Od chrześcijaństwa do katolicyzmu

Kościół Katolicki, Prawosławny, Koptyjski, Mariawici, itp.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

wiesia
Posty: 1896
Rejestracja: 01 sty 2009, 11:57

Post autor: wiesia »

meritus pisze:Piszę 6 lat na tym forum
Ja tylko od trzech, więc jeszcze wszystko przede mną. :xhehe: :ello:

Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 3631
Rejestracja: 16 sie 2009, 22:50
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Post autor: Dezerter »

wiesia pisze:
meritus pisze: Tradycję apostolską
A jaka jest wedlug ciebie tradycja apostolska.To co apostolowie mieli do przekazania jest w Biblii, cala reszta to "plotki",ludowosc i polityka koscielna.
plotki to ty rozsiewasz ;-)
Jeśli prawdą jest to co mówisz to zacytuj mi jaką Tradycję swoim uczniom/potomnym zostawił Tomasz, Andrzej, Filip, Jakub
albo czego nauczał Barnaba po rozdzieleniu jego misji z Pawłem?
Jak myślisz czy oni nikogo nie nawrócili, czy nie założyli żadnej gminy, czy nie ustanowili żadnego nadzorcy/starszego? Jak myślisz? zostawili im naukę na piśmie w postaci zaginionych Ewangelii czy Listów czy raczej ustnie?
Masz naiwny i idealistyczny stosunek bo NT - na prawdę nie wiesz ile w nim jest "polityki kościelnej", ile celowo przedstawianych "faktów" w celu udowodnienia czy "wypełnienia" proroctw ST, a ile późniejszych wstawek/fragmentów, a ile wątpliwych Listów....
Nie proś mnie o podawanie konkretnych przykładów, bo nie chcę być "zgorszeniem dla innych", którzy mogą moje słowa źle zrozumieć i stracić wiarę.
żeby była jasność, ja wierzę w natchnienie Biblii i że jest to Słowo Boże, ale znam fakty historyczne i nie mam klapek na oczach.

Chrześcijaństwo-katolicyzm
Najpopularniejszy pogląd na tym forum mówi, ze chrześcijaństwo kończy się (ulega wypaczeniu) już w II, III a najpóźniej w 325 roku czyi Nicea, Konstantyn i chrześcijaństwo państwowe = katolicyzm.
Zwolennicy takich poglądów mimowolnie przyznają, że to wypacający i zdradzający prawdziwą wiarę katolicyzm ustalił wybrał i zatwierdził .... o dziwo nie.... wypacający i zdradzający prawdziwą wiarę - kanon/wybór/skład pism NT, ale o dziwo i paradoksie niezrozumiały prawdziwy, jedyny słuszny i natchniony przez Ducha Świętego... o zgrozo ;-) jakby zgodnie z tym co zebrani Biskupi na Synodzie i Ojcowie Kościoła wcześniej już podający taki skład Pism o sobie piszą, że mają Ducha.
To jak ?!?> Duch kierował Kościołem Jezusowym czy Szatana?
Jak godzicie takie sprzeczności?
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/

wiesia
Posty: 1896
Rejestracja: 01 sty 2009, 11:57

Post autor: wiesia »

Dezerter pisze: plotki to ty rozsiewasz ;-)
Jeśli prawdą jest to co mówisz to zacytuj mi jaką Tradycję swoim uczniom/potomnym zostawił Tomasz, Andrzej, Filip, Jakub
albo czego nauczał Barnaba po rozdzieleniu jego misji z Pawłem?
Nie zauważyłam wpisu i nie odniossłam się wcześniej...
Dlaczego mnie pytasz o tradycję, skoro ja jej nie uznaję? Niech raczej udowodnią swoją wiarę w tradycję ci,co jej ufają bardziej niż Bożemu Słowu.
Plotek nie rozsiewam ani nigdy nie rozsiewałam.Brzydzę się plotkarzami.Mam taką zasadę od lat. Jak ktoś /np.spotkana sąsiadka na spacerku/ zaczyna mówić o kimś innym /obojętnie dobrze czy źle/ przerywam to zdecydowanie.Mówię,że interesuje mnie wyłącznie moje życie i najbliższych mi osób-czyli moich dzieci.Więc nie mów mi,że jestem plotkarą. :aaa:

Lucyfer

Post autor: Lucyfer »

Wypaczanie nauki Chrystusa.
Obrazek

meritus
Posty: 4308
Rejestracja: 17 lip 2006, 11:29
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: meritus »

Lucyfer - kolejna twoja nauka sprzeczna ze Słowem Bożym.

Ps 8:3
Sprawiłeś, że [nawet] usta dzieci i niemowląt oddają Ci chwałę, na przekór Twym przeciwnikom, aby poskromić nieprzyjaciela i wroga.


Nie pokazuj nam tu bzdurnych obrazków, jakoby człowiek z wrodzenia, z natury był ateistą.

wiesia
Posty: 1896
Rejestracja: 01 sty 2009, 11:57

Post autor: wiesia »

Ps 8:3
Sprawiłeś, że [nawet] usta dzieci i niemowląt oddają Ci chwałę, na przekór Twym przeciwnikom, aby poskromić nieprzyjaciela i wroga.
A ty nie cytuj fragmentów,które w żaden sposób nie mają związku z chrztem.

meritus
Posty: 4308
Rejestracja: 17 lip 2006, 11:29
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: meritus »

Wiesiu - odniosłem się jedynie do postu Lucyfera, który jednoznacznie podaje fałszywą naukę, że człowiek z natury, z urodzenia jest ateistą. A niby dlaczego nie można wiązać słów tego Psalmu z chrztem? Bo wbrew Biblii zabraniacie dzieciom chrztu?

