez Pati, łącznie zmieniany 1 raz.

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Pati pisze:PRAWDY, ale tutaj jej nie znajde:(
No to szukaj w innym miejscu!
Dlaczego zawracasz innym głowę? :-P

Pati
Posty: 1836
Rejestracja: 29 wrz 2009, 15:11

Post autor: Pati »

Gdyz sa tacy, ktorzy tez szukaja Henryku.

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Pati pisze:Gdyz sa tacy, ktorzy tez szukaja Henryku.
Ale są tacy, którzy nie chcą Twojej "prawdy"!
Do nich należę również ja.
Dziel się "Objawieniami" z innymi.
Nie zaśmiecaj tematu! :evil:

Pati
Posty: 1836
Rejestracja: 29 wrz 2009, 15:11

Post autor: Pati »

Przciez to TY zasmiecasz PONIZAJAC Mesjasza, przyrownujac go do SIEBIE.
Zapewniam Cie, ta wiadomoscia popsuje Ci Humor....sa tacy, ktorzy POTRAFIA sluchac, czy moze jestes" glosem" tego Forum?
Wypraszam sobie ten ton.
Widac, ze niektorzy pozostali w starym kwasie.

Tubtuś
Posty: 141
Rejestracja: 22 mar 2013, 16:58
Lokalizacja: Gejtown

Post autor: Tubtuś »

Pati pisze:PRAWDY, ale tutaj jej nie znajde:(
Zatem dlaczego tak dlugo oczekiwano na Mesjasza, skoro niczym nie rozni sie od nas? Nie proch ziemi, a Duch ozywiajacy- tak o nim pisal Pawel. Zrodzony zostal z Ducha, a nie CZLOWIEKA. Dlatego pokonal smierc. Nadal porownujesz go do siebie?
A jaka to prawda jaką głosisz? mów Pati posłucham?

Awatar użytkownika
Dżej
Posty: 2135
Rejestracja: 28 lip 2012, 0:20
Lokalizacja: Warszawa a potem tu i tam.

Post autor: Dżej »

Skoro nie był w podobnym ciele do naszego to jak został ukrzyżowany?
Co do pytania na początku - oznacza to, że narodził się z Maryi będąc w ludzkim ciele a zatem przybył na świat cieleśnie.
Biblia...czemu słowem a nie wykładem bożym? Wszak zawiera więcej niż jedno słowo i nie jest tak klarowna.

Pati
Posty: 1836
Rejestracja: 29 wrz 2009, 15:11

Post autor: Pati »

Dziekuje Tubtusiu:)
Dżej pisze:Skoro nie był w podobnym ciele do naszego to jak został ukrzyżowany?
Bardzo madre pytanie-tylko dlaczego tak malo osob w ogole je zadaje?
Tu sam Pan Jezus odpowiada na nie. Prosze posluchaj, ale bez nalecialosci KK, tak jak nam kazano wierzyc. Sprobuj przyjac slowa takimi jakie sa.


1.

Jana 10

(17) Dlatego Ojciec miłuje mnie, iż Ja kładę życie swoje, aby je znowu wziąć.

(18) Nikt mi go nie odbiera, ale Ja kładę je z własnej woli.
Mam moc dać je i mam moc znowu je odzyskać
;

taki rozkaz wziąłem od Ojca mego. (19) Tedy znowu powstał rozłam między Żydami z powodu tych słów. (20) I wielu z nich mówiło: Demona ma i szaleje. Dlaczego go słuchacie?

Pan Jezus wyraznie mowi, ze ma MOC DAC swoje zycie i MA MOC znowu je odzyskac. Nikt Panu Jezusowi nie jest w stanie zycia ODEBRAC, on sam je kladzie.

Wiec oprocz zawieszenia ciala na krzyzu, szatan wiecej nie mogl zrobic. Przeciez napisano-Pan Jezus POKONAL SMIERC, a swiat nadal twierdzi, ze to ONA jego
pokonala, gdyz umarl na krzyzu.Tak UMARL,ale to on sam oddal-wyzional swojego Ducha. Pawel o tym pisze-

I Kor. 15


Pochłonięta jest śmierć w zwycięstwie!
(55) Gdzież jest, o śmierci, zwycięstwo twoje?
Gdzież jest, o śmierci, żądło twoje? (56) A żądłem śmierci jest grzech, a mocą grzechu jest zakon;
(57) ale Bogu niech będą dzięki, który nam daje zwycięstwo przez Pana naszego, Jezusa Chrystusa.


