Reformowany Kościół Katolicki

Kościół Katolicki, Prawosławny, Koptyjski, Mariawici, itp.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

wiesia
Posty: 1896
Rejestracja: 01 sty 2009, 11:57

Reformowany Kościół Katolicki

Post autor: wiesia »

Czy ktoś zna ten Kościół? Znalazłam stronę,ale nie ma tam lokalizacji.Same pliki pdf.coś tam czytam,ale może na forum jest osoba znająca bliżej tą Społeczność.

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Reformowany Kościół Katolicki

Post autor: Krystian »

wiesia pisze:Czy ktoś zna ten Kościół? Znalazłam stronę,ale nie ma tam lokalizacji.Same pliki pdf.coś tam czytam,ale może na forum jest osoba znająca bliżej tą Społeczność.
To KrK można zreformować :aaa:

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

Prosze Wiesiu http://apostolski.wordpress.com/nasza-wiara/
Jedną z ciekawszych kwestii RKK w Polsce jest fakt, iż jako wspólnota religijna, umożliwia zawieranie małżeństw homoseksualnych. Nie różnicuje i nie ocenia ludzi. Osoby homoseksualne, chcące zawrzeć związek małżeński w RKK w Polsce muszą posiadać sakrament bierzmowania (Kościoła rzymskokatolickiego lub RKK w Polsce) i przynajmniej od około pół roku uczestniczyć w niedzielnych liturgiach organizowanych przez wspólnotę w którymś z miast, np. w Poznaniu lub Wrocławiu.
Ostatnio zmieniony 17 maja 2012, 23:08 przez bartek212701, łącznie zmieniany 1 raz.
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

wiesia
Posty: 1896
Rejestracja: 01 sty 2009, 11:57

Post autor: wiesia »

Ten kościół odłączył się od KrK po ogłoszeniu dogmatu o Wniebowzięciu NMP,nie uznaje papieża,nie uznaje nieomylności papieża,jeszcze wielu innych spraw.Myślę,że tak w skrócie podzielam poglądy tych wyznawców /na tyle na ile dotąd zapoznałam się z publikacjami/.Jednak nie wiem gdzie ich znaleźć.

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

wiesia, http://apostolski.wordpress.com/kontakt/ tam jest kontakt z nimi nawet przez maila i gadu gadu
adres: ul.Święty Wojciech 25/7, 61-749 Poznań
Jest też w Warszawie
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

wiesia
Posty: 1896
Rejestracja: 01 sty 2009, 11:57

Post autor: wiesia »

Bartku,to chyba nie tego szukam.Tam zdaje się należał brat Roger z Taize.
Może to co podajesz,to jeszcze jakaś inna wspólnota.Ja czytałam pliki pdf i nic takiego nie wyczytałam.Ale nigdy nie wiadomo co może wyskoczyć zza rogu :xdiabel:

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

wiesia pisze:Ten kościół odłączył się od KrK po ogłoszeniu dogmatu o Wniebowzięciu NMP,nie uznaje papieża,nie uznaje nieomylności papieża,jeszcze wielu innych spraw.Myślę,że tak w skrócie podzielam poglądy tych wyznawców /na tyle na ile dotąd zapoznałam się z publikacjami/.Jednak nie wiem gdzie ich znaleźć.
Sądzisz , że tam znajdziesz prawdę?

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

wiesia, hehe dokładnie wiesiu :-) nigdy nic nie wiadomo.

To tak jak wielu Katolików obecnych nie uznaje pewnych nauk obecnego KK,może i to byłby dobry kierunek dla Ciebie,ale trzeba się wiesiu upewnić,że to nie jest nic złego.Przezorny zawsze bezpieczny
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

wiesia
Posty: 1896
Rejestracja: 01 sty 2009, 11:57

Post autor: wiesia »

Sądzisz , że tam znajdziesz prawdę?
Trudno powiedzieć.Mówię tylko,że poglądy są mi bliskie.Poza tym bardzo wątpię żeby w moim zasięgu była jakaś społeczność. Bartek podawał Poznań, ja czytałam o Śląsku.Więc :-(
bartek212701 pisze:.Przezorny zawsze bezpieczny
Dokładnie. :s_oczko:

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

wiesia, Ja tez nie mam nic w swoich okolicach jedynie KK i ŚJ a nie chce ani do jednych ani do drugich,chociaz wierzenia mam blizsze do tych drugich to i tak nie we wszystkim. Biblia to jedyne co mnie trzyma przy wierze no i Bóg :-) Jakos nie dane mi jest dzielić to zamiłowanie w społeczności.Może kiedyś,kto wie heh,życze tego Tobie Wiesiu bo widze,że bardzo tego pragniesz popatrze jutro na ten Kościół może coś więcej znajdziemy a tym czasem dobranoc
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

wiesia
Posty: 1896
Rejestracja: 01 sty 2009, 11:57

Post autor: wiesia »

Dobrej nocy,Bartek.Miły jesteś :sniezek:

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

http://www.facebook.com/pages/Reformowa ... 6733728134
Tu sa na facebooku mozna z nimi porozmawiać

A tu sa dokładne dane do jednego z pastorów
Kontakt:
Pastor Tomasz Puchalski
pastor.rkk@gmail.com
tel kom: 793111295
:-) miłego dnia wiesiu
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

wiesia
Posty: 1896
Rejestracja: 01 sty 2009, 11:57

Post autor: wiesia »

Postarałeś się bardzo,Bartku. Ślicznie dziękuję.Będzie co czytać :s_oczko:

Leondomus
Posty: 170
Rejestracja: 06 maja 2012, 11:41

Post autor: Leondomus »

Nazwa tegoż kościoła, już wszystko o nim mówi. Kolejne para-chrześcijańskie wyznanko. Niech się wszyscy podzielą jeszcze bardziej, to nauka o Jezusie zostanie kompletnie rozmyta. Ktoś ma w tym wszystkim jakiś cel. Już rzeczywiście zbliżam się bardziej do poglądu, że lepiej kierować się tylko zasadami biblii (o ile nie ma się fałszywego rozeznania, a i droga sama w sobie wyboista) niż skakać od jednego wyznania do drugiego, z których oba są marginalne. Bo życia może nie starczyć na takie testowanie i można się obudzić w z przysłowiową ręką w nocniku.

9RP
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lut 2012, 9:10

Post autor: 9RP »

proszę administrację o interwencję
to tekst ,który tu paść nie powinien\
osąd i pogarda przedstawiciela "przewodniej siły" do innych
sługa w społeczności

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kościoły ortodoksyjne”