Intymne życie Papieża

Kościół Katolicki, Prawosławny, Koptyjski, Mariawici, itp.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
meritus
Posty: 4308
Rejestracja: 17 lip 2006, 11:29
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: meritus »

Monika K pisze:No właśnie! A nie: w każdym człowieku!
Pozostaje otwarte pytanie, co takiego napisał papież. Podaj konkretny namiar, to będzie o czym rozmawiać.
Monika K. pisze:Poza tym JPII powiedział też, że Boże Narodzenie to głębokie zdumienie człowiekiem (nie: Bogiem!).
Też chętnie dowiem się, kiedy papież miał powiedzieć, że Boże Narodzenie nie jest głębokim zdumieniem Bogiem... :) Jezus Chrystus to prawdziwy Bóg i prawdziwy człowiek. Więc nie wiem w czym problem.
Monika K. pisze:A w 1999 r. powiedział, że Niebo, Piekło i Czyściec to nie są prawdziwe miejsca, ale o tym się jakoś nie słyszy...
Skoro się o tym nie słyszy, to może nie powiedział? Czekamy na konkrety.

BoaDusiciel
Posty: 6935
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

Wikary, wstydź się ! :evil:
Ja mam cię uczyć co powiedział JP2 ?
A tak powiedział:
3. Należy poprawnie interpretować obrazy, w których Pismo Święte przedstawia nam piekło. Wskazują one na całkowitą beznadziejność i pustkę życia bez Boga. Piekło oznacza nie tyle miejsce, co raczej wskazuje na sytuację, w jakiej znajduje się człowiek, który w sposób wolny i ostateczny oddala się od Boga, źródła życia i radości.
Cytat stąd:
http://www.opoka.org.pl/biblioteka/W/WP ... 71999.html
Za pokutę odmów litanię do serca, albo do innego organu :->
3 razy dziennie, przez tydzień, w piątek 9 razy.
...
( Oczywiście jeśli myślisz, że nie wiem, że zaraz przekręcisz słowa JP2 i napiszesz, że wcale nie powiedział tego co powiedział, to mylisz się. Wiem, że przekręcisz. Ja to myślę, że wam wszczepiają gen krętactwa i nie potraficie nie kręcić :mrgreen: )
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Steven

Post autor: Steven »

BoaDusiciel pisze:Wikary, wstydź się ! :evil:
Ja mam cię uczyć co powiedział JP2 ?
A tak powiedział:
3. Należy poprawnie interpretować obrazy, w których Pismo Święte przedstawia nam piekło. Wskazują one na całkowitą beznadziejność i pustkę życia bez Boga. Piekło oznacza nie tyle miejsce, co raczej wskazuje na sytuację, w jakiej znajduje się człowiek, który w sposób wolny i ostateczny oddala się od Boga, źródła życia i radości.
Cytat stąd:
http://www.opoka.org.pl/biblioteka/W/WP ... 71999.html
Za pokutę odmów litanię do serca, albo do innego organu :->
3 razy dziennie, przez tydzień, w piątek 9 razy.
...
( Oczywiście jeśli myślisz, że nie wiem, że zaraz przekręcisz słowa JP2 i napiszesz, że wcale nie powiedział tego co powiedział, to mylisz się. Wiem, że przekręcisz. Ja to myślę, że wam wszczepiają gen krętactwa i nie potraficie nie kręcić :mrgreen: )
Napewno nie przyna Ci racjii :> za latwo bys mial... musi wymeczyc.. musi :crazy:

Awatar użytkownika
janwisniewski68
Posty: 2044
Rejestracja: 21 mar 2009, 10:54
Lokalizacja: w - wa
Kontakt:

Post autor: janwisniewski68 »

Monika K. pisze:Papież nie musi być święty, ale nie może być heretykiem... Jeśli nie wiecie, to (oprócz tego, że modlił się z wyznawcami pogańskich religii) JP II pisał w swoich encyklikach jakieś bzdury, że Chrystus jest w każdym człowieku.
Anowi pisze:i do tego doprowadzają zakazy, że normalni ludzie muszą udawać, kłamać i bać się
(................)

