FILM ''KLER''

Kościół Katolicki, Prawosławny, Koptyjski, Mariawici, itp.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Też tak twierdzę...

Post autor: Henryk »

  • Obrazek

Awatar użytkownika
Quinque
Posty: 612
Rejestracja: 29 gru 2017, 21:58

Post autor: Quinque »

Serio, kogoś jeszcze interesuje ten film? Za miesiąc świat o nim zapomni. A Smarzowski będzie kręcił więcej tego typu produkcji
"Bękart diabła czy dziecko Boże. Stara gwardia czy cyber młodzież
Kto kręci globem? Iluminacja, masońskie loże
Czarna magia, zdefiniuj chorobę. Jaka jest prawda za c$#j się nie dowiesz"

ZAMOS
Posty: 2161
Rejestracja: 19 paź 2012, 10:26
Lokalizacja: Wieś pod Warszawą

Post autor: ZAMOS »

Serio, kogoś jeszcze interesuje ten film?
Kina jeszcze pełne i nic nie wskazuje na to, że to koniec Kleru.

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6286
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

Ten film jest mroczny.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

ZAMOS pisze:
Serio, kogoś jeszcze interesuje ten film?
Kina jeszcze pełne i nic nie wskazuje na to, że to koniec Kleru.
Ale tabu lega w gruzach
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
Paszko
Posty: 453
Rejestracja: 31 maja 2016, 11:39

Post autor: Paszko »

Queza pisze:Ten film jest mroczny.
W sensie wizualnym czy duchowym?
ΛΕΓΕΙ ΙΗΣΟΥΣ ΟΥΚ ΕΣΤΙΝ ΤΕΘΑΜΜΕ
ΝΟΝ Ο ΟΥΚ ΕΓΕΡΘΗΣΕΤΑΙ ☩

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6286
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

Paszko pisze:
Queza pisze:Ten film jest mroczny.
W sensie wizualnym czy duchowym?
Zarówno w wizualnym jak i duchowym; wizualnym, bo nie chciałabym spotkać w swoim życiu takich księży, ja wiem, że to tylko ludzie, ale tam każdy jest anty.., anty... W duchowym, bo wszystko jest pogrążone w jakimś takim upadku.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
Paszko
Posty: 453
Rejestracja: 31 maja 2016, 11:39

Post autor: Paszko »

Queza pisze: Zarówno w wizualnym jak i duchowym; wizualnym, bo nie chciałabym spotkać w swoim życiu takich księży, ja wiem, że to tylko ludzie, ale tam każdy jest anty.., anty... W duchowym, bo wszystko jest pogrążone w jakimś takim upadku.
Pytam, bo nie byłem pewien, czy przypadkiem nie sugerujesz duchowego mroku po obu stronach kamery. Smarzowski jednak nigdy nie sprawiał na mnie wrażenia uduchowionej postaci - w żadną ze stron.
ΛΕΓΕΙ ΙΗΣΟΥΣ ΟΥΚ ΕΣΤΙΝ ΤΕΘΑΜΜΕ
ΝΟΝ Ο ΟΥΚ ΕΓΕΡΘΗΣΕΤΑΙ ☩

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Na razie 4,4 miliona widzów

Post autor: Henryk »

Po czterech tygodniach od premiery "Kler", przebój Wojciecha Smarzowskiego, osiągnął spektakularną frekwencję 4 mln 339 tys. 89 widzów i przebił wynik "Quo Vadis". Tym samym stał się największym kinowym przebojem XXI wieku w Polsce i trzecim – po "Ogniem i mieczem" i "Panu Tadeuszu" – filmem z najlepszym wynikiem oglądalności po 1989 roku.
https://kultura.onet.pl/film/wiadomosci ... ej/jvjhkmz

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6286
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

Paszko pisze:
Queza pisze: Zarówno w wizualnym jak i duchowym; wizualnym, bo nie chciałabym spotkać w swoim życiu takich księży, ja wiem, że to tylko ludzie, ale tam każdy jest anty.., anty... W duchowym, bo wszystko jest pogrążone w jakimś takim upadku.
Pytam, bo nie byłem pewien, czy przypadkiem nie sugerujesz duchowego mroku po obu stronach kamery. Smarzowski jednak nigdy nie sprawiał na mnie wrażenia uduchowionej postaci - w żadną ze stron.
Ja to widzę demonizm już w tym, jak śpiewają "Ma syna Maria...". Sposób w jaki śpiewają, akcent, ton głosu, sceneria.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
janwisniewski68
Posty: 2044
Rejestracja: 21 mar 2009, 10:54
Lokalizacja: w - wa
Kontakt:

Post autor: janwisniewski68 »

