Ostatni papież ....

Kościół Katolicki, Prawosławny, Koptyjski, Mariawici, itp.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

tom68
Posty: 5166
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Ostatni papież ....

Post autor: tom68 »

Proroctwa papież Franciszek a nasze czasy ...

Papież będzie rządził światem z Watykanu ...

Obj. 17:12-14

12. A dziesięć rogów, które widziałeś, to dziesięciu królów, którzy jeszcze nie objęli królestwa, lecz obejmą władzę jako królowie na jedną godzinę wraz że zwierzęciem.13. Ci są jednej myśli, i oddadzą moc i władzę swoją zwierzęciu. 14. Będą oni walczyć z Barankiem, lecz Baranek zwycięży ich, bo jest Panem panów i Królem królów, a z nim ci, którzy są powołani i wybrani, oraz wierni.
BW)

Powołujemy Rada dla stworzenia NOWEGO PORZĄDKU ŚWIATA ...

W oświadczeniu Rady czytamy że wszyscy angażują się w sprawę „pod moralnym przewodnictwem Jego Świątobliwości Papieża Franciszka”.
Watykan rozpoczął partnerstwo z Radą na rzecz Inkluzywnego Kapitalizmu, która ma promować kapitalizmu oparty na Celach Zrównoważonego Rozwoju ONZ.
Rada skupia ponad stu największych światowych inwestorów i firm a określa się jako „ruch światowych liderów biznesu i sektora publicznego, którzy pracują nad zbudowaniem bardziej integracyjnego, zrównoważonego i zaufanego systemu gospodarczego, który zaspokaja potrzeby naszych ludzi i planety”.

https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q ... QrIDy2bJxP

Nowa UE

Prezes PiS: chcemy pokazać, że jest inna droga niż "Lewicowo - liberalna - świecka UE " - Bracia Włosi pani Meloni, Liga pana Salviniego, w Hiszpanii Vox pana Abascala, we Francji Zjednoczenie Narodowe Marine Le Pen, Fidesz na Węgrzech, w Polsce PiS, ale tych partii jest więcej, podpisują wspólną deklarację" - poinformował prezes PiS.

https://polskieradio24.pl/5/1222/Artyku ... inna-droga


Przepowiednia o papieżach i końcu świata ...

Czarny Papież ...

Franciszek jest jezuita a przełożony generalny Towarzystwa Jezusowego nazywany jest czarnym papieżem Nazwa pochodzi z watykańskiego slangu, w którym generała Towarzystwa Jezusowego nazywa się papa nero.
Określenie wynika z wysokiej pozycji, jaką zachowuje zakon jezuitów, określenie barwy natomiast wywodzi się od koloru stroju zakonnego jezuitów i nie ma nic wspólnego z kolorem skóry, do którego odnosi się kultura popularna i ludowa religijność .... .Wenezuelski ksiądz Arturo Sosa Abascal został nowym przełożonym generalnym jezuitów by uciszyć plotki że to sam Franciszek jest czarnym papieżem zapowiadanym przez proroctwa .
Nowy "czarny papież" staje na czele Towarzystwa Jezusowego - zakonu liczącego około siedemnastu tysięcy członków. Obserwatorzy przypominają, że sam Franciszek jest jezuita, a fakt, że obaj pochodzą z Ameryki Łacińskiej, jest bezprecedensowy ....poza tym za naszych czasów zaistniała bardzo dziwna sytuacja, nigdy jeszcze nie było podobnej. Wmawia się nam, że wcześniej Papieże rezygnowali już z godności biskupa Rzymu, niemniej jednak nie wspomina się, że jeżeli faktycznie rezygnowali z przewodzenia Kościołowi, to wówczas rezygnowali także z tytułu Papieża, byli ponownie Kardynałami, a nie emerytowanymi Papieżami, zresztą stwierdzenie emerytowany Papież brzmi dość dziwnie.... Benedykt XVI nigdy nie powrócił do godności biskupiej, mimo że wielu hierarchów Kościoła naciskało, aby tak właśnie zrobił, nie oddał również swojego Papieskiego sygnetu, który zgodnie z prawem Watykanu należy zniszczyć po śmierci Papieża, czy po jego rezygnacji z piastowanego stanowiska ... (zresztą według wielu tradycjonalistów przeciwników reform II soboru Watykańskiego ostatnim legalnym papieżem katolickim był Pius XII ) zatem kto dziś jest Papieżem, Benedykt XVI czy może uzurpator Franciszek I ....nie wiadomo tak naprawdę w świetle prawa kanonicznego ale jedno jest pewne.... Franciszek I przeprowadza reformy i dąży do jakiegoś celu chyba tylko jemu znanemu ....

https://natemat.pl/50497,czarny-papiez- ... e-wiernych


Przepowiednia Malachiasza ...

