wieczna dziewica

Kościół Katolicki, Prawosławny, Koptyjski, Mariawici, itp.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

krzych67 pisze:W takich sytuacjach piszesz, że gdyby miało być wszystko zapisane, to zabrakło by miejsca w Biblii.
Krzych, to nie ja wyznaję sola scriptura, ale Ty. Skoro zaś wierzysz, że "tylko to co w Biblii", to teraz się nie wymiguj i wskaż miejsce gdzie napisano, że Maria "kiedy Jezus miał 12 lat, miała mniejsze dzieci i nimi pewno była zajęta."
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

krzych67
Posty: 580
Rejestracja: 07 sty 2010, 19:38

Post autor: krzych67 »

Yarpen Zirgin pisze:
krzych67 pisze:W takich sytuacjach piszesz, że gdyby miało być wszystko zapisane, to zabrakło by miejsca w Biblii.
Krzych, to nie ja wyznaję sola scriptura, ale Ty. Skoro zaś wierzysz, że "tylko to co w Biblii", to teraz się nie wymiguj i wskaż miejsce gdzie napisano, że Maria "kiedy Jezus miał 12 lat, miała mniejsze dzieci i nimi pewno była zajęta."
Zanim jeszcze 5 razy zadasz to samo pytanie, zajrzyj do słownika i sprawdź, co znaczy słowo "pewno"

Wyjaśnij co znaczy "nie zbliżał się do Niej"

Mt 1:25
25. lecz nie zbliżał się do Niej, aż porodziła Syna, któremu nadał imię Jezus.
(BT)

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Zanim jeszcze 5 razy zadasz to samo pytanie, zajrzyj do słownika i sprawdź, co znaczy słowo "pewno"
Zadam je szósty raz:
Gdzie w Biblii napisano, że Maria "kiedy Jezus miał 12 lat, miała mniejsze dzieci i nimi pewno była zajęta"?

Wers, który podałeś, nie stwierdza, że Maria miała inne dzieci poza Chrystusem.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

and
Posty: 748
Rejestracja: 26 maja 2006, 22:43
Lokalizacja: Toruń

Post autor: and »

Eutychus pisze:
and pisze:myślisz, że Maria była taka jak ty?
Gentleman w każdym calu...
Jak zawsze zresztą.
przeczytaj co napisała i pomyśl, rycerzyku.

Anowi, czy Maria była jak wszystkie inne.

krzych67
Posty: 580
Rejestracja: 07 sty 2010, 19:38

Post autor: krzych67 »

Wers, który podałeś, nie stwierdza, że Maria miała inne dzieci poza Chrystusem.
A co stwierdza :?:

Awatar użytkownika
Anowi
Posty: 10038
Rejestracja: 02 wrz 2007, 14:28
Lokalizacja: Bóg wie

Post autor: Anowi »

and pisze:
Eutychus pisze:
and pisze:myślisz, że Maria była taka jak ty?
Gentleman w każdym calu...
Jak zawsze zresztą.
przeczytaj co napisała i pomyśl, rycerzyku.

Anowi, czy Maria była jak wszystkie inne.
była jak wszystkie inne w jej i dzisiejszych czasach - dziewice.

Dlaczego Jezus we własnym domu był znieważany - przez kogo? matkę czy ojca?
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.

krzych67
Posty: 580
Rejestracja: 07 sty 2010, 19:38

Post autor: krzych67 »

Anowi pisze:Dlaczego Jezus we własnym domu był znieważany - przez kogo? matkę czy ojca?
Bracia.
Jan. 7:5
5. Bo nawet bracia jego nie wierzyli w niego.

