Winy kościoła katolickiego.

Kościół Katolicki, Prawosławny, Koptyjski, Mariawici, itp.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

kato
Posty: 472
Rejestracja: 24 maja 2006, 7:18

Post autor: kato »

Ciekaw jestem czy ŚJ przyznają się do pogańskiego dziedzictwa grecko-rzymskiego?

android
Posty: 352
Rejestracja: 22 maja 2006, 18:57

Post autor: android »

SJ sukcesywnie lecza sie z tego dziedzictwa..

Co do wczesniejsze wypowiedzi.. to ciesze sie jak najbardziej ze ktoś proboje wziąc odpowiedzialność za grzechy tej instytucji. Jednakże - poza pustymi slowami nic wiecej sie nie dzieje.. czy jakieś swieto z czysto poganskimi korzeniami zostalo zakazane?
Nie,
Czy kosciol przestal sie mieszac w polityke..? nie..
Skruche mozna przyjąc.. ale czcze gadanie ?

POzatym nie mi przyjmować skruchę..
Szkoda mi tylko tylu ludzi którzy nic nie wiedzą o Bogu i zyją w swiecie guseł i poganskich liturgii, nie wiedzą cnawet jak poprawnie sie modlić czasem...

kato
Posty: 472
Rejestracja: 24 maja 2006, 7:18

Post autor: kato »

SJ sukcesywnie lecza sie z tego dziedzictwa..
To wiele wyjaśnia.
Nie czujecie się wykastrowani?

android
Posty: 352
Rejestracja: 22 maja 2006, 18:57

Post autor: android »

"jESLIBY GORSZYŁO CIĘ TWOJE OKO - WYŁUP JE"

kato
Posty: 472
Rejestracja: 24 maja 2006, 7:18

Post autor: kato »

android pisze:"jESLIBY GORSZYŁO CIĘ TWOJE OKO - WYŁUP JE"
Wyłup je... przy pomocy ŚJ? Bo chyba nie pisałeś o samookaleczeniu?

android
Posty: 352
Rejestracja: 22 maja 2006, 18:57

Post autor: android »

Nie.. myslalem raczej o tym o co sie zapytaleś. chociazby coś bylo fajna TRADYCJĄ, SJ wola sie jej pozbyć jesli jest niebiblijna.. dlatego podalem ci taką odpowiedz na pytanie czy czujemy sie wykastrowani..

Lach
Posty: 266
Rejestracja: 21 lip 2006, 15:59

Post autor: Lach »

android pisze:Nie.. myslalem raczej o tym o co sie zapytaleś. chociazby coś bylo fajna TRADYCJĄ, SJ wola sie jej pozbyć jesli jest niebiblijna.. dlatego podalem ci taką odpowiedz na pytanie czy czujemy sie wykastrowani..
Fajnie, podoba mi sie, bo sam jestem póki co dość podobnie nastawiony, ale ale....

dlaczego wyłupyjecie oczy innym ludziom, gdy was gorszą? :)


przecież Paweł powiedział: "jeden czyni różnicę miedzy dniem a dniem, drugi kazdy dzień ocenia jednakowo. Niech kazdy pozostanie przy swoim zdaniu." Jeśłi ktoś chce świętowac Wielkanoc, dlaczego go potępiać? Dlaczego wyciągać mu drzagi z oka i poniżać go mówiąc, zę jest ślepy?

android
Posty: 352
Rejestracja: 22 maja 2006, 18:57

Post autor: android »

nie wylupujemy.. gdy ktoś nie chce sluchać na sile go nie zmuszamy do naszej wizji chrzescijanstwa..
Wielu ludzi nie wie wogole ze istnieje inna droga niz - katolicka.. a kazda inną traktują jaksektę.. :-/

Lach
Posty: 266
Rejestracja: 21 lip 2006, 15:59

Post autor: Lach »

android pisze:nie wylupujemy.. gdy ktoś nie chce sluchać na sile go nie zmuszamy do naszej wizji chrzescijanstwa..Wielu ludzi nie wie wogole ze istnieje inna droga niz - katolicka.. a kazda inną traktują jaksektę.. :-/
nie rozumiesz niczego, z tego co napisałem. Skup sie prosze.

Paweł mówi, że w łonie zboru są praktykowane różne zwyczaje i poglądy.
I nie każe się ani zamknąć oponentom ani zaprzestać praktykowania.

Załapałeś na czym polega droga apostolska?
Czy Strażnica prowadzi nia Ciebie? :-/

Wojtek37
Posty: 674
Rejestracja: 23 maja 2006, 12:57
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Wojtek37 »

android pisze:nie wylupujemy.. gdy ktoś nie chce sluchać na sile go nie zmuszamy do naszej wizji chrzescijanstwa..
Wielu ludzi nie wie wogole ze istnieje inna droga niz - katolicka.. a kazda inną traktują jaksektę.. :-/
Jakiej wizji chrześcijaństwa?. :mrgreen:

A co do katolików, to zbyt bracie mało wiesz ilu z nas ma rozległe i przyjazne kontakty z innymi braćmi w wierze, także z Żydami !. Ty nie postrzegaj KRzK przez pryzmat O. Rydzyka :mrgreen:

Nie wiem czy słyszałeś o protestancie założycielu wspólnoty we Francji w taize. Został ów brat w zeszłym roku zamordowany, przez chorą psychicznie kobietę. Więc On bardzo wiele z Janem Pawłem II zrobili w kwestii ekumenizmu, i pojednania między chrześcijanami. Ta takich spotkaniach Tezowych - modlimy się wspólnie do Jednego Boga, i nie potykamy się zo dogmaty, czy zagadnienia wiary. Staramy się za to wzajemnie sobą ubogacić i zrozumieć racje innego. Modlitwa do Boga ma charakter terapeutyczny i jednoczący.

Lecz jak długo żyję, nigdy nie mogłem się pomodlić do Ojca w Niebie ze ŚJ najbardziej ze znanych modlitw NT "Ojcze Nasz"

Nie wydaje Ci się to dziwne?. I kto tu zachowuje się jak sekciarz?. :lol: ;-)
Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy
św. Jan Kasjan

kato
Posty: 472
Rejestracja: 24 maja 2006, 7:18

Post autor: kato »

Wracając do wyłupywania grzesznych oczu i wyrywania pogańskich korzeni...
Co prawda pismo jest pogańskim patentem, ale może się okazać, że po eksterminacji "grzesznych oczu" nie ma jak czytać Słowa Bożego.
Zaczyna się robić kwadratura koła.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kościoły ortodoksyjne”