FILM ''KLER''

Kościół Katolicki, Prawosławny, Koptyjski, Mariawici, itp.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

Jak napisalem w swoim poscie,filmu nie ogladalem i nie mam parcia,by go koniecznie obejrzec.
kansyheniek pisze:Tak mówią?
I ty oczywiście w to wierzysz
To nie jest kwestia mojej wiary lub niewiary.
kansyheniek pisze:A o jakich to faktach mówią?
https://www.youtube.com/watch?v=vo7ZbgXDnVk
https://www.youtube.com/watch?v=wdFWjnY9wno&t=1s
Zapoznaj sie rowniez co na ten temat maja do powiedzenia biskup Pieronek,czy kierownik Katedry Etyki KUL,ksiadz Alfred Marek Wierzbicki.
kansyheniek pisze:Szczytowanie zaś z tychże "faktów" jest ...no delikatnie mówiąc,mocno spóźnione.
Masz absolutna racje.Jest mocno spoznione.Tym bardziej,ze to nie ja szczytuje a Ty,unoszac sie swietym oburzeniem.A spoznione jest dlatego,ze gdyby i ksieza i wierni zwracali uwage na zaistniala patologie,mozna by uniknac wielu dzieciecych ofiar na przyklad.
Co do mojej JAKIEJKOLWIEK wiedzy z zakresu Kosciola,oczywiscie nie mam zadnej.W koncu to Ty jestes jedyna wyrocznia. :-D
Nie pytalem co ten film sugeruje i kto ulegl,lub nie,tym sugestiom.Zapytalem co w tym filmie jest az tak nieprawdziwe,ze nazwales to perfidnym klamstwem i...nie dostalem odpowiedzi. :-D
To czy film dostanie jakas nagrode nie bardzo mnie to interesuje,ale z tego co wiem,na Festiwalu w Gdyni dostal juz Nagrode Publicznosci i do tej pory obejrzalo go juz okolo piec milionow Polakow,wiec chyba jakims "hiciorem" jest.W takiej Wielkiej Brytanii zarobil milion funtow w trzy dni.

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Post autor: kansyheniek »

booris pisze:Jak napisalem w swoim poscie,filmu nie ogladalem i nie mam parcia,by go koniecznie obejrzec.
Ja też nie widziałem. więc chyba ta rozmowa zaczyna przypominać rozmowę dwóch ślepców o kolorach :->
No ale ty czytałeś ....coś o filmie,więc wszystko wiesz :-P
booris pisze:apoznaj sie rowniez co na ten temat maja do powiedzenia biskup Pieronek,czy kierownik Katedry Etyki KUL,ksiadz Alfred Marek Wierzbicki.
Nie kliknąłem linków,mam swój rozum.
booris pisze:Tym bardziej,ze to nie ja szczytuje a Ty
Chyba jaja sobie robisz?
Gdzie ja napisałem,że Ty szczytujesz?
booris pisze:Co do mojej JAKIEJKOLWIEK wiedzy z zakresu Kosciola,oczywiscie nie mam zadnej.W koncu to Ty jestes jedyna wyrocznia.
Farmazony,których nie skomentuje, niepotrzebnie odczytałeś to zdanie jako negatywną ocene twojej osoby.
booris pisze:Nie pytalem co ten film sugeruje i kto ulegl,lub nie,tym sugestiom.Zapytalem co w tym filmie jest az tak nieprawdziwe,ze nazwales to perfidnym klamstwem i...nie dostalem odpowiedzi.
Dostałeś,tylko nie taką jaką byś sobie życzył.
booris pisze:To czy film dostanie jakas nagrode nie bardzo mnie to interesuje,ale z tego co wiem,na Festiwalu w Gdyni dostal juz Nagrode Publicznosci
Pisząc Nagroda Akademii miałem na myśli Oskara,ale widzę nie zajażyłeś...no wiesz nagroda publiczności festiwalu w Gdyni w świecie filmu szału nie zrobi :lol:

Film ma opowiedzieć jakąś historię,opartą na faktach lub nie i przede wszystkim zarobić
"Kler" opowiada i zarabia. To wszystko.
Nie jest dokumentem to film fabularny w dodatku raczej kiepski.
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

No dobra...przepraszam za osobiste wycieczki,widocznie zle odczytalem to,co napisales.
Wrocmy do meritum zatem.
Linki ktore dolaczylem,to akurat wypowiedzi dwoch ksiezy-jasne,nie musisz ich ogladac.Ja obejrzalem,bo bylem ciekaw co sami zainteresowani maja do powiedzenia w temacie.A poniewaz byli to szeregowi kaplani,bylem tez ciekaw opini "wierchuszki-stad Pieronek i Wierzbicki.Co do odpowiedzi,to masz racje,nie takiej oczekiwalem.Wydawalo mi sie,ze za stwierdzeniem "perfidne klamstwa" pojda jakies fakty,czyli co tymi klamstwami jest.Konkretnie.A dowiedzialem sie,ze to,co ten film sugeruje jest klamstwem.Bez obejrzenia filmu nie da sie stwierdzic co on sugeruje,dlatego w swojej opini posilkowalem sie ocena kleru wlasnie.I okazalo sie,ze ksieza staneli na wysokosci zadania.Wiem,masz swoj rozum,nie musisz klikac.Ten link to odpowiedz ks.Baranczaka na komentarze do jego filmu na YouTube dotyczacego filmu-drugi link w moim poprzednim poscie.
https://www.youtube.com/watch?v=rYp-_iJYRhg
Co do Oscara,nic nie wiadomo. :-D W lutym przyszlego roku na pewno nie,tym bardziej ze film trafil do kin kilka dni po terminie nominowania.Ale moze w kolejnych? :-D Ja sie nie znam,ale jesli przez niecale dwa miesiace film obejrzalo piec milionow polskich katolikow,to cos na rzeczy musi byc.Bo ten film to nie jakis James Bond,czy inny Titanic.Ciekawe jest tez to,ze ksieza nie maja z tym filmem problemu.Natomiast wierni tak.