Ponieważ jesteś na forum dopiero od 3 dni, nie dam Ci tym razem ostrzeżenia (warna).
Jest regulamin forum, który zabrania odzywania się do innych w taki sposób.
Bardzo proszę o zapoznanie się z nim. Anna01

5. Apelujemy o powściągliwość co do ocen dyskutantów i o koncentrację swojej uwagi na dyskutowanym problemie
6. W dyskusji nie wolno nikogo pomawiać, obrażać, obrzucać obelżywymi epitetami i poniżać godności osobistej.
7. Rasizm, antysemityzm i inne dyskryminacje nie będą tutaj tolerowane.
8. Nie wolno czynić złośliwych, ironicznych oraz ośmieszających uwag pod czyimś adresem lub w odniesieniu do wyznawanych przez kogoś zasad moralnych i prawd wiary.
[glow=red](1)[shadow=cyan] Krzycz na cale gardło, Nie przestawaj! Podnoś Głos TWÓJ Jak trąba! Wytknij mojemu ludowi Jego przestępstwa i domowi[/shadow] Jakuba Jego grzechy! [/glow]
(Ks. Izajasza 58:1-14, Biblia Tysiąclecia)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
BLyy
Posty: 2983
Rejestracja: 27 lip 2009, 1:54
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: BLyy »

Monika K. pisze:Papież nie musi być święty, ale nie może być heretykiem... Jeśli nie wiecie, to (oprócz tego, że modlił się z wyznawcami pogańskich religii) JP II pisał w swoich encyklikach jakieś bzdury, że Chrystus jest w każdym człowieku.
Anowi pisze:i do tego doprowadzają zakazy, że normalni ludzie muszą udawać, kłamać i bać się
(................)

Ponieważ jesteś na forum dopiero od 3 dni, nie dam Ci tym razem ostrzeżenia (warna).
Jest regulamin forum, który zabrania odzywania się do innych w taki sposób.
Bardzo proszę o zapoznanie się z nim. Anna01

5. Apelujemy o powściągliwość co do ocen dyskutantów i o koncentrację swojej uwagi na dyskutowanym problemie
6. W dyskusji nie wolno nikogo pomawiać, obrażać, obrzucać obelżywymi epitetami i poniżać godności osobistej.
7. Rasizm, antysemityzm i inne dyskryminacje nie będą tutaj tolerowane.
8. Nie wolno czynić złośliwych, ironicznych oraz ośmieszających uwag pod czyimś adresem lub w odniesieniu do wyznawanych przez kogoś zasad moralnych i prawd wiary.
Zapytany przez faryzeuszów, kiedy przyjdzie królestwo Boże, odpowiedział im: «Królestwo Boże nie przyjdzie dostrzegalnie; i nie powiedzą: "Oto tu jest" albo: "Tam". Oto bowiem królestwo Boże wewnątrz was jest». Łk 17,21
"Poznajcie, co macie przed oczyma, a odkryjecie wszelkie tajemnice. Albowiem nie ma rzeczy ukrytej, która odkryta by? nie mo?e" Ewangelia Tomasza 5

meritus
Posty: 4308
Rejestracja: 17 lip 2006, 11:29
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: meritus »

