Czy można się modlić do Jezusa?

Dwoistość natur, współistotność, imię JHWH, syn Marii...

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Czy można się modlić do Jezusa?

Tak
51
73%
Nie
14
20%
Nie wiem
5
7%
 
Liczba głosów: 70

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Petroniusz pisze:Powiem tak: O ile KAŻDA modlitwa jest rozmową, o tyle nie każda ROZMOWA jest modlitwą. Przykładem są tutaj "dialogi" niektórych osób z Bogiem, gdzie Biblia wyraźnie dobiera słowa.
Nie odpowiedziałeś jeszcze na dość proste pytanie:
Czym jest modlitwa? Prawdziwa modlitwa, a nie "skład apostolski" i "zdrowaśki".

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Post autor: Albertus »

Petroniusz pisze:
Albertus pisze: Czy uważasz że wszystko co człowiek robi w sprawach wiary musi mieć swój przykład w Biblii?
W tak absolutnie fundamentalnej sprawie, tak.
Eeee tam.

Dla ,mnie na przykład fundamentalna sprawą jest skład ksiąg z jakich składa się kanon Biblii.

A w żadnej z ksiąg biblijnych takiego spisu ksiąg nie znalazłem.

I co z tego?

I tak wierzę że Kościół nieomylnie rozeznał i zatwierdził kanon Biblii

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Twoja wiara jest Twoja

Mt 6:9-13
9. Ojcze nasz, który jesteś w niebie, niech się święci imię Twoje!
10. Niech przyjdzie królestwo Twoje; niech Twoja wola spełnia się na ziemi, tak jak i w niebie.
11. Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj;
12. i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili;
13. i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego!
(BT)


Mało ??? Autora tych słów chyba znasz.
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
Petroniusz
Posty: 2946
Rejestracja: 28 maja 2006, 13:01

Post autor: Petroniusz »

Albertus pisze:
Petroniusz pisze:
Albertus pisze: Czy uważasz że wszystko co człowiek robi w sprawach wiary musi mieć swój przykład w Biblii?
W tak absolutnie fundamentalnej sprawie, tak.
Eeee tam.
Dlatego ludzie w sprawach Boga albo kręcą się ślepo w kółko, albo na wszystko mają wywalone i robią, co chcą. Ignoranci.
Petroniusz Arbiter

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Post autor: Albertus »

Petroniusz pisze:
Albertus pisze:
Petroniusz pisze:
Albertus pisze: Czy uważasz że wszystko co człowiek robi w sprawach wiary musi mieć swój przykład w Biblii?
W tak absolutnie fundamentalnej sprawie, tak.
Eeee tam.
Dlatego ludzie w sprawach Boga albo kręcą się ślepo w kółko, albo na wszystko mają wywalone i robią, co chcą. Ignoranci.
Bo? Ponieważ?

zapomniałeś podać argumentu a już wystawiasz ocenę.

Awatar użytkownika
Petroniusz
Posty: 2946
Rejestracja: 28 maja 2006, 13:01

Post autor: Petroniusz »

Albertus pisze:
Petroniusz pisze:
Albertus pisze:
Petroniusz pisze:
Albertus pisze: Czy uważasz że wszystko co człowiek robi w sprawach wiary musi mieć swój przykład w Biblii?
W tak absolutnie fundamentalnej sprawie, tak.
Eeee tam.
Dlatego ludzie w sprawach Boga albo kręcą się ślepo w kółko, albo na wszystko mają wywalone i robią, co chcą. Ignoranci.
Bo? Ponieważ?

zapomniałeś podać argumentu a już wystawiasz ocenę.
Wszystko zostało już powiedziane powyżej. Pomimo braku wyraźnych wytycznych w nauczaniu Jezusa i Jego apostołów, pomimo braku przykładu z ich strony, ludzie sami decydują, co jest poprawne i co stanowi fundament Bożej nauki.

