Polska katolicka ....

Kościół Katolicki, Prawosławny, Koptyjski, Mariawici, itp.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

BoaDusiciel
Posty: 6935
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

rol23 pisze:Zrozum człowieku, że tu chodzi o wymiar symboliczny. Czy naród polski przyznał kiedykolwiek, że Jezus jest naszym królem? Poza tym, Polska to żadne państewko, Polska to wielki naród chrześcijański. Inne narody powinny brać przykład z Polski.
Naród nadal niczego takiego nie przyznał.
Ja też jestem naród, a nie przyznałem.
Nie znam osobiście nikogo kto by przyznał.
Oczywiście jeśli ktoś chce przyznać, to nic mi do tego, niech przyznaje, ale niech nie mówi w moim imieniu.
No chyba nie oczekuję zbyt wiele ? :lol:
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

rol23

Post autor: rol23 »

BoaDusiciel pisze:
rol23 pisze:Zrozum człowieku, że tu chodzi o wymiar symboliczny. Czy naród polski przyznał kiedykolwiek, że Jezus jest naszym królem? Poza tym, Polska to żadne państewko, Polska to wielki naród chrześcijański. Inne narody powinny brać przykład z Polski.
Naród nadal niczego takiego nie przyznał.
Ja też jestem naród, a nie przyznałem.
Nie znam osobiście nikogo kto by przyznał.
Oczywiście jeśli ktoś chce przyznać, to nic mi do tego, niech przyznaje, ale niech nie mówi w moim imieniu.
No chyba nie oczekuję zbyt wiele ? :lol:
Jesteś mniejszością w tym narodzie, która nic nie znaczy. Przez setki lat ten naród tworzyli chrześcijanie. To oni tworzyli historię, to oni budowali Polskę, to oni ją bronili przed najeźdźcami. Wybacz, ale takie lewicowe myślenie jak twoje jest tu śmieszne.

rol23

Post autor: rol23 »

Krystian pisze:
rol23 pisze:Przeczytaj bardzo uważnie swoje powyższe odpowiedzi, bo jedna przeczy drugiej. Jeśli tego nie dostrzegasz, to wytłumaczę.
To wytłumacz, ponieważ oprócz Ciebie wszyscy potrafili mnie zrozumieć.
W jednej odpowiedzi napisałeś że Polska to w skali świata nic nie znacząca wioska, a w drugiej odpowiedzi sugerujesz, że to właśnie Polska powinna ogłosić Jezusa królem całego świata.

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Post autor: kansyheniek »

BoaDusiciel pisze:Uwaga dzieci. Wyjaśniam. Sytuacja jest następująca:
- jest człowiek, który cieszy się, że nieżyjący od 2 tys. lat obywatel Imperium Rzymskiego, narodowości żydowskiej, został królem Polski.
Jezus nie posiadał rzymskiego obywatelstwa.
Gdyby je miał nie mógłby zginąć na krzyżu.
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Post autor: kansyheniek »

nesto pisze:Trochę o Polsce niekatolickiej:
https://tajnearchiwumwatykanskie.wordpr ... -imperium/

Krypty Królów Słowiańskich?:
https://www.youtube.com/watch?v=9fRDZCrzS58
Tyle jest już wyznawców,że można śmiało powiedzieć,że narodziła się nowa religia.
Ową nową religię proponuję nazwać LECHISLAMEM,albo jeszcze jedna nazwa,Świadkowie Świętopełka (w skrócie ŚŚ :-> )
Tą drugą nazwę dedykuję kol. ZAMOSOWI,powinien on być szczególnie usatysfakcjonowany :-P
Ta religia ma swoją "Biblię" i Tradycję ustną,więc należy ich wyznawców traktować poważnie i z należytym szacunkiem.

NIech żyje Wielka Lechia i jej wszystkie kolonie po ciemnej stronie Księżyca... ;-)
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

BoaDusiciel
Posty: 6935
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

rol23 pisze:
BoaDusiciel pisze:
rol23 pisze:Zrozum człowieku, że tu chodzi o wymiar symboliczny. Czy naród polski przyznał kiedykolwiek, że Jezus jest naszym królem? Poza tym, Polska to żadne państewko, Polska to wielki naród chrześcijański. Inne narody powinny brać przykład z Polski.
Naród nadal niczego takiego nie przyznał.
Ja też jestem naród, a nie przyznałem.
Nie znam osobiście nikogo kto by przyznał.
Oczywiście jeśli ktoś chce przyznać, to nic mi do tego, niech przyznaje, ale niech nie mówi w moim imieniu.
No chyba nie oczekuję zbyt wiele ? :lol:
Jesteś mniejszością w tym narodzie, która nic nie znaczy. Przez setki lat ten naród tworzyli chrześcijanie. To oni tworzyli historię, to oni budowali Polskę, to oni ją bronili przed najeźdźcami. Wybacz, ale takie lewicowe myślenie jak twoje jest tu śmieszne.
:lol:
Co ta wypowiedź ma wspólnego z oczywistym faktem, że naród niczego takiego nie przyznał ?
Pytam ludzi wokół i nikt nie potwierdza że przyznał.
Bawcie się sami w swojej piaskownicy, plastikowymi zabawkami :lol:
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

BoaDusiciel
Posty: 6935
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

kansyheniek pisze:
BoaDusiciel pisze:Uwaga dzieci. Wyjaśniam. Sytuacja jest następująca:
- jest człowiek, który cieszy się, że nieżyjący od 2 tys. lat obywatel Imperium Rzymskiego, narodowości żydowskiej, został królem Polski.
Jezus nie posiadał rzymskiego obywatelstwa.
Gdyby je miał nie mógłby zginąć na krzyżu.
Mógłby.
Jezus był Synem Bożym i mógł wszystko :mrgreen:
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Post autor: kansyheniek »

