Intymne życie Papieża

Kościół Katolicki, Prawosławny, Koptyjski, Mariawici, itp.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Yarpen Zirgin pisze: Z każdego kłamstwa i oszczerstwa zostaniecie kiedyś rozliczeni. Jak nie tutaj, to przed Bogiem.
Uwierz mi, on naprawdę twierdzi, że zastępuje tu na ziemi samego Chrystusa!

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Z ustanowienia samego Chrystusa. Nie czytałeś 21 rozdziału Ewangelii wg św. Jana? Pretensje skieruj do Boga, a nie do papieża.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Yarpen Zirgin pisze:Z ustanowienia samego Chrystusa.
Aleś Ty niechlujny!
Jak już piszesz, to pisz całe wyrazy!

Miało być: antychrystusa!
Oj, popraw się.

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Henryku, kolejny raz pokazałeś, że nie znasz Biblii, nie mówiąc już o zawartym w niej nauczaniu Chrystusa. 21 rozdział Ewangelii wg. św. Jana prosi o przeczytanie i niepomijanie wzrokiem wersów 15-17.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Yarpen Zirgin pisze:Henryku, kolejny raz pokazałeś, że nie znasz Biblii, nie mówiąc już o zawartym w niej nauczaniu Chrystusa.
Znowu pomyliłeś się. Miało być: 2 Tes 2:3-5 :-(

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Niczego nie pomyliłem. Takim rżnięciem głupa, bo inaczej tego nie można nazwać, niczego nie zmienisz w fakcie, że Chrystus ustanowił w Kościele swoich Namiestników. No, ale nie dziwię się, że uciekasz się do takich metod, bo jak każdy pseudoapologeta nie jesteś przygotowany do merytorycznej dyskusji, a przyznać, iż się mylisz, nie jesteś w stanie. :-D
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Yarpen Zirgin pisze:, że Chrystus ustanowił w Kościele swoich Namiestników.
A ci "namiestnicy" składają Go codziennie merytorycznie na ołtarzu... :crazy:

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Zmieniłem zdanie. Wiem już kim jesteś i jaką metodę dyskusji trzeba wobec Ciebie stosować:

Obrazek
Ostatnio zmieniony 31 maja 2019, 17:25 przez Yarpen Zirgin, łącznie zmieniany 1 raz.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Yarpen Zirgin pisze:Tego typu rżnięcie głupa (czyli zmiana tematu) również niczego nie zmieni we wskazanym przeze mnie fakcie, ze urząd Namiestnika Chrystusa pochodzi od Boga. :-D
Oczywiście. :lol:
Tylko że od boga tego świata. :-(

Wiesz o tym doskonale, a rżniesz głupa.

Korn
Posty: 637
Rejestracja: 20 kwie 2016, 9:34

Post autor: Korn »

Yarpen Zirgin pisze:Z ustanowienia samego Chrystusa. Nie czytałeś 21 rozdziału Ewangelii wg św. Jana? Pretensje skieruj do Boga, a nie do papieża.
Nigdzie w owych wersetach nie doczytałem, żeby Piotr miał budować kościoły. Tym bardziej nie doczytałem, żeby miał tworzyć jakieś hierarchie, biskupstwa i stanowisko papieża.
Te wersety tyczyły się tylko samego Piotra, "paś owieczki moje"
Z tego co wiem to owce pasie się na pastwiskach, dlatego Jezus na takich pastwiskach nauczał.
Jest to bardzo wymowne.
To wyście zrobili z tego kult na wzór synagog faryzejskich.
Piotr nigdy nie mówił o stanowisku papieża, które sobie sami powołaliście.
Nigdzie w Piśmie nie pisze o papieżu i księżach i jak zarówno o ich powoływaniu.
Niestety sami zrobiliście z tego, własny zakład pracy
Bazujecie na własnych tłumaczeniach i dopowiedzieliście sobie własne potrzebne wam czynności religijne o których w piśmie nie pisze, vide księża i papież.
To są wasze własne rozszerzone dla waszych potrzeb interpretacje.
Na przykład "Piotrze paść owce moje" Tyczyło się tylko Piotra i Jezus nie powiedział "tak róbcie w każdym pokoleniu na pamiątkę moją. Na własnych interpretacjach zbudowaliście sobie fałszywe fundamenty.

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Korn pisze:Nigdzie w owych wersetach nie doczytałem, żeby Piotr miał budować kościoły.
Co ma piernik do wiatraka?
Korn pisze:Tym bardziej nie doczytałem, żeby miał tworzyć jakieś hierarchie, biskupstwa i stanowisko papieża.
Nikt nie mówi, że to zostało zapisane w tym fragmencie Pisma Świętego, więc nie wiem dlaczego chciałbyś się tego dopatrzeć w J 21,15-17...
Korn pisze:Te wersety tyczyły się tylko samego Piotra, "paś owieczki moje"
Aha... Czyli jak Chrystus dał nakaz Apostołom, że mają nauczać wszystkie narody chrzcząc je w imię Ojca, i Syna, i Ducha Świętego, to inni chrześcijanie już nie mają takiego obowiązku?
Korn pisze:To wyście zrobili z tego kult na wzór synagog faryzejskich.
Nie odpowiadam za Twoje urojenia na temat Kościoła katolickiego, papieża i katolików.
Korn pisze:Piotr nigdy nie mówił o stanowisku papieża, które sobie sami powołaliście.
Dość odważna teza w świetle faktu, że opierasz się na nielicznych wypowiedziach tego Apostoła zawartych w Biblii. Masz jakieś źródło, które zawiera wszystkie kazania i inne wypowiedzi tego Apostoła?
Korn pisze:Nigdzie w Piśmie nie pisze o papieżu i księżach i jak zarówno o ich powoływaniu.
Już pomijam fakt, że "tylko to co w Biblii" to protetancka herezja i w Kościele Chrystusa ona nie obowiązuje, to o powoływaniu biskupów/prezbiteriów masz chociażby w 1 Tt 1,5.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Yarpen Zirgin pisze:Już pomijam fakt, że "tylko to co w Biblii" to protetancka herezja i w Kościele Chrystusa ona nie obowiązuje,
Zaraz, zaraz...
Słowa w Biblii, to herezja... Hm...
W jakimś "kościele" one nie obowiązują...

Wreszcie napisał PRAWDĘ.
Czasem stać Cię na szczerość. :xhehe:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kościoły ortodoksyjne”