Sprowadza się to do tego, co miało miejsce w ogrodzie Eden, gdzie do buntu człowieka doprowadziły go jego własne mniemania i chęć decydowania przez niego, co jest właściwe, a co nie. Znów więc mamy chocholi tanieć człowieka z Diabłem.

"Nastanie bowiem czas, gdy nie zniosą zdrowej nauki, lecz zgodnie z własnymi pragnieniami nagromadzą sobie nauczycieli, by im łechtali uszy" (2 Tym. 4:3 PNS)
Petroniusz Arbiter

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Post autor: Albertus »

Petroniusz pisze:
Albertus pisze:
Petroniusz pisze:
Albertus pisze:
Petroniusz pisze:
Albertus pisze: Czy uważasz że wszystko co człowiek robi w sprawach wiary musi mieć swój przykład w Biblii?
W tak absolutnie fundamentalnej sprawie, tak.
Eeee tam.
Dlatego ludzie w sprawach Boga albo kręcą się ślepo w kółko, albo na wszystko mają wywalone i robią, co chcą. Ignoranci.
Bo? Ponieważ?

zapomniałeś podać argumentu a już wystawiasz ocenę.
Wszystko zostało już powiedziane powyżej. Pomimo braku wyraźnych wytycznych w nauczaniu Jezusa i Jego apostołów, pomimo braku przykładu z ich strony, ludzie sami decydują, co jest poprawne i co stanowi fundament Bożej nauki.

Sprowadza się to do tego, co miało miejsce w ogrodzie Eden, gdzie do buntu człowieka doprowadziły go jego własne mniemania i chęć decydowania przez niego, co jest właściwe, a co nie. Znów więc mamy chocholi tanieć człowieka z Diabłem.

"Nastanie bowiem czas, gdy nie zniosą zdrowej nauki, lecz zgodnie z własnymi pragnieniami nagromadzą sobie nauczycieli, by im łechtali uszy" (2 Tym. 4:3 PNS)
Podałem ci przykład tego że nie na wszystko w co wierzymy mamy potwierdzenie w Biblii.

W odpowiedzi zacząłeś coś kręcić i mieszać....

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Albertus pisze:Podałem ci przykład tego że nie na wszystko w co wierzymy mamy potwierdzenie w Biblii.
A jednak :

2 Tm 3:16-17
16. Wszelkie Pismo od Boga natchnione /jest/ i pożyteczne do nauczania, do przekonywania, do poprawiania, do kształcenia w sprawiedliwości -
17. aby człowiek Boży był doskonały, przysposobiony do każdego dobrego czynu.
(BT)


(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Petroniusz pisze: Znów więc mamy chocholi tanieć człowieka z Diabłem.
Wyznali Jezusa jako Pana,
a pełnią wolę Szatana.


Mt 7:21 "Nie każdy, kto mówi do Mnie: «Panie! Panie!», wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz tylko ten, kto pełni wolę mojego Ojca, który jest w niebie."


1P 1:21 "Dzięki Niemu wierzycie w Boga, który Go wskrzesił z martwych i obdarzył chwałą. Dlatego zawsze kierujcie waszą wiarę i nadzieję ku Bogu!"
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Post autor: Albertus »

Jachu pisze:
Albertus pisze:Podałem ci przykład tego że nie na wszystko w co wierzymy mamy potwierdzenie w Biblii.
A jednak :

2 Tm 3:16-17
16. Wszelkie Pismo od Boga natchnione /jest/ i pożyteczne do nauczania, do przekonywania, do poprawiania, do kształcenia w sprawiedliwości -
17. aby człowiek Boży był doskonały, przysposobiony do każdego dobrego czynu.
(BT)


Widzisz tu w tym fragmencie spis ksiąg natchnionych?

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Post autor: Albertus »

Listek pisze:
Petroniusz pisze: Znów więc mamy chocholi tanieć człowieka z Diabłem.
Wyznali Jezusa jako Pana,
a pełnią wolę Szatana.