BoaDusiciel pisze:Mógłby.
Rzymskie prawo zabraniało skazywać obywatela na taką śmierć.
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

BoaDusiciel
Posty: 6935
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

Kwestionujesz możliwości Jezusa ? :shock:
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Post autor: kansyheniek »

Kwestionuję możliwości Piłata.
Ostatnio zmieniony 26 lis 2016, 7:01 przez kansyheniek, łącznie zmieniany 1 raz.
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

BoaDusiciel
Posty: 6935
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

Jezusowi była dana wszelka władza na Ziemi, czyli władza nad Piłatem również.
Piłat dostał upoważnienie do ukrzyżowania Jezusa od samego Jezusa, w ramach jezusowej władzy nad wszystkim.
Upoważnienie dokonało się przez fakt dokonany, bo przecież gdyby Jezus nie pozwolił, to by go nie ukrzyżowali.
Ja głęboko wierzę, że skoro Jezus mówił, że ma wszelką władzę, to miał również władzę skłonienia Piłata do ukrzyżowania każdego, w tym obywatela Rzymu :->
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

ZAMOS
Posty: 2161
Rejestracja: 19 paź 2012, 10:26
Lokalizacja: Wieś pod Warszawą

Post autor: ZAMOS »

rol23 pisze: Jesteś mniejszością w tym narodzie, która nic nie znaczy.
Troszkę przesadzasz. Kościołowi katolickiemu wierzy może jakieś 15-20 procent Polaków, a reszta z różnych powodów się z nich śmieje.
[quote="rol23" Przez setki lat ten naród tworzyli chrześcijanie. To oni tworzyli historię, to oni budowali Polskę, to oni ją bronili przed najeźdźcami. Wybacz, ale takie lewicowe myślenie jak twoje jest tu śmieszne.[/quote]
Tutaj to grubo pojechałeś. Polacy przez niemiecko watykańską wersję chrześcijaństwa są niszczeni już ponad tysiąc lat. Dużym błędem Mieszka i jego doradców było otwarcie Polski dla tej destrukcyjnej religii. Do dzisiaj w najlepsze trwa rabunek Polski, też dzięki takim ludziom jak ty. Ludziom którzy dali się oszukać watykańskim wysłannikom. Jednych zniewolono podstępem, a innych jak już urośli w siłę, brutalną masową zbrodnią. Dzisiaj Polacy się budzą i ruchy narodowo patriotyczne wciąż się rozrastają. Brakuje jeszcze elit, które poprowadzą Polskę ku wolności, ale Polacy są zaradni i szybko ostatnio się uczą, więc jest nadzieja, że oszustów wszelakich pogonią na margines społeczny.

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

rol23 pisze:W jednej odpowiedzi napisałeś że Polska to w skali świata nic nie znacząca wioska, a w drugiej odpowiedzi sugerujesz, że to właśnie Polska powinna ogłosić Jezusa królem całego świata.
Ty nic nie kumasz jak się do Ciebie pisze.
Polska, to nic znacząca wioska w skali wszechświata dla Pana Jezusa.
ponjał :-D
Jeżeli już chcieliście Pana Jezusa ogłosić królem, to nie swojej wioski, tylko całego świata
ponjał :-D
Czy trzeba jeszcze bardziej łopatologicznie :->
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Post autor: kansyheniek »

ZAMOS pisze:Troszkę przesadzasz. Kościołowi katolickiemu wierzy może jakieś 15-20 procent Polaków, a reszta z różnych powodów się z nich śmieje.
Gdyby tak było KK w Polsce byłby biedny jak mysz kościelna,tymczasem co?
Ludziska walą na tacę ile wlezie,z uśmiechem na ustach?
Kościół traci wyznawców to fakt,ale ma się ogólnie dobrze.
W szczególności finansowo,a to pewnie najważniejsze.
Kościół rzymskokatolicki jest w Polsce instytucją szczególnie uprzywilejowaną. Oprócz ponad 1,2 mld złotych z kieszeni wiernych, blisko 2 mld zł dostaje od państwa w formie dotacji. Hierarchowie, którzy bardzo krytycznie odnosili do naszego wejścia do Unii Europejskiej, chętnie sięgają też po pieniądze z Brukseli. Ich coroczne wpływy to łącznie ponad 3 mld złotych.
To oficjalne dane z tego źródła:
http://www.money.pl/gospodarka/raporty/ ... 36710.html

I to ma wskazywać,że KK to tylko 15-20 % społeczeństwa?
Puknij Ty się w głowę Zamos.

A jak tam Twój związek wyznaniowy się rozwija?
Macie już jakąś nazwę? :-P
Proponuję Świadkowie Świętopełka.
Fajnie?
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Post autor: kansyheniek »

BoaDusiciel pisze:Jezusowi była dana wszelka władza na Ziemi, czyli władza nad Piłatem również.
Piłat dostał upoważnienie do ukrzyżowania Jezusa od samego Jezusa, w ramach jezusowej władzy nad wszystkim.
Upoważnienie dokonało się przez fakt dokonany, bo przecież gdyby Jezus nie pozwolił, to by go nie ukrzyżowali.
Ja głęboko wierzę, że skoro Jezus mówił, że ma wszelką władzę, to miał również władzę skłonienia Piłata do ukrzyżowania każdego, w tym obywatela Rzymu
Można wiedzieć na jakiej podstawie piszesz te pierdoły?
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kościoły ortodoksyjne”