Nauczanie KK o Eucharystii

Kościół Katolicki, Prawosławny, Koptyjski, Mariawici, itp.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
leszed
Posty: 3616
Rejestracja: 08 sie 2009, 15:11
Lokalizacja: dostępny tylko na pw/www
Kontakt:

Post autor: leszed »

Moi drodzy, wielka jest nędza w obrzędach mających zastąpić prawdziwe życie, spodziewających się nadejścia kogo? Obrzęd żydowski przynajmniej w swojej formie i szczegółach miał trwale obrazować wypełnienie w mesjaszu, chrystusie który przyszedł, wiadomo jak, w ciele i we krwi.
Wielkie biada dla tych, którzy w swojej religijności opartej na obrzędach i rytuałach dzisiaj oczekują nadejścia swojej marnej przyszłości. Czy oni liczą na przyjście Chrystusa jako martwego przedmiotu dającego się gdzieś zamknąć? Już obraz baranka wskazywał na życie, co dopiero gdy przyjdzie po raz wtóry? Uczynienie centrum tożsamości w rytuale to okropne zwiedzenie bo Jezus powiedział że poznają Jego uczniów po wzajemnej miłości, nie po odgrywanych zwyczajach pełnych symbolu. Życie baranka było krótkie, Jezus miał ledwie około 30 lat odchodząc. Nie zostawił suchej nitki na nauce starszych ówczesnych, uczonych czyniących prawem rygoryzm kultowy. To miało się zmniejszyć wraz z przybyciem Wzoru, nie mnożyć w szczegółowe przepisy. Jezus miał wchłonąć w siebie całą ich religijność i w naśladowaniu mieli stać jak Mistrz ze stajenki i... niestety krzyża. Ofiary miały zejść na drugi plan, miała je zastąpić ofiarność miłości, dobra, dobroczynności. To obowiązujący symbol praktyczny a nie pokazowy, w dzieleniu się z innymi żywnością i na to miał wskazywać zapominany dziś wzór mycia nóg, służenia wszystkim, nawet w trudnym dla siebie czasie.
Szymon Piotr: Chrystus, Syn Boga Żywego
Jezus: Szymonie ty jesteś Kamień i na tej skale zbuduję Kościół Mój
Piotr (Kamień): Pan- przystąpcie do Niego, do Kamienia Żywego
i wy sami jako Kamienie Żywe
Kamieniem węgielnym… wzgardzili… niewierzący… budowniczowie
i skałą zgorszenia

meritus
Posty: 4308
Rejestracja: 17 lip 2006, 11:29
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: meritus »

Nakaz Chrystusa i nauczanie Słowa Bożego o Eucharystii ma taką moc, że dla mnie waga tego sakramentu jest pierwszorzędna. Nie można robić takich przeciwstawień: skoro uczniów Chrystusa poznają po wzajemnej miłości, to obrzędy (słowo Eucharystia widzę nie może przejść przez klawiaturę) są niepotrzebne. A guzik prawda. Nic takiego w Piśmie nie ma, to tylko twoje nadinterpretacje i kraina sprzeczności.
leszed pisze: Tania propaganda na protestantów? czy jak to nazwać- może pomówieniem- aluzją wczytującą w Pismo doktryny a w usta Chrystusa kłamstwa...
Poziom merytoryczny twoich zarzutów jest zerowy. "Estin" - bracie - to jest Ciało moje. Amen.
leszed pisze:Przytyk do mojego zboru? którego? adres? w związku z czym?
Ja tam nie wnikam. Może nie masz zboru, twój Kościół może liczy 1 osobę.
angelo pisze:Nic tu nie pisze,że nikolaici to była jakaś sekta gnostycka.
ale jest napisane gdzie indziej.
Wynika z tego,że KK jako sekta (gnostycka,czy papieska?) nie uznaje Nowego Przymierza i obecności w nas Chrystusa jako jedynego Pana,Pasterza i Zbawiciela naszych dusz.
Kłamstwo. Byś się wstydził angelo. Aż się kurzy.
Czyim wymysłem jest Jezus Eucharystyczny i dlaczego w KK zastępuje on wbrew prawdzie obecnego w wiernych Chrystusa?
Wcale nie zastępuje, ale poprzez sakrament Chrystus jest obecny w wiernych.