Umiłowani Siostry i Bracia!!! Zaprawdę powiadam Wam Najdostojniejsi Siostry i Bracia, godne to i sprawiedliwe, słuszne i zbawienne aby obnażać prawdziwe oblicza kościelnych oszustów, dewiantów i zbrodniarzy, specjalistów od interpretowania życzeń Pana Stwórcy Wszechrzeczy, którzy na twarzach nosili i noszą maskę pokory oraz pobożności, w ustach świętobliwie pieszczą słowa miłości, miłosierdzia i przebaczenia, ale serca zawsze mają kamienne i zimne, dusze pychą,
rozpustą, zaś usta obłudą i hipokryzją wypełnione a dłonie wiecznie głodne mamony. Rzymski katolicyzm jest szkołą szalbierstwa, hipokryzji i cynizmu. Toż to ten ewangeliczny „Wielki Babilon, matka wszetecznic i obrzydliwości ziemi. Tej ziemi!
Nie ma kłamstwa, na które nie byliby gotowi, gdy chodzi o zwalczanie przeciwnika; nie ma bredni, której by w swoje owieczki (i baranki) nie spodziewali się wmówić. Sprowadzają walkę do tumanienia i terroryzowania najciemniejszych w nadziei, że w ten sposób zawsze będą mieli większość.
Czyż jego wyznawcy nie słyszą „głosu z nieba mówiącego: Wyjdźcie z niego, ludu mój, abyście nie byli uczestnikami jego grzechów i aby was nie dotknęły plagi na niego spadające. Bo grzechy jego narosły aż do nieba i Bóg przywołał na pamięć jego niesprawiedliwe uczynki" ? (Ap 18. 4).
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Post autor: kansyheniek »

RN pisze:Film z udziałem znanych aktorów, ale jak najbardziej dokumentalny
Kłamstwo perfidne.

Jakiś czas temu wyświetlano film "Smoleńsk"
Pewne grupy osób wręcz szczytowaly po obejrzeniu tego filmu,teraz szczytuje szeroko pojęte lewactwo i to przed filmem jak i po.
Obrzydliwość...
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

kansyheniek pisze:
RN pisze:Film z udziałem znanych aktorów, ale jak najbardziej dokumentalny
Kłamstwo perfidne.

Jakiś czas temu wyświetlano film "Smoleńsk"
Pewne grupy osób wręcz szczytowaly po obejrzeniu tego filmu,teraz szczytuje szeroko pojęte lewactwo i to przed filmem jak i po.
Obrzydliwość...
Filmu co prawda nie widzialem,ale czytalem i ogladalem co nieco w temacie (min.rozmowe z Januszem Gajosem) i wszyscy,lacznie ze Smarzowskim mowia,ze to co pokazano w filmie jest oparte na faktach.Jezeli jest tak jak piszesz,to chetnie sie dowiem co w tym filmie jest az tak nieprawdziwe,ze nazywasz to perfidnym klamstwem.
Co do szczytowania-zauwaz,ze w tej chwili najszerzej pojete lewactwo w naszym kraju,w dodatku faszyzujace,to to,ktore akurat jest przy korycie.Ci opluwaja ten film,bez wzgledu na to czy go widzieli,czy nie.Co ciekawe polski kler,ktorego sprawa dotyczy bezposrednio przeciez,wcale nie ma az tak negatywnego zdania o filmie,a niektorzy ksieza wrecz zalecaja by go obejrzec.

Awatar użytkownika
Duśka
Posty: 1
Rejestracja: 27 gru 2017, 18:09
Lokalizacja: Bawaria-Monachium

Post autor: Duśka »

Polska kino spadło ostatnio na psy . Nie da się tego oglądać .

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Post autor: kansyheniek »

booris pisze:Filmu co prawda nie widzialem,ale czytalem i ogladalem co nieco w temacie (min.rozmowe z Januszem Gajosem) i wszyscy,lacznie ze Smarzowskim mowia,ze to co pokazano w filmie jest oparte na faktach.
Tak mówią?
I ty oczywiście w to wierzysz. A o jakich to faktach mówią?
Mówią o księżach pijących lub też nadużywających alkoholu?
A może mówią o księżach,którzy mają kochanki.
Wreszcie mówią o biskupach pławiących się w luksusach?
O tych faktach mówią,tak?
Jeśli masz JAKĄKOLWIEK wiedzę z zakresu historii Kościoła Katolickiego to pewnie wiesz,że to wszystko już było i to dawno temu.
Zresztą nie takie kwiatki w historii KK były...
Szczytowanie zaś z tychże "faktów" jest ...no delikatnie mówiąc,mocno spóźnione. :lol:
booris pisze:.Jezeli jest tak jak piszesz,to chetnie sie dowiem co w tym filmie jest az tak nieprawdziwe,ze nazywasz to perfidnym klamstwem.
Kłamstwem jest to co ten film sugeruje i tej sugestii uległ np. RN,mianowicie,że ten film coś udokumentowuje.
Film ten sugeruje też swoim tytułem,że cały kler jest taki jak go przedstawia film.
A jest to perfidne kłamstwo właśnie.

I jeszcze jedno.
Walorów artystycznych Kleru Akademia Filmowa raczej nie nagrodzi...
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kościoły ortodoksyjne”