Różaniec - świadectwa mocy modlitwy

Kościół Katolicki, Prawosławny, Koptyjski, Mariawici, itp.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Piotrek
Posty: 38
Rejestracja: 30 cze 2007, 16:55

Post autor: Piotrek »

Miłujący Prawdę - nie zapominaj że mamy się modlić przez Pana Jezusa!

Ewangelia Jana 16:24 Aż do tej chwili nie poprosiliście o nic w moje imię. Poproście, a otrzymacie, żeby wasza radość osiągnęła pełnię.

tessa

Post autor: tessa »

Piotrek pisze:Miłujący Prawdę - nie zapominaj że mamy się modlić przez Pana Jezusa!

Ewangelia Jana 16:24 Aż do tej chwili nie poprosiliście o nic w moje imię. Poproście, a otrzymacie, żeby wasza radość osiągnęła pełnię.
A co rozumiesz przez "modlenie się przez Jezusa?"
Do kogo mamy się modlić w ten sposób?

Piotrek
Posty: 38
Rejestracja: 30 cze 2007, 16:55

Post autor: Piotrek »

Modlitwa chrześcijanina to nie napisanie listu do Jehowy i naklejeniu znaczka z Jezusem.
Mamy się modlić PRZEZ Jezusa:
Człowiek===||==Jezus==||====>>Bóg

John_in_grace
Posty: 295
Rejestracja: 10 wrz 2007, 19:07

Post autor: John_in_grace »

W Biblii uwielbiony Chrystus jest w taki sam sposób jak wszechmogący Ojciec obiektem kultu i modlitw, co pokazuje Obj 5 tak wyraźnie, że trzeba wiele uporu, aby tego nie dostrzec.
Tradycja Kościoła od zawsze widziała w Chrystusie cel modlitw chrześcijańskich.
Czytajmy Pismo Święte, aby nie być poganami

tessa

Post autor: tessa »

Piotrek pisze:Modlitwa chrześcijanina to nie napisanie listu do Jehowy i naklejeniu znaczka z Jezusem.
Mamy się modlić PRZEZ Jezusa:
Człowiek===||==Jezus==||====>>Bóg
Ale czy Jezus tak nauczał? On uczył swych uczniów modlić się do Boga Ojca ,nie do siebie.

Mateusza 6:9

John_in_grace
Posty: 295
Rejestracja: 10 wrz 2007, 19:07

Post autor: John_in_grace »

tesso, powiedz mi, jakie wyznanie mówi, żeby się nie modlić do Ojca?
Wszystkie, które znam modlą się do Ojca, jak nauczył Jezus. Jednakże ten sam Jezus powiedział, że Duch wprowadzi uczniów, we WSZELKA PRAWDE. A ci właśnie uczniowie modlili się do Jezusa. M.in Paweł wołał: Przyjdź Panie Jezu. I tak samo robi Kościół Jezusa Chrystusa.
Czytajmy Pismo Święte, aby nie być poganami

Jehoel

Post autor: Jehoel »

Różaniec jest modlitwą do Pana Boga przez Jezusa Chrystusa w Duchu Świętym.
Modlimy się natomiast z Tą, która była najbliżej Jezusa.Rozważamy fragmenty Ewangelii , a przez to,rozważamy życie,śmierć i zmartwychwstanie Pana naszego,Jezusa Chrystusa.

Niech Duch Święty oświeci wszystkich błądzących.Amen.

John_in_grace
Posty: 295
Rejestracja: 10 wrz 2007, 19:07

Post autor: John_in_grace »

Modlimy się natomiast z Tą, która była najbliżej Jezusa.Rozważamy fragmenty Ewangelii , a przez to,rozważamy życie,śmierć i zmartwychwstanie Pana naszego,Jezusa Chrystusa.
Bzdura.
Nie z Tą, a do nie Niej: Święta Maryjo-matko Boża, módl się za nami grzesznymi, teraz i w godzinę śmierci naszej amen.
Czytajmy Pismo Święte, aby nie być poganami

Jehoel

Post autor: Jehoel »

Do Boga nie mówimy: "Módl się za nami". Do Marii - tak. Modlimy się z Nią jak czynili to apostołowie w Wieczerniku oczekując zstąpienia Ducha Świętego.
Ale Ty to przecież wiesz, tylko na siłę próbujesz się tego wyprzeć. Myślę,że zawsze będzie w Tobie niepewność...Ci co odchodzą, najczęściej atakują i pałają nienawiścią. Myślą, że odeszli do lepszego a lepsze oznacza lepsze tzn. więcej pokoju, miłości, łagodności, wyrozumiałości. A zazwyczj jest odwrotnie. Wystarczy posłuchać świadectw byłych księży, którzy wystąpili i weszli do wspólnot ewangelicznych. Jak oni złorzeczą, wyśmiewają, opluwają itd. A więc gdzie ten pokój i miłość?
Nie łudź się bracie, Twoje gadanie jest antyświadectwem Tego w co i jak wierzysz.
Jeżeli uważasz,że dobrze zrobiłeś odchodząc to daj świadectwo, pokaż owoce Ducha Świętego, którymi są: pokój, łagodność i miłość.

