DZIEŃ ISLAMU W KOŚCIELE KATOLICKIM W POLSCE

Kościół Katolicki, Prawosławny, Koptyjski, Mariawici, itp.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4138
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

EMET pisze:EMET:
User Radek uprawia metodologię, którą uczenie nazwać by można: KOINCYDENCJA.

Jako, iż posiada, jak już opiniowałem, 'duszę poetycką', więc taka i - Jego - KONCEPTUALNOŚĆ: taka Jego - Jego właśnie - KONCEPTUALNOŚĆ.

To Koran bardziej obficie [bylibyśmy nawet zaskoczeni w jakim stopniu!] zapożycza z treści Biblii: rzecz jasna, owe zapożyczenia, zaadoptowania --> podlegają swoistej reinterpretacji, dostosowaniu do realiów 'okołomahomentańskich' [że tak to określę...], nawet zbitki kompilacyjne. :-/

Jest takie powiedzenie: >>tak jak na skrzypcach można wygrywać rozmaite melodie [ilość przeogromna linii melodycznych!], tak i Biblię można na różne sposoby objaśniać<<. Tak jak papier oraz serwery wszystko przyjmie/ą/, tak i Userowi 'Radkowi' któż może zabronić przy ferowaniu Jego wniosków nadinterpretacyjnych wręcz? Praktycznie -- NIKT!. Tyle, że - tak się składa - mamy XXI wiek i liczy się w takich przypadkach nie tyle tzw. 'radosna twórczość', 'wolność artystyczna' itp., co... solidne argumentowanie.

Czy u 'Radka' to mamy? Śmiem bardzo, ale to bardzo w to wątpić! :aaa: :bardzo_smutny:

Stepahonos, ps. EMET
Ja też Tobie zadam pytanie: Czy ŚJ chodzą po domach, czy do ludzi? Bo ja zawsze zmierzam do ludzi

Mar 7:6 eib "(6) On zaś im odpowiedział: Trafnie Izajasz powiedział o was, obłudnikach, w swoim proroctwie: Ten lud czci Mnie wargami, lecz sercem jest ode Mnie daleko."

Łk 8:18 eib "Uważajcie więc, jak słuchacie; gdyż temu, który ma, będzie dodane, temu zaś, który nie ma, zostanie odebrane nawet to, co sądzi, że ma."

Quran 4:74
Niechże walczą na drodze Boga ci, którzy za życie tego świata kupują życie ostateczne! A kto walczy na drodze Boga i zostanie zabity albo zwycięży, otrzyma od Nas nagrodę ogromną.

Łk 9:24 eib "(24) Każdy bowiem, kto chciałby ocalić swoją duszę, utraci ją, każdy zaś, kto utraci swoją duszę dla Mnie &#8212; ocali ją."

Especially for You EMET

J 16:13 eib "(13) Jednak gdy przyjdzie On, Duch Prawdy, wprowadzi was we wszelką prawdę, ponieważ nie będzie mówił sam od siebie, lecz powie o wszystkim, co usłyszy, i powiadomi was o tym, co ma nadejść."
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4138
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Albertus pisze:Czy koran potwierdza wszystko to co napisano w Biblii?

Oczywiście że nie.

Czy więc ktoś kto wierzy w cały koran wierzy też w to co jest napisane w Biblii?

Oczywiście że nie.

Proste jak budowa cepa.

A więc twierdzenie że ludzie wierzący w to co jest napisane w koranie wierzą też w to co jest napisane w Biblii to nieprawda.

Nie kłam już więcej Radku!
Proszę o odpowiednie fragmenty Świętych Pism, wtedy się odniosę do Twoich tez

Ps 119:113 eib "Odcinam się od ludzi chwiejnych, Lecz Twoje Prawo &#8212; kocham."
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Post autor: Albertus »

radek pisze:
Albertus pisze:Czy koran potwierdza wszystko to co napisano w Biblii?

Oczywiście że nie.

Czy więc ktoś kto wierzy w cały koran wierzy też w to co jest napisane w Biblii?

Oczywiście że nie.

Proste jak budowa cepa.

A więc twierdzenie że ludzie wierzący w to co jest napisane w koranie wierzą też w to co jest napisane w Biblii to nieprawda.

Nie kłam już więcej Radku!
Proszę o odpowiednie fragmenty Świętych Pism, wtedy się odniosę do Twoich tez

Ps 119:113 eib "Odcinam się od ludzi chwiejnych, Lecz Twoje Prawo &#8212; kocham."
To ja pytam ciebie jako osobę która koran propaguje:

Czy koran potwierdza to co jest napisane w Biblii?

