Chrzest dzieci

Kościół Katolicki, Prawosławny, Koptyjski, Mariawici, itp.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Fragment punktu 6 z mojego powyższego wklejenia mówi wiele " Jeżeli rodzice i chrzestni nie będą na takiej nauce chrzest dziecka się nie odbędzie - zostanie przesunięty na następny termin po następnej nauce. "
Czyli, dla mnie oczywiste, wiarę obcych osób ich aktywność w kościele przypisuje się dziecku. Nauki przed chrztem dla rodziców chrzestnych to jakas kpina. Skoro muszą przynosić zaświadczenia, że są wierzący (kto to wię poza Bogiem?), czy sakramenty przyjmują, (szkoda, że nie muszą dać zaświadczenia ile w kopertę na kolędzie dali), czyli są w pełniświadomymi katolikami, to czego muszą się nauczyć jeszcze na naukach?
Tak, Yarpen mówią regułkę, że wierzą i że wychowają dziecko w katolickiej wierze. Czyli za dziecko niczego nieświadome załatwia wszystko ksiądz i ludzie trzymający becik.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

Yarpen Zirgin pisze:
wybrana pisze:
Yarpen Zirgin pisze:
wybrana pisze:hrzest, jest świadomą, dobrowolną deklaracją wyrażenia woli wierzącego.
Jest to świadoma decyzja, że pragnę iść za Jezusem i dołączyć do grona dzieci Bożych.
Jeżeli chrzest nie jest świadomy, jeżeli chrzest nie jest deklaracją woli, to jest on tylko rytualnym obrzędem, nie wnoszącym nic dla wiary.
A teraz zacytuj fragment Pisma Świętego, w którym zapisano taką naukę.
A wiesz, co to jest rozum i po co go człowiek ma?
Kpisz sobie, czy żartujesz?
\
Czyli kolejny raz głosisz swoje przekonania, a nie nauczanie Chrystusa i Apostołów.
A jak ty chcesz pojąć nauczanie Jezusa i Apostołów skoro odrzucasz wszelką logikę pojmowania? a nawet przeciwnie świadomie odrzucasz te nauczanie i wprowadzasz chaos niezgodny z tym nauczaniem.
To już zakrawa na perfidność, by powoływać się na Słowo Boże, jednocześnie uzależniając jego przesłanie od własnych wymyślonych bzdur.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

wuka pisze:Fragment punktu 6 z mojego powyższego wklejenia mówi wiele
Ten fragment nie zawiera stwierdzenia, że "w imieniu niemowlęcia WIARĘ MUSZĄ WYZNAĆ rodzice chrzestni.", więc nie próbuj twierdzić, że zawiera on taką naukę. Zacytuj fragment, w którym to zapisano, albo odwołuj i przepraszaj za pisanie fałszywych informacji.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Ty mnie znajdź potwierdzenie biblijne,że Żydzi chrzcili dzieci,
YZ,do dzieła. :-D :lol:
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Przeczytaj mój podpis.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Yarpen Zirgin pisze:Przeczytaj mój podpis.
Zacytuj, albo odwołaj... :xhehe:

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Nie rżnij głupa, Henryku. Wyjaśniłem w pierwszym postcie tego tematu dlaczego nie muszę cytować fragmentów Biblii, w których jest nauka o tym, iż można chrzcić niemowlęta. Natomiast skoro twierdzicie, że nauka o tym, iż wolno chrzcić tylko osoby, które są w odpowiednim wieku i wyznały wiarę w Chrystusa, jest zawarta w Biblii, to przedstaw stosowne fragmenty Pisma Świętego, które ją zatwierają.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Yarpen Zirgin pisze:Nie rżnij głupa, Henryku.
Zacytuj, albo odwołaj. :xhehe:

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Wracasz do KF.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Yarpen Zirgin pisze:Wracasz do KF.
A co to za dogmat "KF"? :aaa:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kościoły ortodoksyjne”