FILM ''KLER''

Kościół Katolicki, Prawosławny, Koptyjski, Mariawici, itp.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

FILM ''KLER''

Post autor: RN »

Film Wojciecha Smarzowskiego pt. ''Kler''.

Oto wielka tajemnica wiary; złoto i dolary - 53 sekunda zwiastunu.

https://www.youtube.com/watch?v=Ba_DVM0OGSc
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Post autor: kansyheniek »

Rozumiem, że jest to film dokumentalny...
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

kansyheniek pisze:Rozumiem, że jest to film dokumentalny...
Film z udziałem znanych aktorów, ale jak najbardziej dokumentalny :-)

Wielkie dzięki za odwagę dla reżysera.

Podobnych tematów, które przedstawiałyby w prawdziwym świetle dzisiejsze ''świętości'' znalazłoby się znacznie więcej, jak np. prywatyzacja państwowych przedsiębiorstw po roku 1989, kulisy obalenia poprzedniego systemu, czyli kto i ile wziął, dlaczego z Polski zrobił się Polin, kto i co stoi za oszołomską polityką bezrefleksyjnego wspierania faszyzującej Ukrainy itp.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

ZAMOS
Posty: 2161
Rejestracja: 19 paź 2012, 10:26
Lokalizacja: Wieś pod Warszawą

Post autor: ZAMOS »

Ciekaw jestem, czy szkoły w ramach lekcji religii pójdą na ten film, by zgłębiać tajemnicę wiary katolickiej.

Awatar użytkownika
Quinque
Posty: 612
Rejestracja: 29 gru 2017, 21:58

Post autor: Quinque »

Łał, księża jedzący pizze, i pienionszki kradno czarna watykańska mafia. Jak to możliwe? Oczywiście pan RN jako deista doskonale wie jak wygląda Kościół Katolicki i drugi pan Zamos Słowianin ekspert od lekcji religi w szkole, również. A zapomniałbym że pienionszki kradno :(. A i jeszcze Kościół usunął drugie przykazanie a chrześcijanie czcili sobotę zamiast Niedzieli. A wszystkiemu jest winna Watykańska Mafia :(.warto dofać że założona przez Konstantyna w IV wieku

Edit: całe szczęście że ktoś w końcu o tym nakręcić film. Nie można ukrywać przed ludźmi tej strasznej prawdy!!! A, muwiłem jurz rze pienionszki kradno?
"Bękart diabła czy dziecko Boże. Stara gwardia czy cyber młodzież
Kto kręci globem? Iluminacja, masońskie loże
Czarna magia, zdefiniuj chorobę. Jaka jest prawda za c$#j się nie dowiesz"

ZAMOS
Posty: 2161
Rejestracja: 19 paź 2012, 10:26
Lokalizacja: Wieś pod Warszawą

Post autor: ZAMOS »

Nie mam dokładnych danych ile obecnie kosztuje nas podatników krk. Nie jest ważne dla mnie to, że katolicy dają dobrowolnie pieniądze i nieruchomości kościołowi. Irytuje mnie to, że nasze państwo płaci katechetom za lekcje religii. Płaci też księżnom w wojsku, szpitalach, policji i urzędach, gdzie zatrudnia się księży przy każdej okazji, a nawet bez. Dodatkowo państwo dotuje mnóstwo różnych projektów kościelnych i zakonnych, oraz ich emerytury. Łącznie wszystko kosztuje coś między 5, a 8 miliardów zł rocznie. Wszyscy wiemy jak biedni są prawie wszyscy emeryci, więc jakby te pieniądze przeznaczyć dla emerytów, których jest obecnie około 5 milionów, to każdy mógłby dostać przynajmniej 1000 zł więcej i bieda znikłaby z dnia na dzień. Emeryci tego nie wiedzą i głosują na władzę, która rżnie ich co rok podatkami bardziej.
Co dostajemy w zamian za „szczodrość” państwa niech powie sobie każdy sam.
Ja nie chcę niszczyć krk, ponieważ są ludzie, którzy wierzą w te bzdury, które krk uprawia na swych włościach, ale nie chcę na to płacić. Uważam, że jestem pośrednio przez krk codziennie okradany, ponieważ chętnie płacę podatek na utrzymanie państwa, a w nim wojska i policji, to jednak danina jaka idzie na krk mnie irytuje.
Wracając jednak do filmu Kler, to ja zrobiłbym to troszkę realniej, ale nikt wtedy by tego nie oglądał, a co za tym idzie nie byłoby wstrząsu i szoku u tych co są już na tyle świadomi, iż do krk nie uczęszczają, albo są bliscy tej decyzji. To jedyne dobre co z tego może wyniknąć. Martwi mnie tylko, że upadek krk spowodować może upadek moralności i zdrowego rozsądku jak to się dzieje w krajach protestanckich. By nie być gołosłownym załączam niezwykle pouczającą tabelkę z badaniami zleconymi przez UE gdzie badano przemoc wobec kobiet z seksualną włącznie.

https://drive.google.com/file/d/1XYhrRe ... nzT-D/view

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

ZAMOS pisze: ile obecnie kosztuje nas podatników krk
[video]https://www.youtube.com/watch?v=2qfrE2OCw7k[/video]
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
Quinque
Posty: 612
Rejestracja: 29 gru 2017, 21:58

