FILM ''KLER''

Kościół Katolicki, Prawosławny, Koptyjski, Mariawici, itp.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Quinque
Posty: 612
Rejestracja: 29 gru 2017, 21:58

Post autor: Quinque »

Kara śmierci np. w Teksasie nie odstrasza przed dokonywaniem morderstw
"Bękart diabła czy dziecko Boże. Stara gwardia czy cyber młodzież
Kto kręci globem? Iluminacja, masońskie loże
Czarna magia, zdefiniuj chorobę. Jaka jest prawda za c$#j się nie dowiesz"

rol23

Post autor: rol23 »

Quinque pisze:Kara śmierci np. w Teksasie nie odstrasza przed dokonywaniem morderstw
Skąd takie błędne przypuszczenie? Kara śmierci zawsze odstrasza.

BoaDusiciel
Posty: 6935
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

Tak, odstrasza tych, którzy w momencie popełnienia przestępstwa zakładają, że zostaną skazani na śmierć :lol:
Czyli nikogo.
Nie chcesz aby smoczka possać, infantylny bohaterze ?

rol23

Post autor: rol23 »

BoaDusiciel pisze:Tak, odstrasza tych, którzy w momencie popełnienia przestępstwa zakładają, że zostaną skazani na śmierć :lol:
Czyli nikogo.
Nie chcesz aby smoczka possać, infantylny bohaterze ?
Jeśli morderstwo nie jest w afekcie, to jest dokładnie przemyślane. Morderca wszystko planuje, planuje również skutki.

BoaDusiciel
Posty: 6935
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

Żaden przestępca nie zakłada, że zostanie złapany.
Ale w sumie - jeśli chcecie - to wprowadźcie karę śmierci w prawie kościelnym.
Nie musicie zawsze wysługiwać się prawem świeckim, tak jak w przypadku aborcji czy handlu w niedziele.
Wprowadźcie też drastyczne kary kościelne za te występki.
Orientujesz się dlaczego nie ma kar kościelnych dla handlujących w niedziele ?

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4097
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Pedofilia jest problemem najtrudniejszym do zrozumienia. Co prawda ofiara nie jest winna, a winowajca bierze na siebie zobowiązanie za całe życie, ale żaden z owych winowajców nie podjął się naprawienia Świata i nadania światła Prawdzie. Owszem najważniejsze jest by zapobiec tym czynom w przyszłości, a później zrozumieć dlaczego to się stało. Ale można przytoczyć w międzyczasie wersy z Pism Świętych ujmujące całe ciało w słowa i poruszające sprawę podjęcia przez ofiarę decyzji odnoście postawionych przed nią "otwartych drzwi" wspomnianych przez Pana biorącego na siebie wiele

Ap 3:8 eib "(8) Wiem o twoich czynach. Oto sprawiłem, że drzwi stoją przed tobą otworem. Nikt nie zdoła ich zamknąć. Wiem, że niewielką masz moc. A jednak zachowałeś moje Słowo i nie zaparłeś się mojego imienia."

Ap 21:1 eib "(1) Następnie zobaczyłem nowe niebo i nową ziemię, gdyż pierwsze niebo i pierwsza ziemia przeminęły — nie ma już morza."

Quran 16:4
On stworzył człowieka z kropli spermy, a jednak on jest jego jawnym przeciwnikiem.

Potępianie winnego przez rodzinę ofiary jest Prawem, lecz nie zasługą

Quran 61:10-14
O wy, którzy wierzycie! Czyż mogę ukazać wam handel, który by was wybawił od kary bolesnej? Będziecie wierzyć w Boga i Jego Posłańca! Będziecie walczyć na drodze Boga waszym majątkiem i waszymi duszami! To będzie lepsze dla was - o, gdybyście tylko mogli to wiedzieć! Wtedy On przebaczy wam wasze grzechy i wprowadzi was do Ogrodów, gdzie w dole płyną strumyki, i do mieszkań przyjemnych w Ogrodach Edenu. To jest osiągniecie ogromne! I da wam inne rzeczy, które wy kochacie, pomoc od Boga i bliskie zwycięstwo. Zwiastuj radosną nowinę wiernym! O wy, którzy wierzycie! Bądźcie pomocnikami Boga, jak powiedział Jezus, syn Marii, do apostołów: "Którzy będą moimi pomocnikami w dążeniu do Boga?" Apostołowie powiedzieli: "My jesteśmy pomocnikami Boga!" I uwierzyła pewna część synów Izraela, a część pozostała niewierna. Wtedy umocniliśmy tych, którzy uwierzyli, przeciwko ich nieprzyjaciołom; i oni stali się zwycięzcami.

Ludzie postronni powinni cieszyć się, że nie są podobni do pedofilów zamiast sciągać na siebie inny problem przesadnie ich potępiając

Łk 7:47 eib "Dlatego posłuchaj: Mocno Mnie pokochała, bo przebaczono jej wiele grzechów. Komu mało się przebacza, słabo kocha."