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

meritus pisze:odniosłem się jedynie do postu Lucyfera, który jednoznacznie podaje fałszywą naukę, że człowiek z natury, z urodzenia jest ateistą.
Jemu chodziło o obrazek a nie podpis w języku angielskim i nie udawaj,że tego nie ogarnąłeś a może rzeczywiście nie jesteś w stanie tego zrozumieć ? Jak nie jesteś to przepraszam
meritus pisze:A niby dlaczego nie można wiązać słów tego Psalmu z chrztem?
Czy skoro dziecko 3 letnie nie wie kto to Bóg,to niemowlak ma wiedziec ? Chyba tym bardziej nie wie ?
"Oddawać chwałę" To nie mówić fałszywego świadectwa i bluźnić rpzeciw Bogu,milczenie czasami jest złotem ;-) niemowlęta nie głoszą one własciwie milczą [gdy nie płaczą]
meritus pisze:Bo wbrew Biblii zabraniacie dzieciom chrztu?
W biblii dzieci nie były ani razu chrzczone,Jezus ochrzczony został w wieku dojrzałym,dlaczego nie ochrzczono Go w wieku 3 dni,albo 5 miesięcy ? Biblia to świadectwo,nie luźna książeczka do interpretacji tych,którzy chcą na uroczystościach zbić fortunę.
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

meritus
Posty: 4308
Rejestracja: 17 lip 2006, 11:29
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: meritus »

Internet jest pełen różnych obrazków. Gdyby chciał umieścić choć trochę mądrzejszy obrazek - bez tego podpisu, uczyniłby to. A Ty widzę po twoim poście podpisujesz się pod poglądami Lucyfera.

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

meritus pisze:uczyniłby to.
pewnie mu się spodobał :-D bo adres jest z tematu o demotywatorach :-) więc co się dziwisz ?
meritus pisze:A Ty widzę po twoim poście podpisujesz się pod poglądami Lucyfera.
poglądem :-)
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

meritus
Posty: 4308
Rejestracja: 17 lip 2006, 11:29
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: meritus »

A szkoda, że nie pod Ps 8,3. :roll:

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

meritus pisze: Bo wbrew Biblii zabraniacie dzieciom chrztu?
Oj koleś...
Nie szarżuj!

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Co meritus może wiedzieć o prawdziwym znaczeniu chrztu?
Jednak niektórzy pastorzy wiedzą i rozumieją wiecej,dlatego nie chrzczą dzieci,bo to nie jest zgodne z nauką biblijną. Chrzest jest świadomym krokiem,jest deklaracją woli tego,który chce zmienić swoje życie,a nie farsą osobistego poświecenia.

Trochę przydługie przedłożenie,ale myślę,że warto ciekawym przeczytać,przemyśleć.

http://www.nastrazy.pl/nastrazy/czytaj. ... st_D_Kopak
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

wiesia
Posty: 1896
Rejestracja: 01 sty 2009, 11:57

Post autor: wiesia »

Jachu pisze: Co meritus może wiedzieć o prawdziwym znaczeniu chrztu?
To właśnie jest sedno sprawy i pytanie zasadnicze.To jak rozmowa z ślepym o kolorach.

Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 3631
Rejestracja: 16 sie 2009, 22:50
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Post autor: Dezerter »

wiesia pisze:
Dezerter pisze: plotki to ty rozsiewasz ;-)
Jeśli prawdą jest to co mówisz to zacytuj mi jaką Tradycję swoim uczniom/potomnym zostawił Tomasz, Andrzej, Filip, Jakub
albo czego nauczał Barnaba po rozdzieleniu jego misji z Pawłem?
Nie zauważyłam wpisu i nie odniossłam się wcześniej...
Dlaczego mnie pytasz o tradycję, skoro ja jej nie uznaję? Niech raczej udowodnią swoją wiarę w tradycję ci,co jej ufają bardziej niż Bożemu Słowu.
Plotek nie rozsiewam ani nigdy nie rozsiewałam.
tak ? a czyje to słowa:
wiesia napisał/a:
meritus napisał/a:
Tradycję apostolską
A jaka jest wedlug ciebie tradycja apostolska.To co apostolowie mieli do przekazania jest w Biblii, cala reszta to "plotki",ludowosc i polityka koscielna.
To sa plotki dlatego ci napisałem, że w NT nie ma tradycji apostolskiej wielu apostołów:
plotki to ty rozsiewasz ;-)
Jeśli prawdą jest to co mówisz to zacytuj mi jaką Tradycję swoim uczniom/potomnym zostawił Tomasz, Andrzej, Filip, Jakub
albo czego nauczał Barnaba po rozdzieleniu jego misji z Pawłem?
Jak myślisz czy oni nikogo nie nawrócili, czy nie założyli żadnej gminy, czy nie ustanowili żadnego nadzorcy/starszego? Jak myślisz? zostawili im naukę na piśmie w postaci zaginionych Ewangelii czy Listów czy raczej ustnie?
Masz naiwny i idealistyczny stosunek bo NT - na prawdę nie wiesz ile w nim jest "polityki kościelnej", ile celowo przedstawianych "faktów" w celu udowodnienia czy "wypełnienia" proroctw ST, a ile późniejszych wstawek/fragmentów, a ile wątpliwych Listów....

czemu do tego się nie ustosunkujesz?
o reszcie nie wspomnę....
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kościoły ortodoksyjne”