Post autor: Quinque »

Zamos pisze: Nie mam dokładnych danych ile obecnie kosztuje nas podatników krk.
Jak nie masz, to po co gęgasz w Internecie? To jest właśnie maniera antyklerykałów, opluć bez powodu i sobie pójść
pisze: Irytuje mnie to, że nasze państwo płaci katechetom za lekcje religii.
A mnie irytuje to że pieniądze z podatków idą na lekarzy ginekologów, instytuty sportowe czy inne gówno. Ale czy ktoś się pyta co irytuje Qunique? Nie
"Bękart diabła czy dziecko Boże. Stara gwardia czy cyber młodzież
Kto kręci globem? Iluminacja, masońskie loże
Czarna magia, zdefiniuj chorobę. Jaka jest prawda za c$#j się nie dowiesz"

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

Quinque pisze:To jest właśnie maniera antyklerykałów, opluć bez powodu i sobie pójść
Czyzbys byl antyklerykalem?

Awatar użytkownika
Quinque
Posty: 612
Rejestracja: 29 gru 2017, 21:58

Post autor: Quinque »

A ty nie umiał czytać? Po co się wcinasz jak nie masz nic do powiedzenia
"Bękart diabła czy dziecko Boże. Stara gwardia czy cyber młodzież
Kto kręci globem? Iluminacja, masońskie loże
Czarna magia, zdefiniuj chorobę. Jaka jest prawda za c$#j się nie dowiesz"

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

Umial czytac,umial.Tylko ty nie umial zrozumiec. :-D Wytlumaczyc,czy przeczyta jeszcze raz?

ZAMOS
Posty: 2161
Rejestracja: 19 paź 2012, 10:26
Lokalizacja: Wieś pod Warszawą

Post autor: ZAMOS »

Quinque pisze:
Zamos pisze: Nie mam dokładnych danych ile obecnie kosztuje nas podatników krk.
Jak nie masz, to po co gęgasz w Internecie? To jest właśnie maniera antyklerykałów, opluć bez powodu i sobie pójść
pisze: Irytuje mnie to, że nasze państwo płaci katechetom za lekcje religii.
A mnie irytuje to że pieniądze z podatków idą na lekarzy ginekologów, instytuty sportowe czy inne gówno. Ale czy ktoś się pyta co irytuje Qunique? Nie
Jesteś bardzo zabawny swym katolickim oburzeniem. Wydaje mi się, że przyjąłeś wszystko co głosi krk, a co wyłączyło ci rozum i nie sposób byś cokolwiek zrozumiał z tego co w tej korporacji wyznaniowej się dzieje.
Co do moich słów, iż nie wiem ile pieniędzy dokładnie Polska z naszych podatków daje krk. Napiszę, iż nikt w Polsce tego dokładnie nie wie, łącznie z władzami krk.
Natomiast jeżeli chodzi o ginekologów to w jakimś sensie cię rozumiem. Jesteś niedojrzałym chłoptasiem i tobie ginekolog dzisiaj jeszcze nie jest potrzebny, ale nie wiadomo czy nie chodzisz po tym świecie dzięki właśnie jakiemuś ginekologowi, który zadbał o zdrowie twojej mamusi.

Awatar użytkownika
tola
Posty: 664
Rejestracja: 31 maja 2017, 12:57

Post autor: tola »

Franciszek wizytuje Irlandie i boleje przeprasza za rozpuste ksiezy co to gwałcili molestowali dzieci .
Z ofiarami kaplanów wałcicieli ma sie spotkac potajemnie zapewne bedzie łagodził
bedac wyrozumiałym dla wszelkiej masci dewiantów

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4095
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Tak temat trudny. Żeby Kościół wyszedł z twarzą z tego problemu musiał by zagwarantować pokrzywdzonym wszystko co jest potrzebne do szczęścia w Miłości

Mat 19:12 eib "(12) Są tacy, którzy nigdy nie wstąpią w związki małżeńskie, gdyż takimi się urodziły; są inni, którzy tego nie uczynią, bo tej możliwości pozbawili ich ludzie; ale są też tacy, którzy nie wstąpią w związki małżeńskie, gdyż ze względu na Królestwo Niebios sami tak postanowili. Kto jest w stanie to pojąć, niech pojmuje."

Mat 5:22 eib "Ja wam natomiast mówię: Każdy, kto żywi gniew względem swojego brata, będzie podlegał karze. Kto podepcze jego godność, stanie przed Radą Najwyższą, a kto go nazwie głupcem, skończy w ogniu miejsca wiecznej kary."

Mat 16:18-19 eib "(18) Oświadczam ci, ty jesteś kamieniem, a na tej skale zbuduję mój Kościół i potęga śmierci nie zdoła go pokonać. (19) Wręczę ci klucze Królestwa Niebios. Cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a cokolwiek rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie."
Obrazek

Awatar użytkownika
tola
Posty: 664
Rejestracja: 31 maja 2017, 12:57

Post autor: tola »

A jaka twarz ma ten 'kosciół' ?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kościoły ortodoksyjne”