1Tm 2:1-4 eib "(1) Przede wszystkim więc zachęcam, aby zanosić błagania, modlitwy, prośby wstawiennicze i podziękowania za wszystkich ludzi, (2) za królów oraz wszystkich na wysokich stanowiskach, abyśmy wiedli życie ciche i spokojne, z całą pobożnością i godnością. (3) To jest wspaniałe i miłe Bogu, naszemu Zbawcy, (4) który chce, aby wszyscy ludzie byli zbawieni i doszli do poznania prawdy."
Obrazek

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4097
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Ogólnie rzecz biorąc fundamentem pedofilii, są niezałatwione zobowiązania rodziców pedofila sprzed jego spłodzenia, jest to też źródło wielu innych problemów. Gdyby rodzice najpierw wywiązywali się ze swoich zobowiązań, wtedy dzieci nie dziedziczyły by długów i Pismo mówi, że nastanie czas gdy rodzice nie będą płodzić przed wywiązaniem się ze swoich zobowiązań

Iz 65:23 eib "(23) Nie będą się trudzić na próżno ani rodzić na nagłe nieszczęście, gdyż będą pokoleniem błogosławionych przez PANA — a ich potomkowie wraz z nimi."

Quran 57:11-12
A kto da Bogu piękną pożyczkę, On mu ją odda w dwójnasób, i będzie miał nagrodę szlachetną. W Dniu, kiedy zobaczysz wiernych - mężczyzn i kobiety - i jak światło ich idzie przed nimi i po ich prawej stronie: "Dla was dzisiaj radosna wieść: Ogrody, gdzie w dole płyną strumyki; będziecie tam przebywać na wieki. To jest osiągnięcie ogromne!"
Obrazek

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

radek pisze:Ogólnie rzecz biorąc fundamentem pedofilii, są niezałatwione zobowiązania rodziców pedofila sprzed jego spłodzenia, jest to też źródło wielu innych problemów. Gdyby rodzice najpierw wywiązywali się ze swoich zobowiązań, wtedy dzieci nie dziedziczyły by długów
Załamka :-? :-(

rol23

Post autor: rol23 »

BoaDusiciel pisze:Żaden przestępca nie zakłada, że zostanie złapany.
No i co z tego? Piraci drogowi też zakładają, że nie zostaną złapani i mordują na ulicach,ale to nie jest powód, żeby likwidować kary. Lewacy to mają jakieś pokrętny sposób myślenia.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4097
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

wuka pisze:
radek pisze:Ogólnie rzecz biorąc fundamentem pedofilii, są niezałatwione zobowiązania rodziców pedofila sprzed jego spłodzenia, jest to też źródło wielu innych problemów. Gdyby rodzice najpierw wywiązywali się ze swoich zobowiązań, wtedy dzieci nie dziedziczyły by długów
Załamka :-? :-(
Nie ma grzechu zasługującego na hołd. Na grzechy należy patrzeć z góry, bo mamy Syna Człowieczego miłującego cały Świat i w Nim nasze pocieszenie. Jeśli dana osoba nie ma dzieci, niech działa w Dobrej sprawie, jeśli ma dzieci, też niech działa w Dobrej sprawie i nie zabrania im i sobie zmierzać do Jezusa. Napisałem to co napisałem, nie żeby potępiać rodziców, bo nie wiadomo, czy tata jest winien czy mama, lecz żeby usprawiedliwić osoby nie radzące sobie z tym problemem

J 1:9-12 eib "(9) Na świat bowiem nadciągało prawdziwe światło, które oświeca każdego człowieka. (10) Przebywał na świecie i dzięki Niemu świat powstał, ale świat Go nie rozpoznał. (11) Przyszedł do swego, swoi Go jednak nie przyjęli. (12) Lecz tym wszystkim, którzy Go przyjęli, dał przywilej stania się dziećmi Boga — tym, którzy wierzą w Jego imię,"

Mat 19:14 eib "(14) Jezus natomiast powiedział: Zostawcie dzieci w spokoju. Nie przeszkadzajcie im przychodzić do Mnie, ponieważ do takich jak one należy Królestwo Niebios."

Mat 11:29-30 eib "(29) Weźcie na siebie moje jarzmo, uczcie się ode Mnie łagodności i pokory serca, a znajdziecie ukojenie dla swych dusz. (30) Gdyż moje jarzmo jest wygodne, a moje brzemię — lekkie."

