Pytania do katolików

Kościół Katolicki, Prawosławny, Koptyjski, Mariawici, itp.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Re: Pytania do katolików

Post autor: Albertus »

radek pisze:
10 maja 2021, 14:28
Jeśli KK uważa, że Duch święty został już zesłany, to dlaczego JPII powiedział, żeby Duch przybył i odnowił oblicze Ziemi? A jeśli uważają, że nie został jeszcze zesłany, to czemu zamiast drżeć, są dumni i pewni wobec innych religii, że mówią Prawdę, skoro jeszcze nie znają Ducha Prawdy?

J 15:26 EIB "Gdy przyjdzie Opiekun, którego Ja wam przyślę od Ojca, Duch Prawdy, który wychodzi od Ojca, ten złoży o Mnie świadectwo."

J 16:8 EIB "A On, gdy przyjdzie, wykaże, że świat jest w błędzie co do grzechu, sprawiedliwości i sądu:"

J 16:13 EIB "Jednak gdy przyjdzie On, Duch Prawdy, wprowadzi was we wszelką prawdę, ponieważ nie będzie mówił sam od siebie, lecz powie o wszystkim, co usłyszy, i powiadomi was o tym, co ma nadejść."
Św Jan Paweł II prosił aby Duch Święty zstąpił i odnowił oblicze ziemi, tej ziemi

Czyli konkretnie do Polski. I tak się stało.

Duch Święty przyszedł do Kościoła w Dniu Pięćdziesiątnicy i jest stale obecny.

Dlaczego ty Radku dalej miotasz się w swoich poplątanych myślach zamiast przyjąć Bożą Ewangelię zawartą w Piśmie Świętym?

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4146
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Pytania do katolików

Post autor: radek »

Albertus pisze:
17 maja 2021, 11:17
Św Jan Paweł II prosił aby Duch Święty zstąpił i odnowił oblicze ziemi, tej ziemi

Czyli konkretnie do Polski. I tak się stało.
Jestem ciekaw, czy przed tymi słowami JPII w Polsce nie było księży namaszczonych Duchem przy bierzmowaniu, a później przy święceniach?

Mat 12:43-45 EIB "Gdy duch nieczysty wychodzi z człowieka, przemierza bezwodne miejsca w poszukiwaniu wytchnienia. Lecz gdy go nie znajduje, (44) mówi: Wrócę do mojego domu, tam, skąd wyszedłem. Jeśli przychodzi i zastaje dom niezamieszkany, wymieciony i przyozdobiony, (45) wtedy idzie, bierze ze sobą siedem innych duchów bardziej zepsutych od siebie, wchodzą tam i mieszkają. Wówczas końcowy stan tego człowieka staje się gorszy niż początkowy. Tak też będzie z tym złym pokoleniem."
Albertus pisze:
17 maja 2021, 11:17
Duch Święty przyszedł do Kościoła w Dniu Pięćdziesiątnicy i jest stale obecny.
Mat 24:23 EIB "Gdyby wam wówczas ktoś powiedział: Oto tu jest Chrystus! albo: Oto tam! — nie wierzcie."
Albertus pisze:
17 maja 2021, 11:17
Dlaczego ty Radku dalej miotasz się w swoich poplątanych myślach zamiast przyjąć Bożą Ewangelię zawartą w Piśmie Świętym?
Bo mnie inspirują takie właśnie teksty

Mat 5:11-12 EIB "Szczęśliwi jesteście, gdy was będą znieważać, prześladować i kłamliwie zarzucać wam wszelkie zło ze względu na Mnie. (12) Cieszcie się, radujcie niezmiernie, bo w Niebie czeka was wielka zapłata. Podobnie prześladowano proroków, którzy byli przed wami."
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Re: Pytania do katolików

Post autor: Albertus »

radek pisze:
17 maja 2021, 15:41
Albertus pisze:
17 maja 2021, 11:17
Św Jan Paweł II prosił aby Duch Święty zstąpił i odnowił oblicze ziemi, tej ziemi

Czyli konkretnie do Polski. I tak się stało.
Jestem ciekaw, czy przed tymi słowami JPII w Polsce nie było księży namaszczonych Duchem przy bierzmowaniu, a później przy święceniach?

