Spór Rosja i Zachód czyli Prawosławie i katolicyzm ...

Kościół Katolicki, Prawosławny, Koptyjski, Mariawici, itp.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Re: Spór Rosja i Zachód czyli Prawosławie i katolicyzm ...

Post autor: kansyheniek »

Mam numer tylko do Franciszka ale jak ostatnio rozmawialiśmy mówił, że cofnął rozkaz ataku na Rosję.
Bajden coś tam psioczył,że ponieśli już spore koszty ale na groźbę ekskomuniki naszczał w pampersa.
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1301
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Spór Rosja i Zachód czyli Prawosławie i katolicyzm ...

Post autor: DonCicio »

kansyheniek pisze:
14 lut 2022, 19:38
Mam numer tylko do Franciszka ale jak ostatnio rozmawialiśmy mówił, że cofnął rozkaz ataku na Rosję.
Bajden coś tam psioczył,że ponieśli już spore koszty ale na groźbę ekskomuniki naszczał w pampersa.

Widzę, że trafiło w czuły punt! A może Tyś z tych „chrześcijan”, co to do ostatniej kropli krwi, z bronią w ręku, i hasłem „Bóg, honor, Ojczyzna” będą bronić się przed innymi „chrześcijanami” z spod hasła np „Gott mit uns”? … a może
„С нами Бог”.

Do takich, którzy ciągle domagali się znaku, choć mieli ich wokół dziesiątki, Jezus skierował słowa:

„Pokolenie niegodziwe i niewierne stale domaga się znaku, ale żaden znak nie będzie mu dany (...). Wtedy pozostawił ich tam i odszedł” (Mat 16:4)

Zastosuję się do tej postawy Pana Jezusa, a Ty … no cóż:

„Tacy ludzie nic nie wiedzą, niczego nie rozumieją, bo ich oczy są zaślepione i nie widzą, a ich sercom brakuje wnikliwości” (Iz 44:11)
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1301
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Spór Rosja i Zachód czyli Prawosławie i katolicyzm ...

Post autor: DonCicio »

kansyheniek pisze:
14 lut 2022, 13:30
Najpoważniejszy tutaj (jak dla mnie ) Terlikowski ale jego artykułu niestety nie mogę przeczytać.

Tyle chyba dostrzegłeś od Terlikowskiego, co nie?
"Jak rosyjska Cerkiew walczy o wpływy na Ukrainie. „Dla Putina to może być istotne narzędzie”

Wojna o wpływy Rosji na Ukrainie toczy się nie tylko na froncie politycznym i militarnym, ale i religijno-ideologicznym. W Polsce trochę nam umyka ten fakt, ale Rosyjska Cerkiew Prawosławna robi wszystko, by zatrzymać proces uznawania niezależności Cerkwi ukraińskiej.

Zacznijmy od kilku faktów. Jeśli większość świata prawosławnego uzna niezależność (autokefalię) Ukraińskiej Cerkwi Prawosławnej, wówczas najbardziej liczną wspólnotą prawosławną na świecie stanie się… właśnie Ukraina, a nie Rosja"
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

jozek
Posty: 98
Rejestracja: 20 lis 2020, 0:32

Re: Spór Rosja i Zachód czyli Prawosławie i katolicyzm ...

Post autor: jozek »

kansyheniek pisze:
14 lut 2022, 19:38
Mam numer tylko do Franciszka ale jak ostatnio rozmawialiśmy mówił, że cofnął rozkaz ataku na Rosję.
Bajden coś tam psioczył,że ponieśli już spore koszty ale na groźbę ekskomuniki naszczał w pampersa.
Ja mam do Jarosława wielkiego, przed chwila mi powiedział że wyda rozkaz, tylko jak skończy corridę oglądać.
To zdecyduje, Franciszka jak będzie przeciwny to zawsze może zdjąć ze stanowiska.
Podobnie jak tych dwóch, Putina i tego drugiego Bajdena,...no.
Слава Україні !

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1301
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Spór Rosja i Zachód czyli Prawosławie i katolicyzm ...

Post autor: DonCicio »

kansyheniek pisze:
13 lut 2022, 9:41
Człowieku, nie ma narazie żadnej wojny i prawdopodobnie nie będzie.
Nadal, w swojej naiwności, patrzycie a nie widzicie? Co musi się wydarzyć, żeby Wasze oczy przejrzały?
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1301
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Spór Rosja i Zachód czyli Prawosławie i katolicyzm ...

Post autor: DonCicio »

kansyheniek pisze:
13 lut 2022, 18:29
DonCicio pisze:
13 lut 2022, 17:29
kansyheniek pisze:
13 lut 2022, 16:29
Daleki jestem od słuchania różnej maści narwańców, którym coś tam się ubzdurało.

