Czy można się modlić do Jezusa?

Dwoistość natur, współistotność, imię JHWH, syn Marii...

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ

Czy można się modlić do Jezusa?

Tak
51
73%
Nie
14
20%
Nie wiem
5
7%
 
Liczba głosów: 70

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Henryk podawał cytaty. Mam raz jeszcze wklejać?
Ponadto, jest chyba oczywiste, że skoro Jezus Chrystus to Słowo Boże przez które i dla którego wszystko się dzieje (od początku do końca), skoro ma władzę absolutną nad wszystkim i wszystkimi, skoro Ojciec Mu przekazał wszystko, z prawem sądzenia...to chyba nie ma wątpliwości "kto tu rządzi" i do kogo mamy "się uciekać" z modlitwami także.
Inaczej nie umiem uzasadnić.

Awatar użytkownika
Metanoia
Posty: 642
Rejestracja: 09 cze 2016, 17:54
Lokalizacja: Osobowość z Pogranicza

Post autor: Metanoia »

Jezus podyktował może jakąś modlitwę "Jezu Nasz"?
Wyraźnie dał do zrozumienia, że modlitwę kieruje do Ojca.
Ukryta Bestia, a prywatnie siostra Badziewitka od Matki Bożej Badziewnej
Chwała Tobie Chryste

Awatar użytkownika
Petroniusz
Posty: 2946
Rejestracja: 28 maja 2006, 13:01

Post autor: Petroniusz »

wuka pisze:Henryk podawał cytaty. Mam raz jeszcze wklejać?
Będę bardzo wdzięczny. Z góry dziękuję.
Petroniusz Arbiter

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

2Kor. 12:8-9
J 16:26

Mt 28:18a
Flp 2:10
J5,22

Awatar użytkownika
Petroniusz
Posty: 2946
Rejestracja: 28 maja 2006, 13:01

Post autor: Petroniusz »

wuka pisze:2Kor. 12:8-9
J 16:26

Mt 28:18a
Flp 2:10
J5,22
Dziękuję. Proszę Cie o zaznaczenie (może być pogrubienie) choćby jednego wyrazu "modlitwa" w tych wersetach.
Petroniusz Arbiter

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Petroniusz pisze:
wuka pisze:2Kor. 12:8-9
J 16:26

Mt 28:18a
Flp 2:10
J5,22
Dziękuję. Proszę Cie o zaznaczenie (może być pogrubienie) choćby jednego wyrazu "modlitwa" w tych wersetach.
Znam te wasze numery. Ale nie ze mną, "pszepana".
Nie mam nic do dodania, ani - modlitwa, ani zakaz modlitwy, ani nic innego. Skoro nie potrafisz wyciągać właściwych wniosków i nie pojmujesz kontekstu oraz CAŁOŚCI nauk to trudno. Ja na pewno cię nie przekonam.
Dziękuję za uwagę. Może ktoś da się nabrać na "dyskusję". Ja nie. Powodzenia :mrgreen:

Awatar użytkownika
Petroniusz
Posty: 2946
Rejestracja: 28 maja 2006, 13:01

Post autor: Petroniusz »

wuka pisze:
Petroniusz pisze:
wuka pisze:2Kor. 12:8-9
J 16:26

Mt 28:18a
Flp 2:10
J5,22
Dziękuję. Proszę Cie o zaznaczenie (może być pogrubienie) choćby jednego wyrazu "modlitwa" w tych wersetach.
Znam te wasze numery. Ale nie ze mną, "pszepana".
Nie mam nic do dodania, ani - modlitwa, ani zakaz modlitwy, ani nic innego. Skoro nie potrafisz wyciągać właściwych wniosków i nie pojmujesz kontekstu oraz CAŁOŚCI nauk to trudno. Ja na pewno cię nie przekonam.
Dziękuję za uwagę. Może ktoś da się nabrać na "dyskusję". Ja nie. Powodzenia :mrgreen:
Nie podałeś ani jednego wersetu, o który Cię prosiłem. Tym samym potwierdziłeś merytoryczne wypowiedzi, jakie tu zacytowałem. Dziękuję za tę próbę uzasadnienia swojego stanowiska.
Petroniusz Arbiter

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

Metanoia pisze:Jezus podyktował może jakąś modlitwę "Jezu Nasz"?
Wyraźnie dał do zrozumienia, że modlitwę kieruje do Ojca.
Modlitwa- to forma uwielbienia, modlitwa - to rozmowa, komunikacja, modlitwa - to wyrażanie siebie.
Teraz pytanie - kim był Jezus?, kogo przedstawiał Jezus? kogo reprezentował Jezus?
Jezus to Bóg w ucieleśnionej ziemskiej formie. Człowiek został obdarzony Duchem Ojca.
Dlatego Jezus powiedział: Tak długo jestem zwami, a ty mówisz - pokaż nam Ojca?
Jezus i Bóg są jednością duchową.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
Petroniusz
Posty: 2946
Rejestracja: 28 maja 2006, 13:01

