Nauczanie KK o Eucharystii

Kościół Katolicki, Prawosławny, Koptyjski, Mariawici, itp.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Anna01
Posty: 4971
Rejestracja: 20 maja 2006, 10:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Anna01 »

Yarpen Zirgin pisze:Anno, jak nie widzisz różnicy między wiarą w to, co powiedział Chrystus, a wiarą w słowa napisane przez przywódców ŚJ, to ja nic na to nie poradzę. :-(
A czy ja Yarpenie piszę, że masz coś na to poradzić ??!! Z góry wiem przecież, że sobie nie poradzisz :-D
I nie pisz, że Jezus powiedział, że będzie się zamieniał w opłatek i to jeszcze w jakiejś hostii, bo to brzmi jak dowcip (porównywalny z tym Hardiego).
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Anna01 pisze:I nie pisz, że Jezus powiedział, że będzie się zamieniał w opłatek i to jeszcze w jakiejś hostii, bo to brzmi jak dowcip (porównywalny z tym Hardiego).
Anno, a czy ja powiedziałem, że "Jezus powiedział, że będzie się zamieniał w opłatek"? Ani ja, ani żaden inny katolik nie twierdzi, że Jezus wypowiedział takie słowa, jak te, które podkreśliłem w Twojej wypowiedzi. Nie przypisuj nam, bardzo Cię proszę, tego, czego ani nie nauczamy, ani w co nie wierzymy.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Awatar użytkownika
Anna01
Posty: 4971
Rejestracja: 20 maja 2006, 10:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Anna01 »

Yarpen Zirgin pisze:Anno, jak nie widzisz różnicy między wiarą w to, co powiedział Chrystus, a wiarą w słowa napisane przez przywódców ŚJ, to ja nic na to nie poradzę. :-(
Ani ja, ani żaden inny katolik nie twierdzi, że Jezus wypowiedział takie słowa, jak te, które podkreśliłem w Twojej wypowiedzi. Nie przypisuj nam, bardzo Cię proszę, tego, czego ani nie nauczamy, ani w co nie wierzymy.
To jest nauczanie KK

Kod: Zaznacz cały

W Sokółce trwają przygotowania do przeniesienia cudownej Hostii do specjalnie przygotowywanego w tym celu bocznego ołtarza w kościele
Wierni będą mogli adorować Hostię
Wieczysta adoracja rozpocznie się za kilka miesięcy, ale czy już teraz wierni mogą uczestniczyć w nabożeństwie szczególnej czci dla Hostii?
- W każdy czwartek jest całodzienne czuwanie, adoracja przed wystawionym Przenajświętszym Sakramentem. Kończy się ona Nieszporami eucharystycznymi, podczas których odczytujemy intencje przysyłane nam z całego świata. Są to zasadniczo prośby o modlitwę w konkretnych sprawach. Ludzie dzwonią też z wielu stron świata i zamawiają Msze św. w różnych intencjach.
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

To może wskaż jeszcze taki cytat z tekstów katolickich, w którym padają słowa, które napisałaś, iż według nas: "Jezus powiedział, że będzie się zamieniał w opłatek".
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Awatar użytkownika
Anna01
Posty: 4971
Rejestracja: 20 maja 2006, 10:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Anna01 »

Yarpen
Nie dam się znowu wciągnąć w "dyskusję" z Tobą, bo jesteś manipulantem.

Żeby nie było wątpliwości.
Anna01 napisała:
Strasznie to zabawne :-D , porównywalne z adorowaniem opłatka :-) .
Yarpen odpisał:
Anno, jak nie widzisz różnicy między wiarą w to, co powiedział Chrystus, a wiarą w słowa napisane przez przywódców ŚJ, to ja nic na to nie poradzę. :-(


Ps. Opłatek w KK spożywa się w czasie Wigilii i nigdy nie jest on adorowany.
Ja napisałam o "adorowaniu opłatka", a Ty "... co powiedział Chrystus"!
I już koniec na ten temat !!!
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Anna01 pisze:Yarpen
Nie dam się znowu wciągnąć w "dyskusję" z Tobą, bo jesteś manipulantem.
Nieładnie, Anno. Pomawiasz minie o to, czego nie czynię, kiedy przyłapałem Cię na przypisywaniu nam tego, czego nie nauczamy w KK.
Anna01 pisze:Ja napisałam o "adorowaniu opłatka", a Ty "... co powiedział Chrystus"!
I już koniec na ten temat !!!
Nasz dialog, Anno, po zacytowanych przez Ciebie wypowiedziach wyglądał tak:
Anna01 pisze:A czy ja Yarpenie piszę, że masz coś na to poradzić ??!! Z góry wiem przecież, że sobie nie poradzisz :-D
I nie pisz, że Jezus powiedział, że będzie się zamieniał w opłatek i to jeszcze w jakiejś hostii, bo to brzmi jak dowcip (porównywalny z tym Hardiego).
Yarpen Zirgin pisze:Anno, a czy ja powiedziałem, że "Jezus powiedział, że będzie się zamieniał w opłatek"? Ani ja, ani żaden inny katolik nie twierdzi, że Jezus wypowiedział takie słowa, jak te, które podkreśliłem w Twojej wypowiedzi. Nie przypisuj nam, bardzo Cię proszę, tego, czego ani nie nauczamy, ani w co nie wierzymy.
Anna01 pisze: To jest nauczanie KK
W Sokółce (...)
Wieczysta adoracja (...)
Teraz zaś się oburzasz, kiedy Cię proszę, abyś wskazała miejsce, gdzie w KK nauczamy, że "Jezus przemienia się w opłatek", które to nauczanie nam przypisałaś w pierwszej z zacytowanych Twoich wypowiedzi. Nie pomijaj więc tego, co później dopowiedziałaś na temat słów Chrystusa, bo każdy widzi, jak wglądała dyskusja i zdaje sobie sprawę z tego, że usiłujesz uciec od tego, co powiedziałaś na temat wiary katolickiej. Jeżeli ktoś tu manipuluje wypowiedziami, to tą osobą jesteś Ty, bowiem pomijasz dalszy ciąg rozmowy i usiłujesz wmówić, że nie przypisałaś katolikom wiary, że "Jezus przemienia się w opłatek". :-(
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Awatar użytkownika
Anowi
Posty: 10038
Rejestracja: 02 wrz 2007, 14:28
Lokalizacja: Bóg wie