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4138
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Albertus pisze:To ja pytam ciebie jako osobę która koran propaguje:

Czy koran potwierdza to co jest napisane w Biblii?
Potwierdza i wyraża zdziwienie, że nie wszyscy są jednomyślni

Quran 3:65
O ludu Księgi Dlaczego dyskutujecie w sprawie Abrahama? Przecież Tora i Ewangelia zostały zesłane po nim. Czyż nie macie rozumu?
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Post autor: Albertus »

radek pisze:
Albertus pisze:To ja pytam ciebie jako osobę która koran propaguje:

Czy koran potwierdza to co jest napisane w Biblii?
Potwierdza i wyraża zdziwienie, że nie wszyscy są jednomyślni

Quran 3:65
O ludu Księgi Dlaczego dyskutujecie w sprawie Abrahama? Przecież Tora i Ewangelia zostały zesłane po nim. Czyż nie macie rozumu?
Problem w tym że albo nie znasz koranu albo po prostu kłamiesz...

sura4 werset 157:
I za to, że powiedzieli: "zabiliśmy Mesjasza, Jezusa, syna Marii, posłańca Boga" - podczas gdy oni ani Go nie zabili, ani Go nie ukrzyżowali, tylko im się tak zdawało; i, zaprawdę, ci, którzy się różnią w tej sprawie, są z pewnością w zwątpieniu; oni nie mają o tym żadnej wiedzy, idą tylko za przypuszczeniem; oni Go nie zabili z pewnością.
Jak widzimy koran w oczywisty sposób zaprzecza ukrzyżowaniu Chrystusa.

Jak wiemy Biblia to ukrzyżowanie opisuje i potwierdza.

Logiczny wniosek - koran nie potwierdza tego co jest napisane w Biblii.

Albo koran kłamie albo Biblia. Musimy wybrać co jest prawdziwe, nie da się uznawać za prawdę i tego i tego.

Ja wybieram Biblię!

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4138
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Albertus pisze:Problem w tym że albo nie znasz koranu albo po prostu kłamiesz...

sura4 werset 157:
I za to, że powiedzieli: "zabiliśmy Mesjasza, Jezusa, syna Marii, posłańca Boga" - podczas gdy oni ani Go nie zabili, ani Go nie ukrzyżowali, tylko im się tak zdawało; i, zaprawdę, ci, którzy się różnią w tej sprawie, są z pewnością w zwątpieniu; oni nie mają o tym żadnej wiedzy, idą tylko za przypuszczeniem; oni Go nie zabili z pewnością.
Jak widzimy koran w oczywisty sposób zaprzecza ukrzyżowaniu Chrystusa.

Jak wiemy Biblia to ukrzyżowanie opisuje i potwierdza.

Logiczny wniosek - koran nie potwierdza tego co jest napisane w Biblii.

Albo koran kłamie albo Biblia. Musimy wybrać co jest prawdziwe, nie da się uznawać za prawdę i tego i tego.

Ja wybieram Biblię!
Ten fragment jest zgodny z Biblią. To nie Jezus wycierpiał od ludzi lecz Jego Syn

Mat 16:28 ubg "(28) Zaprawdę powiadam wam: Są wśród stojących tutaj tacy, którzy nie zakosztują śmierci, aż ujrzą Syna Człowieczego przychodzącego w swoim królestwie."

Mat 17:4-5 ubg "(4) Wtedy Piotr powiedział do Jezusa: Panie, dobrze nam tu być. Jeśli chcesz, postawimy tu trzy namioty: jeden dla ciebie, jeden dla Mojżesza i jeden dla Eliasza. (5) Kiedy on jeszcze mówił, oto jasny obłok zacienił ich, a z obłoku rozległ się głos: To jest mój umiłowany Syn, w którym mam upodobanie, jego słuchajcie."
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Post autor: Albertus »

radek pisze:
Albertus pisze:Problem w tym że albo nie znasz koranu albo po prostu kłamiesz...

sura4 werset 157:
I za to, że powiedzieli: "zabiliśmy Mesjasza, Jezusa, syna Marii, posłańca Boga" - podczas gdy oni ani Go nie zabili, ani Go nie ukrzyżowali, tylko im się tak zdawało; i, zaprawdę, ci, którzy się różnią w tej sprawie, są z pewnością w zwątpieniu; oni nie mają o tym żadnej wiedzy, idą tylko za przypuszczeniem; oni Go nie zabili z pewnością.
Jak widzimy koran w oczywisty sposób zaprzecza ukrzyżowaniu Chrystusa.

