Wspólnota Neokatechumenalna a sekta?

Kościół Katolicki, Prawosławny, Koptyjski, Mariawici, itp.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Victorinox

Wspólnota Neokatechumenalna a sekta?

Post autor: Victorinox »

Witam.

Interesuje mnie kwestia wymieniona w temacie, a mianowicie czy mozna takowa wspolnote zaklasyfikowac jako pewnego rodzaju sekte....??? Dziekuje za pomoc

Wojtek37
Posty: 674
Rejestracja: 23 maja 2006, 12:57
Lokalizacja: Gdynia

Re: Wspólnota Neokatechumenalna a sekta?

Post autor: Wojtek37 »

Victorinox pisze:Witam.

Interesuje mnie kwestia wymieniona w temacie, a mianowicie czy mozna takowa wspolnote zaklasyfikowac jako pewnego rodzaju sekte....??? Dziekuje za pomoc
A czóż tu widzimy - jest tylko założenie, a nie ma żadnego podparcia na faktach?. Więc napisz jakiś dowód, opisz na jakiej podstawie twierdzisz iż ma być domniemaną przez ciebie sektą?.
Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy
św. Jan Kasjan

Awatar użytkownika
Maja.
Posty: 2042
Rejestracja: 23 sie 2006, 0:23

Post autor: Maja. »

[shadow=red]Victorinox [/shadow]
Interesuje mnie kwestia wymieniona w temacie, a mianowicie czy mozna takowa wspolnote zaklasyfikowac jako pewnego rodzaju sekte....??? Dziekuje za pomoc
[shadow=red]Witaj Victorinox[/shadow] :-D

Kościół żywy i prawdziwy jest tylko jeden.
O żadnym innym Kościele nie czytamy w Piśmie Świętym
:roll:


Apostoł Paweł przyrównuje ten żywy Kościół do Ciała Chrystusowego.

„…my wszyscy jesteśmy jednym ciałem w Chrystusie, a z osobna jesteśmy członkami jedni drugich” - Rzym. 12,5.

"Wy zaś jesteście ciałem Chrystusowym, a z osobna członkami" - 1 Kor. 12,27., zob. 1 Kor. 6,15.



Ten Kościół jest święty, ponieważ jest Ciałem Chrystusa - 1 Kor. 12:27.


Aby należeć do tego jedynego Kościoła, musimy narodzić się na nowo z wody i z Ducha - Ew. Jana 3:3; 3:5.
Po przeżyciu nowonarodzenia stajemy się dziećmi Bożymi :-)

W Słowie Bożym czytamy:
„Tym zaś którzy Go przyjęli, dał prawo stać się dziećmi Bożymi, tym, którzy wierzą w imię Jego, którzy narodzili się
nie z krwi ani z cielesnej woli, ani z woli mężczyzny, lecz z Boga.
" - Ew. Jana 1,12-13.

Widać wyraźnie związek pomiędzy uwierzeniem w Jezusa Chrystusa, przyjęciem Go, a narodzeniem z Boga.



To Duch Święty chrzci nas w jedno Ciało Chrystusa :mysli:

W 1 Kor. 12:13 czytamy:
"Bo też w jednym Duchu wszyscy zostaliśmy ochrzczeni w jedno ciało..."


Przynależność do tego jedynego Kościoła jest konieczna, bo Bóg ten Kościół oczyszcza i temu Kościołowi błogosławi.


Victorinox, jeżeli chcesz czegoś więcej dowiedzieć się o tym Kościele, zobacz temat "Kościół Chrześcijan" i zapoznaj się z jego naukami :-D


Odnośnie wspólnoty o którą pytasz :mysli:
Porównaj ją z Kościołem żywym i prawdziwym i od razu będziesz wiedział, czy wierni tej wspólnoty należą do sekty :-D

Maja.
Ostatnio zmieniony 20 mar 2007, 22:29 przez Maja., łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
wit
Posty: 3775
Rejestracja: 19 maja 2006, 23:21
Lokalizacja: grudziądz

Post autor: wit »

Maju

Czy naprawdę musisz niemal w każdym wątku uprawiać tę swoją propagandę? Mogłaś już darować sobie pisanie o prawdziwym kościele... Temat zagadnienia odnosi się do tego czy wspólnotę neokatechumenalną można zaliczyć jako sektę. Zamiast zdefiniować słowo sekta, to Ty wymieniłaś cechy kościoła! W takim przypadku niemal każdą grupę religijną można podciągnąć pod miano sekty. Na pewno autorowi tego wątku nie o taką odpowiedź chodziło.