Niech Cię Pan wyzwoli i oświeci.Amen.

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

John_in_grace pisze:Cytat:
Modlimy się natomiast z Tą, która była najbliżej Jezusa.Rozważamy fragmenty Ewangelii , a przez to,rozważamy życie,śmierć i zmartwychwstanie Pana naszego,Jezusa Chrystusa.



Bzdura.
Nie z Tą, a do nie Niej: Święta Maryjo-matko Boża, módl się za nami grzesznymi, teraz i w godzinę śmierci naszej amen.
Widzę, że pogrubiony fragment umknął twej uwadze..
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

John_in_grace
Posty: 295
Rejestracja: 10 wrz 2007, 19:07

Post autor: John_in_grace »

Ale Ty to przecież wiesz, tylko na siłę próbujesz się tego wyprzeć. Myślę,że zawsze będzie w Tobie niepewność...Ci co odchodzą, najczęściej atakują i pałają nienawiścią. Myślą, że odeszli do lepszego a lepsze oznacza lepsze tzn. więcej pokoju, miłości, łagodności, wyrozumiałości. A zazwyczj jest odwrotnie. Wystarczy posłuchać świadectw byłych księży, którzy wystąpili i weszli do wspólnot ewangelicznych. Jak oni złorzeczą, wyśmiewają, opluwają itd. A więc gdzie ten pokój i miłość?
Nie łudź się bracie, Twoje gadanie jest antyświadectwem Tego w co i jak wierzysz.
Jeżeli uważasz,że dobrze zrobiłeś odchodząc to daj świadectwo, pokaż owoce Ducha Świętego, którymi są: pokój, łagodność i miłość.
fałszywa miłość, fałszywy pokój

apostoł Paweł jak odszedł od żydów to nazwał swoją dawną wiarę śmieciem.
i ja czynię podobnie.
Czytajmy Pismo Święte, aby nie być poganami

Awatar użytkownika
wit
Posty: 3775
Rejestracja: 19 maja 2006, 23:21
Lokalizacja: grudziądz

Post autor: wit »

John_in_grace pisze: apostoł Paweł jak odszedł od żydów to nazwał swoją dawną wiarę śmieciem.
i ja czynię podobnie.
Wybiórcze stosowanie tekstów Pisma, aby zapewne usprawiedliwić swoją złość i zacietrzewienie. Jakoś wypowiedzi apostoła Pawła z 1 Koryntian 9:19-22 chyba nie zamierza dostrzec:

"Będąc wolnym wobec wszystkich, oddałem się w niewolę wszystkim, abym jak najwięcej ludzi pozyskał. I stałem się dla Żydów jako Żyd, aby Żydów pozyskać; dla tych, którzy są pod zakonem, jakobym był pod zakonem, chociaż sam pod zakonem nie jestem, aby tych, którzy są pod zakonem, pozyskać. Dla tych, którzy są bez zakonu, jakobym był bez zakonu, chociaż nie jestem bez zakonu Bożego, lecz pod zakonem Chrystusowym, aby pozyskać tych, którzy są bez zakonu. Dla słabych stałem się słabym, aby słabych pozyskać; dla wszystkich stałem się wszystkim, żeby tak czy owak niektórych zbawić."

Parafrazując powyższe - 'stałem się dla katolików jakobym był katolik, chociaż katolikiem nie jestem, aby tym samym katolików pozyskać'.
RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI.

John_in_grace
Posty: 295
Rejestracja: 10 wrz 2007, 19:07

Post autor: John_in_grace »

Jak zwykle wykonujesz pracę szatana-OSKARZASZ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nie znasz mojego życia i nawet pojęcia nie masz, jak bardzo staram się ,być katolikiem', aby tylko ich pozyskać!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Więc daruj sobie te fałszywe proroctwa i nietrafione upomnienia, które tylko pokazują, że nie masz nic wspólnego z Duchem świętym i żadnej cząstki w prawdziwym głoszeniu Ewangelii.
Pisałem o nastawieniu do organizacji KK, a nie do konkretnych ludzi.
Czytajmy Pismo Święte, aby nie być poganami

Awatar użytkownika
wit
Posty: 3775
Rejestracja: 19 maja 2006, 23:21
Lokalizacja: grudziądz

Post autor: wit »

Nie wiem o jakich proroctwach piszesz; jednak z racji pełnionej funkcji na tutejszym forum będę interweniował zawsze wtedy, gdy zajdzie taka konieczność. A tak wogóle to się nie denerwuj.
RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kościoły ortodoksyjne”