Jak wiemy Biblia to ukrzyżowanie opisuje i potwierdza.

Logiczny wniosek - koran nie potwierdza tego co jest napisane w Biblii.

Albo koran kłamie albo Biblia. Musimy wybrać co jest prawdziwe, nie da się uznawać za prawdę i tego i tego.

Ja wybieram Biblię!
Ten fragment jest zgodny z Biblią. To nie Jezus wycierpiał od ludzi lecz Jego Syn

Mat 16:28 ubg "(28) Zaprawdę powiadam wam: Są wśród stojących tutaj tacy, którzy nie zakosztują śmierci, aż ujrzą Syna Człowieczego przychodzącego w swoim królestwie."

Mat 17:4-5 ubg "(4) Wtedy Piotr powiedział do Jezusa: Panie, dobrze nam tu być. Jeśli chcesz, postawimy tu trzy namioty: jeden dla ciebie, jeden dla Mojżesza i jeden dla Eliasza. (5) Kiedy on jeszcze mówił, oto jasny obłok zacienił ich, a z obłoku rozległ się głos: To jest mój umiłowany Syn, w którym mam upodobanie, jego słuchajcie."
Dziękuję za rozmowę.

Życzę ci wszystkiego dobrego a przede wszystkim zdrowia.

BoaDusiciel
Posty: 6986
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

Albertus pisze: Albo koran kłamie albo Biblia. Musimy wybrać co jest prawdziwe, nie da się uznawać za prawdę i tego i tego.

Ja wybieram Biblię!
Bardzo słusznie, bardzo słusznie !
A co sądzisz o obchodzeniu dnia islamu w KK ?
A o chodzeniu funkcyjnych KK do meczetów co sądzisz ?
:lol:
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

BoaDusiciel pisze:A co sądzisz o obchodzeniu dnia islamu w KK ?
A o chodzeniu funkcyjnych KK do meczetów co sądzisz ?
Pozwolę sobie dodać jeszcze pytanie: A co sądzisz, Albertus, o całowaniu świętej Księgi - Koranu? :-D

BoaDusiciel
Posty: 6986
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

Oczywiście mamy świadomość, że nie dostaniemy żadnej jednoznacznej odpowiedzi :lol:
Ani od Albertusa, ani od tego miłośnika hentai.
I wiesz co, Albertus ?
Bardzo dobrze, że nie jesteście w stanie udzielić sensownej odpowiedzi.
Nam nie zależy na waszej odpowiedzi.
Nam chodzi o to, żeby pokazać waszą niemoc
:mrgreen:
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

BoaDusiciel pisze:Nam chodzi o to, żeby pokazać waszą niemoc
...i obłudę, śmiem dodać ;-)

BoaDusiciel
Posty: 6986
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

Dokładnie.
Ja to myślę, że istnieje tajny załącznik do przykazań KK.
W tym załączniku jest napisane:
1. Obłuda jest podstawą funkcjonowania KK. Teraz i zawsze. Amen.
:mrgreen:
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Obrazek

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Henryk pisze:Obrazek
Za coś takiego powinno być wykluczenie z Kościoła.
Wyobraźcie sobie, że na nabożeństwo do jakiegokolwiek Zboru przychodzę z Koranem i dywanikiem i odprawiam swoje obrzędy. Jak zareagowałby pastor, współbracia?

Pamiętacie taką aferę, gdy jakiś muzyk czy aktor podarł Biblię? A czy taka postawa, jak całowianie, czyli oddawanie najwyższego szacunku treściom Księgi przeciwnika, nie jest równoznaczne z podeptaniem Księgi własnego wyznania?
Dla mnie jest i to nawet więcej niż podarcie PS. To zrobił niewierzący pajac, głupol i pewnie dla poklasku takich durniów jak on sam, ale tu! Toż to głowa KrK, przywódca, który na "rozkaz kapłana" sprawia, że wafle zamieniają się w Boga prawdziwego :aaa:
Ale on przeciez święty, więc...cicho sza, na talerzu siedzi pchła.
Zaraz będzie, że wuka nienawidzi kościoła :xhehe: ;-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kościoły ortodoksyjne”