Pozdrawiam.
RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI.

Awatar użytkownika
Maja.
Posty: 2042
Rejestracja: 23 sie 2006, 0:23

Post autor: Maja. »

Przedstawiłam jak wygląda Kościół żywy i prawdziwy, aby przy okazji każdy sprawdził, czy przypadkiem nie należy do sekty :-D
Ty też Wit sprawdź i jeżeli okaże się, że należysz do sekty, to szybciutko dołącz do Kościoła Chrześcijan, czyli do tego jedynego Kościoła żywego i prawdziwego :-)

Maja.

Awatar użytkownika
wit
Posty: 3775
Rejestracja: 19 maja 2006, 23:21
Lokalizacja: grudziądz

Post autor: wit »

Maja. pisze:
Ty też Wit sprawdź i jeżeli okaże się, że należysz do sekty, to szybciutko dołącz do Kościoła Chrześcijan, czyli do tego jedynego Kościoła żywego i prawdziwego :-)
Największym moim marzeniem jest należeć do sekty Nazarejczyków.
RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI.

Awatar użytkownika
Maja.
Posty: 2042
Rejestracja: 23 sie 2006, 0:23

Post autor: Maja. »

Kermit, otrzymałam od Ciebie ostrzeżenie, uważam że niesłusznie :bardzo_smutny:

Popatrz na pytanie:
Interesuje mnie kwestia wymieniona w temacie, a mianowicie czy mozna takowa wspolnote zaklasyfikowac jako pewnego rodzaju sekte....??? Dziekuje za pomoc
Ja najpierw ukazałam jak wygląda Kościół żywy i prawdziwy, ten jedyny, założony przez naszego Zbawiciela,
a następnie odpowiedziałam na pytanie:

Odnośnie wspólnoty o którą pytasz :mysli:
Porównaj ją z Kościołem żywym i prawdziwym i od razu będziesz wiedział, czy wierni tej wspólnoty
należą do sekty
:-D
Kermit zobacz, że to jest odpowiedź na pytanie :roll:
Dlatego bardzo Cię proszę o anulowanie tego ostrzeżenia
:prosze:
Maja.

Awatar użytkownika
wit
Posty: 3775
Rejestracja: 19 maja 2006, 23:21
Lokalizacja: grudziądz

Post autor: wit »

Maju

Nie chcę tu się wypowiadać za Kermita, bo nie jestem jego rzecznikiem prasowym, jednak ostrzeżenie się już dawno Tobie należało. Za "monotematyczność" występującą niemal w każdym wątku. Pierwsze ostrzeżenie nie jest równoznaczne z zakazem pisania na forum, więc nie widzę jeszcze powodu do składania jakichkolwiek próśb, czy też zażaleń. Przecież nic tragicznego się nie stało.

Pozdrawiam.
RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI.

Wojtek37
Posty: 674
Rejestracja: 23 maja 2006, 12:57
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Wojtek37 »

Maju - too co napisałaś, nijak się ma do owej wspólnoty Neokatechumenalnej, bo po pierwsze nie padły żadne przeslanki, wskazujące na to iż miała być ona sektą w KRzK. To fałsz, w samym założeniu i każdy kto to czyta musi sobie z tego zdawać sprawę.