"
Listek słyszałeś o ludziach którzy innym nakazują wypełniać wszystkie przepisy Prawa a sami ich nie wypełniają?

Czy ty wypełniasz Prawo tak jak jest tam napisane?

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

Albertus pisze:Czy ty wypełniasz Prawo tak jak jest tam napisane?
Albertus, czy ty nie czytasz innych wątków w których pisuje Listek?
Dokładnie takie pytanie zadano mu już dziesiątki razy!
Każdy liczy na to, że w końcu jemu Listek odpowie. Ale NIE.
Miałkość i ślizganie się to jego drugie imię. Wie, że nie może szczerze i uczciwie odpowiedzieć bo będzie pupa. Facet ma zacięcie do cytowania i nic więcej. Na twoje pytanie wlepi ze dwa wersety nic nie wnoszące. Tylko to, że ktoś (albo nawet on sam, tylko pod innym nickiem) wstawi sobie lubika.
Na tym jego mądrość się niestety kończy. Może tak pisać wiele stron wątku. Zawsze to samo.
Dlatego od kilku lat mam go w Ignorze. Na co to czytać? O próbach dyskusji nie wspomnę... :roll:
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
Petroniusz
Posty: 2946
Rejestracja: 28 maja 2006, 13:01

Post autor: Petroniusz »

Albertus pisze:
Petroniusz pisze:
Albertus pisze:
Petroniusz pisze:
Albertus pisze:
Petroniusz pisze:
Albertus pisze: Czy uważasz że wszystko co człowiek robi w sprawach wiary musi mieć swój przykład w Biblii?
W tak absolutnie fundamentalnej sprawie, tak.
Eeee tam.
Dlatego ludzie w sprawach Boga albo kręcą się ślepo w kółko, albo na wszystko mają wywalone i robią, co chcą. Ignoranci.
Bo? Ponieważ?

zapomniałeś podać argumentu a już wystawiasz ocenę.
Wszystko zostało już powiedziane powyżej. Pomimo braku wyraźnych wytycznych w nauczaniu Jezusa i Jego apostołów, pomimo braku przykładu z ich strony, ludzie sami decydują, co jest poprawne i co stanowi fundament Bożej nauki.

Sprowadza się to do tego, co miało miejsce w ogrodzie Eden, gdzie do buntu człowieka doprowadziły go jego własne mniemania i chęć decydowania przez niego, co jest właściwe, a co nie. Znów więc mamy chocholi tanieć człowieka z Diabłem.

"Nastanie bowiem czas, gdy nie zniosą zdrowej nauki, lecz zgodnie z własnymi pragnieniami nagromadzą sobie nauczycieli, by im łechtali uszy" (2 Tym. 4:3 PNS)
Podałem ci przykład tego że nie na wszystko w co wierzymy mamy potwierdzenie w Biblii.

W odpowiedzi zacząłeś coś kręcić i mieszać....
Ale akurat w kwestii modlenia się Jezus mówił bardzo jasno i bardzo często. Nigdy On, ani Jego uczniowie nie uczyli, aby modlitwy kierować od teraz do Jezusa. Nie mącili w tej kwestii wody, jak to Ty robisz.
Petroniusz Arbiter

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Post autor: Albertus »

Bobo pisze:
Albertus pisze:Czy ty wypełniasz Prawo tak jak jest tam napisane?
Albertus, czy ty nie czytasz innych wątków w których pisuje Listek?
Dokładnie takie pytanie zadano mu już dziesiątki razy!
Każdy liczy na to, że w końcu jemu Listek odpowie.
Moja nadzieja jeszcze całkiem w tej kwestii nie wygasła... 8-)

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

Albertus pisze:Moja nadzieja jeszcze całkiem w tej kwestii nie wygasła... 8-)
Moim zdaniem, to już nie nadzieja ale naiwność.
Po kolejnych bezsensownych kilku stronach takiej dyskusji, przypomnę, com pisał ;-)
Oszołomstwu mówię NIE!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jezus Chrystus”