Poza tym zdarza się, że wina nie jest po stronie rodziców

Mat 19:11-12 eib "(11) Nie wszyscy pojmują tę sprawę — odpowiedział Jezus — jedynie ci, którym jest to dane. (12) Są tacy, którzy nigdy nie wstąpią w związki małżeńskie, gdyż takimi się urodziły; są inni, którzy tego nie uczynią, bo tej możliwości pozbawili ich ludzie; ale są też tacy, którzy nie wstąpią w związki małżeńskie, gdyż ze względu na Królestwo Niebios sami tak postanowili. Kto jest w stanie to pojąć, niech pojmuje."
Obrazek

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4097
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

rol23 pisze:Za czyny pedofilskie powinna być obowiązkowa kastracja, to by rozwiązało w dużej mierze problem, ale lewactwo na to nie pozwoli.
Obiecane potomstwo w swej Świętości będzie umiało wytłumaczyć popęd seksualny

J 3:36 eib "Kto wierzy w Syna, ma życie wieczne, kto natomiast odmawia Synowi posłuszeństwa, nie zazna życia, lecz ciąży na nim Boży gniew."

Mat 12:27 eib "Poza tym, jeśli Ja wyganiam demony za sprawą Beelzebula, to za czyją sprawą czynią to wasi synowie? Dlatego oni będą waszymi sędziami."
Obrazek

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4097
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Ludzie nie będąc świadomymi recepty na zupełne szczęście w życiu, próbują albo dać innym w tym przypadku dziecku to co sami rozumieją jako szczęście, albo narzekają na tych, którzy ich zdaniem nie są tak mądrzy jak oni. Tym czasem najlepszym rozwiązaniem jest naśladowanie w słowie mądrzejszych, np. Jezusa

Mt 13:18-23 bt5
"(18) Wy zatem posłuchajcie przypowieści o siewcy. (19) Do każdego, kto słucha słowa o królestwie, a nie rozumie [go], przychodzi Zły i porywa to, co zasiane jest w jego sercu. Takiego człowieka oznacza ziarno posiane na drodze. (20) Posiane na grunt skalisty oznacza tego, kto słucha słowa i natychmiast z radością je przyjmuje; (21) ale nie ma w sobie korzenia i jest niestały. Gdy przyjdzie ucisk lub prześladowanie z powodu słowa, zaraz się załamuje. (22) Posiane między ciernie oznacza tego, kto słucha słowa, lecz troski doczesne i ułuda bogactwa zagłuszają słowo, tak że zostaje bezowocne. (23) Posiane wreszcie na ziemię żyzną oznacza tego, kto słucha słowa i rozumie [je]. On też wydaje plon: jeden stokrotny, drugi sześćdziesięciokrotny, inny trzydziestokrotny."
Obrazek

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4097
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: FILM ''KLER''

Post autor: radek »

Aby nie pojawiały się incydenty pedofilskie społeczeństwo powinno w zdrowy sposób podchodzić do roli sfery seksualnej w życiu. Gdyby sfera seksualna była na piedestale zamiast niepotrzebnej sfery finansowej, wtedy wszyscy mogliby łatwiej zrozumieć sens piękna nadziei na życie wieczne. Miłość nie może być nabywana za pieniądze, bo powstaje wtedy wypaczony obraz rzeczywistości uniemożliwiający owym "pedofilom" poprawną ekspresję w sferze seksualnej. Deprecjonowanie miłości miedzy innymi poprzez pieniądz nie tylko uniemożliwia rzetelnej oceny tej sfery wśród społeczeństwa, ale jest niewypełnieniem obowiązku zaprezentowania właściwego przykładu Miłości

Koran 4:1
O ludzie! Bójcie się waszego Pana, który was stworzył z jednej
istoty i stworzył z niej drugą do pary; a z nich dwojga rozprzestrzenił
wiele mężczyzn i kobiet. Bójcie się Boga, o którego jedni drugich
pytacie, i czcijcie łona!


1Kor 13:1-12 EIB "Choćbym mówił językami ludzi i aniołów, a miłości bym nie miał, pozostałbym miedzią, co dźwięczy, lub hałaśliwym cymbałem. (2) Choćbym posiadł dar prorokowania i pojął wszystkie tajemnice, myślą ogarnął całą wiedzę i dysponował pełnią wiary, tak że przenosiłbym góry, a miłości bym nie miał — byłbym niczym. (3) I choćbym część po części rozdał swą całą własność, i swoje ciało wydał w sposób budzący uznanie, lecz miłości bym nie miał — nic bym nie osiągnął. (4) Miłość czeka cierpliwie, miłość postępuje uprzejmie, nie zazdrości, miłość się nie wynosi, nie jest nadęta, (5) postępuje taktownie, nie szuka własnej korzyści, nie jest porywcza, nie prowadzi rachunku krzywd, (6) nie cieszy się z niesprawiedliwości, lecz dzieli radość z prawdy; (7) wszystko zakrywa, wszystkiemu wierzy, ze wszystkim wiąże nadzieję, wszystko potrafi przetrwać. (8) Miłość nigdy nie ustaje. Natomiast proroctwa? — Te się wypełnią. Języki? — Te ustaną. Wiedza? — Jej świeżość przeminie. (9) Zresztą nasza wiedza jest i tak wycinkowa, a prorokowanie dotyczy tylko części spraw. (10) Gdy nastanie czas doskonałości, to, co ograniczone, utraci swe znaczenie. (11) Kiedy byłem dzieckiem, mówiłem jak dziecko, myślałem jak dziecko, rozumowałem jak dziecko. Gdy stałem się mężczyzną, zaniechałem dziecięcych spraw. (12) Mówię tak, gdyż teraz widzimy zagadkowe kontury. Nadejdzie jednak czas, gdy zobaczymy twarzą w twarz. Teraz poznaję po części. Przyjdzie jednak czas, kiedy poznam tak, jak zostałem poznany."
Obrazek