Mat 12:43-45 EIB "Gdy duch nieczysty wychodzi z człowieka, przemierza bezwodne miejsca w poszukiwaniu wytchnienia. Lecz gdy go nie znajduje, (44) mówi: Wrócę do mojego domu, tam, skąd wyszedłem. Jeśli przychodzi i zastaje dom niezamieszkany, wymieciony i przyozdobiony, (45) wtedy idzie, bierze ze sobą siedem innych duchów bardziej zepsutych od siebie, wchodzą tam i mieszkają. Wówczas końcowy stan tego człowieka staje się gorszy niż początkowy. Tak też będzie z tym złym pokoleniem."
Albertus pisze:
17 maja 2021, 11:17
Duch Święty przyszedł do Kościoła w Dniu Pięćdziesiątnicy i jest stale obecny.
Mat 24:23 EIB "Gdyby wam wówczas ktoś powiedział: Oto tu jest Chrystus! albo: Oto tam! — nie wierzcie."
Albertus pisze:
17 maja 2021, 11:17
Dlaczego ty Radku dalej miotasz się w swoich poplątanych myślach zamiast przyjąć Bożą Ewangelię zawartą w Piśmie Świętym?
Bo mnie inspirują takie właśnie teksty

Mat 5:11-12 EIB "Szczęśliwi jesteście, gdy was będą znieważać, prześladować i kłamliwie zarzucać wam wszelkie zło ze względu na Mnie. (12) Cieszcie się, radujcie niezmiernie, bo w Niebie czeka was wielka zapłata. Podobnie prześladowano proroków, którzy byli przed wami."
jak zwykle podajesz cytaty które maja związek z tym co piszesz tylko w twojej głowie...

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4146
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Pytania do katolików

Post autor: radek »

Albertus pisze:
17 maja 2021, 16:08
jak zwykle podajesz cytaty które maja związek z tym co piszesz tylko w twojej głowie...
Bo nie jestem aż tak poważnym autorytetem jak Ty

J 7:18 EIB "Kto mówi sam od siebie, szuka własnej chwały. Kto natomiast szuka chwały tego, który go posłał, ten jest szczery i nie ma w nim niczego, co byłoby nieprawe."

Co do wieloznaczności słów Jezusa

Mat 13:52 EIB "Wówczas Jezus powiedział: Dlatego każdy znawca Prawa, który stał się uczniem Królestwa Niebios, przypomina gospodarza, który wyciąga ze swojego skarbca to, co nowe i stare."

Mat 13:23 EIB "Ziarno na dobrej ziemi to ten człowiek, który słucha Słowa i rozumie je. Taki wydaje owoc, jeden stokrotny, drugi sześćdziesięciokrotny, a inny trzydziestokrotny."

Zaraz Bobo pewnie któregoś z nas "ukróci"

J 18:23 EIB "Jezus na to: Jeżeli uważasz, że odpowiedziałem niewłaściwie, uzasadnij to, a jeżeli właściwie, to dlaczego Mnie bijesz?"
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Re: Pytania do katolików

Post autor: Albertus »

To nie chodzi o bycie żadnym autorytetem.

Chodzi o to aby podawane wersety miały logiczny związek z tym co sie pisze.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4146
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Pytania do katolików

Post autor: radek »

Albertus pisze:
17 maja 2021, 16:59
To nie chodzi o bycie żadnym autorytetem.

Chodzi o to aby podawane wersety miały logiczny związek z tym co sie pisze.
To dopytaj konkretnie czego nie rozumiesz. Pismo jest tak obszerne, a Bóg przemawiając do ludzi przeważnie wychodził z założenia, że mają oni znać wszystko to, co do tej pory było objawiane przez Niego. Na przykład mówiąc do Abrahama o potomstwie licznym jak gwiazdy, to nie podawał definicji słowa "gwiazda"

Mat 5:18 EIB "Zapewniam was bowiem: Dopóki trwać będzie niebo i ziemia, ważna będzie każda jota i każda kreska Prawa — aż wszystko się dokona."

Koran 3:199
Zaprawdę, wśród ludu Księgi są tacy, którzy wierzą w Boga i w to,
co wam zostało zesłane, i w to, co im zostało zesłane, korząc się przed
Bogiem; i oni nie sprzedają znaków Boga za małą cenę! Oni otrzymają
nagrodę u swego Pana. Zaprawdę, Bóg jest szybki w rachunku!


Tutaj ktoś mógłby powiedzieć, że Bóg nadając "obrzezanie" nie wyjaśnił wcześniej czym jest obrzezanie i przez to dzieci Abrahama są okaleczane przez nadinterpretację. A przecież Bóg nie nakazuje ludziom niczego ponad ich siły. Tak jest i w przypadku obrzezania, bo przecież najpierw Bóg nadał Abramowi imię Abraham, a później skwitował ten zabieg obrzezaniem i nakazał obrzezywać ciało napletka, czyli męskie. A więc Izrael powinien być narodem definiującym Prawo Światu dla Jego zbawienia. Dobrze zrozumiał to dopiero Jezus

Mat 16:18-19 EIB "Oświadczam ci, ty jesteś kamieniem, a na tej skale zbuduję mój Kościół i potęga śmierci nie zdoła go pokonać. (19) Wręczę ci klucze Królestwa Niebios. Cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a cokolwiek rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie."
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Re: Pytania do katolików

Post autor: Albertus »

Życzę ci miłego dnia.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4146
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Pytania do katolików

Post autor: radek »

Jest miły. Dzięki i wzajemnie
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kościoły ortodoksyjne”