Awatar użytkownika
leszed
Posty: 3616
Rejestracja: 08 sie 2009, 15:11
Lokalizacja: dostępny tylko na pw/www
Kontakt:

Post autor: leszed »

meritus pisze:Nie można robić takich przeciwstawień: skoro uczniów Chrystusa poznają po wzajemnej miłości, to obrzędy (słowo Eucharystia widzę nie może przejść przez klawiaturę) są niepotrzebne. A guzik prawda. Nic takiego w Piśmie nie ma, to tylko twoje nadinterpretacje i kraina sprzeczności.
co guzik prawda? do czego to? gdzie i co jest moją nadi i kra sprzecz? Chcesz sobie poużywać na mnie?
meritus pisze:Poziom merytoryczny twoich zarzutów jest zerowy. "Estin" - bracie - to jest Ciało moje. Amen.
no comment.
meritus pisze: Ja tam nie wnikam. Może nie masz zboru, twój Kościół może liczy 1 osobę.
O co ci chłopie chodzi? co ty masz do mnie osobiście? Dyskutuj, nie jątrz.
...
Dzisiaj można kupić sobie pogrzeb, organistę, ślub, długie modlitwy na mrozie, popisy kaznodziejskie i uczestniczenia przy 'ołtarzu' zamiast autentycznego współczucia, ofiarności, prawdziwego chleba...

-nie żeby tych rzeczy nie należało czynić.
Szymon Piotr: Chrystus, Syn Boga Żywego
Jezus: Szymonie ty jesteś Kamień i na tej skale zbuduję Kościół Mój
Piotr (Kamień): Pan- przystąpcie do Niego, do Kamienia Żywego
i wy sami jako Kamienie Żywe
Kamieniem węgielnym… wzgardzili… niewierzący… budowniczowie
i skałą zgorszenia

meritus
Posty: 4308
Rejestracja: 17 lip 2006, 11:29
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: meritus »

leszed pisze:co guzik prawda? do czego to? gdzie i co jest moją nadi i kra sprzecz? Chcesz sobie poużywać na mnie?
Po prostu nie uznaję twojego determinizmu, jakoby wspólnotowość wykluczała obrzęd eucharystyczny. Z biblijnego punktu widzenia jest to nonsens.
O co ci chłopie chodzi? co ty masz do mnie osobiście? Dyskutuj, nie jątrz.
Napisałem przecież, że nie wnikam.

Awatar użytkownika
leszed
Posty: 3616
Rejestracja: 08 sie 2009, 15:11
Lokalizacja: dostępny tylko na pw/www
Kontakt:

Post autor: leszed »

meritus pisze:
leszed pisze:co guzik prawda? do czego to? gdzie i co jest moją nadi i kra sprzecz? Chcesz sobie poużywać na mnie?
Po prostu nie uznaję twojego determinizmu, jakoby wspólnotowość wykluczała obrzęd eucharystyczny. Z biblijnego punktu widzenia jest to nonsens.
O co ci chłopie chodzi? co ty masz do mnie osobiście? Dyskutuj, nie jątrz.
Napisałem przecież, że nie wnikam.
Jaki determinizm? Może jeszcze powiesz faszyzm? Zacytuj mnie konkretnie a nie tylko oceniaj fałszywie, ale przedtem zastanów się czy nie chodzi Ci tylko o obronę za wszelką cenę własnego interesu. Z biblijnego punktu widzenia jest to nonsens.
Szymon Piotr: Chrystus, Syn Boga Żywego
Jezus: Szymonie ty jesteś Kamień i na tej skale zbuduję Kościół Mój
Piotr (Kamień): Pan- przystąpcie do Niego, do Kamienia Żywego
i wy sami jako Kamienie Żywe
Kamieniem węgielnym… wzgardzili… niewierzący… budowniczowie
i skałą zgorszenia

meritus
Posty: 4308
Rejestracja: 17 lip 2006, 11:29
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: meritus »

Jaki determinizm? Może jeszcze powiesz faszyzm?
Determinizm wiąże się raczej z lewicowymi nurtami takimi jak nazizm, komunizm czy socjalizm.