Boa Dusiciel pisze:Wikary, wstydź się ! :evil:
Na forum nie ma użytkownika "Wikary". Każdy ma prawo do posiadania wyimaginowanego przyjaciela, ale uprawnia go to również do skorzystania z pomocy odpowiedniego specjalisty wraz z refundacją z NFZ.
Boa Dusiciel pisze:Ja mam cię uczyć co powiedział JP2 ?
Gdybyś miał szersze predyspozycje do udzielenia sensownych odpowiedzi, to pytanie skierowałbym do ciebie. Jednak moje krytyczne spojrzenie na twoją twórczość forumową nie było całkiem obiektywne, bo okazuje się jednak, że z twoich wytworów pisanych można wydestylować pewne merytoryczne odpryski. Dziękuję, że cytując papieża umożliwiłeś Monice skonfrontowanie jej opinii z rzeczywistością. Od stwierdzenia "piekło jest nie tyle miejscem" do "nie są to prawdziwe miejsca" jest daleka droga.
Boa Duscisiel pisze:Za pokutę odmów litanię do serca, albo do innego organu :->
3 razy dziennie, przez tydzień, w piątek 9 razy.
Lepiej zajmij się swoimi organami. Mam wrażenie, że jakieś nieznośne swędzenie skłania cię do pisania takich postów.

BoaDusiciel
Posty: 6935
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

No to jak należy rozumieć słowa JP2 ?

Piekło oznacza nie tyle miejsce, co raczej wskazuje na sytuację ...


Jest jednak gdzieś materialne Piekło ? Gdzie ? :->
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
keres1372
Posty: 278
Rejestracja: 22 lut 2015, 0:54

Re: Intymne życie Papieża

Post autor: keres1372 »

18 Otó? i Ja tobie powiadam: Ty jeste? Piotr [czyli Ska?a], i na tej Skale zbuduj? Ko?ció? mój, a bramy piekielne go nie przemog?. 19 I tobie dam klucze królestwa niebieskiego; cokolwiek zwi??esz na ziemi, b?dzie zwi?zane w niebie, a co rozwi??esz na ziemi, b?dzie rozwi?zane w niebie".

Awatar użytkownika
janwisniewski68
Posty: 2044
Rejestracja: 21 mar 2009, 10:54
Lokalizacja: w - wa
Kontakt:

Re: Intymne życie Papieża

Post autor: janwisniewski68 »

Ostatnio zmieniony 23 lut 2015, 23:11 przez janwisniewski68, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
keres1372
Posty: 278
Rejestracja: 22 lut 2015, 0:54

Re: Intymne życie Papieża

Post autor: keres1372 »

I napisał to uczeń stalina
18 Otó? i Ja tobie powiadam: Ty jeste? Piotr [czyli Ska?a], i na tej Skale zbuduj? Ko?ció? mój, a bramy piekielne go nie przemog?. 19 I tobie dam klucze królestwa niebieskiego; cokolwiek zwi??esz na ziemi, b?dzie zwi?zane w niebie, a co rozwi??esz na ziemi, b?dzie rozwi?zane w niebie".

Jerem

Post autor: Jerem »

keres1372 pisze:LUDZIE TO BYŁ SPISEK PRLu

https://www.google.pl/url...2BFwD9UX4aS8guQ
Nic dziwnego. W końcu to jest to, co lewactwo lubi. Wyśmiać i oszkalować Kościół, ludzi
bez dowodów. Większość takich ludzi nie przestrzega Praw Bożych.
W końcu to oni promują sodomicki grzech jakim jest homoseksualizm.

Awatar użytkownika
keres1372
Posty: 278
Rejestracja: 22 lut 2015, 0:54

Post autor: keres1372 »

Nic dziwnego. W końcu to jest to, co lewactwo lubi. Wyśmiać i oszkalować Kościół, ludzi
bez dowodów. Większość takich ludzi nie przestrzega Praw Bożych.
W końcu to oni promują sodomicki grzech jakim jest homoseksualizm.
Dobrze mówisz, ale koniec tej czerwonej zarazy jest bliski, albo wygra Korwin, albo przyjdzie islam i 99% ateistów straci zapał... i głowę
Ostatnio zmieniony 23 lut 2015, 22:30 przez keres1372, łącznie zmieniany 1 raz.
18 Otó? i Ja tobie powiadam: Ty jeste? Piotr [czyli Ska?a], i na tej Skale zbuduj? Ko?ció? mój, a bramy piekielne go nie przemog?. 19 I tobie dam klucze królestwa niebieskiego; cokolwiek zwi??esz na ziemi, b?dzie zwi?zane w niebie, a co rozwi??esz na ziemi, b?dzie rozwi?zane w niebie".