Malachiasz (żyjący w latach 1095-1148) to irlandzki święty, biskup Armagh, któremu przypisywano wiele cudów. Najbardziej jednak zasłynął on że sporządzenia listy 112 papieży, która oparł na swoich wizjach przyszłości. Doświadczył ich podczas pobytu w Rzymie w 1139 roku, dokąd przybył na zaproszenie ówczesnego papieża Innocentego II. Źródłem proroctwa Malachiasza jest dar jasnowidzenia, jaki rzekomo posiadał. Przebywając w Rzymie, ujrzał przyszłość Kościoła Katolickiego, aż do Dnia Sądu Ostatecznego (jak twierdził). Sporządził wówczas listę 112 papieży, którzy mieli pojawić się w przyszłości....a oto wizje biskupa Malachiasza z wybranymi papieżami.

Oto kilka z nich z XX i XXI w :

Pastor et Nauta (Pasterz i żeglarz) - określenie to pasuje do papieża Jana XXIII, ponieważ był patriarcha Wenecji. Miasto to jest tradycyjnie mocno związane z morzem i łodziami.

Florus Florum (Kwiat kwiatów) - chodzić tutaj może o papieża Pawła VI. W jego herbie znajdowały się trzy heraldyczne kwiaty lilii. Należy jednak w tym miejscu zwrócić uwagę na to, że inni papieże również posiadali w swoich herbach kwiaty.

De medietate Lunae (Z połowy Księżyca) - według niektórych interpretacji, to określenie jest przypisywane papieżowi Janowi Pawłowi I.
Został on wybrany na Tron Piotrowy 26 sierpnia 1978 roku, a więc w dzień po wejściu Księżyca w ostatnią kwadrę. Co więcej, Jan Paweł I panował tylko 33 dni. Umarł zatem na jeden dzień przed połowa Księżyca.

De labore Solis (Z pracy Słońca) - tą sentencja najczęściej jest przypisywaną Janowi Pawłowi II. Dlaczego?
Po pierwsze, Karol Wojtyla urodził się w dniu zaćmienia Słońca. Także jego pogrzeb odbył się w dniu zaćmienia Słońca
Po drugie, o Janie Pawle II mówiło się, że wędruje po Ziemi niczym Słońce po nieboskłonie.

Gloria Olivae (Chwała oliwki) - zapewne chodzi tutaj o następnego papieża, Benedykta XVI. Jednym z symboli zakonu św. Benedykta jest bowiem gałązka oliwna. Wybierając właśnie takie papieskie imię, Ratzinger mocno związał się z ideami propagowanymi przez zakon benedyktynów czyli módl się i pracuj w pokoju Europo ...

Ostatnie zdanie na liście Malachiasza jest najdłuższe i zdradza najwięcej szczegółów.

Brzmi ono następująco: Podczas największych prześladowań Świętego Kościoła Rzymskiego ( czyżby chodziło o prześladowania kościoła przez systemy ateistyczne w XX w ) , zasiądzie na tronie Piotr Rzymianin ( lub ten co chce być nowym Piotrem Rzymianinem dla wszystkich albo Czarny Papież ..
tu mamy dwie różne tradycje dotyczące nazwy ostatniego papieża )

On będzie pasł owce w czasie wielkiego cierpienia, a potem Miasto Siedmiu Wzgórz [Rzym] zostanie zniszczone. Wówczas przerażający sędzia dokona sądu nad swoim ludem. Koniec.

https://menway.interia.pl/historia/news ... e=worthsee

Uwaga :

Papież wybrany niezgodnie z zasadami ... nie jest Papieżem....
a więc przy Franciszku mamy tu znak zapytania .... powód ... gdyż nie jest on Papieżem wybranym zgodnie z zasadami ustalonymi przez Jana Pawła II,
a owe zasady mówią jasno
Papież wybrany niezgodnie z nimi nie jest Papieżem ... Zatem może to nie Franciszek I jest ostatnim Papieżem bo nie jest legalnym papieżem więc nie jest numerem 112, to jego następcą będzie ostatnim Papieżem, według proroctwa biskupa Malachiasza .....

... Odsyłam każdego zainteresowanego tematem do zapoznania się z książka ''Czy To naprawdę Franciszek?'' Autorstwa Antonio Socciego.

Spory w kościele ...

Franciszek dla wielu anty-papież.... atakuje tradycje i mszę w kościele.... taka jest opinia tradycjonalistów w kościele ...

https://klubjagiellonski.pl/2021/07/19/ ... -kosciola/


Synod Amazoński i jego decyzje to droga do kolejnej schizmy w kościele bo Franciszek buduje nie-katolicki nowy globalny kościół ....

https://www.polityka.pl/tygodnikpolityk ... sciol.read


ps : ,,Dążenie papiestwa,,

https://youtu.be/M3-Tqr0VhT8?list=PLlN7 ... MBJR3pOWZH
tom68

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kościoły ortodoksyjne”