Papież Franciszek w Iraku - marzec 2021 ....

Kościół Katolicki, Prawosławny, Koptyjski, Mariawici, itp.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

tom68
Posty: 5165
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Papież Franciszek w Iraku - marzec 2021 ....

Post autor: tom68 »

Papież Franciszek w Iraku - marzec 2021 ....

Znaki Czasu ... Obj. 13:8 8. I oddadzą mu pokłon wszyscy mieszkańcy ziemi, każdy, którego imię nie jest od założenia świata zapisane w księdze żywota Baranka, który został zabity. (BW)

Wizyty papieża Franciszka w Iraku, upłynie pod znakiem dwóch ważnych gestów dla dialogu międzyreligijnego. Spotka się on z wpływowym ajatollahem Alim as-Sistanim. Uda się też na ziemię Abrahama, Ur, co jest ściśle związane z postacią świętego Jana Pawła II, który pragnął tam pojechać 21 lat temu.

Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/raporty/r ... ign=chrome

Następnie Franciszek odwiedzi teren chaldejskiego Ur, biblijnego miasta Abrahama, uważanego za ojca trzech wielkich religii – chrześcijaństwa, judaizmu i islamu; to miejsce, które w symboliczny sposób łączy wierzących. Tam w sugestywnej scenerii odbędzie się spotkanie zwierzchników religii obecnych w Iraku. Rozpocznie je odczytanie fragmentu Księgi Rodzaju, wskazującej Ur jako miejsce narodzin Abrahama.Po przemówieniu papieża odmówiona zostanie modlitwa synów Abrahama.

https://brandsit.pl/wazne-gesty-papieza ... ki-religii

Papież, który w ostatniej encyklice "Fratelli Tutti" de facto wprost krytykował Donalda Trumpa ma dziś w Białym Domu za partnera drugiego w historii Stanów Zjednoczonych (po Johnie Kennedym) prezydenta będącego katolikiem. Jeśli dodać do tego fakt, iż Joe Biden był wiceprezydentem w administracji Baracka Obamy, który w odróżnieniu od Donalda Trumpa dążył do porozumienia, a nie eskalacji konfliktu z Iranem, to łatwo sobie wyobrazić, że spotkanie w Nadżafie może być kluczowe dla losów nie tylko dialogu międzyreligijnego.

https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onec ... za/vcf7mjz

ps :

Apokalipsa Jonatan Dunkel - historia polityka religia prawda kłamstwo itp. dawniej i dzisiaj poznaj sam fakty i mity kiedy jeszcze możesz ...

https://youtu.be/b6d4CSsjKKE?list=PLu__ ... llZxibkeIM
tom68

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kościoły ortodoksyjne”