Post autor: Anowi »

Yarpen Zirgin pisze: Jeżeli ktoś tu manipuluje wypowiedziami, to tą osobą jesteś Ty, bowiem pomijasz dalszy ciąg rozmowy i usiłujesz wmówić, że nie przypisałaś katolikom wiary, że "Jezus przemienia się w opłatek". :-(
to spożywając opłatek co spożywacie?
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.

Awatar użytkownika
siloam
Posty: 526
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:41
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Post autor: siloam »

Opłatek.

Konsekrowana Hostia nie jest opłatkiem choć może wyglądać podobnie.

Awatar użytkownika
Anowi
Posty: 10038
Rejestracja: 02 wrz 2007, 14:28
Lokalizacja: Bóg wie

Post autor: Anowi »

siloam pisze:Opłatek.

Konsekrowana Hostia nie jest opłatkiem choć może wyglądać podobnie.
jeśli wygląda podobnie to czym się różni?
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.

Awatar użytkownika
natan
Posty: 600
Rejestracja: 10 lip 2007, 10:46
Kontakt:

Post autor: natan »

Anowi pisze: jeśli wygląda podobnie to czym się różni?
istotą. Przypadłość mają tą samą, istotę inną.
Obrazek
lista ignorowanych osób (aby nie tracili czasu pisząc mi): angelo, christianin, rykiw, Eutychus, bartek212701

Awatar użytkownika
Anna01
Posty: 4971
Rejestracja: 20 maja 2006, 10:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Anna01 »

natan pisze:
Anowi pisze: jeśli wygląda podobnie to czym się różni?
istotą. Przypadłość mają tą samą, istotę inną.
A tak prościej ?
I z czego ten opłatek czy to "ciało" jest zrobione ?
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10

Awatar użytkownika
natan
Posty: 600
Rejestracja: 10 lip 2007, 10:46
Kontakt:

Post autor: natan »

Anna01 pisze: I z czego ten opłatek czy to "ciało" jest zrobione ?
Co sprawiało że Jezus był Bogiem? Skład atomowy Jego ciała czy coś innego?
Obrazek
lista ignorowanych osób (aby nie tracili czasu pisząc mi): angelo, christianin, rykiw, Eutychus, bartek212701

Awatar użytkownika
Anowi
Posty: 10038
Rejestracja: 02 wrz 2007, 14:28
Lokalizacja: Bóg wie

Post autor: Anowi »

tak, dla wierzącego nie ma rzeczy niemożliwych
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.

Awatar użytkownika
natan
Posty: 600
Rejestracja: 10 lip 2007, 10:46
Kontakt:

Post autor: natan »

tak wierzący w bóstwo Jezusa wierzą że w ciele zamieszkała pełnia bóstwa tak katolicy i prawosławni choć i ewangelicy wierzą że w chlebie i winie poprzez Ducha Świętego zamieszkuje w pełni w swojej boskości i człowieczeństwu Jezus Chrystus. Jak to możliwe? Fizyka czy chemia są tu bezsilne, misterium fidei - tajemnica wiary, taka sama jak to że istnieje Bóg, jak to że Bóg nas kocha oraz to że po śmierci jest nadzieja życia wiecznego.
Obrazek
lista ignorowanych osób (aby nie tracili czasu pisząc mi): angelo, christianin, rykiw, Eutychus, bartek212701

Awatar użytkownika
Anna01
Posty: 4971
Rejestracja: 20 maja 2006, 10:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Anna01 »

natan pisze: Fizyka czy chemia są tu bezsilne
I tu Natanie bardzo się mylisz. Bóg jest stwórcą wszystkiego więc stwarzanie oparł właśnie na fizyce i chemii. I to my ludzie jesteśmy bezsilni, wobec niezrozumiałych dla nas zagadnień (Ty nazywasz to tajemnicą wiary), a nie fizyka czy chemia.
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kościoły ortodoksyjne”