Jerem

Post autor: Jerem »

keres1372 pisze:Dobrze mówisz, ale koniec tej czerwonej zarazy jest bliski, albo wygra Korwin, albo przyjdzie islam i 99% ateistów straci zapał... i głowę
Jak do Europy przybędzie Islam, to ci najbardziej krzykliwi ateiści stchórzą
i będą próbowali przejść na stronę wroga, a ich kobiety będą zakładać burki.
Niestety Islamiści nie podarują rozpowszechnia homoseksualizmu, u nich
za to się kamieniuje. Zresztą całkiem biblijnie.

Awatar użytkownika
janwisniewski68
Posty: 2044
Rejestracja: 21 mar 2009, 10:54
Lokalizacja: w - wa
Kontakt:

Post autor: janwisniewski68 »

Jerem pisze:
keres1372 pisze:Dobrze mówisz, ale koniec tej czerwonej zarazy jest bliski, albo wygra Korwin, albo przyjdzie islam i 99% ateistów straci zapał... i głowę
Jak do Europy przybędzie Islam, to ci najbardziej krzykliwi ateiści stchórzą
i będą próbowali przejść na stronę wroga, a ich kobiety będą zakładać burki.
Niestety Islamiści nie podarują rozpowszechnia homoseksualizmu, u nich
za to się kamieniuje. Zresztą całkiem biblijnie.
Na co wy liczycie ?
Na to że zostawią wasz przy życiu !!!

Stanie się tak jak powiedział święty prorok Henoch !!!
12 Biada wam, którzy lubicie popełniać nieprawość. Jakim prawem robicie sobie wielkie nadzieje dla siebie? Wiedzcie, że zostaniecie wydani w ręce sprawiedliwych, a oni poderżną wam gardła, zabiją was i nie będą mieć dla was litości.

Awatar użytkownika
keres1372
Posty: 278
Rejestracja: 22 lut 2015, 0:54

Post autor: keres1372 »

janwisniewski68 pisze:
Jerem pisze:
keres1372 pisze:Dobrze mówisz, ale koniec tej czerwonej zarazy jest bliski, albo wygra Korwin, albo przyjdzie islam i 99% ateistów straci zapał... i głowę
Jak do Europy przybędzie Islam, to ci najbardziej krzykliwi ateiści stchórzą
i będą próbowali przejść na stronę wroga, a ich kobiety będą zakładać burki.
Niestety Islamiści nie podarują rozpowszechnia homoseksualizmu, u nich
za to się kamieniuje. Zresztą całkiem biblijnie.
Na co wy liczycie ?
Na to że zostawią wasz przy życiu !!!

Stanie się tak jak powiedział święty prorok Henoch !!!
12 Biada wam, którzy lubicie popełniać nieprawość. Jakim prawem robicie sobie wielkie nadzieje dla siebie? Wiedzcie, że zostaniecie wydani w ręce sprawiedliwych, a oni poderżną wam gardła, zabiją was i nie będą mieć dla was litości.

Ty albo jesteś trolem, albo jesteś :crazy: . Tak czy owak, trudno, jeśli umrzemy jako męczennicy, raj tylko czeka
18 Otó? i Ja tobie powiadam: Ty jeste? Piotr [czyli Ska?a], i na tej Skale zbuduj? Ko?ció? mój, a bramy piekielne go nie przemog?. 19 I tobie dam klucze królestwa niebieskiego; cokolwiek zwi??esz na ziemi, b?dzie zwi?zane w niebie, a co rozwi??esz na ziemi, b?dzie rozwi?zane w niebie".

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kościoły ortodoksyjne”