Post autor: Petroniusz »

wybrana pisze:
Metanoia pisze:Jezus podyktował może jakąś modlitwę "Jezu Nasz"?
Wyraźnie dał do zrozumienia, że modlitwę kieruje do Ojca.
Modlitwa- to forma uwielbienia, modlitwa - to rozmowa, komunikacja, modlitwa - to wyrażanie siebie.
Teraz pytanie - kim był Jezus?, kogo przedstawiał Jezus? kogo reprezentował Jezus?
Jezus to Bóg w ucieleśnionej ziemskiej formie. Człowiek został obdarzony Duchem Ojca.
Dlatego Jezus powiedział: Tak długo jestem zwami, a ty mówisz - pokaż nam Ojca?
Jezus i Bóg są jednością duchową.
Modlitwy są zarezerwowane wyłącznie dla Boga. Do niego są kierowane, jako ofiara miła. Jezus, jako arcykapłan, nie może więc być odbiorcą takiej ofiary:

"Kadzidło oznacza modlitwy świętych" (Obj. 5:8)
"Dym kadzidła, które spalił anioł, wzniósł się z modlitwami świętych do Boga" (Obj. 8:4)
Petroniusz Arbiter

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Post autor: Albertus »

Przecież Jezus wyraźnie nam mówi abyśmy to Jego prosili a On to spełni:

J14:12 Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto we Mnie wierzy, będzie także dokonywał tych dzieł, których Ja dokonuję, owszem, i większe od tych uczyni, bo Ja idę do Ojca4. 13 A o cokolwiek prosić będziecie w imię moje, to uczynię, aby Ojciec był otoczony chwałą w Synu. 14 O cokolwiek prosić mnie będziecie w imię moje, Ja to spełnię.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Mysle, ze w swietle wszystkich forumowych porad, najbezpieczniej nie modlic sie w ogole. Tak...asekuracyjnie, aby nie urazic przypadkiem zadnego boga czy innego Boga. :-D :->

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

"którzyście przez Niego uwierzyli w Boga. On wzbudził Go z martwych i udzielił Mu chwały, tak że wiara wasza i nadzieja jest [skierowana] ku Bogu.
(22) Gdy [już] dusze swoje uświęciliście, będąc posłuszni prawdzie jedni drugim stale czystym sercem okazujcie miłość aż do szczerej przyjaźni.
(23) Jesteście bowiem ponownie do życia powołani nie z nasienia, które ginie, ale z niezniszczalnego: dzięki słowu Boga, które żywe jest i trwa.
(24) Wszystko bowiem ciało jak trawa, a wszystka jego chwała jak kwiat trawy: uschła trawa, a kwiat jej opadł, (25) słowo zaś Pana trwa na wieki. To zaś jest to słowo, które jest wam głoszone."
1P 1:21-24
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
Petroniusz
Posty: 2946
Rejestracja: 28 maja 2006, 13:01

Post autor: Petroniusz »

Albertus pisze:Przecież Jezus wyraźnie nam mówi abyśmy to Jego prosili a On to spełni:

J14:12 Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto we Mnie wierzy, będzie także dokonywał tych dzieł, których Ja dokonuję, owszem, i większe od tych uczyni, bo Ja idę do Ojca4. 13 A o cokolwiek prosić będziecie w imię moje, to uczynię, aby Ojciec był otoczony chwałą w Synu. 14 O cokolwiek prosić mnie będziecie w imię moje, Ja to spełnię.
Zapomniał wspomnieć o modleniu się?
Petroniusz Arbiter

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Post autor: Albertus »

Petroniusz pisze:
Albertus pisze:Przecież Jezus wyraźnie nam mówi abyśmy to Jego prosili a On to spełni:

J14:12 Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto we Mnie wierzy, będzie także dokonywał tych dzieł, których Ja dokonuję, owszem, i większe od tych uczyni, bo Ja idę do Ojca4. 13 A o cokolwiek prosić będziecie w imię moje, to uczynię, aby Ojciec był otoczony chwałą w Synu. 14 O cokolwiek prosić mnie będziecie w imię moje, Ja to spełnię.
Zapomniał wspomnieć o modleniu się?
czyli możemy zwracać się do Jezusa z naszymi prośbami ale nie możemy się do NJiego modlić?

Wyjaśnij na czym polega różnica.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

W "Starym Przymierzu" Pośrednikiem między Bogiem a Ludem wybranym, był Mojżesz.

W "Nowym Przymierzu" Pośrednikiem Między Bogiem a Ludem Wybranym/wybieranym Jest Jezus.
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jezus Chrystus”