Awatar użytkownika
leszed
Posty: 3616
Rejestracja: 08 sie 2009, 15:11
Lokalizacja: dostępny tylko na pw/www
Kontakt:

Post autor: leszed »

meritus pisze:
Jaki determinizm? Może jeszcze powiesz faszyzm?
Determinizm wiąże się raczej z lewicowymi nurtami takimi jak nazizm, komunizm czy socjalizm.
Tego uczy KRK o Eucharystii?
Szymon Piotr: Chrystus, Syn Boga Żywego
Jezus: Szymonie ty jesteś Kamień i na tej skale zbuduję Kościół Mój
Piotr (Kamień): Pan- przystąpcie do Niego, do Kamienia Żywego
i wy sami jako Kamienie Żywe
Kamieniem węgielnym… wzgardzili… niewierzący… budowniczowie
i skałą zgorszenia

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4095
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Nauczanie KK o Eucharystii

Post autor: radek »

Eucharystia nie ma wartości, jeśli nie jest poparta błogosławieństwem Świętego Mistrza, podobnie inne pokarmy

Mat 6:25 EIB "Dlatego mówię wam: Przestańcie martwić się o życie, o to, co zjeść lub wypić; a także o ciało, o to, w co się ubrać. Bo czy życie nie jest czymś więcej niż pokarm, a ciało niż okrycie?"

Więc naśladowanie Mistrza bardziej polega na uświęcaniu i ofiarowywaniu pokarmów, niż na spożywaniu. Co za tym idzie starajmy się ofiarowywać potrzebującym pokarm raczej wartościowy niż symboliczny, aby nie był odrzucony

Ap 19:9 EIB "Do mnie zaś anioł powiedział: Napisz: Szczęśliwi ci, którzy zostali zaproszeni na weselną ucztę Baranka. I dodał: To są prawdziwe Słowa Boga."

No i oczywiście jeśli Ktoś nam błogosławi powinien być godnie przyjęty

Koran 4:94
O wy, którzy wierzycie! Kiedy wchodzicie na drogę Boga, miejcie jasne rozeznanie i nie mówcie temu, kto wam zaofiaruje pokój: "Ty nie jesteś wierzącym!" - zabiegając jedynie o to, co ofiaruje życie na tym świecie. A przecież u Boga są zdobycze obfite. Takimi wy byliście przedtem, lecz Bóg okazał wam dobroć. Miejcie wiec jasne rozeznanie! Zaprawdę, Bóg jest w pełni świadomy tego, co czynicie!
Obrazek

BoaDusiciel
Posty: 6935
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Nauczanie KK o Eucharystii

Post autor: BoaDusiciel »

radek pisze:
07 paź 2020, 20:12
Eucharystia nie ma wartości, jeśli nie jest poparta błogosławieństwem Świętego Mistrza, podobnie inne pokarmy


Własnie.
Dlatego szukam jakiegoś Świętego Mistrza, który by zechciał pobłogosławić inne pokarmy, konkretnie czipsy serowo-cebulowe i piwo.
Czipsów paprykowych nie lubię.
U nas w Tworkach jest wielu Świętych Mistrzów, ale żaden nie chce błogosławić czipsów :-(
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4095
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Nauczanie KK o Eucharystii

Post autor: radek »

BoaDusiciel pisze:
08 paź 2020, 8:59
U nas w Tworkach jest wielu Świętych Mistrzów, ale żaden nie chce błogosławić czipsów :-(
Diagnoza jest następująca: uwierz w Życie Ostateczne i Jego Świętość, bo to najpewniejszy uchwyt. Wtedy miał będziesz skłonność do uświęcenia każdej sytuacji w jakiej się znajdziesz, Twoje jedzenie lub nie jedzenie będzie elementem działania dla Dobra innych i to Ty będziesz uświęcał, a nie potrzebował uświęcenia