Piszcie o faktach, a nie o domniemaniach.
Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy
św. Jan Kasjan

Florianek
Posty: 501
Rejestracja: 01 cze 2006, 10:46

Post autor: Florianek »

Wojtek37 napisał

To fałsz, w samym założeniu i każdy kto to czyta musi sobie z tego zdawać sprawę

No Maja tez uważa, że nikt nie może nauczac inaczej wiec nie wiem o co wam chodzi :mrgreen: :?:
,,...łaska i prawda przyszły przez Jezusa Chrystusa" (J 1:17)

Wojtek37
Posty: 674
Rejestracja: 23 maja 2006, 12:57
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Wojtek37 »

Florianek pisze:Wojtek37 napisał

To fałsz, w samym założeniu i każdy kto to czyta musi sobie z tego zdawać sprawę

No Maja tez uważa, że nikt nie może nauczac inaczej wiec nie wiem o co wam chodzi :mrgreen: :?:
Każda osoba troszkę rozgarnięta zauważy, iż w zaczętym topicku brak jakich kolwiek przesłanek, na podstawie faktów, a nie pobożnych życzeń. Więc czego nie rozumiesz?. Że temat nawet nie jest przedstawiony do polemiki, tylko padło zdawkowe pomówienie?.
Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy
św. Jan Kasjan

Awatar użytkownika
Maja.
Posty: 2042
Rejestracja: 23 sie 2006, 0:23

Post autor: Maja. »

[shadow=white]Kermit,[/shadow]
Maju piszesz nie na temat. Z góry założyłaś, że wspólnota neokatechumenalna jest sektą.
Mam wrażenie, że każdy Kościół czy ruch religijny uważasz za sektę. Może udowodnij to...
Kermit, ukazałam jak wygląda Kościół żywy i prawdziwy, ten jedyny, założony przez naszego Zbawiciela.
Przeczytasz o tym w Piśmie Świętym :-)
Ocenę, czy wspólnota Neokatechumenalna jest sektą czy nie, pozostawiłam osobom, którzy tę społeczność znają bliżej :mysli:
Do tego dołączyłaś reklamę swojego Kościoła.
Ponieważ ten Kościół uczy wiernych według Słowa Bożego i chce przyprowadzić każdego człowieka do Chrystusa :-)

Maja.
Ostatnio zmieniony 22 mar 2007, 23:10 przez Maja., łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Maja.
Posty: 2042
Rejestracja: 23 sie 2006, 0:23

Post autor: Maja. »

Wojtek37 napisał:
Maju - too co napisałaś, nijak się ma do owej wspólnoty Neokatechumenalnej, bo po pierwsze nie padły żadne przeslanki,
wskazujące na to iż miała być ona sektą w KRzK. To fałsz, w samym założeniu i każdy kto to czyta musi sobie z tego zdawać sprawę.
Wojtku37, ja napisałam:
porównaj ją z Kościołem żywym i prawdziwym i od razu będziesz wiedział, czy wierni tej wspólnoty należą do sekty :-D

a nie, że należą do sekty
:mrgreen:

Maja.

Awatar użytkownika
Maja.
Posty: 2042
Rejestracja: 23 sie 2006, 0:23

Post autor: Maja. »

[shadow=white]Florianek napisał:[/shadow]
No Maja też uważa, że nikt nie może nauczać inaczej więc nie wiem o co wam chodzi :mrgreen: :?:
Florianku, widzę, że niektórzy nie zrozumieli tego, co napisałam :-(
Ja nigdzie nie napisałam, że jest to sekta :roll: .
Nie mogłam tak napisać, ponieważ nie znam tej wspólnoty :-D


[shadow=white]Wojtek37 napisał:[/shadow]
temat nawet nie jest przedstawiony do polemiki, tylko padło zdawkowe pomówienie?.
Wojtku37, czytaj uważniej posty, dlaczego piszesz nieprawdę :?: :oops:

Maja.

Wojtek37
Posty: 674
Rejestracja: 23 maja 2006, 12:57
Lokalizacja: Gdynia

Re: Wspólnota Neokatechumenalna a sekta?

Post autor: Wojtek37 »

Victorinox pisze:Interesuje mnie kwestia wymieniona w temacie, a mianowicie czy mozna takowa wspolnote zaklasyfikowac jako pewnego rodzaju sekte....??? Dziekuje za pomoc
Maju, a co to Twoim zdaniem jest?. Bo dla mnie to zwyczajne pomówienie nie poparte żadnymi faktami!. To nazywa się manipulacją socjoteechniczną.

Może odpowiesz na pytanie czy bijesz rodziców? ;-)
Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy
św. Jan Kasjan

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kościoły ortodoksyjne”