Jeżeli uważasz za narwańca Jezusa, który podyktował słowa proroctwa z Objawienia Janowi, to i ja nie będę "słuchał różnej maści narwańców, którym coś tam się ubzdurało", że tak nie jest. A jak jest, też asekuracyjnie nie tłumaczą, bo albo nie wiedzą, albo wiedzieć nie chcą.
Myśl sobie co chcesz.
Jeśli jednak uważasz, że ten konflikt "nakręcają" duchowni to stań na wysokości zadania i udowodnij swoją tezę.
Baw się dobrze... :-P


Patriarcha Cyryl. "Całkowita moralna klęska"

"Patriarcha i cały oficjalny Kościół prawosławny okazali się ważną częścią putinowskiego reżimu, która nadaje "sakralną sankcję" władzy w kraju i gotowa jest w imieniu Boga wybaczyć, a przynajmniej zamykać oczy na wszelkie przestępstwa, jakich dokonują władze. Oficjalna Cerkiew żyje w ścisłym związku z putinowskim reżimem i upadnie razem z nim - komentuje"

Otwórz oczy, przeczytaj artykuł i "Baw się dobrze... :-P"
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1301
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Spór Rosja i Zachód czyli Prawosławie i katolicyzm ...

Post autor: DonCicio »

DonCicio pisze:
08 mar 2022, 5:50
kansyheniek pisze:
13 lut 2022, 18:29
DonCicio pisze:
13 lut 2022, 17:29



Jeżeli uważasz za narwańca Jezusa, który podyktował słowa proroctwa z Objawienia Janowi, to i ja nie będę "słuchał różnej maści narwańców, którym coś tam się ubzdurało", że tak nie jest. A jak jest, też asekuracyjnie nie tłumaczą, bo albo nie wiedzą, albo wiedzieć nie chcą.
Myśl sobie co chcesz.
Jeśli jednak uważasz, że ten konflikt "nakręcają" duchowni to stań na wysokości zadania i udowodnij swoją tezę.
Baw się dobrze... :-P


Patriarcha Cyryl. "Całkowita moralna klęska"

"Patriarcha i cały oficjalny Kościół prawosławny okazali się ważną częścią putinowskiego reżimu, która nadaje "sakralną sankcję" władzy w kraju i gotowa jest w imieniu Boga wybaczyć, a przynajmniej zamykać oczy na wszelkie przestępstwa, jakich dokonują władze. Oficjalna Cerkiew żyje w ścisłym związku z putinowskim reżimem i upadnie razem z nim - komentuje"

Otwórz oczy, przeczytaj artykuł i "Baw się dobrze... :-P"


Ukraiński metropolita: Zabijanie wroga to nie grzech

Otwórz oczy, przeczytaj artykuł i "Baw się dobrze... :-P"
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1301
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Spór Rosja i Zachód czyli Prawosławie i katolicyzm ...

Post autor: DonCicio »

kansyheniek pisze:
13 lut 2022, 18:29

Myśl sobie co chcesz.
Jeśli jednak uważasz, że ten konflikt "nakręcają" duchowni to stań na wysokości zadania i udowodnij swoją tezę.



Krucjata patriarchy Moskwy. Rosyjska cerkiew chce przejąć majątki ukraińskich parafii

"Patriarcha Moskwy i całej Rusi Cyryl stoi murem za prezydentem Putinem. Duchowni w wielu cerkwiach w kraju głoszą dziś kazania o słuszności agresji na Ukrainę. Dlaczego cerkiew rosyjska popiera napaść na Kijów?

Cyrylowi zależy na majątku tamtejszych parafii
"
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1301
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Spór Rosja i Zachód czyli Prawosławie i katolicyzm ...

Post autor: DonCicio »

kansyheniek pisze:
13 lut 2022, 18:29
Myśl sobie co chcesz.
Jeśli jednak uważasz, że ten konflikt "nakręcają" duchowni to stań na wysokości zadania i udowodnij swoją tezę.



Religia a wojna na Ukrainie — co o tym mówi Biblia?




Obrazek
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1301
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Spór Rosja i Zachód czyli Prawosławie i katolicyzm ...

Post autor: DonCicio »

kansyheniek pisze:
13 lut 2022, 18:29
Myśl sobie co chcesz.
Jeśli jednak uważasz, że ten konflikt "nakręcają" duchowni to stań na wysokości zadania i udowodnij swoją tezę.

kardynał Gerhard Ludwig Müller, były prefekt watykańskiej Kongregacji Nauki Wiary pisze:
"Naród ukraiński nie tylko może, ale powinien stosować zasadę obrony koniecznej. Jeśli człowiek nie zabije, to sam zginie, co pokazują nam ostatnie tygodnie wojny na Ukrainie"

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/202 ... ref=slider

https://wydarzenia.interia.pl/raporty/r ... Id,5939811

Religia fałszywa, a głównie świat "chrześcijaństwa" podżega do zabijania nie od dziś. Ma ręce umoczone we krwi: "Tak, w tym mieście [Babilonie Wielkim] znaleziono krew proroków, świętych i wszystkich zabitych na ziemi" (Obj 18:24)

Dlatego Bóg nawołuje: "Mój ludu, wyjdźcie z niej [metropolii Babilon], żebyście nie mieli udziału w jej grzechach i żeby nie spadły na was plagi, które ją spotkają. Bo jej grzechy narosły aż do nieba i Bóg przywołał na pamięć jej niesprawiedliwe czyny. Potraktujcie ją tak, jak ona traktowała innych, odpłaćcie jej podwójnie za to, co robiła (...)"
(Obj 18:4-6)

... dalej "uważam, że ten konflikt "nakręcają" duchowni"!
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kościoły ortodoksyjne”