J 16:13 EIB "Jednak gdy przyjdzie On, Duch Prawdy, wprowadzi was we wszelką prawdę, ponieważ nie będzie mówił sam od siebie, lecz powie o wszystkim, co usłyszy, i powiadomi was o tym, co ma nadejść."
Obrazek

BoaDusiciel
Posty: 6935
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Nauczanie KK o Eucharystii

Post autor: BoaDusiciel »

Tak właśnie zrobię.
Tylko jeszcze zapytam Napoleona o opinię, jak wróci.
Bo Napoleona wypisali, mówiąc że zdrowy, ale już wiele razy tak mówili.
Gdyby był zdrowy, to by jarał cygarety, jak my wszyscy, a on kurzy fajkę :->
Dostałem kilo śliwek węgierek od Trofima Łysenki, z sąsiedniej sali i muszę je teraz zjeść :-)
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Nauczanie KK o Eucharystii

Post autor: Krystian »

BoaDusiciel pisze:
08 paź 2020, 20:13
Tak właśnie zrobię.
Tylko jeszcze zapytam Napoleona o opinię, jak wróci.
Bo Napoleona wypisali, mówiąc że zdrowy, ale już wiele razy tak mówili.
Gdyby był zdrowy, to by jarał cygarety, jak my wszyscy, a on kurzy fajkę :->
Dostałem kilo śliwek węgierek od Trofima Łysenki, z sąsiedniej sali i muszę je teraz zjeść :-)
To fajnie, że Napoleona wypisali.
Dzięki, temu Radek tam nie trafi :xhehe:
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4095
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Nauczanie KK o Eucharystii

Post autor: radek »

Jak uważacie, dlaczego Kościół wymyśla nowe słowa takie jak Eucharystia, katechizm, sakramenty; skoro twierdzi, że Prawda nie przyciągnie do siebie całego człowieka, bo przecież księża każą regularnie się spowiadać. Myślę, że księża nie mają pomysłu na Prawdę. Nie można uznając siebie za nieświętego tworzyć na ślepo nowe pojęcia, bo jest to podobne do budowania domu na piasku, o czym z resztą opowiada Jezus. No i przecież nie można kazać ludziom dźwigać ciężary, których samemu się nie podejmuje. Pasterz powinien prowadzić owce na pastwisko, nie na pustynię. Jeśli ksiądz nie zna Prawdy może poprzez post skłonić Ducha Bożego, a właściwie pozwolić Mu na ukształtowanie relacji księdza z kompletnym Światem stworzonym w całej Prawdzie. Efektem takiego postu jest uchwycenie się najpewniejszego uchwytu, dającego rozwiązanie wszystkich napotkanych problemów. wtedy ksiądz nie będzie już widział zasadności nakłaniania do wiecznej spowiedzi, bo będzie miał zupełnie inną relację z ludźmi

Łk 11:46 EIB "Wtedy Jezus powiedział: I wam, znawcom Prawa, biada, bo wkładacie na ludzi nieznośne ciężary, a sami nawet palcem nie ułatwiacie ich niesienia."

Mat 7:26 EIB "Każdego natomiast, kto słucha moich słów, lecz nie robi z nich użytku, można porównać do człowieka bezmyślnego, który swój dom zbudował na piasku."

Mat 5:48 EIB "Wy bądźcie doskonali, jak doskonały jest wasz Ojciec w niebie."

Prawda nie jest zagrożona i nie trzeba myśleć, że dostęp do niej jest niemożliwy

Koran 6:73
On jest Tym, który stworzył niebiosa i ziemie w całej prawdzie! W
dniu, kiedy On powie: "Bądź!", to się staje! Jego słowo jest prawdą! Do
Niego należy królestwo Dnia, kiedy zadmą w trąbę! On zna to, co jest
skryte i co jest jawne! On jest Mądry, Świadomy!
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kościoły ortodoksyjne”