Awatar użytkownika
Eutychus
Posty: 1924
Rejestracja: 21 maja 2009, 17:54
Lokalizacja: Górny Śląsk

Post autor: Eutychus »

and pisze:przeczytaj co napisała i pomyśl, rycerzyku.
Wiesz co RYCERZU?
Gdzie mi tam do Ciebie...
Ty przecież toczysz dyskusje na tak porażająco merytorycznym poziomie, że któż by się z Tobą mógł równać?
Pan Jezus, aby móc zaspokoić Sprawiedliwość Pana Boga, MUSIAŁ być takim jak Adam, NORMALNYM człowiekiem (za wyjątkiem grzechu).
MUSIAŁ więc narodzić się, z NORMALNEJ, a nie "niepokalanie poczętej", różnej od wszystkich innych, ziemskich kobiet.
Cóż więc po RYCERSKU, zarzucasz Anowi?
Ostatnio zmieniony 07 kwie 2010, 22:45 przez Eutychus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Anowi
Posty: 10038
Rejestracja: 02 wrz 2007, 14:28
Lokalizacja: Bóg wie

Post autor: Anowi »

2J 1:1-13 BT „[Ja] prezbiter - do Wybranej Pani i do jej dzieci, które miłuję w prawdzie, i nie tylko ja sam, ale także wszyscy, którzy znają prawdę,(2) [a miłuję] ze względu na prawdę, jaka w nas trwa i pozostanie z nami na wieki.(3) Łaska, miłosierdzie i pokój Boga Ojca i Jezusa Chrystusa, Syna Ojca, [niech] będą z nami w prawdzie i miłości!(4) Ucieszyłem się bardzo, że znalazłem wśród twych dzieci takie, które postępują według prawdy, zgodnie z przykazaniem, jakie otrzymaliśmy od Ojca.(5) A teraz proszę cię, Pani, abyśmy się wzajemnie miłowali. A pisząc to - nie głoszę nowego przykazania, lecz to, które mieliśmy od początku.(6) Miłość zaś polega na tym, abyśmy postępowali według Jego przykazań. Jest to przykazanie, o jakim słyszeliście od początku, że według niego macie postępować.(7) Wielu bowiem pojawiło się na świecie zwodzicieli, którzy nie uznają, że Jezus Chrystus przyszedł w ciele ludzkim. Taki jest zwodzicielem i Antychrystem.(8) Uważajcie na siebie, abyście nie utracili tego, coście zdobyli pracą, lecz żebyście otrzymali pełną zapłatę.(9) Każdy, kto wybiega zbytnio naprzód, a nie trwa w nauce Chrystusa, ten nie ma Boga. Kto trwa w nauce [Chrystusa], ten ma i Ojca, i Syna.(10) Jeśli ktoś przychodzi do was i tej nauki nie przynosi, nie przyjmujcie go do domu i nie pozdrawiajcie go,(11) albowiem kto go pozdrawia, staje się współuczestnikiem jego złych czynów.(12) Wiele mógłbym wam napisać, ale nie chciałem użyć karty i atramentu. Lecz mam nadzieję, że do was przybędę i osobiście z wami porozmawiam, aby radość nasza była pełna.(13) Dzieci twej Wybranej Siostry ślą ci pozdrowienia.”
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.

and
Posty: 748
Rejestracja: 26 maja 2006, 22:43
Lokalizacja: Toruń

Post autor: and »

Eutychus pisze: Pan Jezus, aby móc zaspokoić Sprawiedliwość Pana Boga, MUSIAŁ być takim jak Adam, NORMALNYM człowiekiem (za wyjątkiem grzechu).
MUSIAŁ więc narodzić się, z NORMALNEJ, a nie "niepokalanie poczętej", różnej od wszystkich innych, ziemskich kobiet.
Cóż więc po RYCERSKU, zarzucasz Anowi?
Koh 7:28 BT „której nadal szukam, a nie znajduję. Znalazłem jednego prawego mężczyznę pośród tysiąca, ale kobiety prawej w tej liczbie nie znalazłem.”
Wujek 1599 Luk 1:28 I wszedszy Anjoł do niej, rzekł: Bądź pozdrowiona, łaski pełna, Pan z tobą, błogosławionaś ty między niewiastami!