Pan Jezus nie popelnil grzechu, wiec smierc nie mogla go uzadlic- ukasac. To on ja pokonal i daje rowniez nam takie zwyciestwo, jesli przyobleczemy sie w niego. A zobacz jak ludzie mowia- cytuje-nie roznil sie niczym ode mnie, z wyjatkiem grzechu. Wlasnie ten brak grzechu czyni kolosalna roznice. Gdybys nie posiadal grzechu-NIE UJRZALBYS SMIERCI.
Dalej, co Pawel pisze:

(45) Tak też napisano: Pierwszy człowiek Adam stał się istotą żywą, ostatni Adam stał się duchem ożywiającym. (46) Wszakże nie to, co duchowe, jest pierwsze, lecz to, co cielesne, potem dopiero duchowe. (47) Pierwszy człowiek jest z prochu ziemi, ziemski; drugi człowiek jest z nieba.

Pan Jezus mial cialo z NIEBA, bez zapisu grzechu, dlatego smiem twierdzic-NIE POSIADAL ZADNEJ czastki z Miriam. Gdyby owa posiadal, nie moglby zostac zlozowy w ofierze ( patrz ST, ofiara musiala byc bez skazy). Miriam byla brama do tego swiata,. Wynosila i wykarmila ale nic wiecej.


(48) Jaki był ziemski człowiek, tacy są i ziemscy ludzie; jaki jest niebieski człowiek, tacy są i niebiescy. (49) Przeto jak nosiliśmy obraz ziemskiego człowieka, tak będziemy też nosili obraz niebieskiego człowieka.


(50) A powiadam, bracia, że ciało i krew nie mogą odziedziczyć Królestwa Bożego ani to, co skażone, nie odziedziczy tego, co nieskażone.

Tak, cialo i krwe ludzka-proch ziemi- nie odziedziczy KB, a Pan Jezus przeciez w tym samym ciele zostal zabrany do gory-na dowod tego pokazal filipowi swoje rany.
Zobacz jak nas ucza, jak oszukuja, a to wszystko aby nie dojsc do poznania jedynego Boga-Pana Jezusa Chrystusa. Zapewniam Cie, ze tego co tu pisze nie glosza na ambonie, ani na lekcjach religii. Protestanci tez milcza chociaz zdaja sobie sprawe kim jest Pan Jezus- nasz CHLEB Z NIEBA ZSTEPUJACY. On zostal przeznaczony jako ofiara przed zalozeniem swiata. Ludzie, czy ON moglby zostac przeznaczony, gdyby nie istnial wlasnie w ciele?

Tubtuś
Posty: 141
Rejestracja: 22 mar 2013, 16:58
Lokalizacja: Gejtown

Post autor: Tubtuś »

"Pan Jezus mial cialo z NIEBA, bez zapisu grzechu"

Co mas na myśli ciało niebia? - Jezus był bezgrzeszny , według ciebie zawsze istniał w niebie w tym ciele??
Przecież Bóg jest Duchem to wniebowstąpienie - Jezus zdematerialiował się i stał się Duchem.

Pati
Posty: 1836
Rejestracja: 29 wrz 2009, 15:11

Post autor: Pati »

Jest napisane-Slowo-czyli DS stal sie cialem, problem jest taki-wiekszosc wierzy, ze dopiero tu na ziemi stal sie cialem. Bog rodzi JEDNORODZONEGO SYNA i posyla go na swiat. Pan Jezus zrodzony jest z Ducha, a pomimo to ma cialo materialne,ale na pewno nie takie jak my-chodzi po wodzie, przenika przez sciane....

Pan zostal zabrany w ciele. Co jest z tym cialem-nie wiem. Jedno jest pewne, jesli znalismy Pana Jezusa wg. ciala, to teraz jego takim nie znamy. Ale zaraz..... wizja Baranka jakby przebitego w Apokalipsie, moze tam jest wskazowka?

Awatar użytkownika
Anowi
Posty: 10038
Rejestracja: 02 wrz 2007, 14:28
Lokalizacja: Bóg wie

Post autor: Anowi »

Pati pisze: Nikt Panu Jezusowi nie jest w stanie zycia ODEBRAC, on sam je kladzie.
tu chodzi o dobrowolność a nie nad-przyrodzenie jakieś, które uniemożliwiałoby uśmiercenie ciała. I pomimo, że Jego ciało było tylko podobne do ludzkiego było śmiertelne bo pozbawione Mocy z Nieba
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jezus Chrystus”