Stosy

Kościół Katolicki, Prawosławny, Koptyjski, Mariawici, itp.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Post autor: kansyheniek »

Yarpen Zirgin pisze:Nie odpowiadam za to, co sobie wymyśliłeś. Mnie interesują fakty.
No faktem jest,że Savonarola został skazany za herezję czyli nie był w jedności z ówczesnym papieżem.

Sam napisałeś,że oskarżono go o herezję.
Przypomnieć?
natomiast był w jedności z tymi co go zrehabilitowali np Leon X

Reasumując:
Leon X nie był w jedności z Aleksandrem VI.
Ostatnio zmieniony 28 maja 2019, 15:19 przez kansyheniek, łącznie zmieniany 1 raz.
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Kombinujesz jak koń pod górę, aby udowodnić to, czego udowodnić nie jesteś w stanie. :)
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Post autor: kansyheniek »

Yarpen Zirgin pisze:Kombinujesz jak koń pod górę, aby udowodnić to, czego udowodnić nie jesteś w stanie. :)
To jest słabe Yarpen
Niczego nie próbuję.
ale potrafię troszku myśleć .

Więc nie zaprzeczasz,że Savonarola został skazany za herezję?
Ostatnio zmieniony 28 maja 2019, 15:27 przez kansyheniek, łącznie zmieniany 1 raz.
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Tyle, że Twoje myślenie zdąża w złym kierunku, bo chcesz dowieść, że skoro za jednego papieża sąd Inkwizycji uznał Savonarolę za heretyka, a inni papieże go zrehabilitowali, to nie można być w łączności z każdym z nich. Świadczy to o tym, że nie rozumiesz faktu, że jedność z papieżem oznacza zachowywanie nauczania Kościoła, a nie uznawanie bądź nie wyroków Inkwizycji za słuszne.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Post autor: kansyheniek »

Yarpen Zirgin pisze:Świadczy to o tym, że nie rozumiesz faktu, że jedność z papieżem oznacza zachowywanie nauczania Kościoła, a nie uznawanie bądź nie wyroków Inkwizycji za słuszne.
Czyli wyroki inkwizycji mogły być sprzeczne z nauką Kościoła tak?
Te dotyczące herezji np.?
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Wyroki Inkwizycji były wydawane przez ludzi i mogło się zdarzyć, że były zwyczajnie błędne, bo sędziowie popełnili błąd lub ulegli naciskom. Wbrew temu, co najwyraźniej wyznajesz, trybunały Inkwizycji nie były nieomylne.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Post autor: kansyheniek »

Naciskom powiadasz?
Ze strony papieża masz na myśli? :->
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Kansyheniek, jak masz zamiar wskazywać kto naciskał, to podawaj źródła, które potwierdzą Twoje tezy. Na omawianie wytworów Twojej wyobraźni szkoda mi czasu.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Awatar użytkownika
Quinque
Posty: 612
Rejestracja: 29 gru 2017, 21:58

Post autor: Quinque »

Yarpen Zirgin pisze:Wyroki Inkwizycji były wydawane przez ludzi i mogło się zdarzyć, że były zwyczajnie błędne, bo sędziowie popełnili błąd lub ulegli naciskom. Wbrew temu, co najwyraźniej wyznajesz, trybunały Inkwizycji nie były nieomylne.
Owszem. Błędny wyrok wydano na św. Joannę Darc. Z tym że warto zaznaczyć iż w czasie jej procesu popełniono wiele błędów. Np. Nie pozwolono jej odwołać się do papieża lub soboru, co gwarantował sąd Inkwizycyjny

A pro po Leona X i Aleksandra VI. Może na samym początku warto zaznaczyć iż Leon X był politycznym przeciwnikiem Aleksandra VI

Już nie chcę mi się cytować. Kansyheniek
- twierdził że Savonarola został beatyfikowany. Ale jakie to ma znaczenie skoro nie przez Kościół Katolicki. A o nim rozmawiamy. Warto też zaznaczyć że to Leon X na Soborze potępił Koncyliaryzm który głosił Savonarola
- co do Aleksandra VI I jego stosunków z Savonarolą. Aleksander VI chciał przesłuchać Savonarolę. Natomiast ludzie którzy wydali na niego wyrok nie zgodzili się na jego przyjadą do Rzymu
"Bękart diabła czy dziecko Boże. Stara gwardia czy cyber młodzież
Kto kręci globem? Iluminacja, masońskie loże
Czarna magia, zdefiniuj chorobę. Jaka jest prawda za c$#j się nie dowiesz"

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kościoły ortodoksyjne”