Luk 1:28 Zbliżywszy się do niej, anioł rzekł: "Szalom, pani obdarzona łaską! Adonai jest z tobą!".
porównaj te wersety. Kaznodzieja nie znalazł lecz Bóg znalazł.


Pozdrawiam Andrzej

Awatar użytkownika
Eutychus
Posty: 1924
Rejestracja: 21 maja 2009, 17:54
Lokalizacja: Górny Śląsk

Post autor: Eutychus »

and pisze:
Eutychus pisze: Pan Jezus, aby móc zaspokoić Sprawiedliwość Pana Boga, MUSIAŁ być takim jak Adam, NORMALNYM człowiekiem (za wyjątkiem grzechu).
MUSIAŁ więc narodzić się, z NORMALNEJ, a nie "niepokalanie poczętej", różnej od wszystkich innych, ziemskich kobiet.
Cóż więc po RYCERSKU, zarzucasz Anowi?
Koh 7:28 BT „której nadal szukam, a nie znajduję. Znalazłem jednego prawego mężczyznę pośród tysiąca, ale kobiety prawej w tej liczbie nie znalazłem.”
Wujek 1599 Luk 1:28 I wszedszy Anjoł do niej, rzekł: Bądź pozdrowiona, łaski pełna, Pan z tobą, błogosławionaś ty między niewiastami!

Luk 1:28 Zbliżywszy się do niej, anioł rzekł: "Szalom, pani obdarzona łaską! Adonai jest z tobą!".
porównaj te wersety. Kaznodzieja nie znalazł lecz Bóg znalazł.

Pozdrawiam Andrzej
Tępy jestem, może jaśniej?
Pozdrawiam,
Eutychus

Awatar użytkownika
Anowi
Posty: 10038
Rejestracja: 02 wrz 2007, 14:28
Lokalizacja: Bóg wie

Post autor: Anowi »

Eutychus pisze:
Koh 7:28 BT „której nadal szukam, a nie znajduję. Znalazłem jednego prawego mężczyznę pośród tysiąca, ale kobiety prawej w tej liczbie nie znalazłem.”
Wujek 1599 Luk 1:28 I wszedszy Anjoł do niej, rzekł: Bądź pozdrowiona, łaski pełna, Pan z tobą, błogosławionaś ty między niewiastami!

Luk 1:28 Zbliżywszy się do niej, anioł rzekł: "Szalom, pani obdarzona łaską! Adonai jest z tobą!".
porównaj te wersety. Kaznodzieja nie znalazł lecz Bóg znalazł.

Pozdrawiam Andrzej
Tępy jestem, może jaśniej?
Pozdrawiam,
Eutychus
Różnica miedzy kobietą a dziewczyną jest taka, że jedna jest już po defloracji...Ile lat miała Maria gdy urodziła Jezusa?
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Post autor: nike »

Anowi,
Ile lat miała Maria gdy urodziła Jezusa?
Podobno ok 15-16 lat.
and pisze:Anowi, czy Maria była jak wszystkie inne.
A jaka miałaby być? Normalna panienka jak każda Żydówka.

Awatar użytkownika
Anowi
Posty: 10038
Rejestracja: 02 wrz 2007, 14:28
Lokalizacja: Bóg wie

Post autor: Anowi »

Koh 7:28 BT „której nadal szukam, a nie znajduję. Znalazłem jednego prawego mężczyznę pośród tysiąca, ale kobiety prawej w tej liczbie nie znalazłem.”

zacytowałam ten werset w odpowiedzi na pytanie dlaczego Maria nie uczestniczyła w wieczerzy.
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.

meritus
Posty: 4308
Rejestracja: 17 lip 2006, 11:29
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: meritus »

Koh 7:27-28
Oto, do czego doszedłem - powiada Kohelet - jedno z drugim porównując, by znaleźć słuszną ocenę, której nadal szukam, a nie znajduję. Znalazłem jednego prawego mężczyznę pośród tysiąca, ale kobiety prawej w tej liczbie nie znalazłem.


Teraz to już nieco inaczej wygląda.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kościoły ortodoksyjne”