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4097
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: FILM ''KLER''

Post autor: radek »

Z jednej strony ludzie gniewają się za prowokacje pedofilskie, z drugiej jednak strony rodzice płodząc dzieci poprzez akt seksualny prowokują się przecież nawzajem zapominając o problemach Świata i nie gniewają się na siebie za to. Tak zwane prawo świeckie jest nieprecyzyjne w kwestii prowokowania potencjału seksualnego innej osoby. Sam wypływ nasienia nie jest krokiem tak poważnym jak spłodzenie potomstwa. Oczywiście warto starać się o potomstwo, ale zgodnie z regułami, tworząc świat naszych marzeń

Koran 22:26
I oto przygotowaliśmy dla Abrahama miejsce Domu: "Nie będziesz Mi
dodawał niczego za współtowarzyszy! Oczyść Mój Dom dla tych, którzy
dopełniają okrążeń
, i dla tych, którzy stoją, i dla tych, którzy się
skłaniają i którzy wybijają pokłony!


Ci, którzy żyją zgodnie z regułami, są szczęśliwi i nie dają sobie nawzajem powodów do opuszczania związku oraz nie rezygnują z poszukiwań pozytywnych rozwiązań ewentualnie napotykanych problemów

Mat 19:9 EIB "Mówię wam natomiast: Kto się rozwodzi z żoną, z innego powodu niż nierząd, i poślubia inną kobietę — cudzołoży."

Oczywiście życie nie kończy się w momencie spłodzenia potomstwa, lecz trzeba starać się by chaos ujmować harmonią

Łk 12:47-48 EIB "Ten sługa, który znał wolę pana, lecz nie poczynił przygotowań lub nie zastosował się do jego woli, odbierze wiele razów. (48) Ten natomiast, który jej nie znał, a zrobił rzecz godną kary, odbierze mniej razów. Od każdego bowiem, komu wiele dano, wiele będzie się żądać, i od tego, komu wiele powierzono, więcej będzie się wymagać."

Koran 57:12
W Dniu, kiedy zobaczysz wiernych - mężczyzn i kobiety - i jak
światło ich idzie przed nimi i po ich prawej stronie: "Dla was dzisiaj
radosna wieść: Ogrody, gdzie w dole płyną strumyki; będziecie tam
przebywać na wieki. To jest osiągnięcie ogromne!"
Obrazek

Awatar użytkownika
Ketjow-oko
Posty: 200
Rejestracja: 24 mar 2021, 0:16

Re: FILM ''KLER''

Post autor: Ketjow-oko »

Oglądając film "Kler", naprawdę nie ma się z czego śmiać, robi się gorzko, a potem jest już bardzo smutno. Smarzowski nie krytykuje wiary, tylko słabych ludzi mieniących się przewodnikami duchowości. 
Oglądaliśmy już sporo obrazów o krzywdzonych, którzy sami zaczynają krzywdzić - nie tylko w Kościele. ...
W każdym środowisku są patologie. Czy to sport, czy polityka … itd 
Czy Kler atakuje kościół katolicki?
Raczej zwraca uwagę na to co się dzieje za zamkniętymi drzwiami sierocińców, bogatych w złoto i klejnoty świątyń czy małych wiejskich plebanii. 
Uważam, że społeczność ŚJ, była usatysfakcjonowana takim ujawnionym obrazem skierowanym w stronę KK, lecz w jej szeregach również takie problemy występują, świat ujrzał poprzez proces jaki był głośny w Królewskiej Komisji Australia.
To smutne i wstrząsające, że takie sytuacje wychodzą na jaw, lecz najboleśniej człowiek przeżywa gdy bezbronne ofiary doświadczają tak okrutnej patologii, która pozostaje do końca życia w umyśle niewinnego dziecka.
Mądrość To umiejętność słuchania innych, pomimo posiadania odmiennego zdania.
Pokora i delikatność nie są cnotami ludzi słabych...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kościoły ortodoksyjne”