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Wiadć, spodobał sie pomysł aby pokazać szambo.

Post autor: Henryk »

Obrazek

Awatar użytkownika
tola
Posty: 664
Rejestracja: 31 maja 2017, 12:57

Post autor: tola »

filmu jeszcze nie widziałam ale fragmenty pokazuja ze to czubek góry a to co jeszcze
ukryte to dopiero moze wstrzasnac.

Przez stulecia ten Moloch obrósł w nietykalnosc ,kto by tej matce sie sprzeciwił
przeciez to nie jej dzieci ida na 'spalenie' .

Nie ma co sie spierac czy to dokument czy nie ,przeciez sa filmiki o dziaalnosci kleru .Tragiczne jest to ze papiez polski nakazał milczenie dlatego wybrano niemieckiego papieza .

Pora to obnazyc cała ich obrzydliwosc i nie trzeba byc lewakiem ,wystarczy byc
prawym.

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6286
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

Nie wiem czy tak papież Franciszek pozwoli na Kler2 w Watykanie?
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Mar. 4:22
22. Bo nic nie masz tajemnego, co by nie miało być objawiono; ani się stało co skrytego, aby na jaw nie wyszło.
(BG)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
janwisniewski68
Posty: 2044
Rejestracja: 21 mar 2009, 10:54
Lokalizacja: w - wa
Kontakt:

Post autor: janwisniewski68 »

Jachu pisze:Mar. 4:22
22. Bo nic nie masz tajemnego, co by nie miało być objawiono; ani się stało co skrytego, aby na jaw nie wyszło.
(BG)
https://www.newsweek.pl/polska/to-skand ... za/s3z4rz6
[video]https://www.youtube.com/watch?v=UTpNo9r11pc[/video]

[video]https://www.youtube.com/watch?v=AAjRKcAfN98[/video]
Obrazek
Obrazek

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Coś takiegodziś wyczytałam: https://wiadomosci.wp.pl/msza-za-pralat ... 521887361a

Komentarze pod tym artykułem wiele mówią. Przytoczę:
1. ggw
18 min. temu
W kazaniu ks. proboszcz Ludwik Kowalski porównał życie Jezusa do życia prałata Jankowskiego, który też czynił dobro i był za to prześladowany. Ciekawe czy Jezus jest dumny z tego porównania?
2. MIRA
16 min. temu
papież Franciszek powiedział ,ze pedofile to dzieci diabla a polscy księża modlą sie za pedofila ?! i kto teraz wybiera sie w niedziele do kościoła ?
:bardzo_smutny:
Zastanawiam się nad ludzką ślepotą...

BoaDusiciel
Posty: 6986
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

Bez sensu z tym pomnikiem ....
Przecież można było pomalować na jaskrawy kolor, obwiesić dziecięcymi majtkami i niech by se stał :roll:

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

BoaDusiciel pisze:Bez sensu z tym pomnikiem ....
Przecież można było pomalować na jaskrawy kolor, obwiesić dziecięcymi majtkami i niech by se stał :roll:
Lubię ludzi dowcipnych, dowcipem celnym i ostrym. Już nie pierwszy raz doprowadziłeś mnie do łez...ze śmiechu :s_oczko: :hehe:

Luba
Posty: 1494
Rejestracja: 18 mar 2017, 20:48

Post autor: Luba »

wuka pisze: Lubię ludzi dowcipnych, dowcipem celnym i ostrym. Już nie pierwszy raz doprowadziłeś mnie do łez...ze śmiechu :s_oczko: :hehe:
Podpisuje sie pod twoja uwaga, wuka. Ja rowniez padalam ze smiechu, czytajac posty BoaDusiciela.

A tak w ogole, to uwazam, ze poczucie humoru jest darem bozym.... "talentem", ktorego nie nalezy "zakopywac w ziemi" :->

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4138
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Jeśli Papież chce rozwiązać problem pedofilii powinien pozwolić ofiarom wybrać sądy mające rozwiązywać sprawy, wtedy wychodzenie z problemu miałoby ręce i nogi
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Luba
Posty: 1494
Rejestracja: 18 mar 2017, 20:48

Post autor: Luba »

radek pisze:Jeśli Papież chce rozwiązać problem pedofilii powinien pozwolić ofiarom wybrać sądy mające rozwiązywać sprawy, wtedy wychodzenie z problemu miałoby ręce i nogi

Aby rozwiazac ten problem, papiez powinien odwolac wszystkich "duchownych" a sam podac sie do dymisji :->

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4138
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Luba pisze:
radek pisze:Jeśli Papież chce rozwiązać problem pedofilii powinien pozwolić ofiarom wybrać sądy mające rozwiązywać sprawy, wtedy wychodzenie z problemu miałoby ręce i nogi

Aby rozwiazac ten problem, papiez powinien odwolac wszystkich "duchownych" a sam podac sie do dymisji :->
Luba lepiej jest rozwiązywać problemy ludzi niż dodawać im nowych, możesz mi zaufać. Wtedy nie ma rzeczy niemożliwych

J 10:1-2 eib "(1) Ręczę i zapewniam, kto do zagrody dla owiec nie wchodzi przez bramę, lecz wdziera się w inny sposób, ten jest złodziejem i bandytą. (2) Ale kto wchodzi przez bramę, jest pasterzem owiec."
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kościoły ortodoksyjne”